Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια χαζή ερώτηση;Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τις εικόνες από camera full screen;; :blink:

 

ΝΑΙ υπάρχει...δε χρειάζεται να βάλεις "slide show" όπως ειπώθηκε!

Πάς στην εικόνα, πατάς "προβολή" και μετά πατάς "οριζόντ." με το αριστερό πλήκτρο....και τη βλέπεις full screen όπως την έβγαλες...;)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση σχετικα με τα μηνύματα :

 

Dear Mr. Labropoulos,

 

Thank you for contacting the Sony Ericsson Call Center.

 

 

As we mentioned in our previous reply, we would like to suggest you to

use the 'Standard abc' character set in your Sony Ericsson W550i mobile

phone. In order to achieve that you must enter select the specific

character set from the [Messages] menu, [Write New], [Text Message],

[More] and [Writing language].

 

Furthermore, we would like to inform you that the specific issue

regarding the national characters in the Sony Ericsson W550i mobile

phone has been forwarded to the appropriate department.

 

Finally, for any further information do not hesitate to contact with the

Sony Ericsson Call Center at the telephone number 801 11 810 810 or 210

899 19 19 from your mobile phone.

Τα ίδια μου έστειλαν κι εμένα, αλλά στα ελληνικά!

Και στο CC που πήρα τηλ. μου είπαν ότι το προώθησαν στα κεντρικά....

Όντως το κινητό είναι φοβερό σα λειτουργίες, ποιότητα, μπαταρία κτλ,

αλλά μην ακούω και διθυράμβους, το πρόβλημα με τα μηνύματα είναι ενοχλητικό....

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε αυτό:

Όταν μπαίνετε στο μενού που γράφουμε τα μηνύματα, πατήστε # πατημένο και ξανα-επιλέξτε Ελληνικά. Έτσι δε χρειάζεται να πηγαίνετε κάθε φορά στο "Εθνικοί Χαρακτήρες" -> "Μή ενεργό" + το πρόβλημα γίνεται λιγότερο σπαστικό!!!! Και ναι από το e-shop έχει και τις 2 προσόψεις μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε αυτό:

Όταν μπαίνετε στο μενού που γράφουμε τα μηνύματα, πατήστε # πατημένο και ξανα-επιλέξτε Ελληνικά. Έτσι δε χρειάζεται να πηγαίνετε κάθε φορά στο "Εθνικοί Χαρακτήρες" -> "Μή ενεργό" + το πρόβλημα γίνεται λιγότερο σπαστικό!!!! Και ναι από το e-shop έχει και τις 2 προσόψεις μέσα!

Σε αυτό έχεις δίκιο γιατί κάθε φορά που τυχαίνει να αλλάζω γλώσσα, γράφω κανονικά με 160 χαρακτήρες..

Κάτι άλλο που με εκνευρίζει τώρα. Το zoom γιατί δεν δουλεύει στην κανονική λειτουργία της φωτογραφικής μηχανής και δουλευει σε όλα τα άλλα, όπως video, burst mode, frames. Το έχει λύσει κανείς το bug?

Και κάτι άλλο. Δεν κάνει αποκοπή- μεταφορά αρχείου από φάκελο σε φάκελο με τίποτα;

Τελευταία ερώτηση: Τα themes του W800 δουλεύουν και σε μας ή θέλουμε άλλα δικά μας;;

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση...όταν το ανοίγεις από τα δεξιά κλείνει από την ίδια πλευρά και όταν το ανοίγεις από τα αριστερά από την ίδια πλευρά...

 

@gjimmys : Όσο για το που μπορείς να βρεις θέματα...εχμ...δεν έχω ιδέα...με bluetooth από κάποιον φίλο σου;...:O

 

Πως το κάνεις αυτό;; Πρέπει να έχεις πολύ ευλύγιστο κινητό γιατί το δικό μου ανοίγει μόνο από την μια πλευρά!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνεις πλάκα;! Και από τις 2 μεριές καλέ ανοίγει! U sent me μ' αυτό που είπες! χεχε ναι ναι το βγάζω βόλτα το τετράγωνο κάθε μέρα για άσκηση! :Ρ

Δοκίμασέ το βρε...και από τις 2 ανοίγει...αλλά από εκεί που θα ανοίξει από εκεί θα κλείσει! οκ?

 

(Να προσθέσω ότι εγώ το κινητό μου δεν το πήρα από το Γερμανό αλλα από τα Joe Weider ! xixixixixi)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σήμερα μόνος μου από το σπίτι (βλ. SE Update Service) και η τελευταία έκδοση είναι όντως η R4BA041... Το update service δε συστήνεται σε όσους δεν έχουν DSL σύνδεση... :)
Link to comment
Share on other sites

re paidia na sas rotiso kati?

 

epsaxna gia synoptiki parousiasi opos ta alla kinita etsi kai gia to w550

 

pros ekpliksi mou eida oti den yparxei den ksero an to prosekse kanenas allos alla tha eithela na matho giati den yparxei parousiasi aytou tou kinito sto myphone opoios thelei as apantisei!!!!!!!!!!!!!:O

 

a kai xrinia polla kai kali xronia :D :lol: ;)

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

παιδια το μεσημερι το πηρα και εγω το κινητο το εβαλα και φορτισε 3,5 ωρες και μετα δεν αντεξα αλλο και το εβγαλα απ τη φορτιση... αληθεια η πρωτη φορτιση ποσο πρεπει να διαρκει? ισχυει αυτο που λενε για 8 ωρες, γιατι αν δεν κανω λαθος μετα που θα γεμισει η μπαταρια του κινητου οσο και να το αφησεις ο φορτιστης σταματαει να δινει ρευμα, οποτε το ιδιο κανει... ακομα μου ειπε ενας οτι οτι πρεπει πρωτα να ξεφορτισεις τελειως και μετα να το φορτισεις.. :wacko:

 

 

anyway στο θεμα μας.. το κινητακι ειναι πολυ καλο.. για να πω την αληθεια ψιλοαπογοητευτηκα με την καμερα.. οπωσδηποτε δεν την περιμενα τελεια αλλα λιγακι καλυτερης ποιοτητας.. βεβαια θα την δοκιμασω και μερα και με λιγο καλυτερο φωτισμο γιατι ακομα μονο μεσα στο δωματιο την εχω δουλεψει.. αυτο που δεν εχω καταφερει ειναι να κανω zoom.. δεν κανει με το πληκτρο της εντασης?? εμενα μου λεει "το zoom δεν ειναι διαθεσιμο σε αυτη τη

λειτουργια".. πολυ καλη ποιοτητα ηχου και απιστευτα δυνατο ηχειο.. ενα σπαστικο σημειο που εντοπισα ειναι το οτι καθε φορα που βαζεις τον media player πρεπει να πατας την επιλογη για να εχεις στερεοφωνικο ηχο.. :blink:

 

γενικα το κινητακι με εντυπωσιασε ως τωρα αν και δεν εχω δει ολες τις δυνατοτητες του ακομα... δε το εχω συνδεσει ακομα με τον υπολογιστη..

 

αυτα τα λιγα απο εμενα.. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μεσημερι το πηρα και εγω το κινητο το εβαλα και φορτισε 3,5 ωρες και μετα δεν αντεξα αλλο και το εβγαλα απ τη φορτιση... αληθεια η πρωτη φορτιση ποσο πρεπει να διαρκει? ισχυει αυτο που λενε για 8 ωρες, γιατι αν δεν κανω λαθος μετα που θα γεμισει η μπαταρια του κινητου οσο και να το αφησεις ο φορτιστης σταματαει να δινει ρευμα, οποτε το ιδιο κανει... ακομα μου ειπε ενας οτι οτι πρεπει πρωτα να ξεφορτισεις τελειως και μετα να το φορτισεις.. :wacko:

 

 

anyway στο θεμα μας.. το κινητακι ειναι πολυ καλο.. για να πω την αληθεια ψιλοαπογοητευτηκα με την καμερα.. οπωσδηποτε δεν την περιμενα τελεια αλλα λιγακι καλυτερης ποιοτητας.. βεβαια θα την δοκιμασω και μερα και με λιγο καλυτερο φωτισμο γιατι ακομα μονο μεσα στο δωματιο την εχω δουλεψει.. αυτο που δεν εχω καταφερει ειναι να κανω zoom.. δεν κανει με το πληκτρο της εντασης?? εμενα μου λεει "το zoom δεν ειναι διαθεσιμο σε αυτη τη

λειτουργια".. πολυ καλη ποιοτητα ηχου και απιστευτα δυνατο ηχειο.. ενα σπαστικο σημειο που εντοπισα ειναι το οτι καθε φορα που βαζεις τον media player πρεπει να πατας την επιλογη για να εχεις στερεοφωνικο ηχο.. :blink:

 

γενικα το κινητακι με εντυπωσιασε ως τωρα αν και δεν εχω δει ολες τις δυνατοτητες του ακομα... δε το εχω συνδεσει ακομα με τον υπολογιστη..

 

αυτα τα λιγα απο εμενα.. :)

Άμα ξανακούσω πάλι για 8 ώρες φόρτιση θα αρχίσω τις μολότωφ στα μαγαζιά ποιυ λένε τέοιες ηλιθιότητες (:X ).

Η σωστή χρήση είναι ότι μόλις παίρνουμε το κινητό το χρησιμοποιούμε μέχρι να σβήσει, στη συνέχεια το φορτίζουμε και το ξαναχρησιμοποιούμε πάλι μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και να σβήσει...Αυτά τις 2-3 πρώτες φορτίσεις-εκφορτίσεις, μετά όποτε θέλουμε.

Αυτά που λένε για 8-10-12-14 ώρες είναι χαζομάρες...

Το κινητό χρειάζεται κάποιο διάστημα για να φορτίσει ( συνήθως 2-3 ώρες) και στη συνέχεια δεν παίρνει ρεύμα.Οπότε και 8-28- 158-27568 ώρες να το'χει κάποιος στην πρίζα το ίδιο είναι....

Τα ίδια είπανε σήμερα και στην κοπέλα μου που πήρε καινούργιο κινητό...

Ευτυχώς δεν μου έχει τύχει κανένας τέτοιος πωλητής να τον κράξω δημόσια (sorry και πάλι :O )

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα+απο εμένα...!!!

Έχω πάρειτο κινητό εδώ+10 μέρες....!!!Μπορεί να μου πεί κανείς αν εκτός απο τα 3 παιχνίδια που έχει μπορούμε να κατεβάσουμε+αλλα...??Απο ποιό site....+ με ποιό τρόπο το εγκαθιστούμε στο κινητό...??

Ευχαριστώ προκαταβολικά....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του update service το πρόβλημα υφίσταται όπως και με το p900. Μάλλον είναι απότοκο κάποιων ρυθμίσεων των τειχών προστασίας ή του service pack 2. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής: Έχει καταφέρει κανείς να σερφάρει με το κινητό συνδεδεμένο - είτε με καλώδιο ή με bluetooth- κάνοντας χρήση της ιντερνετικής σύνδεσης του pc και όχι του gprs? Αυτό για παράδειγμα γινόταν μια χαρά στο p900. Ευχαριστώ.
Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι μας πλεον υπαρχει και σαν avatar... Οσοι πιστοι προσελθετε! ;)

Μετα απο μια βδομαδα ειμαι ακομα ευχαριστημενος! Μοναδικο του ψεγαδι το θεμα με τα μηνυματα στα Ελληνικα...

Τι μπορουμε να κανουμε για αυτο ρε παιδια?? Με κανενα Firmware update δεν γινεται τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα+απο εμένα...!!!

Έχω πάρειτο κινητό εδώ+10 μέρες....!!!Μπορεί να μου πεί κανείς αν εκτός απο τα 3 παιχνίδια που έχει μπορούμε να κατεβάσουμε+αλλα...??Απο ποιό site....+ με ποιό τρόπο το εγκαθιστούμε στο κινητό...??

Ευχαριστώ προκαταβολικά....!!!!

 

 

Καλησπέρα :)

Μπορείς να κοιτάξεις Εδώ κι Εδώ . Τα περισσότερα (αν όχι όλα) παιχνίδια όπως και οι εφαρμογές που αναφέρονται εκεί, εκτελούνται μια χαρά και απο το W550i. Επίσης, κοίταζε και τις υπογραφές αρκετών μελών που μοιράζονται μαζί μας τα δικά τους αρχεία :)

 

Φιλικά

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

 

Έχω το 550 εδώ και έναν περίπου μήνα και σήμερα το πήρε και ένας φίλος.

Παίζοντας, διαπιστώσαμε ότι το δικό μου έχει κατά 80% πιο χαμηλή δόνηση. Ουσιαστικά είναι ανεπαίσθητη ενώ του φίλου είναι 'κανονική'.

Η μόνη διαφορά που έχουν τα τηλέφωνα είναι ότι στο δικό μου έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση απο το http://www.sonyericsson.com ενώ του φίλου έχει ένα προηγούμενο version.

Υπάρχει περίπτωση το upgrade να έχει κάνει κάτι στην δόνηση ( κουφό ! )?

Υπάρχει κανένα κουφό setting που να ρυθμίζει την ένταση της δόνησης?

Η απλά πρέπει να το πάω για service ή αλλαγή από τον Γερμανό που το αγόρασα? Αλήθεια, η εμπειρία σας λέει ότι θα μου το αλλάξουν ή θα μου σπάσουν τα νεύρα με 'επισκευές'.

 

Lefteris

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα επιλογής κλεισίματος των RF, όπως το Flight Mode στα SE P9xx κτλ, για την ακρόαση mp3s και στο αεροπλάνο?
:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα+απο εμένα...!!!

Έχω πάρειτο κινητό εδώ+10 μέρες....!!!Μπορεί να μου πεί κανείς αν εκτός απο τα 3 παιχνίδια που έχει μπορούμε να κατεβάσουμε+αλλα...??Απο ποιό site....+ με ποιό τρόπο το εγκαθιστούμε στο κινητό...??

Ευχαριστώ προκαταβολικά....!!!!

Κοίτα κ εδώ : http://masyaka.ru/games/

:) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει... Αλλα απ'οτι καταλαβα ειναι μονο για μουσικη!! Απλα οταν πατας το κουμπακι για να ανοιξει το κινητο πριν βαλεις το PIN επιλεγεις την λειτουργια Walkman! ;)
Link to comment
Share on other sites

Με τον απομακρυσμενο ελεγχο του Η/Υ τι γινεται?? Το εχει κανει κανεις σας??

 

Βασικα το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν εχω καταφερει να μεταφερω καποιο αρχειο απο το κινητο στον Η/Υ μεσω του μπλε δοντιου! Παταω "αποστολη" και στο Pc δεν μου βγαζει καποιο παραθυρο για να με ρωτησει αν θελω να παραλάβω το συγκεκριμενο αρχειο!

 

Τι κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Με τον απομακρυσμενο ελεγχο του Η/Υ τι γινεται?? Το εχει κανει κανεις σας??

 

Βασικα το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν εχω καταφερει να μεταφερω καποιο αρχειο απο το κινητο στον Η/Υ μεσω του μπλε δοντιου! Παταω "αποστολη" και στο Pc δεν μου βγαζει καποιο παραθυρο για να με ρωτησει αν θελω να παραλάβω το συγκεκριμενο αρχειο!

 

Τι κανω λαθος??

 

Sτα XP με την default υποστήριξη bluetooth, πρέπει από το εικονίδιο του bluetooth να δώσεις recieve file και μετά να το στείλεις από το τηλέφωνο.

 

 

Σχετικά με αυτό που έγραψα παραπάνω για το 550 με την χαμηλή δόνηση. Σαν να έχει γίνει αφού πέρασα την R4BA041. Mήπως έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Λοιπον, πριν απο 1,5 βδομαδα εγινα κατοχος ενος SonyEricsson W550i... και μολις σημερα αγορασα και εναν Bluetooth Adaptor για να το συνδεω ευκολα και γρηγορα με τον H/Y μου!!

 

Αυτο ομως που δεν καταφερα να κανω να λειτουργησει ειναι ο απομακρυσμενος ελεγχος του Η/Υ! Αν και ειμαι εμπειρο μελος του Myphone εκανα μια αναζητηση αλλα δεν καταφερα να λυσω τις αποριες μου... Αν υπαρχει καποιο αναλογο θεμα ας σβηστει το παραπανω!

 

Μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω τον Απομακρυσμενο Ελεγχο να λειτουργησει στο κινητο μου??? Τι ειναι τα .hid αρχεια και πως μπορω να δημιουργησω τα δικα μου?? Οσο αναλυτικοτερα τοσο το καλυτερο...

 

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια zoom μπορειτε να κανετε στην καμερα? εγω γιατι δε μπορω? :(

 

Μόνο στην μεσαία και στην μικρή ανάλυση γίνεται.

Στα 1280Χ1024 όχι !

Link to comment
Share on other sites

Χμ...εγώ έχω άλλη ερώτηση...μήπως κατάλαβε κανείς τι ρόλο παίζουν τα δυο κουμπάκια που είναι πάνω από την οθόνη; Παίζουν κάποιο βοηθητικό ρόλο στα παιχνίδια ας πούμε;! Γιατί δε χρησιμεύουν σε τίποτα άλλο απ' ότι είδα! Ξέρετε αυτά που είναι δεξιά και αριστερά από το "sony ericsson"......
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...