Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως,εγώ,στον σκελετό του iPhone 12 mini βλέπω το επόμενο se (ή μπορεί ο πεινασμένος καρβέλια να ονειρεύεται)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,εγώ,στον σκελετό του iPhone 12 mini βλέπω το επόμενο se (ή μπορεί ο πεινασμένος καρβέλια να ονειρεύεται)

 

 

Σίγουρα, αλλά σε 4 χρόνια από τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να το γράψω,αλλά όσοι ενδιαφέρεστε να αγοράσετε το τηλέφωνο,κάντε το άμεσα,γιατί η Apple θα αρχίσει να το κυκλοφορεί με τη νέα «συρρικνωμένη» εκδοχή του. (Βέβαια παίρνετε braided lightning to usb c)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ μπορείτε να δείτε και το σχετικό βίντεο με το πως μοιάζει η νέα συσκευασία

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι braided, ένα απλο καλώδιο με άκρη σε usb c είναι.

 

Λάθος μου,απλώς στο video μου φάνηκε διαφορετικό σε ποιότητα από το απλό πλαστικό του παλιού καλωδίου

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Το έχω δει live σε κατάστημα και δεν είναι και άσχημο. Αν το αγοράσω από σκρουτζομαγαζο το καλύπτει η αντιπροσωπεία σαν εγγύηση η όχι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Το έχω δει live σε κατάστημα και δεν είναι και άσχημο. Αν το αγοράσω από σκρουτζομαγαζο το καλύπτει η αντιπροσωπεία σαν εγγύηση η όχι;

 

Για το πρώτο χρόνο το καλύπτει η Apple και τον δεύτερο το κατάστημα αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ! Δηλαδή το βράδυ βγάζει καλές φωτογραφίες;

 

Αξιοπρεπείς... δεν φτάνει τις επιδόσεις των ναυαρχίδων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το αποκλείω η Apple να το σκοτώσει (να το αποσύρει από την αγορά), δεδομένου ότι η τιμή του iPhone 12 Mini, είναι στο Θεό (στα 869€).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το αποκλείω η Apple να το σκοτώσει (να το αποσύρει από την αγορά), δεδομένου ότι η τιμή του iPhone 12 Mini, είναι στο Θεό (στα 869€).

 

Δεν προκύπτει από κάπου αυτό. Προφανώς και θα το κρατήσει ως την πιο οικονομική επιλογή στην γκάμα των iPhone. Το ίδιο συμβαίνει και με το απλό iPad...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατασκευαστικά πώς λέτε να έγινε το SE 2020? Πήραν το 8άρι που τους έμεινε, έβγαλαν την οθόνη, άλλαξαν κάποια εξαρτήματα και ξανα κόλλησαν την οθόνη, δηλαδή ένα ανακατασκευασμένο (refurbished) 8άρι? Μου κάνει τρομερή εντύπωση που το σασί του είναι ολόιδιο με το 8άρι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατασκευαστικά πώς λέτε να έγινε το SE 2020? Πήραν το 8άρι που τους έμεινε, έβγαλαν την οθόνη, άλλαξαν κάποια εξαρτήματα και ξανα κόλλησαν την οθόνη, δηλαδή ένα ανακατασκευασμένο (refurbished) 8άρι? Μου κάνει τρομερή εντύπωση που το σασί του είναι ολόιδιο με το 8άρι.

 

 

Εμένα μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι υπάρχει έστω και μια πιθανότητα να τα πιστεύεις αυτά που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει έτσι, ίσως μερικά εξαρτήματα να είναι από την παραγωγή του 8 αλλά δεν πήραν τα ηδη «ενωμένα» 8αρια και τα αποσυνθέσανε :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι υπάρχει έστω και μια πιθανότητα να τα πιστεύεις αυτά που γράφεις.

Εσένα δηλαδή σου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό να κάθισαν και να ξαναέφτιαξαν 8άρια εν έτει 2020? Επίσης, δεν σου κάνει εντύπωση που μία συσκευή της Apple (που είναι γνωστή για την υπερτιμολόγηση των προϊόντων της) χρεώνει μόλις 500€ μία συσκευή με τον επεξεργαστή A13?

Link to comment
Share on other sites

Απλά πήραν το ίδιο σασί και έβαλαν ότι έπρεπε

Η οθόνη και γενικά τα μεγέθη είναι ίδια άρα κανένα σχεδιασμό δεν κάθισαν να φτιάξουν οπότε λιγότερο κόστος παραγωγής και λοιπά και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εσένα δηλαδή σου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό να κάθισαν και να ξαναέφτιαξαν 8άρια εν έτει 2020? Επίσης, δεν σου κάνει εντύπωση που μία συσκευή της Apple (που είναι γνωστή για την υπερτιμολόγηση των προϊόντων της) χρεώνει μόλις 500€ μία συσκευή με τον επεξεργαστή A13?

 

 

Απόλυτα, όπως και σχεδόν 5 χρόνια πριν με το πρώτο SE.

Φθηνότερα πλέον υλικά, φθηνότερες τεχνολογίες, φθηνότερη παραγωγή, έτοιμα σχέδια, μηδενικό R&D κλπ.

Οπότε έχεις μια φθηνότερη πανίσχυρη συσκευή που θα υποστηρίζεται για 5-6 χρόνια. Και πάλι, όπως ακριβώς έγινε σχεδόν 5 χρόνια πριν.

Όσο για την τιμολόγηση, δεν θα ανοίξω αυτό το θέμα όταν συζητάμε το αν η απλ πήρε 8αρια από την αποθήκη και μαστόρευε για να τα κάνει SE.

399 δολάρια η τιμή του και έκατσε μια χαρά (σχεδόν στα μισά λεφτά) σαν επιλογή φθηνότερη από το 11 στα 699 δολάρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από υγεία μπαταρίας πως πάτε? Εγώ μέσα στην εβδομάδα κλείνω εξάμηνο και είμαι στο 97%....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από υγεία μπαταρίας πως πάτε? Εγώ μέσα στην εβδομάδα κλείνω εξάμηνο και είμαι στο 97%....

 

Μέσα στο εξάμηνο 94%

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...