Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 19/5/2023 at 12:16 ΜΜ, FoT1s said:

Εκδοσεις Ινδιας εχετε, οχι Ευρωπης;

Ναι έκδοση Ινδίας ΙΝ 2021.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάτι νέο η έκδοση αυτή.. δεν θα δείτε κάτι διαφορετικό.. τουλάχιστον όχι κάτι που κάνει την διαφορά στην χρήση του κινητου

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι ινδια...οπότε το παίρνει άμεσα...

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα περάσει και εγώ / ινδικό firmware,( downgrade), από το xda.

Tο πέρασα ξανά europe firmware) / κλείδωσα bootloader

Η γραμματοσειρά αλλάζει, χωρίς root, zfont3 app.

Το αποτύπωμα είναι πρόβλημα/ δεν χρησιμοποιείται το κινητό/ έχω ένα realme.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα περάσει και εγώ / ινδικό firmware,( downgrade), από το xda.
Tο πέρασα ξανά europe firmware) / κλείδωσα bootloader
Η γραμματοσειρά αλλάζει, χωρίς root, zfont3 app.
Το αποτύπωμα είναι πρόβλημα/ δεν χρησιμοποιείται το κινητό/ έχω ένα realme.
Το αποτύπωμα ει αι για γέλια...αλλά σαν κινητό γενικά είμαι ευχαριστημένος..οπότε λέω να το κρατήσω ακόμη λίγο καιρό και μετά να πάρω το 10...θα δούμε...

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Το αποτύπωμα ει αι για γέλια...αλλά σαν κινητό γενικά είμαι ευχαριστημένος..οπότε λέω να το κρατήσω ακόμη λίγο καιρό και μετά να πάρω το 10...θα δούμε...

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με το αποτύπωμα. Κάποια στιγμή δεν έπιανε πάντα αλλά μόνο του έφτιαξε (δεν είμαι σιγουρος αν μεσολάβησε κάποια αναβάθμιση).

Σκέφτεσαι για το 10άρι ε; Και εγώ σε κάποια στιγμή σκέφτομαι να πάρω κάποιο άλλο (αν και το 8 προ θα το κρατήσω σα δεύτερο γιατί χρησιμοποιώ δύο και τώρα έχω το 8 προ και το 7 προ). Απλά, από περιέργεια, γιατί σκέφτεσαι το 10 και όχι το 11. Λόγω διαφοράς χρημάτων ή κάτι άλλο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με το αποτύπωμα. Κάποια στιγμή δεν έπιανε πάντα αλλά μόνο του έφτιαξε (δεν είμαι σιγουρος αν μεσολάβησε κάποια αναβάθμιση).
Σκέφτεσαι για το 10άρι ε; Και εγώ σε κάποια στιγμή σκέφτομαι να πάρω κάποιο άλλο (αν και το 8 προ θα το κρατήσω σα δεύτερο γιατί χρησιμοποιώ δύο και τώρα έχω το 8 προ και το 7 προ). Απλά, από περιέργεια, γιατί σκέφτεσαι το 10 και όχι το 11. Λόγω διαφοράς χρημάτων ή κάτι άλλο;
Κοίτα, συνήθιζα να αλλάζω κινητό μετά από 6 μήνες..πάντα μτχ από ινσομνι όμως...αλλά αυτό τώρα πάει σφαίρα ρε φίλε, οπότε θα το κρατήσω πολύ καιρό ακόμη.
Θέλω το 10 γιατί δεν νομίζω να μπορέσω να περιμένω να πέσει η τιμή στο 11 ...

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διέγραψα ξανά το δαχτυλικο και το ξανασκαναρα....και φυσικά τώρα δουλεύει όπως πρέπει ....περιμένω μετά από μια δυο μέρες να αρχίσει να χάνει ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αποτύπωμα χάλασε μετά από update firmware/ πριν έναν χρόνο.

Πιστεύω ότι είναι πρόβλημα λογισμικού!

( Παρηγγελα από AliExpress, ένα εξάρτημα για καλιμπραρισμα κλπ/ άφαντο,, το πιο πιθανό δεν θα έρθει/ AliExpress standard shipping/ έχω έναν αριθμό αποστολή ς κλπ.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pantelis1971 said:

Κοίτα, συνήθιζα να αλλάζω κινητό μετά από 6 μήνες..πάντα μτχ από ινσομνι όμως...αλλά αυτό τώρα πάει σφαίρα ρε φίλε, οπότε θα το κρατήσω πολύ καιρό ακόμη.
Θέλω το 10 γιατί δεν νομίζω να μπορέσω να περιμένω να πέσει η τιμή στο 11 ...

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Διέγραψα ξανά το δαχτυλικο και το ξανασκαναρα....και φυσικά τώρα δουλεύει όπως πρέπει ....περιμένω μετά από μια δυο μέρες να αρχίσει να χάνει ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για το δακτυλικό, αφού σου λειτουργεί τώρα και να μη λειτουργεί αργότερα υπόθεση 2 λεπτών είναι να το ξαναβάλεις

Εγώ αγόραζα κάθε χρόνο καινούριο κινητό. Παλιότερα για πολλά χρόνια έβαζα ρομ και γούσταρα πολύ τη φάση. Έτσι είχα συνέχεια Nexus και μετά που τα σταμάτησε και πήγε στα Pixel, εκτός του ότι δεν υποστηρίζονται επίσημα στην Ελλάδα και αν χρειαστείς εγγύηση τι να κάνεις; 

¨Ετσι μεταφέρθηκα στα OnePlus και είχα 3Τ, 5Τ, 6Τ, 7Pro και 8 Pro. Τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότερο διαπίστωνα ότι κάθε επόμενο μοντέλο δε σου έδινε και πολύ περισσότερα από το προηγούμενο. Έτσι, όταν έκλεισε χρόνο το 8προ (πέρυσι τον Απρίλιο), δε θέλησα να αγοράσω το καινούριο και τώρα έχω το 7προ (που θα πάει στο συρτάρι αν αγοράσω καινούριο και άρα το 8προ θα γινει το δεύτερό μου τηλέφωνο) εδώ και τρεισήμισι χρόνια και το 8προ ήδη δύο χρόνια.

Το κύριο που με ενδιαφέρει είναι η φωτογραφική και είμαι σε δίλημμα, αν θα πάω σε 10 ή 11 ή θα πάω σε s23 ultra αλλά δε θέλω να ξεφύγω πάνω από τα 850, οπότε το σκέφτομαι. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η φωτογραφική του 8 προ δεν είναι κάτι φοβερό ...εμένα δηλαδή πολλές φορές με ταλαιπωρεί στην δουλειά που την χρειάζομαι ..
Μερικές φορές ....προσπαθώ να βγάλω φωτό το φεγγάρι .....και κλαιω το mate 20 pro που ειχα .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είναι και τριών ετών τηλέφωνο. Από εκεί και πέρα όμως πιστεύω ότι τουλάχιστον η κύρια κάμερά του είναι αρκετά καλή ακόμα και σήμερα. 

Πάντως αν κάποιος πήγε μετά το OnePlus 8 Pro σε κάποιο άλλο, και είδε μεγάλη διαφορά στην κάμερα, θα ήθελα να το αναφέρει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2023 at 9:27 ΜΜ, pantelis1971 said:

Δυστυχώς η φωτογραφική του 8 προ δεν είναι κάτι φοβερό ...εμένα δηλαδή πολλές φορές με ταλαιπωρεί στην δουλειά που την χρειάζομαι ..
Μερικές φορές ....προσπαθώ να βγάλω φωτό το φεγγάρι .....και κλαιω το mate 20 pro που ειχα .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάμερα, δουλεια, φεγγάρι, τι ακριβώς επαγγελεσαι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα, δουλεια, φεγγάρι, τι ακριβώς επαγγελεσαι
Είμαι μηχανικός σε εργοστάσιο χυμού.. πολλές φορές χρειάζομαι την φωτογραφική για φωτογραφεία καλής ποιότητας σε κάποιο ταμπέλα κι από χαλασμένο μηχάνημα, η ένα ανταλλακτικό...όσον αφορά το φεγγάρι...στην Βραδυνή βάρδια φίλε όταν έχει φεγγαραδα τότε θέλεις καλή κάμερα.

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Είμαι μηχανικός σε εργοστάσιο χυμού.. πολλές φορές χρειάζομαι την φωτογραφική για φωτογραφεία καλής ποιότητας σε κάποιο ταμπέλα κι από χαλασμένο μηχάνημα, η ένα ανταλλακτικό...όσον αφορά το φεγγάρι...στην Βραδυνή βάρδια φίλε όταν έχει φεγγαραδα τότε θέλεις καλή κάμερα.

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι και ρομαντικός

Δε ξέρω, εγώ με το 8T το οποίο έχει υποδεέστερη κάμερα από το 8 pro αν δε θέλω κάτι εξεζητημένο η κάμερα του νομίζω είναι υπέρ αρκετή 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 11:59 ΜΜ, athanasios1112 said:

Νομίζω, , θέλει ένα τέτοιο εξάρτημα 

Screenshot_2023-05-09-23-55-18-83_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Ήρθε σήμερα το εξάρτημα.

Θα προσπαθήσω για καλιμπραρισμα, του αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενημέρωση λογισμικού/ σε 13.1, με oxygen updater.
Καλιμπραρισμα εκανες;;;

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω για καλιμπραρισμα σήμερα - αύριο.

Είδα βίντεο,, δεν έχω καταλάβει απόλυτα, το πώς γίνεται., έχει πλαστικα μικρούς κύβους κλπ, θέλει να το ψάξω λίγο.

Πάλι θα πρέπει να περιμένω δύο μέρες,, το κινητό δεν το χρησιμοποιώ,, έχω ένα realme.

Θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2023 at 8:10 ΠΜ, pantelis1971 said:

Καλιμπραρισμα εκανες;;;

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ένα παράξενο: είχε δύο καφέ κύβους,, ο ένας καφέ έχει τετράγωνη εσοχή,, και όχι κίτρινο κύβο,, όπως στα video,

δεν το είχε η συσκευασία στο κουτάκι (;),,  Η ,, το έχασα (;).

IMG20230604193759.jpg

Κοίταξα στην Google/ AliExpress/ από εκεί το πήρα/ όπως αυτό στο screenshot 

Screenshot_2023-06-04-20-27-24-61_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...