Jump to content

Πού μειονεκτεί η Wind;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Πού μειονεκτεί η Tim ?  

981 members have voted

  1. 1. Πού μειονεκτεί η Tim ?

    • Ποιότητα Σήματος
      205
    • Χωρητικότητα Δικτύου
      89
    • Υπηρεσίες
      48
    • Καινοτομία
      39
    • Customer Care
      57
    • Τιμολογιακή πολιτική - Χρεώσεις
      122
    • Επιδοτήσεις Συσκευών
      70
    • Αξιοπιστία και Σταθερότητα
      114
    • 3 G network & services
      125
    • Website
      112


Recommended Posts

Τα αδύναμα σημεία της ΤΙΜ είναι:

 

-οι χρεώσεις των συμβολαίων (μετά το τέλος του προπληρωμένου χρόνου) και η ηλίθια χρέωση στην Q (που προσωπικά πιστεύω (και ελπίζω) να την καταργήσουν)...

-και το άθλιο website....

 

Από σήμα (τουλάχιστον στις περιοχές όπου κινούμαι) είναι αρκετά καλή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν ειναι επειδη εχει καλη εξυπηρετιση να πληρωνω καθε φορα που τηλεφωνω λες και περνω hot line τι να πω?:D

 

και αν το παρω και σοβαρα εχω δει κοπελα που ειχε προβλημα με την καρτα ανανεωσης και επειδη ειχε λιγη καρτα μεσα δεν μπορουσε να τους παρει τηλ. ωστε να τους ρωτησει.

 

 

 

ΠΑΡΕ 1260 ΠΑΤΑ ΤΟ 8 ΘΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΤΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΛΗΣΗ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ

Link to comment
Share on other sites

το webiste τους είναι αίσχους αλλά πες ότι αυτό δεν είναι και τόσο σημαντικό... Η κάλυψη δικτύου τουλάχιστον στην περιοχές που κινούμαι δεν είναι όμως ό,τι καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια απορία έχω.... καλά τα όσα λέμε εδώ, αλλά...

Θα τα δει κανένας απο την Tim?

Και ακόμα και αν τα δεί... θα κάνει τίποτα? Θα προωθήσει το θέμα σε κάποιον αρμόδιο της εταιρείας?

Link to comment
Share on other sites

Το website είναι τρισάθλιο , το σήμα αρκετά κακό.

Είναι πολύ καλή όμως στην εξυπηρέτηση πελατών.

Σε ποιο/α σημειο/α το σημα ειναι αρκετο εκει που κινεισαι;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ οτι το website είναι (τρισ)άθλιο, αλλά πείτε μου πιας εταιρείας είναι καλό;

Της Cosmote που σου έρχεται ένα μήνυμα να πας στο cosmote.gr για να δεις το MMS και πρέπει να βγάλεις τα μάτια σου με search για να δεις το ακριβώς λινκ και πως να το κάνεις; Για να δεις τις συσκευές που θέλεις πρέπει να πας στο oteshop που δεν έχει καμία σχέση με την αρχικό website ούτε καν δίνεται λινκ.

Ή μήπως της Vodafone που για κάνεις κάτι πρέπει να πας "Τα πάνετα για το κινητό μου;" Άλλο καρογκιοζηλίκη εκεί.

Ή της Q πατάς Q-telecom και σου βγάζει άλλα αντι άλλων για την Infoquest και μετά από λίγη τύχη ΙΣΩΣ βρεις αυτό που θέλεις;

Τελικά 3/4 των Ελληνικών web είναι Προσφορές, Ενημέρωση επενδυτών, και άλλες ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

 

Με λίγα λόγια ΟΛΑ τα website των Ελληνικών εταιριών κινητής είναι για τα ΜΠΑΖΑ. Πας σε όλες τις εταιρείες εξωτερικού και έχουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ πράγματα. 1) Συμβόλαια, 2) Καρτοκινητά, 3) Συσκευές κτλ.

Ξέρεις τι σου γίνεται που βρίσκεσαι, πόσο κοστίζει μια συσκευή στο τάδε πρόγραμμα, πόση επιδότηση έχεις κτλ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ οτι το website είναι (τρισ)άθλιο, αλλά πείτε μου πιας εταιρείας είναι καλό;

Της Cosmote που σου έρχεται ένα μήνυμα να πας στο cosmote.gr για να δεις το MMS και πρέπει να βγάλεις τα μάτια σου με search για να δεις το ακριβώς λινκ και πως να το κάνεις; Για να δεις τις συσκευές που θέλεις πρέπει να πας στο oteshop που δεν έχει καμία σχέση με την αρχικό website ούτε καν δίνεται λινκ.

Ή μήπως της Vodafone που για κάνεις κάτι πρέπει να πας "Τα πάνετα για το κινητό μου;" Άλλο καρογκιοζηλίκη εκεί.

Ή της Q πατάς Q-telecom και σου βγάζει άλλα αντι άλλων για την Infoquest και μετά από λίγη τύχη ΙΣΩΣ βρεις αυτό που θέλεις;

Τελικά 3/4 των Ελληνικών web είναι Προσφορές, Ενημέρωση επενδυτών, και άλλες ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

 

Με λίγα λόγια ΟΛΑ τα website των Ελληνικών εταιριών κινητής είναι για τα ΜΠΑΖΑ. Πας σε όλες τις εταιρείες εξωτερικού και έχουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ πράγματα. 1) Συμβόλαια, 2) Καρτοκινητά, 3) Συσκευές κτλ.

Ξέρεις τι σου γίνεται που βρίσκεσαι, πόσο κοστίζει μια συσκευή στο τάδε πρόγραμμα, πόση επιδότηση έχεις κτλ.

Κοίτα, το site της ΤΙΜ είναι μέτριο προς κακό. Δηλαδή έχει κάπως απλή δομή και πλοήγηση αλλά υστερεί στο γεγονός ότι τα περιεχόμενά του είναι ελλιπέστατα.

 

Της Cosmote το καινούριο είναι απλά άθλιο καθώς την δομή του για να την καταλάβεις και έπειτα να βρεις αυτό που θέλεις χρειάζεσαι ειδικά σεμινάρια εκπαίδευσης! Απορώ δηλαδή όταν αλλάξανε site αν ζητήσανε να τους δημιουργήσουν το πιο δυσνόητο site που υπήρξε ποτέ (μήπως και θέλουν να κερδίσουν κάποιο βραβείο σε ανάλογο διαγωνισμό...). Για να βρεις π.χ. τις χώρες με τις οποίες έχει η Cosmote περιαγωγή και μετά τις χρεώσεις για κάθε χώρα, πρέπει να ψάξεις πέντε μέρες, να βρεις ότι αυτό υπάγεται σε μία υποκατηγορία της υποκατηγορίας της "εξυπηρέτησης πελατών" (πιο γενικόλογη κατηγορία σε site δεν έχω δει) και έπειτα πρέπει να σκρολάρεις μόνος σου σε έναν τιμοκατάλογο που περιέχει τα πάντα σχετικά με οποιαδήποτε χρέωση υπάρχει στο δίκτυο της Cosmote μέχρι να βρεις το σημείο όπου αναφέρονται οι χρεώσεις περιαγωγής για το δικό σου πρόγραμμα! Δεν κάνω πλάκα, ο τιμοκατάλογος είναι ένας ενιαίος και χωρίς anchors και links πρέπει να τα βρεις όλα μόνος σου...

 

Για τη δομή του site της Vodafone από την άλλη θα διαφωνήσω. Η εταιρεία έχει την ίδια δομή ιστοσελίδας σε όλο τον κόσμο και είναι, κατά την άποψή μου, ό,τι πιο προσεγμένο και χρηστικό υπάρχει σε site! Η πλοήγηση είναι δομημένη σε πέντε απλές και κατανοητές κατηγορίες και το περιεχόμενο είναι πλούσιο με αποτέλεσμα να βρίσκεις αυτό που θέλεις πολύ γρήγορα.

 

Τέλος το site της Q είναι αρκετά έξυπνα δομημένο και δεν μπορώ να καταλάβω πού είδες να αναφέρονται άσχετα πράγματα (σχετικά με την Infoquest). Μπορεί να είναι κάπως μικρό site (μιας και η εταιρεία δεν έχει και τις άπειρες υπηρεσίες όπως οι υπόλοιποι) αλλά έχει όλες τις πληροφορίες που μπορεί να χρειαστεί ένας χρήστης και η πλοήγηση (που μοιάζει λίγο με αυτή της Vodafone) είναι αρκετά εύκολη ώστε να το βρει και γρήγορα...

 

Τέλος πάντων προσωπικά ψήφισα ότι η ΤΙΜ υστερεί σε site και καλό θα ήταν να ανοίξουμε ένα τόπικ για τα site των εταιρειών!

Link to comment
Share on other sites

Μετα τα τελευταια γεγονοτα θα ελεγα οτι εχει προβλημα αξιοπιστιας, πως να την εμπιστευτει καποιος? Και φυσικα αυτο το "website" το οποιο πραγματικα εγω μπορω να το κανω καλυτερο.

 

Κατα τ'αλλα δεν πιστευω οτι υστερει καπου σημαντικα, ουτε στο σημα και το κακο ειναι οτι της εχει βγει το ονομα. Προτεινετε σε ενα φιλο σας να παει στη ΤΙΜ, αμεσως θα σας πει "να μην εχω σημα πουθενα"? Πραγμα που πλεον δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

το site πρέπει να βελτιωθεί επειγόντως.Επίσης και η χωρητικότητα δικτύου.

Από εκεί και πέρα το σήμα στην περιοχή μου είναι αρκετά καλό!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΣΠΗΛΙΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑ 1 ΓΡΑΜΜΗ ΟΥΤΕ sms και ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ!!! :zzz:ΤΙΜ :zzz:VADAFONE TA ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ COMSOTE ΕΓΩ ΕΧΩ :fool:ΤΙΜ :secret: :ban: ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά με την αυξηση της τιμής των sms τι γίνεται? Υποτίθεται πως είχε γίνει θέμα και με την ΕΕΤΤ...
Link to comment
Share on other sites

για εμενα πια η ΤΙΜ μειονεκτει πλεον και στις χρεωσεις.

ειναι ξεκαθαρο οτι εχει τα ποιο ακριβα συμβολαια.

 

1) τιμολογηση Q

2) χρεωση / δευτ. μετα το τελος του δωρεαν χρονου ομιλιας

 

κριμα..

Συμφωνώ 100%. Και ας φτιάξουν επιτέλους αυτό το άθλιο, απαρχαιωμένο και ελιπέστατο web site τους, και ας σταματήσουν να τα ξοδεύουν σε Βανδές...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αύξηση στις τιμές των sms τι γίνεται ρε παιδιά????????
Link to comment
Share on other sites

Μετα τα τελευταια γεγονοτα θα ελεγα οτι εχει προβλημα αξιοπιστιας, πως να την εμπιστευτει καποιος? Και φυσικα αυτο το "website" το οποιο πραγματικα εγω μπορω να το κανω καλυτερο.

 

Κατα τ'αλλα δεν πιστευω οτι υστερει καπου σημαντικα, ουτε στο σημα και το κακο ειναι οτι της εχει βγει το ονομα. Προτεινετε σε ενα φιλο σας να παει στη ΤΙΜ, αμεσως θα σας πει "να μην εχω σημα πουθενα"? Πραγμα που πλεον δεν ισχυει.

 

Γειά σου φίλε μου

 

Μην είσαι τόσο σίγουρος για το τελευταίο που γράφεις.

εξάλου η δημοσκόπηση το λέει ξεκάθαρα.

 

Εγώ είμαι στο κέντρο της Αθήνας και δεν έχω σήμα και το χειρότερο εδω και δυόμιση μήνες δεν έχω και καμιά επίσημη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε πρόσφατο ταξίδι μου στην Πάτμο και στα γειτονικά νησάκια Αρκιούς και Μαράθι (με 30 και 3 μόνιμους κατοίκους αντίστοιχα) υπήρχε σήμα μόνο από Cosmote και ΤΙΜ ενώ η Vodafone έπιανε μόνο στα ανοιχτά. Ντόπιος ψαράς μάλιστα μου είπε ότι η ΤΙΜ καλύπτει απόλυτα όλα τα νησάκια και τη θαλάσσια περιοχή σε αντίθεση με την vodafone. Η Cosmote προφανώς έχει τέλεια κάλυψη επειδή έχει κεραία ακόμα και πάνω σε αυτά τα μικρά νησάκια, αλλά η ΤΙΜ μου έκανε εντύπωση που είχε σήμα παντού (και στις ερημικές παραλίες της Πάτμου και στα μικρά αυτά νησάκια Αρκιούς και Μαράθι) όπου η Vodafone ήταν ανύπαρκτη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγω δεν εχω καν σημα 45χιλ βορια της Θεσσαλονικης! Κοντα στο χωριο Καρτεραι το οποιο ειναι μερικα χιλιομετρα βοριοτερα του Κιλκις! Χεχεχε, εδω και πολυ καιρο ειναι ετσι..
I've seen beyond the truth, it's just another lie.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η ΤΙΜ μειονεκτεί σε μεγάλο βαθμό στον τομέα της αξιοπιστιάς,έναντι των υπόλοιπων ανταγωνιστών της.

Εύκολα κανείς αντιλαμβάνεται το συγκεκριμένο γεγονός μόνο και μόνο από την πρόσφατη τροποποίηση του Non-stop στο F2G.

 

Συν τοις άλλοις οι χρεώσεις των τηλεφωνικών κλήσεων,στα σύμβολαιά της,είναι υψηλότερες από τις αντίστοιχες κάθε άλλης εταιρείας κινητής στη χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω παντως πως πολλοι ψηφισαν το σημα..η αληθεια ειναι πως εχει βελτιωθει αρκετα το σημα..το προβλημα ειναι να ανεβασουν μια νεα σελιδα για να ανεβει η ΤΙΜ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

βλεπω παντως πως πολλοι ψηφισαν το σημα..η αληθεια ειναι πως εχει βελτιωθει αρκετα το σημα..το προβλημα ειναι να ανεβασουν μια νεα σελιδα για να ανεβει η ΤΙΜ.

 

ok then! Ας ανεβάσει μια σελίδα καλή και θα λυθούν όλα της τα προβλήματα!

 

Μαζί με τη σελίδα, ας ανεβάσει και κανα καινούργιο στέλεχος σε καμιά θέση που καίει. Έτσι εκτός από το σήμα της, ίσως βελτιώσει και την αξιοπιστία της.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα σχεδόν ποτέ πρόβλημα με το σήμα, ακόμα και σε ταξίδια στην επαρχία, σε "δύσκολες" περιοχές...

 

Αυτό που με προβληματίζει στην ΤΙΜ είναι κυρίως οι χρεώσεις:επιμένω ότι οι κλήσεις κατα κύριο λόγο και τα SMS κατά δεύτερο είναι υπερβολικά ακριβές/ακριβά (τουλάχιστον στο F2G που έχω, όντας χρήστης καρτοκινητού ΤΙΜ από το 1998...). Επίσης θεωρώ απαράδεκτη την εξυπηρέτηση πελατών: π.χ. για μια απλή ενεργοποίηση αναγνώρισης κλήσεων, φίλη μου αναγκάστηκε από κατάστημα ΤΙΜ να αλλάξει οικονομικό πακέτο και να πάει στο (πολύ ακριβό) ΤΙΜ CARD, πληρώνοντας κάποιο ποσό, ενώ η αναγνώριση ενεργοποιήθηκε μετά από 15 μέρες και αρκετά τηλεφωνήματα...

 

Επίσης, έχει το μειονέκτημα να παρουσιάζει υπερβολικά συχνά καινούρια πακέτα και υπηρεσίες, τα οποία μπερδεύουν τον κόσμο.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η ανεπαρκης καλυψη ειναι η πιο ευκολη απαντηση, τον τελευταιο καιρο ομως, το σημα της ΤΙΜ εχει βελτιωθει παρα πολυ, σε αντιθεση με αλλα δικτυα τα οποια αντι να βελτιωνεται η καλυψη, χειροτερευει... Νομιζω οτι το βασικοτερο μειονεκτημα της ΤΙΜ ειναι η πολιτικη χρεωσεων που ακολουθει, δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω γιατι εχει υψηλοτερες χρεωσεις προς Q και δεν περιλαμβανεται στον δωρεαν χρονο ομιλιας. Επισης το site δεν ειναι καλο αλλα ειπαμε, θα ανεβασουν καινουριο.. Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...