Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοώ μέτρια οθόνη...λείπει ένα κόμμα...

 

Οθόνη μέτρια, exynos κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια οθόνη λες την ανάλυση συγκεκριμένα; γιατί δεν έχω δει εγώ τουλάχιστον μέτρια οθόνη σε Samsung flagship εδώ και χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Η samsung είδε ότι οι περισότεροι αν όχι η συντριπτική πλειψηφία των χρηστών έχουν την συχνότητα ανανέωσης στα 120 οπότε αναγκαστικά έχουν την ανάλυση που λάνσαρε και στο S21+.

Εγώ το έχω στα 120 και ποτέ δεν το έβαλα στα 60 με υψηλή ανάλυση γιατί δεν βλέπω διαφορά στην υπερυψηλή ανάλυση.

Αρα αν πάω στο S21 δεν θα μου λείψει αν και θα ήθελα να υπήρχε...

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Μέτρια οθόνη λες την ανάλυση συγκεκριμένα; γιατί δεν έχω δει εγώ τουλάχιστον μέτρια οθόνη σε Samsung flagship εδώ και χρόνια.

 

Σε αυτό δεν έχεις άδικο.. Δεν έχεις άδικο.. Δεν υπάρχει μέτρια οθόνη samsung ακόμη και σε φθηνά κινητά...

 

Μήπως λοιπόν φτάσαμε στο όριο της εξέλιξης...

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία γερμανική CUA3 εχει κανείς θέμα με τα voice messges στο Messenger? Δε στέλνονται ενώ τα ηχογραφεί δεν στέλνονται
Link to comment
Share on other sites

Η samsung είδε ότι οι περισότεροι αν όχι η συντριπτική πλειψηφία των χρηστών έχουν την συχνότητα ανανέωσης στα 120 οπότε αναγκαστικά έχουν την ανάλυση που λάνσαρε και στο S21+.

Εγώ το έχω στα 120 και ποτέ δεν το έβαλα στα 60 με υψηλή ανάλυση γιατί δεν βλέπω διαφορά στην υπερυψηλή ανάλυση.

Αρα αν πάω στο S21 δεν θα μου λείψει αν και θα ήθελα να υπήρχε...

 

εγώ είμαι από αυτούς που δεν αλλαζουν το qhd, τα βλέπω όλα θολά, καθώς ειχα το s8 με ίδια αναλυση, μικρότερη οθόνη και περισσοτερα ppi. Ξεκάθαρο downgrade γιαεμενα η οθονη, και η έλλειψη sd card για κινητό χιλιαρικου. Ουτως η άλλως ειμαι full ευχαριστημενος και με βλέπω για s23...

Link to comment
Share on other sites

Να μην λεω μεγαλα λογια αλλα με βλεπω αλλα 2 χρονια με το S20+. Το ρεκορ μου σε κινητο ειναι 15 μηνες. Οποτε παω να το διπλασιασω. Επιασα τα 40, καλα ειναι οι καταχρησεις!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό! Μπράβο στην σαμμυ βελτιώνει συνεχώς και ολοκληρωμένα την εμπειρία χρήσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό! Μπράβο στην σαμμυ βελτιώνει συνεχώς και ολοκληρωμένα την εμπειρία χρήσης.

 

Γνώμη μου ότι στο θέμα sd card κάνει λάθος... Ήταν τρομερό αβαντάζ κατά την γνώμη μου πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Και μένα τα ίδια σε s20

Σήμερα το πάτησα να δω τι είναι έκανα κάποιες ρυθμίσεις και δε ξανά βγήκε

 

 

Τι ρυθμίσεις έκανες, γιατί μου έχει σπάσει κι εμένα τα νεύρα...??

Μου το πετάει μετά από κάθε εκκαθάριση μνήμης ram που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξανά γράψει πιο παλιά ότι είχα θέμα με το messenger με τις ειδοποιήσεις που θέλω απλά να πέφτει ένα preview απο τη status bar πάνω για λίγο και όχι chat head. Τα bubbles τα έκλεισα αλλά δε μπορώ μόνο στο Messenger να το κάνω να δείχνει ένα preview από πάνω... Whatsapp viber κλπ δουλεύουν όλα.. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου ότι στο θέμα sd card κάνει λάθος... Ήταν τρομερό αβαντάζ κατά την γνώμη μου πάντα..

 

Αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο ότι ενώ αναβαθμίζει το UI της συνεχώς δεν γίνεται εις βάρος της μπαταρίας (το αντίθετο όπως ανέφερε το μέλος παραπάνω με την εμπειρία του με το UI 3.0) σε συνδυασμό με αισθητικές κι όχι μόνο βελτιώσεις. Όσον αφορά την σειρά s21 μέγα φάουλ η απουσία sd card εννοείται...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο ότι ενώ αναβαθμίζει το UI της συνεχώς δεν γίνεται εις βάρος της μπαταρίας (το αντίθετο όπως ανέφερε το μέλος παραπάνω με την εμπειρία του με το UI 3.0) σε συνδυασμό με αισθητικές κι όχι μόνο βελτιώσεις. Όσον αφορά την σειρά s21 μέγα φάουλ η απουσία sd card εννοείται...

 

οταν προσπαθεις μια ζωη να ακολουθεις μια αλλη εταιρεια, λογικο ειναι να κανεις και εσυ τις ιδιες βλακειες και τα ιδια λαθη. δεν βαζει η iphone sd card δεν βαζω και εγω, δεν βαζει η iphone υποδοχη 3,5mm δεν βαζω και εγω, δεν βαζει η iphone φορτιστη στην συσκευασια δεν βαζω και εγω, δεν βαζει η iphone ραδιοφωνο δεν βαζω και εγω. πως λοιπον θα παει μπροστα αυτη η εταιρεια οταν δεν κοιταζει το δικο της συμφερον και κοιταει μονο τι κανουν οι αλλοι? αλλα η samsung δεν εχει καταλαβει ενα πραγμα, οι πελατες της δυσανασχετουν με αυτα που κανει γιατι δεν ειναι τυχαιο οτι οι πωλησεις της σειρας s πεφτουν δραματικα, αλλα μυαλο δεν βαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Απλα του χρονου θα επαναφερουν την SD και θα το διαφημισουν σαν προσθηκη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, στο gsmarena αναφέρει ότι μπορεί να τραβήξει βίντεο 720p/960fps! Που είναι αυτή η επιλογή γιατί δεν την βρίσκω καν...

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

96 θα εννοεις. Λογικα με καποιο κολπο οπως κ υπαρχει επιλογη να βαλεις 96hz στην οθονη.
Link to comment
Share on other sites

96 θα εννοεις. Λογικα με καποιο κολπο οπως κ υπαρχει επιλογη να βαλεις 96hz στην οθονη.
Αυτό λέω!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

548b1cd0e2198b77aa07aceaa34b921e.jpg

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

To slow motion είναι αυτό.

Στην κάμερα όταν ανοίξεις και πας στο more θα το βρεις φαντάζομαι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω όταν είναι κλειστό το κινητό να έχω κάποιο notification led, δεν θέλω always on display για λόγους burn in! Ούτε να κοιτάω κάθε 3 και λίγο αν έχω κάτι! Υπάρχει κάποια εφαρμογή η κάποια επιλογή στο κινητό που να μου αναβοσβήνει αν έχω κατι; Ειδα το το aodnotify αλλά στην free έκδοση όταν μου έρχεται μια ειδοποίηση ανοίγει το always on display και μένει ανοιχτό μέχρι να το πάρω στα χέρια το κινητό! Θέλω να είναι τελείως σβηστή η οθόνη και να βγάζει που και που κάτι σαν ένδειξη led! Αν το έχει αυτό η εφαρμογή aodnotify θα την αγοράσω η κάποια άλλη εφαρμογή!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...