Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://techblog.gr/mobile/ta-smartphones-ti-megalyteri-diarkeia-mpatarias/

 

Και ναι, το S20+ ειναι ενα απο αυτα! Συμφωνω 100%. Τουλαχιστον αυτη ειναι η δικια μου εμπειρια σε σχεση με οσα ειχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελλιπής λίστα.

Λείπουν τα νέα Xperia 1ii & 5ii που αποδεδειγμένα απο παιδιά που τα έχουν στην κατοχή τους εδώ μέσα μαζί με άλλες συσκευές έχουν υπερτονίσει την διάρκεια της μπαταρίας σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/ta-smartphones-ti-megalyteri-diarkeia-mpatarias/

 

Και ναι, το S20+ ειναι ενα απο αυτα! Συμφωνω 100%. Τουλαχιστον αυτη ειναι η δικια μου εμπειρια σε σχεση με οσα ειχα πριν.

Καλά, μιλάμε απλά για μια ανούσια και ανόητη λίστα καθώς δεν κάνουν τα mha την αυτονομία. Πχ το Xperia 5ii μου κρατάει πιο πολύ από το s21 ultra ή έστω το ίδιο αλλά σίγουρα πιο πολύ από το s20 ultra που είχε πάλι 5000. Επομένως ας έκαναν μια έρευνα σωστή να μας πουν ποια έχουν καλή αυτονομία, όχι ένα σορταρισμα σε specs

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,δεν μπορω να βρω με τιποτα την λειτουργια ισχυος, βοηθηστε με λιγο..και κατι ακομα το κινητο το πηρα απο χερι 5 μηνες το ειχε το παιδι ,,μετα απο μια πληρη φορτιση που το εκανα μου εβγαλε 3 ωρες και κατι λειτουργια οθονης,,λιγο δεν ειναι???
Link to comment
Share on other sites

Δώστου μερικές ημέρες να μάθει τα πατήματά σου. Λογικά ένα 4μισάωρο με 5 ώρες θα τις έχεις ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ααα ειναι φυσιολογικο δλδ ,,γιατι διαβασα κατι 6 ωρες 8 ωρες και τρομαξα λεω εχει θεμα η μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

Με υπαναχωρήσεις και αυτοματισμούς θα δεις (αν θα δεις) 7ωρα και 8ωρα. Ρεαλιστικές τιμές είναι τέσσερις με 5μιση ώρες (4g ,Bluetooth, συγχρονισμους λογαριασμών, τοποθεσία, φωτογραφίες κλπ).

Τώρα αν θα σερφάρεις μόνο μέσω WiFi με μέτρια φωτεινότητα YouTube και μερικές κλήσεις ε τότε 6μιση 7ωρα+ ίσως τα δεις...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στα 120hz με λιγες αλχημειες που δεν μου στερουν τπτ πιανω 7μιση ωρες.

Σε 60hz σε WQHD+ επιασα παρα λιγο 9...

Χωρις καμια παρεμβαση εχω δει 5 ωρες σε 120hz και 6 και κατι σε WQHD+ στα 60.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια αν σας κουραζω αλλα το βραδυ στον υπνο εφαγε 9% μπαταρια ,,ποτε δεν ειχα τοση καταναλωση σε κινητο ,,μπηκα να δω χρηση μπαταριας και δεν ειδα καμια περιεργη καταναλωση..ειναι οντως φυσιολογικο και σε μερικες μερες θα στρωσει οταν μαθει τα πατηματα μου??
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα τρεχει δεν γινεται. Εγω το βαζω σε λειτουργια πτησης παντα και πεφτει 2%.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμα πώς πάει? Κι αυτό καταναλώνει αρκετά αν δεν είναι καλό όπως και η χρήση της AOD.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ανοιχτο wifi το βραδυ στον υπνο ,,σημα εχω φουλ ,AOD το βραδυ ειναι απενεργοποιημένο..
Link to comment
Share on other sites

Ένα τέσσερα με πέντε τις εκατό είναι φυσιολογικό, εκτός κι αν έχεις πολλά apps να συγχρονίζουν με ειδοποιήσεις και έτσι αυξάνεται κατακόρυφα η κατανάλωση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος τρόπο να βλέπουμε στην status bar το επίπεδο μπαταρίας των συνδεδεμένων bluetooth συσκευών? ενδεικτικά garmin fenix, wireless earbuds κτλ
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος τρόπο να βλέπουμε στην status bar το επίπεδο μπαταρίας των συνδεδεμένων bluetooth συσκευών? ενδεικτικά garmin fenix, wireless earbuds κτλ

Τα buds που έχω, μου δίνουν widget με την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

παίδες ερώτηση σκέφτομαι να παρω το s20+ με τον σναπ , αποτι είδα έχει 5g ,οι αναβαθμισεις αργούν; τοχει κάποιος να μ πει πως τα πάει η συσκευή, εννοώ εμπειρία χρήσης;
Link to comment
Share on other sites

παίδες ερώτηση σκέφτομαι να παρω το s20+ με τον σναπ , αποτι είδα έχει 5g ,οι αναβαθμισεις αργούν; τοχει κάποιος να μ πει πως τα πάει η συσκευή, εννοώ εμπειρία χρήσης;

 

Διάβασα ότι Αν αγορασεις Samsung S21 με Snapdragon,εισαι εκτος εγγυησης απο τα εδω service της Samsung,τα οποια μαλιστα δεν σου επισκευαζουν την συσκευη ακομα και επι πληρωμη. Με επιφύλαξη....

Link to comment
Share on other sites

Ενα τηλεφωνο στην Σμαρτεκ θα ηταν η καλυτερη λυση σχετικα με την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι Αν αγορασεις Samsung S21 με Snapdragon,εισαι εκτος εγγυησης απο τα εδω service της Samsung,τα οποια μαλιστα δεν σου επισκευαζουν την συσκευη ακομα και επι πληρωμη. Με επιφύλαξη....

Έτσι είναι. Δεν αναλαμβάνουν σέρβις σε συσκευή που δεν έρχεται επίσημα Ευρώπη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι Αν αγορασεις Samsung S21 με Snapdragon,εισαι εκτος εγγυησης απο τα εδω service της Samsung,τα οποια μαλιστα δεν σου επισκευαζουν την συσκευη ακομα και επι πληρωμη. Με επιφύλαξη....

 

το διάβασα κ γω αυτό, αλλά είδα ότι κυκλοφορούν πωλούνται σε πολλές χώρες της Ευρώπης s20+ snap δεν είναι το μοντέλο Αμερικής Καναδά αυτό που θέλω να πάρω, οταν το πάρω θα δω κ το csc του ,στο σαμομπιλ έχει πολλές επίσημες ρομ ευρωπαϊκές, μπορεί να το καλύπτει η σαμσουνγκ άλλης χώρας η κ εδω αφού έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

το διάβασα κ γω αυτό, αλλά είδα ότι κυκλοφορούν πωλούνται σε πολλές χώρες της Ευρώπης s20+ snap δεν είναι το μοντέλο Αμερικής Καναδά αυτό που θέλω να πάρω, οταν το πάρω θα δω κ το csc του ,στο σαμομπιλ έχει πολλές επίσημες ρομ ευρωπαϊκές, μπορεί να το καλύπτει η σαμσουνγκ άλλης χώρας η κ εδω αφού έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση

 

δεν το νομιζω φιλε μου να το καλυπτει, γιατι στο πισω μερος του κινητου στο κατω μερος εχει κατι κωδικους που φαινονται πολυ αχνα, οποτε οταν το πας στη smartec το σκαναρουν με ενα μηχανημα που εχουν και βλεπουν τα παντα, ( ειχα παει να αλλαξω την εργοστασιακη μεμβρανη σε ενα s10 και ειδα τον υπαληλο που το εκανε οταν του εδωσα).αλλο να αλλαξεις ευρωπαικη ρομ και αλλο να αλλαξεις αμερικανικη ή κινεζικη ρομ σε ευρωπαικη, λες να ειναι τοσο χαζοι στην smartec ?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

το διάβασα κ γω αυτό, αλλά είδα ότι κυκλοφορούν πωλούνται σε πολλές χώρες της Ευρώπης s20+ snap δεν είναι το μοντέλο Αμερικής Καναδά αυτό που θέλω να πάρω, οταν το πάρω θα δω κ το csc του ,στο σαμομπιλ έχει πολλές επίσημες ρομ ευρωπαϊκές, μπορεί να το καλύπτει η σαμσουνγκ άλλης χώρας η κ εδω αφού έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση και η μεταπολιτική του αξία, αγόρασε το. Άσε που εάν θελήσεις να το πουλήσεις, πολύ πιθανό να βρέις καποιον που ψάχνει μόνο snapdragon. Κάλεσα ένα συνάδελφο που θυμόμουνα ότι έψαχνε για snap και μου είπε πως επειδή είχε επιρεαστεί από τα πολλά σχόλια για τον exynos, πήρε το S20fe από το εξωτερικό. Δεν έχει κανένα πρόβλημα εδώ και 10 μήνες περίπου, αλλά μου είπε πως τελικά δεν είχε νόημα για αυτόν, αφού το φορτίζει κάθε βράδυ δεν παίζει παιχνίδια και σε γενικές γραμμές το έχει για κλήσεις, viber κτλ, και web surfing.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα αυτη ακριβως ειναι η χρηση και με υπερκαλυπτει σε ολα παρα τον υποτιθεμενο προβληματικο (παντα σε σχεση με snap) exynos...

Δελεσστικο το S21 ultra αλλα δεν θα παω.... Ισως στην επομενη γενια και αν....

Σιγουρα σε παιχνιδια ισως υπερτερει ο Snap. Αν και εχω παιξει λιγo COD και θα ηθελα να παιζω τετοια παιχνιδια σε κινητο δεν ειναι ιδανικο. Τα παιχνιδια ειναι για κονσολες που ειναι στην πριζα και δεν δουλευουν με μπαταριες....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα αυτη ακριβως ειναι η χρηση και με υπερκαλυπτει σε ολα παρα τον υποτιθεμενο προβληματικο (παντα σε σχεση με snap) exynos...

Δελεσστικο το S21 ultra αλλα δεν θα παω.... Ισως στην επομενη γενια και αν....

Σιγουρα σε παιχνιδια ισως υπερτερει ο Snap. Αν και εχω παιξει λιγo COD και θα ηθελα να παιζω τετοια παιχνιδια σε κινητο δεν ειναι ιδανικο. Τα παιχνιδια ειναι για κονσολες που ειναι στην πριζα και δεν δουλευουν με μπαταριες....

 

Συμφωνώ. Δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να βρώ οπωσδήποτε snap. Αν δεν μου έκανε το s20+ με τον exynos που έχω, μπορέι να πήγαινα σε xiaomi ή κάτι άλλο τέλος πάντων.

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...