Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 9/11/2023 at 8:52 ΜΜ, nemaki said:

Ξεχασμένοι από θεούς και δαίμονες. :classic_laugh:

Το ελέγχω κάθε μέρα, δεν έχει ενημερωθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άλλαξα στο hotspots, το password, και δεν δουλεύει. Το ίδιο και σε κινητό realme.

Μήπως ξέρει κάποιος, πως θα το ενεργοποιήσω;

 

Link to comment
Share on other sites

Πως το εννοείς δεν δουλεύει; δεν συνδέεται;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chios said:

Πως το εννοείς δεν δουλεύει; δεν συνδέεται;

Άλλαξα το password , που έχει το κινητό, σε πιο μεγάλο, και τώρα δεν δουλεύει, δεν ενεργοποιειτε το σημείο αναφοράς. Έκανα επανεκκίνηση πολλές φορές, τίποτα.

Νομίζω με το password που είχε το κινητό πχ

Όνομα δικτύου: OnePlus 8 Pro

Password: .....,  δεν το θυμάμαι, δούλευε με το εργοστασιακό.

Το άλλαξα με μεγαλύτερο, και δεν δουλεύει. Κάποια υπόδειξη;

Το ίδιο και σε realme.

Όταν αλλάζει το password, δεν δουλεύει;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο password, εγώ έχω πχ τον αριθμό κινητου μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chios said:

Δοκίμασε άλλο password, εγώ έχω πχ τον αριθμό κινητου μου

Έβαλα έναν αριθμό 10ψηφιο, και συνδέεται. Μήπως γνωρίζει τον λόγο, που δεν συνδέεται, με ισχυρά password;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σε άσπρο φόντο φαίνεται στο πάνω και κάτω μέρος της οθόνης κάτι εικονίδια. Είναι μόνιμα εκεί και φαίνονται κυρίως σε άσπρο φόντο. 

Δε ξέρω αν φαίνεται στο screenshot που ανέβασα. 

Ευχαριστώ 

Screenshot_2023-12-07-12-06-59-35_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.thumb.jpg.27e805ef7a8d2501926cf1751e1a593e.jpg

Edited by stathis1991
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 12:10 ΜΜ, stathis1991 said:

Καλησπέρα παιδιά,

Σε άσπρο φόντο φαίνεται στο πάνω και κάτω μέρος της οθόνης κάτι εικονίδια. Είναι μόνιμα εκεί και φαίνονται κυρίως σε άσπρο φόντο. 

Δε ξέρω αν φαίνεται στο screenshot που ανέβασα. 

Ευχαριστώ 

Screenshot_2023-12-07-12-06-59-35_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.thumb.jpg.27e805ef7a8d2501926cf1751e1a593e.jpg

αν είναι τα στατικά εικονίδια του κινητού (σήμα, μπαταρία, κουμπιά πλοήγησης κλπ) τότε ειναι burn in, Δεν μπορεί να αποτυπωθεί σε screenshot, αλλά αν το βλέπεις στην οθόνη σου μόνιμα, τότε είναι μη αναστρέψιμο.

Προκλήθηκε από την σερί πολύωρη λειτουργία της oled οθόνης σε υψηλή φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nemaki said:

αν είναι τα στατικά εικονίδια του κινητού (σήμα, μπαταρία, κουμπιά πλοήγησης κλπ) τότε ειναι burn in, Δεν μπορεί να αποτυπωθεί σε screenshot, αλλά αν το βλέπεις στην οθόνη σου μόνιμα, τότε είναι μη αναστρέψιμο.

Προκλήθηκε από την σερί πολύωρη λειτουργία της oled οθόνης σε υψηλή φωτεινότητα.

Ένα τέτοιο περιστατικό μπορεί να επιλυθεί; εννοείται χωρίς αλλαγή οθόνης... Υπάρχει δηλαδή κάποιος τρόπος; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Ένα τέτοιο περιστατικό μπορεί να επιλυθεί; εννοείται χωρίς αλλαγή οθόνης... Υπάρχει δηλαδή κάποιος τρόπος; 

Τα κινητά με oled οθόνη, αντιμετωπίζουν το θέμα των στατικών αποτυπωμάτων, με το να αντισταθμίζουν την τάση της οθόνης ώστε το προσωρινό αποτύπωμα (image retention) να μην μετατραπεί σε μόνιμο αποτύπωμα. (burn in)

Αυτό το κάνουν σε τακτά χρονικά διαστήματα όταν η οθόνη είναι κλειστή. Αποτυγχάνουν να αντισταθμίσουν, αν η οθόνη είναι μόνιμα σε πολύ υψηλή φωτεινότητα  και συνήθως παίζει πολλές ώρες σερί, χωρίς να την κλείνεις για μερικά λεπτά ώστε να διορθώσει την εικόνα.

Δοκίμασε να την αφήσεις απλώς κλειστή για 10 λεπτά (χωρίς να απενεργοποιήσεις το κινητό) και όταν την ξανά ανοίξεις δες αν έφυγαν.  Αν είναι ακόμα ορατά, τότε δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Μελλοντικά όσον αφορά και πάλι οθόνη oled, είτε την αλλάξεις , είτε αγοράσεις νέο κινητό, να μην έχεις σερί για αρκετές ώρες την οθόνη ανοιχτή. Να την κλείνεις για λίγα λεπτά κάθε 2-3 ώρες ώστε να προλαβαίνει να διορθώνει τα αποτυπώματα που προκαλούνται από στατικά αντικείμενα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμα αυτά, ευχαριστώ. Εγώ έχω άλλο κινητό, αλλά είναι η πρώτη φορά που παίρνω κινητό με amoled οθόνη και μου φαίνεται πρέπει να είμαι προσεκτικός. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nemaki said:

Τα κινητά με oled οθόνη, αντιμετωπίζουν το θέμα των στατικών αποτυπωμάτων, με το να αντισταθμίζουν την τάση της οθόνης ώστε το προσωρινό αποτύπωμα (image retention) να μην μετατραπεί σε μόνιμο αποτύπωμα. (burn in)

Αυτό το κάνουν σε τακτά χρονικά διαστήματα όταν η οθόνη είναι κλειστή. Αποτυγχάνουν να αντισταθμίσουν, αν η οθόνη είναι μόνιμα σε πολύ υψηλή φωτεινότητα  και συνήθως παίζει πολλές ώρες σερί, χωρίς να την κλείνεις για μερικά λεπτά ώστε να διορθώσει την εικόνα.

Δοκίμασε να την αφήσεις απλώς κλειστή για 10 λεπτά (χωρίς να απενεργοποιήσεις το κινητό) και όταν την ξανά ανοίξεις δες αν έφυγαν.  Αν είναι ακόμα ορατά, τότε δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Μελλοντικά όσον αφορά και πάλι οθόνη oled, είτε την αλλάξεις , είτε αγοράσεις νέο κινητό, να μην έχεις σερί για αρκετές ώρες την οθόνη ανοιχτή. Να την κλείνεις για λίγα λεπτά κάθε 2-3 ώρες ώστε να προλαβαίνει να διορθώνει τα αποτυπώματα που προκαλούνται από στατικά αντικείμενα στην οθόνη.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμφανίστηκε ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου IN2021_13.1.0.585(EX01) έκδοση Ινδίας μέσω Oxyzen Updater οσονούπω και στο EU, την πέρασα και όλα Οκ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemaki said:

Έχει έρθει εδώ και μέρες. για ξανά κάνε έλεγχο.

Δεν έχει, ούτε το oxygen updater.

Το ελέγχω πολλές φορές καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, athanasios1112 said:

Δεν έχει, ούτε το oxygen updater.

Το ελέγχω πολλές φορές καθημερινά.

Εμένα μου έχει έρθει κανονικά μέσα στο oxygenOS, το oxygen updater σταμάτησα να το χρησιμοποιώ.

 

εικόνα_Viber_2024-01-04_22-52-51-051.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Oxygen Updater μου το έβγαλε σήμερα. Δε θα το κάνω, θα περιμένω καμιά εβδομάδα και αν δεν έρθει θα το κάνω από εκεί.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...