Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι είναι 5 λεπτά οκκ να το δεχτώ (αν και δεν είναι τοσο), το ότι το αναφέρεις λες και είναι κάτι σαν να πατάς "οκ" στο κινητό, εδω θα διαφωνήσω! Ναι αν ακολουθήσεις τις οδηγίες δεν θα υπάρχει θέμα! Δεν αναφέρεις το εξής όμως και μάλλον δεν το ξέρεις... Το Odin δεν το δίνει η Samsung δηλαδή δεν είναι επίσημο εργαλείο για να φλασαρεις ROM (και ούτε υπάρχει κάτι τετοιο)!! Υπάρχουν χρήστες που αναφέρουν ότι μετά από φλασαρισμα κάποιας ROM από άλλη χώρα υπήρξαν περιπτώσεις που έγραψε ο Knox (εκτός εγγύησης αυτόματα) και ας πέρασαν official update!

Μπορεί να κάνει κάτι λάθος και να brickαρει την συσκευή!

Θα μου πεις μπορεί να μην έκανε σωστά τα βήματα, μπορεί να πέρασε άλλη ROM δεν ξέρουμε γιατί δεν ήμασταν μπροστά και θα συμφωνήσω!

ΟΜΩΣ ποιος μου εγγυάται εμένα ότι αύριο μεθαύριο αφού αλλάξω το CSC της συσκευής και το πάω για service για οποιοδήποτε λόγο, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το δεχτούν και να μου πουν έχει "πειραχτεί" το λογισμικό και η συσκευή δεν είναι στην εγγύηση! Ξέρω ότι είναι τραβηγμένο αυτό αλλά αν θέλουν να βρουν μια δικαιολογία πίστεψε με θα το πουν!

Γιαυτό πριν πεις κάτι σε ένα φόρουμ καλό είναι να αναφέρεις και τα ενδεχόμενα που μπορεί να προκύψουν!!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φλασαρω με ODIN τα τελευταία 4 χρόνια ΚΆΘΕ ΜΉΝΑ το λογισμικό με το που βγει στο sammobile σε 4 διαφορετικές συσκευές. ΚΑΜΙΑ ποτέ δεν μπρικαρε καμία ποτέ δεν έγραψε Knox. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φλασαρω με ODIN τα τελευταία 4 χρόνια ΚΆΘΕ ΜΉΝΑ το λογισμικό με το που βγει στο sammobile σε 4 διαφορετικές συσκευές. ΚΑΜΙΑ ποτέ δεν μπρικαρε καμία ποτέ δεν έγραψε Knox. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε.

Το ιδιο και εγω ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα μην σου πω και πανω απο 4ετία απο το S7 και μετά..

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και εγω ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα μην σου πω και πανω απο 4ετία απο το S7 και μετά..

 

Ποια έκδοση Odin χρησιμοποιείτε για το φλασαρισμα.Ρωταω για να μαθαίνουμε και εμείς οι άσχετοι.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση Odin χρησιμοποιείτε για το φλασαρισμα.Ρωταω για να μαθαίνουμε και εμείς οι άσχετοι.

 

Odin v3.14.4 και το κατεβαζεις απο εδω https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20-plus/firmware/SM-G985F/DBT/download/G985FXXU6DUB5/1382358/ ενοειτε και απο δεκαδες αλλα site.

Link to comment
Share on other sites

Odin v3.14.4 και το κατεβαζεις απο εδω https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20-plus/firmware/SM-G985F/DBT/download/G985FXXU6DUB5/1382358/ ενοειτε και απο δεκαδες αλλα site.

Ωραιος .Σε ευχαριστώ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρω με ODIN τα τελευταία 4 χρόνια ΚΆΘΕ ΜΉΝΑ το λογισμικό με το που βγει στο sammobile σε 4 διαφορετικές συσκευές. ΚΑΜΙΑ ποτέ δεν μπρικαρε καμία ποτέ δεν έγραψε Knox. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε.

 

Το ιδιο και εγω ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα μην σου πω και πανω απο 4ετία απο το S7 και μετά..

 

Το ότι δεν έγραψε σε εσένα δεν σημαίνει ότι δεν θα γράψει σε άλλον η δεν θα συμβούν αυτά που είπα (πολύ μικρές πιθανότητες)! Και εγώ στο S6 έτσι έκανα update, και σε πιο παλιά κινητα που είχα S3 mini, Xperia X8 και είχα ασχοληθεί φουλ με custom ROM! Δεν είχα θέμα και ήξερα τι έκανα! Και τα άτομα που ανέφεραν μια τέτοια διαδικασία πάντα έλεγαν ότι υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο η το άλλο ενδεχόμενο!

Εγώ αυτό που σου είπα είναι να μην αναφέρεις κάτι τέτοιο σαν να πατάς ένα "ΟΚ" στο κινητό αλλά να αναφερεις τα πιθανά ενδεχόμενα!!!! Γιατί πρώτα απ όλα το Odin ΔΕΝ είναι επίσημο εργαλείο της Samsung αλλά ΟΥΤΕ το Sammobile επίσημο site της!

 

Γιαυτό προσοχή στο τι γράφουμε και πως το γράφουμε υπάρχει κόσμος που δεν γνωρίσει και μπορεί να βρεθεί με μπρικαρισμενη συσκευή! Η να αφήσει την συσκευή του με άλλο CSC από αυτό που είχε (χωρίς να το γυρίσει στο αρχικό) και να το πάει στο service και να βρεθεί προ εκπλήξεων!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει κινητά και tablet στο service με αλλαγμένα CSC. Από τη στιγμή που δεν είναι root τα τηλέφωνα τα δέχονται κανονικά και είναι υποχρεωμένοι να τα δεχτούν. Είναι σαν να μας λες ότι μη βγαίνετε από το σπίτι υπάρχει ενδεχόμενο να σας πατήσει αμάξι. Είναι δυνατόν;

 

Προ εκπλήξεων θα βρεθεί κάποιος αν κατεβάσει firmware άλλης συσκευής. Δεν γίνεται τόσα χρόνια τόσα άτομα τόσες συσκευές και κανείς να μην έχει γράψει Knox. Ένας στο ένα εκατομμύριο κόσμου που έγραψε Knox κάτι δεν έκανε καλά, τόσο δύσκολο είναι να το αντιληφθείς αυτό; αν υπήρχε όντως πρόβλημα και έγραφε ο Knox θα έγραφε 1 στους 10 όχι 1 στο 1 εκατομμύριο...

 

Παιδιά, φλασαρετε με odin ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ τις σωστές οδηγίες. Αν σας γράψει ο Knox όταν θα χρειαστείτε service θα σας πληρώσω εγώ τη ζημιά. Είμαστε οκ με αυτό; ευχαριστώ.

 

Υ.Γ Αν δε σου αρέσουν αυτά που γράφω απλά βάλε με στο block να μη με βλέπεις. Βαρέθηκα να βλέπω να γράφεις ανακρίβειες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα 10 ξένα site. Κανείς δε λέει πουθενά ότι γράφει ο Knox ούτε λέει ότι έγραψε σε κανέναν. Όλοι αντιθέτως λένε ότι ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΆΨΕΙ με το Odin. Που το διάβασες εσύ τώρα, ένας θεός ξέρει.

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει κινητά και tablet στο service με αλλαγμένα CSC. Από τη στιγμή που δεν είναι root τα τηλέφωνα τα δέχονται κανονικά και είναι υποχρεωμένοι να τα δεχτούν. Είναι σαν να μας λες ότι μη βγαίνετε από το σπίτι υπάρχει ενδεχόμενο να σας πατήσει αμάξι. Είναι δυνατόν;

 

 

 

Προ εκπλήξεων θα βρεθεί κάποιος αν κατεβάσει firmware άλλης συσκευής. Δεν γίνεται τόσα χρόνια τόσα άτομα τόσες συσκευές και κανείς να μην έχει γράψει Knox. Ένας στο ένα εκατομμύριο κόσμου που έγραψε Knox κάτι δεν έκανε καλά, τόσο δύσκολο είναι να το αντιληφθείς αυτό; αν υπήρχε όντως πρόβλημα και έγραφε ο Knox θα έγραφε 1 στους 10 όχι 1 στο 1 εκατομμύριο...

 

 

 

Παιδιά, φλασαρετε με odin ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ τις σωστές οδηγίες. Αν σας γράψει ο Knox όταν θα χρειαστείτε service θα σας πληρώσω εγώ τη ζημιά. Είμαστε οκ με αυτό; ευχαριστώ.

 

 

 

Υ.Γ Αν δε σου αρέσουν αυτά που γράφω απλά βάλε με στο block να μη με βλέπεις. Βαρέθηκα να βλέπω να γράφεις ανακρίβειες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα 10 ξένα site. Κανείς δε λέει πουθενά ότι γράφει ο Knox ούτε λέει ότι έγραψε σε κανέναν. Όλοι αντιθέτως λένε ότι ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΆΨΕΙ με το Odin. Που το διάβασες εσύ τώρα, ένας θεός ξέρει.

Δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω από σένα!

Όσο για τα υπόλοιπα.... ΟΚ!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ με το φλασαρισμα και θέλω να το δοκιμάσω ? Και αν ναι άμα κάνω πατάτα την πάτησα η διορθώνεται μετά???Έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι άμα γράψει ο

Knox δεν ξεγράφει.Αυτο με το να μπρικαρει η συσκευή διορθώνεται??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται. Αλλά καλύτερα να ξεκινήσεις να διαβάζεις λίγο, δες και βίντεο στο YouTube σχετικά με το odin.. Δεν γράφει ο Knox αν βάλεις Official firmware με το Odin
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ με το φλασαρισμα και θέλω να το δοκιμάσω ? Και αν ναι άμα κάνω πατάτα την πάτησα η διορθώνεται μετά???Έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι άμα γράψει ο

 

Knox δεν ξεγράφει.Αυτο με το να μπρικαρει η συσκευή διορθώνεται??

Αν ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες δεν θα έχεις θέμα! Αν επιλέξεις κάποια άλλη επιλογή στο odin η βάλεις άλλη ROM που προορίζεται για άλλη συσκευή θα γράψει ο Knox γιατί δεν είναι signed για την δικιά σου συσκευή από την Samsung!

 

Αν brickαρει είναι ανάλογα τι έκανες και είναι 50-50 πιστεύω! Υπάρχει περίπτωση να κλείσει μια για πάντα (σπανιο αρκετα) η συσκευή και να μην ανταποκρίνεται, υπάρχει και η πιθανότητα να σε πετάει σε download mode συνέχεια που εκεί ξαναπερνάς την ROM και είσαι κομπλέ (πιθανότητα)!

 

Οτιδήποτε είπα παραπάνω το είπα γιατί πάντα θα υπάρχει η στραβή που μπορεί να γίνει και πάντα θα πρέπει να το αναφέρουμε σε κάποιον που δεν το έχει ξανακάνει!

 

Κανε και ένα BACKUP!

 

Οτιδήποτε κάνεις το κάνεις με δική σου ευθύνη πάντα!

Και αν ποτέ τύχει να θέλει Service (εύχομαι να μην θέλει ποτέ) γύρνα το όπως ήταν πριν! Γιατι αν θέλουν να μην σε καλύψουν όπως έκαναν στο galaxy watch μου μου μετρουσε ουρανοξύστες αντί για ορόφους θα βρουν να σου πουν μια παπατζα "εμένα είπαν ότι είχε περάσει νερό" και ας μην είχε μπει ποτέ σε νερό! Ααα και έχει αδιαβροχοποιηση!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Για Official firmware μιλάω πάντα. Για άλλο φλασαρισμα ούτε καν το σκέφτομαι είναι δύσκολα πράγματα αυτά επειδή δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις και μου φενεται βουνό. Θα το ψάξω και για τυχόν απορίες(που σίγουρα θα υπαρχουν) θα σας ξαναζαλισω.Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λιγη υπομονη δεν παιζει; Θα ερθει το update...

Εμενα προσωπικα μου αρεσει που σκαει σαν εκπληξη μεσω OTA η ενημερωση....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λιγη υπομονη δεν παιζει; Θα ερθει το update...

Εμενα προσωπικα μου αρεσει που σκαει σαν εκπληξη μεσω OTA η ενημερωση....

 

Κι εγώ μία από τα ίδια. Σας διαβάζω και θυμάμαι τα "νιάτα" μου. Αναρωτιέμαι αν γέρασα και οι υποχρεώσεις δεν με αφήνουν να βρω λίγο χρόνο ή μπορεί και τώρα που το σκέφτομαι, το πακέτο Samsung + UI + Android, να δουλεύει απροβλημάτιστα σε σχέση με το παρελθόν, οπότε δεν ανυπομονώ για το επόμενο update, το οποίο μπορεί και να μην μου δώσει κάποια εμφανή και χρήσιμα για μένα, χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ισως μετα απο τοσα χρονια δεν περιμενουμε με τοση ανυπομονησια το επομενο update.
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηθηκε και η e-Sim με την ελευση του ui3.1 :D

Εμενα με ui3.0 ακόμα και έχει την δυνατότητα προσθήκης esim ενεργοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μία από τα ίδια. Σας διαβάζω και θυμάμαι τα "νιάτα" μου. Αναρωτιέμαι αν γέρασα και οι υποχρεώσεις δεν με αφήνουν να βρω λίγο χρόνο ή μπορεί και τώρα που το σκέφτομαι, το πακέτο Samsung + UI + Android, να δουλεύει απροβλημάτιστα σε σχέση με το παρελθόν, οπότε δεν ανυπομονώ για το επόμενο update, το οποίο μπορεί και να μην μου δώσει κάποια εμφανή και χρήσιμα για μένα, χαρακτηριστικά.

 

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ φίλε μου.. Θυμάμαι είχα λιώσει τα iPhone στα cydia repo.. Αργότερα φλασαρα rom στο s3 ακόμη και στην διαδρομή από το μαγαζί στο σπίτι.. Τώρα πλέον νοιώθω ότι δεν έχω τον χρόνο αλλά δεν χρειάζεται κιόλας να μπω στην διαδικασία αυτή..

 

Επίσης είναι και ο λόγος που ούτε που κοιτάω huawei αφού βλέπω ότι θέλει πατέντες για να δουλέψει όπως θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Απλα ισως μετα απο τοσα χρονια δεν περιμενουμε με τοση ανυπομονησια το επομενο update.

 

Δεν εχεις αδικο αλλα ο καθενας εχει την υπομονη του.. αυτη την φορα το εχουνε παρακανει εχουνε παρει ολοι 3.1 εκτος Ελλαδας και καποιες αλλες χωρες Λατινικης Αμερικης.

Κοντευει να βγει η εκδοση Μαρτιου....υπομονη.:D

Οσο για το Οντιν οποιος θελει το χρησιμοποιει κανενας δεν εβαλε με το ζορι καποιο να το κανει ενοειτε οτι οποιος το κανει αναλαμβανει και την ευθυνη εκεινο που εχω να πω σαν προσωπικη εμπειρια πρεπει να κανεις χοντρη βλακεια για να εχεις προβλημα.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο αλλα ο καθενας εχει την υπομονη του.. αυτη την φορα το εχουνε παρακανει εχουνε παρει ολοι 3.1 εκτος Ελλαδας και καποιες αλλες χωρες Λατινικης Αμερικης.

Κοντευει να βγει η εκδοση Μαρτιου....υπομονη.:D

Οσο για το Οντιν οποιος θελει το χρησιμοποιει κανενας δεν εβαλε με το ζορι καποιο να το κανει ενοειτε οτι οποιος το κανει αναλαμβανει και την ευθυνη εκεινο που εχω να πω σαν προσωπικη εμπειρια πρεπει να κανεις χοντρη βλακεια για να εχεις προβλημα.

 

Τελικά, δεν είπαμε, τι καλούδια να περιμένουμε από τη νέα έκδοση; Είδατε μεγάλες αλλαγές όσοι το πήρατε-κατεβασατε;

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ από Ευρώπη unbranded μόνο το EUR δεν έχει πάρει και άλλα 4 branded. Όπως πάντα τελευταία. Φαντάζομαι μέσα στην ημέρα θα έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιοι δεν ειναι κακο για μενα... Αν εμφανισει προβληματα λογω ενημερωσης που συμβαινει δυστυχως τη γλιτωνεις...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα μωρέ το σημαντικό δεν έχει η αναβάθμιση. Μην τρελαίνεστε άδικα...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα μωρέ το σημαντικό δεν έχει η αναβάθμιση. Μην τρελαίνεστε άδικα...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μικροδιαφορες....Την αφαιρεση αντικειμενου απο φωτογραφια και το one click στην καμερα ειναι τα πιο σημαντικα.... Οποτε ειναι να ερθει ας ερθει. Δεν με καινε οι προσθηκες.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...