Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχαν πει για τέλη αυτού του μήνα, αλλά πραγματικά καλύτερα να το καθυστερήσουν αν αναλογιστείς τι θέματα ειχαν μερικές αναβαθμίσεις του Νορδ.

Μέχρι στιγμής έχει βγει αναβάθμιση Γενάρη 89ΜΒ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει για τέλη αυτού του μήνα, αλλά πραγματικά καλύτερα να το καθυστερήσουν αν αναλογιστείς τι θέματα ειχαν μερικές αναβαθμίσεις του Νορδ.

Μέχρι στιγμής έχει βγει αναβάθμιση Γενάρη 89ΜΒ.

 

ευχαριστώ για την απάντηση. Εμένα μου ήρθε η security του Φεβρουαρίου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. Εμένα μου ήρθε η security του Φεβρουαρίου

 

Η τελευταία που κυκλοφορεί (10.5.11.AC01BA) περιέχει security patch γενάρη. Κάτι άλλο δεν έχει βγει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία που κυκλοφορεί (10.5.11.AC01BA) περιέχει security patch γενάρη. Κάτι άλλο δεν έχει βγει.

Καλησπέρα ποτέ σου ήρθε η (10.5.11.AC01BA); γιατί εγώ είμαι ακόμη με

(10.5.10.AC01BA). Και το παρακολουθώ τακτικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποτέ σου ήρθε η (10.5.11.AC01BA); γιατί εγώ είμαι ακόμη με

(10.5.10.AC01BA). Και το παρακολουθώ τακτικά

Και εγώ με την 10.5.10.AC01BA είμαι ακόμα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πέρνα πρώτα από ένα S20 Fe 5g πριν πας στο Nord. Νομίζω έχει πάρει και UI 3.1 αν όχι είναι στην αναμονή. Όχι ότι είναι κακό το Nord όμως θεωρώ ότι υπολείπεται σε κάμερα και επεξεργαστή αρκετά. Βέβαια σε μεταχειρισμένο έχουν μια σημαντική διαφορά με το Fe 5g. Χίλιες φορές OnePlus 7Τ Pro περιμένει και την 11 έκδοση Android σε λίγο καιρό. Πάντοτε για μεταχειρισμένα αναφέρομαι...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

μέσω oxygen updater η αναβάθμιση.

εντός ρυθμίσεων δεν έχει βγει .

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία που κυκλοφορεί (10.5.11.AC01BA) περιέχει security patch γενάρη. Κάτι άλλο δεν έχει βγει.

 

Μόλις ήρθε.

Ακριβώς, περιέχει security patch. Είναι 87 MB.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή όχι, αλλά παρατηρώ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας που δεν είναι και το δυνατότερο σημείο στο δικό μου κομμάτι τουλάχιστον.

Βέβαια με την χρήση που του κάνω, το αφήνω το βράδυ στον φορτιστή με ενεργοποιημένη το adaptive charging και την κρατάει στο 80% για ώρες.

Απο Δεκέμβρη και λόγω δουλειάς, το πρωί που ξυπνάω μέχρι να φύγω είμαι με 65% και το βάζω να φορτίσει μέχρι τις 7 που φεύγω, ίσως έτσι να δουλεύει καλύτερα.

μόνο τα Σ/Κ μένει το βράδυ στον φορτιστή αλλά το κατεβάζω μέχρι και το 15-20%

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και εγώ παραπάνω .Έχει βελτιωθεί αισθητά η μπαταρία.

Πλέον είναι τέλειο το κινητό.

Σταθερό,γρήγορο σε όλες τις λειτουργίες.Ομορφο και απλό.

Μια χαρά.Στα 360 που το πήρα το θεωρώ ευκαιρία πλέον με αυτά που βλέπω από άλλος κατασκευαστές.

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μ ήρθε η ενημέρωση για το android 11 μέσο oxygen updater

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μ ήρθε η ενημέρωση για το android 11 μέσο oxygen updater

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν τη βάλει κανείς ενημερώνει.

Λόγω δουλειάς δεν παίζει αυτή την περίοδο να κάνω δοκιμές για το αν το software είναι σωστό η όχι.

Εγώ αργώ ακόμα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αν τη βάλει κανείς ενημερώνει.

 

Λόγω δουλειάς δεν παίζει αυτή την περίοδο να κάνω δοκιμές για το αν το software είναι σωστό η όχι.

 

Εγώ αργώ ακόμα.

Πριν 30 λεπτά την πέρασα προς το παρών ολα καλα, μικρές αλλαγές είδα.

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 30 λεπτά την πέρασα προς το παρών ολα καλα, μικρές αλλαγές είδα.

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι καλύτερο ;κάτι χειρότερο; έκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν ή αφου την έβγαλες;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλύτερο ;κάτι χειρότερο; έκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν ή αφου την έβγαλες;
Οι αλλαγές πιο πολύ αισθητικές είναι τπτ το ιδιαίτερο, όχι δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ουτε πριν, ούτε μετά γιατί βαριόμουν, αν έβλεπα τπτ περίεργα θα έκανα μετά. Μια μικρη δυσλειτουργία βρήκα με το nova launcher κάποιες φορές με πετάει στον στοκ launcher όταν κανω έξοδο σε home screen απο καποια εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Cumfiesta
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές πιο πολύ αισθητικές είναι τπτ το ιδιαίτερο, όχι δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ουτε πριν, ούτε μετά γιατί βαριόμουν, αν έβλεπα τπτ περίεργα θα έκανα μετά. Μια μικρη δυσλειτουργία βρήκα με το nova launcher κάποιες φορές με πετάει στον στοκ launcher όταν κανω έξοδο σε home screen απο καποια εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πάντως που λες για τον νόβα, κ εγω για χρόνια τον χρησιμοποιούσα ΑΛΛΑ του oxygen είναι τρομερά κοντά στον nova.

Λίγα πράγματα ηταν διαφορετικά που και πάλι δεν με ενόχλησαν καθόλου.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

πάντως που λες για τον νόβα, κ εγω για χρόνια τον χρησιμοποιούσα ΑΛΛΑ του oxygen είναι τρομερά κοντά στον nova.

 

Λίγα πράγματα ηταν διαφορετικά που και πάλι δεν με ενόχλησαν καθόλου.

Το μόνο π με ενοχλεί στον Oxygen είναι ότι στην αρχική οθόνη τα εικονίδια έχουν μεγάλη απόσταση μεταξύ τους, κατά τα αλλα θα τον κρατούσα

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update από το πρωί. Όσο περνάει η ώρα, τόσο πιο smooth γίνεται. Χρειάζεται κάποιες μέρες για να γίνει optimized το σύστημα και να κάνουν cashe in οι εφαρμογές. Ωραίο το νέο dark mode με τις διαβαθμίσεις που έχει. Πολύ όμορφη και ευδιάκριτη η νέα μεγαλύτερη γραμματοσειρά. AOD και horizon light, πρακτικά αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξουν στο χρόνο και δεν θα θεωρηθούν περιττά. Υπάρχει επιλογή για chat bubbles, αλλά αν δεν κάνουν implementation οι επιμέρους εφαρμογές, είναι σαν να μην υπάρχει. Διαπίστωσα ότι ο ήχος στα bluetooth ακουστικά, βελτιώθηκε κατά πολύ. Είναι πεντακάθαρος. Τέλος, έχω την αίσθηση ότι βελτιώθηκε και η μπαταρία, αλλά θα χρειαστεί λίγος χρόνος παραπάνω...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο π με ενοχλεί στον Oxygen είναι ότι στην αρχική οθόνη τα εικονίδια έχουν μεγάλη απόσταση μεταξύ τους, κατά τα αλλα θα τον κρατούσα

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η διάταξη του grid αλλάζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα το update από το πρωί. Όσο περνάει η ώρα, τόσο πιο smooth γίνεται. Χρειάζεται κάποιες μέρες για να γίνει optimized το σύστημα και να κάνουν cashe in οι εφαρμογές. Ωραίο το νέο dark mode με τις διαβαθμίσεις που έχει. Πολύ όμορφη και ευδιάκριτη η νέα μεγαλύτερη γραμματοσειρά. AOD και horizon light, πρακτικά αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξουν στο χρόνο και δεν θα θεωρηθούν περιττά. Υπάρχει επιλογή για chat bubbles, αλλά αν δεν κάνουν implementation οι επιμέρους εφαρμογές, είναι σαν να μην υπάρχει. Διαπίστωσα ότι ο ήχος στα bluetooth ακουστικά, βελτιώθηκε κατά πολύ. Είναι πεντακάθαρος. Τέλος, έχω την αίσθηση ότι βελτιώθηκε και η μπαταρία, αλλά θα χρειαστεί λίγος χρόνος παραπάνω...

 

Περιμένω να δω τα πρώτα bugs και battery drain και μετά θα γίνει η αναβάθμιση, λογικά μέσα στο σουκου.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Beta. Θα κάνει format; Κάτι τέτοιο κατάλαβα όταν διάβασα το oxygen updater. Ίσως λόγω κούρασης να μην το ερμήνευσα καλά. Αν είναι να κάνει τότε να δοκιμάσω το ΣΚ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Beta. Θα κάνει format; Κάτι τέτοιο κατάλαβα όταν διάβασα το oxygen updater. Ίσως λόγω κούρασης να μην το ερμήνευσα καλά. Αν είναι να κάνει τότε να δοκιμάσω το ΣΚ.

 

Πρέπει να γυρίσεις σε stable. Και ναι, θα κάνει wipe data. Οπότε πρίν από ότι κάνεις, πάρε backup...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι Rootαρισμένο και θέλω να παραμείνει έτσι! Ξέρει κανείς αν το υπάρχων Recovery είναι συμβατό με το Android 11; Ή να μην προχωρήσω ακόμα στην αναβάθμιση;

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι όμως στην κανονική έκδοση, δεν θα κάνει wipe απο πάνω θα την περάσει σωστα;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γυρίσεις σε stable. Και ναι, θα κάνει wipe data. Οπότε πρίν από ότι κάνεις, πάρε backup...

 

 

Φτου... Και βαριέμαι ελεεινά τη διαδικασία. Πάει γεράσαμε. :lol:

 

 

Οπότε ΣΚ και ξεκινάμε από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με root (μόνο παλιά σε iPhone με jailbreak).

Τι κερδίζεις με το να ρουταρεις ένα android κινητό;

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...