Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα αυτο ειναι θεμα ενισχυτη,οποτε θα υπαρχει και στα ηχεια.Απλα επειδη δεν αναπαραγουν το ιδιο φασμα λογικα δεν ειναι εντονο.καλα τωρα μπορει να ειναι οκ ο ηχος,απλα εγω ειμαι μαλλον πολυ απαιτητικος για κινητο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καπου μεσα στο forum (δεν θυμαμαι συγκεκριμενα που ακριβως αλλα υπαρχει και στο http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=116517 απο τον migel) υπαρχει το εξης :

<<TIPS & TRICKS

K750i / W800i- Power User Tips & Tricks

 

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .>>

 

Το δοκιμασα στο w550i και πηγα στο <<Δοκιμ. συσκευης>> και κατοπιν στο <<Συν.διαρκ.κλησ.>> και ειδα οτι ο συνολικος μου χρονος κλησεων ειναι μεγαλυτερος απο αυτον που μου δειχνει αν παω μεσω του μενου-ρυθμισεις-κλησεις-Διαρκεια & κοστ.-Μετρητ. κλησεων

Να πω οτι το κινητο ηταν καινουριο συσκευασμενο κανονικα με την εξωτερικη του ζελατινα και οτι δεν εχω μηδενισει τη συνολικη διαρκεια κλησεων.

Τι ακριβως συμβαινει ???Αυτος ο επιπλεον χρονος ειναι καποια δοκιμη που κανει η sony για να δει αν λειτουργει σωστα το κινητο ή ειναι μεταχειρισμενο και μου το πουλησαν στο καταστημα για καινουριο????? :mad:

Μπορειτε να δειτε και εσεις αυτο να μου πειτε αν συμβαινει και στο δικο σας κινητο ?(αρκει να ειστε σιγουροι οτι ποτε δεν μηδενισατε τον συνολικο χρονο κλησεων)Εμενα η διαφορα αυτη του χρονου ειναι 1:36:54 δευτ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η διαφορά αυτή του χρόνου είναι 12 ώρες και κάτι... Ολικό σύνολο 14 ώρες.

Μήπως ο άλλος μετρητής μετράει το χρόνο με τη συγκεκριμένη SIM;

Αλλά και πάλι δε νομίζω να μιλούσα 12 ώρες με την άλλη SIM που είχα βάλει.

Αν είναι μέσα ο χρόνος του ραδιοφώνου ίσως να ναι πιο πιθανο... θα το τεστάρω...

 

Μπαα...δεν είναι ούτε το ράδιο

Link to comment
Share on other sites

parapara τι ραδιοφωνο ακουσα,μουσικη,παιχνιδια ακομα και με τον υπολογιστη το συνδεσα αλλα ο χρονος δεν μεταβαλλεται εκτος αν μιλησω στο τηλεφωνο.Οσο για τον χρονο για τη sim δεν θα ειναι γιατι με αυτην την sim ειχα μιλησει πολλες ωρες.Τι ειναι ομως αυτο???:mad:

Και κατι αλλο αν πατε να διαγραψετε μια επαφη απο την καρτα sim(που προηγουμενως να υπαρχει στις επαφες του τηλεφωνου) και μετα πατε να την προσθεσετε απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sim την εμφανιζει σωστα οπως και στις επαφες του τηλεφωνου? ή εμφανιζει και ενα << /Μ >> ??

Εμενα ενω εχω επιλεξει σειρα συγχρονισμου :κατα ονομα και μου τα δειχνει σωστα στο τηλεφωνο οταν περναω μια επαφη στην καρτα μου τα αντιστρεφει τα ονοματα και μου προσθετει και στο τελος αυτο το /Μ .Το κανει σε κανεναν αλλον αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο αν πατε να διαγραψετε μια επαφη απο την καρτα sim(που προηγουμενως να υπαρχει στις επαφες του τηλεφωνου) και μετα πατε να την προσθεσετε απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sim την εμφανιζει σωστα οπως και στις επαφες του τηλεφωνου? ή εμφανιζει και ενα << /Μ >> ??

Εμενα ενω εχω επιλεξει σειρα συγχρονισμου :κατα ονομα και μου τα δειχνει σωστα στο τηλεφωνο οταν περναω μια επαφη στην καρτα μου τα αντιστρεφει τα ονοματα και μου προσθετει και στο τελος αυτο το /Μ .Το κανει σε κανεναν αλλον αυτο?

 

to /M symainei Mobile epeidi sto thlefono yparxei h dynatothta na baleis se mia epafh parapanw apo ena noymero thl.

analoga me to eikonidio poy yparxei mprosta apo ton ari8mo mpainei sto telos tis epafeis to arxiko gramma.

/M -> Mobile

/F -> Fax

/H -> Home

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;! Στα msgs που γράφετε...όταν βάζετε κινούμενη εικόνα...ή όταν σας στέλνουν msg με κινούμενη εικόνα...αυτή, κουνιέται σαν σπαστικιά ή κάνει την κίνησή της όπως πρέπει πιο ήρεμα; Καταλαβαίνετε τι ρωτάω...;!
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Γιατί συμβαίνει αυτό;! Σε άλλα SE πάει κανονικά και είναι πολύ όμορφο!! σνιιιφφφ.... στο δικό μας πάει σαν απροσάρμοστο, το καημένο! :(
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Με τις φωτογραφίες ρε παιδιά πώς τα πάτε??? Πολύ κουνημένες δεν βγαίνουν??? Με το p900 δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Εδώ, πρέπει να είναι όλα ακίνητα, το χέτι μας και ο στόχος.
Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

Λοιπον πηρε ο αδερφος μου πριν 2 μερες το εν λογω κινητο...Ε χτες πηγα να του περασω ενα θεμα...Το στελνω στο κινητο και κανω εγκατασταση ε τι το ηθελα κι εγω,εκανε restart και τωρα βγαζει ασπρη οθονη και δεν ανοιγει...ΤΩΡΑ τι κανουμε???

 

thnx...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

Λοιπον πηρε ο αδερφος μου πριν 2 μερες το εν λογω κινητο...Ε χτες πηγα να του περασω ενα θεμα...Το στελνω στο κινητο και κανω εγκατασταση ε τι το ηθελα κι εγω,εκανε restart και τωρα βγαζει ασπρη οθονη και δεν ανοιγει...ΤΩΡΑ τι κανουμε???

 

thnx...

Αν δεν ανοίγει καθόλου δεν έχεις άλλη επιλογή. Σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτησω...Που το παω για service?Στην Sony ericcson???
Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτησω...Που το παω για service?Στην Sony ericcson???

Μπορείς να κατεβάσεις ένα έγγραφο με όλα τα SE Service Points από εδώ

http://briefcase.pathfinder.gr/file/geofil/25868/519461

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

Λοιπον πηρε ο αδερφος μου πριν 2 μερες το εν λογω κινητο...Ε χτες πηγα να του περασω ενα θεμα...Το στελνω στο κινητο και κανω εγκατασταση ε τι το ηθελα κι εγω,εκανε restart και τωρα βγαζει ασπρη οθονη και δεν ανοιγει...ΤΩΡΑ τι κανουμε???

 

thnx...

ελα μια αναβαθμιση θα θελει,και με λιγο υπομονη το κινητο θα ανοιξει.το θεμα που εστειλες στο κινητο ειναι για w550 η εστειλες ενα οτι να'ναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα μια αναβαθμιση θα θελει,και με λιγο υπομονη το κινητο θα ανοιξει.το θεμα που εστειλες στο κινητο ειναι για w550 η εστειλες ενα οτι να'ναι!
Σε 'μένα το έκανε με ένα .3gp είναι το δεύτερο που μου "μένει" στα χέρια...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ηταν ενα .thm αλλα απο οτι διαβασα στο internet πολλα w550i εχουν εμφανισει στο ασχετο αυτη την WSOD(White Screen of Death)...
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ηταν ενα .thm αλλα απο οτι διαβασα στο internet πολλα w550i εχουν εμφανισει στο ασχετο αυτη την WSOD(White Screen of Death)...

Όλα κατάληξη .thm έχουν. Το θέμα είναι για ποιό κινητό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερεται αν γινεται να αλλαξει κανεις την γραμματοσειρα στο κινητο?

Το ρωταω αυτο γιατι η γραμματοσειρα που χρησιμοποιει η σονυ-εριξον ειναι πραγματικα ελεινη(ΙΜΗΟ)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry λιγο για το offtopic αλλα η "OMNITECH" που λεει στο .doc ο geofil οτι ειναι στην "ΤΖΩΡΤΖ 26", που ειναι αυτη?Κοντα στην Ερμου???

 

thnx...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα της εταιρίας πχ. Vodafone GR πώς μπορεί να φύγει. Με το nokia κατέβασα έναν file explorer το βρήκα μέσα στα αρχεία και το διέγραψα.

Μια απάντηση παρακαλώ........................

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα της εταιρίας πχ. Vodafone GR πώς μπορεί να φύγει. Με το nokia κατέβασα έναν file explorer το βρήκα μέσα στα αρχεία και το διέγραψα.

Μια απάντηση παρακαλώ........................

Ατύχησες φίλε μου. Δεν μπορεί να φύγει.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει την R4AB048.Θέλει να του κάνω αναβάθμιση από το σπίτι μου. Ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry λιγο για το offtopic αλλα η "OMNITECH" που λεει στο .doc ο geofil οτι ειναι στην "ΤΖΩΡΤΖ 26", που ειναι αυτη?Κοντα στην Ερμου???

 

thnx...

 

:)

Η "ΤΖΩΡΤΖ" που ξέρω εγώ είναι κάθετη στη Στουρνάρα, χαμηλά προς την Πατησίων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Αγόρασα πριν από τέσσερις μέρες το W550i και μετά από δύο μέρες, όπως το περιεργαζόμουνα, παρατήρησα μια οριζόντα άσπρη γραμμή κάτω από τον τίτλο του φορέα (Cosmote), η οποία είναι μόνιμη. Δηλαδή είναι παρούσα και στις φωτογραφίες και στα βίντεο και στον τηλεφωνικό κατάλογο και γενικά σε όλες τις οθόνες του κινητού. Έψαξα παντού, αλλά δεν φεύγει.

Το ερώτημα είναι μήπως πρόκειται για κάποια ρύθμιση που έγινε κατά λάθος, ή πρόκειται για καμμένα pixels.

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, γιατί δεν θα αντέξω να καταφύγω στην ...εξυπηρέτηση του service, με το καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Αγόρασα πριν από τέσσερις μέρες το W550i και μετά από δύο μέρες, όπως το περιεργαζόμουνα, παρατήρησα μια οριζόντα άσπρη γραμμή κάτω από τον τίτλο του φορέα (Cosmote), η οποία είναι μόνιμη. Δηλαδή είναι παρούσα και στις φωτογραφίες και στα βίντεο και στον τηλεφωνικό κατάλογο και γενικά σε όλες τις οθόνες του κινητού. Έψαξα παντού, αλλά δεν φεύγει.

Το ερώτημα είναι μήπως πρόκειται για κάποια ρύθμιση που έγινε κατά λάθος, ή πρόκειται για καμμένα pixels.

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, γιατί δεν θα αντέξω να καταφύγω στην ...εξυπηρέτηση του service, με το καλημέρα.

Πρόβλημα στην οθόνη είναι. Κι αφού το αγόρασες και στο παρουσίασε τόσο σύντομα να το επιστρέψεις και να ζητήσεις να στο αντικαταστήσουν με άλλο, όχι απλά επισκευή.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...