Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσεις οταν το πρωτοπηρατε ποσο το φορτισατε?

 

 

Αυτά τα "την πρώτη φορά άστο να φορτίσει 16 ώρες και ας είναι γεμάτο" δεν ισχύουν πια και κάνουν πολύ κακό και καθόλου καλό στην μπαταρία. Αν στο πει ο πωλητής είναι άσχετος. Οι μπαταρίες πλέον είναι έτοιμες για χρήση και έρχονται στο 80% της μέγιστης φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια σε αναζητησ αγορας νεου κινητου που βρισκομαι αυτη τη περιοδο εψαξα και το Samsung A71 και το Xiaomi Lite 10 και το iphne se. Παρ'ολαυτα κατεληξα και παλι στο iphone για να το αγορασω κυριως για το βολικο του μεγεθος και την καμερα. Φαινεται να ειναι πολυ καλο κινητο και οικονομικη προταση για οσους δεν θελουμε να βαλουμε το χερι βαθια στην τσεπη.
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον το se σε σύγκριση με τα άλλα δυο έχει επιδόσεις ναυαρχίδας

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως παιδια σε αναζητησ αγορας νεου κινητου που βρισκομαι αυτη τη περιοδο εψαξα και το Samsung A71 και το Xiaomi Lite 10 και το iphne se. Παρ'ολαυτα κατεληξα και παλι στο iphone για να το αγορασω κυριως για το βολικο του μεγεθος και την καμερα. Φαινεται να ειναι πολυ καλο κινητο και οικονομικη προταση για οσους δεν θελουμε να βαλουμε το χερι βαθια στην τσεπη.

 

Παρόλα αυτά εγώ θα σου συνιστούσα να περιμένεις να δεις το νέο 12άρι των 5,4 ιντσών που ανακοινώνεται σε λίγες μέρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά εγώ θα σου συνιστούσα να περιμένεις να δεις το νέο 12άρι των 5,4 ιντσών που ανακοινώνεται σε λίγες μέρες.

 

Φαντάζομαι ο φίλος είναι σε χαμηλότερο budget από τα 700€ που θέλουν για το βασικό 12αρι...

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά εγώ θα σου συνιστούσα να περιμένεις να δεις το νέο 12άρι των 5,4 ιντσών που ανακοινώνεται σε λίγες μέρες.

Πάντως αν ισχύει το μικρό 12 τότε (πιθανώς) να επιβεβαιώνεται και η ύπαρξη ενός se που θα κάνει χρήση αυτού του σχεδιασμού

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ο φίλος είναι σε χαμηλότερο budget από τα 700€ που θέλουν για το βασικό 12αρι...

Εμένα πάλι γιατί κάτι μου λέει ότι το μικρότερο δωδεκάρι θα είναι στα 800€?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι γιατί κάτι μου λέει ότι το μικρότερο δωδεκάρι θα είναι στα 800€?

 

Όχι και έτσι...

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό 12αρι θα είναι 699€ το πολύ...

Και το SE 2020 θα αποσυρθεί από την αγορά? Με άλλα λόγια, το μικρό δωδεκάρι θα είναι επίσημα ο αντικαταστάτης του SE 2020?

Link to comment
Share on other sites

Και το SE 2020 θα αποσυρθεί από την αγορά? Με άλλα λόγια, το μικρό δωδεκάρι θα είναι επίσημα ο αντικαταστάτης του SE 2020?

 

Μα δεν θα το αντικαταστήσει γιατί δεν θα έχουν καμία σχέση τα 2 κινητά μεταξύ τους.

Το μόνο που μπορεί να αποτελέσει το μικρό iPhone είναι (όπως προείπα) έναν πιθανό «προ-άγγελο» του iPhone se 3rd gen

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε παιδιά ήθελα να το αγοράσω, γιατί χρειάζομαι ένα φθηνό και ποιοτικό smartphone για δεύτερο. Θα προτιμήσω iPhone, καθώς έχω Apple Watch Series 5 και Airpods Pro μέσα στο ίδιο οικοσύστημα. Όμως, μόλις το είδα στο κατάστημα, με απώθησαν τα πολύ μεγάλα bezels της οθόνης και το άφησα. Θα περιμένω να δω και iPhone 12 Mini και να αποφασίσω τότε ποιο από τα δύο προτιμώ. Εξαιρετική συσκευή δε λέω αλλά τεράστια τα bezels για smartphone του 2020.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε παιδιά ήθελα να το αγοράσω, γιατί χρειάζομαι ένα φθηνό και ποιοτικό smartphone για δεύτερο. Θα προτιμήσω iPhone, καθώς έχω Apple Watch Series 5 και Airpods Pro μέσα στο ίδιο οικοσύστημα. Όμως, μόλις το είδα στο κατάστημα, με απώθησαν τα πολύ μεγάλα bezels της οθόνης και το άφησα. Θα περιμένω να δω και iPhone 12 Mini και να αποφασίσω τότε ποιο από τα δύο προτιμώ. Εξαιρετική συσκευή δε λέω αλλά τεράστια τα bezels για smartphone του 2020.

 

Αυτό είναι ξεκάθαρα θέμα προσωπικού γούστου και κάνεις δεν μπορεί να εκφέρει άποψη για αυτό πέρα από εσένα τον ίδιο.

Ας περιμένουμε λοιπόν,να δούμε τι θα φέρει το νέο Apple Event

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο που μπορεί να αποτελέσει το μικρό iPhone είναι (όπως προείπα) έναν πιθανό «προ-άγγελο» του iPhone se 3rd gen

 

Ή να καταργήσει τελείως τη σειρά SE αφού πλέον με το μικρό 12άρι δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ή να καταργήσει τελείως τη σειρά SE αφού πλέον με το μικρό 12άρι δεν έχει λόγο ύπαρξης.

 

Ναι αλλά δεν έχουμε δει την Apple να σκοτώνει τόσο γρήγορα ένα μοντέλο (εκτός και αν κάνει την εξαίρεση)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλά δεν έχουμε δει την Apple να σκοτώνει τόσο γρήγορα ένα μοντέλο (εκτός και αν κάνει την εξαίρεση)

 

Θα το σκότωνε αν δεν το υποστήριζε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά SE σημαίνει πιο οικονομική συσκευή με επιδόσεις ναυαρχίδας και παλιότερο design.

Στα 399$ και κύκλο ζωής τα 4 χρόνια, δεν υπάρχει περίπτωση να καταργηθεί. Περισσότερες επιλογές για τον πελάτη, περισσότερες συσκευές για τις υπηρεσίες της Apple, μικρότερο κόστος παραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

εχω το iphone se απο το 2018 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.οι 4,7 ισωσ να ηταν καλυτερες,οποτε βλεπω και το νεο iphone se αλλα περιμενω να δω και το iphone 12 mini 5,4.ολα εξαρτωνται βεβαια αν σταματησει η υποστηριξη του αρχικου iphone se.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω το iphone se απο το 2018 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.οι 4,7 ισωσ να ηταν καλυτερες,οποτε βλεπω και το νεο iphone se αλλα περιμενω να δω και το iphone 12 mini 5,4.ολα εξαρτωνται βεβαια αν σταματησει η υποστηριξη του αρχικου iphone se.

 

Γράφεις σε λάθος θέμα πάντως...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις σε λάθος θέμα πάντως...

 

δεν νομίζω. αναφέρομαι ξεκάθαρα στις 4,7 ίντσες και στο νέο iphone se.απλα κάνω μια σύγκριση μεταξύ άλλων δυο iphone παρόμοιου μεγέθους σασί.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν νομίζω. αναφέρομαι ξεκάθαρα στις 4,7 ίντσες και στο νέο iphone se.απλα κάνω μια σύγκριση μεταξύ άλλων δυο iphone παρόμοιου μεγέθους σασί.

 

Εντάξει, μικρή σημασία έχει εξάλλου τώρα πια. Το ενδιαφέρον του κόσμου έχει πέσει πλέον στη νέα σειρά που έρχεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μικρή σημασία έχει εξάλλου τώρα πια. Το ενδιαφέρον του κόσμου έχει πέσει πλέον στη νέα σειρά που έρχεται.

 

ναι ομολογώ ότι περιμένω να δω την διαφορά στο σασί μεταξύ του iphone se2 και του iphone 12 mini 5,4.αν το δεύτερο είχε και in display finger id,θα το έπαιρνα χθες.στο κουμπί δεν θα βολεύει καθόλου,όπως είναι στο νέο ipad air 10.8. καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει battery drain στην 14.0.1σε κατάσταση αναμονής;

Πόσες ώρες οθονη βγάζετε σε μια μέρα

Εγω με 98% βγάζω περίπου 3:40 είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Με μια φόρτιση βγάζω 4:20. Η 14.0.1 έχει πολύ κακη διαχείριση μπαταρίας, η 14 ήταν καλύτερη. Περιμένουμε την 14.2(; ) πλέον, που έρχεται με αρκετές διορθώσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...