Jump to content

Sony Xperia 1 ΙΙ


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστούμε πολύ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζω; βάζει και raw mode στην κάμερα με το τελευταίο update που έρχεται;

http://www.xperiablog.net/2020/07/28/xperia-1-ii-gets-raw-camera-support-in-latest-update-58-0-a-3-88/

 

Στάλθηκε από το SGP771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα!!

Ναι βγάζειjpeg,raw & jpeg η σκέτο raw

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κράταμε τα raw σε οτι μας ενδιαφέρει και ειδικά σε ανθρώπους , τα παιδια μας δηλαδή .

Εαν εχουμε κάποιον που γνωρίζει τα βασικά θα απογειώσει την ποιότητα σε σχέση με το jpeg .

Η οξύτητα και η μείωση θορύβου που εφαρμόζουν τα κινητά στο jpeg χαλάνε το μοτίβο στο ανθρώπινο πρόσωπο .

Το raw αρχειο δεν επεμβαίνει καθόλου σε τίποτα απο αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Στα 20 FPS δεν έχει raw αρχείο

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στις κανονικές λήψεις Γιώργο

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με την τελευταία αναβάθμιση ήρθε και auto λειτουργίες στο cinema Pro σε κλείστρο καί iso

Επίσης τα τελευταία νέα λένε ότι το Xperia 1ii & 5ii που θα βγει στις 17/9 θα πάρουν 3 φορές υποστήριξη Android άρα θα φτάσουν μέχρι Android 13

Τα 1 & 5 από 2 φορές.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση ήρθε και auto λειτουργίες στο cinema Pro σε κλείστρο καί iso

Επίσης τα τελευταία νέα λένε ότι το Xperia 1ii & 5ii που θα βγει στις 17/9 θα πάρουν 3 φορές υποστήριξη Android άρα θα φτάσουν μέχρι Android 13

Τα 1 & 5 από 2 φορές.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία νέα. Αν και το 5αρι το ήθελα λίγο πιο πλήρες να βγει, η σου βρίσκεται όλο και πιο κοντά στις επιλογές μου πλέον. Το 1ιι το είχα για λίγες μέρες και μου άφησε θετικές εντυπώσεις. Αρκετα μακρόστενο βέβαια αλλά ελάχιστα αρνητικά. Λίγο το σχέδιο να βελτιώσει ,θα ήθελα κανα ματ χρώμα και σασί ατσάλι πχ, δηλαδή πιο στιβαρή κατασκευή στην αίσθηση, γιατί είναι καλο ποιοτικά και τώρα, και νομίζω δε χρειάζεται κάτι άλλο. Βρίσκεται στο σωστό δρόμο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στα 982€ η συσκευή στο sony center και το φέρανε και σε μωβ χρώμα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

...και στον Κωτσόβολο.

 

:up:

Σωστός!

Μέχρι πρότινος δεν υπήρχε σε μεγάλες αλυσίδες.

 

Υ.Γ Φτιαξτε ένα avatar με τα νέα sony

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά αποτι κατάλαβα σε DUAL SIM δεν θα έρθει Ευρώπη, σωστα?

Το καινουργιο 5αρι μηπως ειναι Dual-SIM ?

Link to comment
Share on other sites

δεν το νομίζω αλλά κοντός ψαλμός,αύριο ανακοινώνεται και κατά τον Οκτώβρη θα ξέρουμε.

Πάντως οι διαφορές με το μεγάλο αδελφάκι του θα είναι η έλλειψη tof, η έλλειψη ασύρματης φόρτισης η 4Κ οθόνη,η ROM και δεν ξέρω αν θα έχει dolby atmos όπως το 1ii, αλλά θα έρθει με ρυθμό ανανέωσης 120hz και από όσο ακούγεται σε επόμενη αναβάθμιση θα πάρει και το 1ii, αν το βγάλει και κάτω απο 800€ θα σε καλά επίπεδα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά dual SIM το 5ii

https://techblog.gr/mobile/sony-xperia-5-ii-katachorisi-stin-tenaa-apokalyptei-symvatotita-me-5g-eikones/

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για το 5ii θα ανοίξετε θέμα όπως στις άλλες συσκευές?

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το 5ii θα ανοίξετε θέμα όπως στις άλλες συσκευές?

Όποιος θέλει ανοίγει θέμα, βλέπω έχει ήδη δημιουργηθεί...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485795

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο ΧΖ3 έχω βαλει φωτό με 5:30 ώρες sot και 1:30 ώρες ομιλία.

Με το Χ1ii και 2 ώρες ομιλία βγάζει 6 ώρες sot.

Τα Σ/Κ που δεν έχει ομιλία βγάζω και τόσο και έχει κι άλλο.

Είναι που δεν είναι καλές οι μπαταριες στα Sony.

ac67fb01a1a82c2062c3ba041a64f711.jpg

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι οι χρόνοι, αλλά αν είναι να κλείνουμε τα πάντα και να μπαίνει και το stamina mode από το 30% δεν γίνεται δουλειά

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν έχει μπει stamina.

Την απενεργοποιω γιατί δεν την μπορώ.

 

Συγχρονίζει 2 mails και έχω την οθόνη στο αυτόματο.

 

Βέβαια εδώ στα θέματα μπαταρίας των samsung ψάχνουν να δουν πως θα στήσουν την συσκευή απενεργοποιώντας τα πάντα και το εννοώ μπας και βγάλουν 5ωρο και μιλάμε για συσκευές τύπου s20+ και πάνω.

'Εχει ανοιχτεί και θέμα για αυτό.

Τέλος πάντων πάμε παρακάτω.

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά dual SIM το 5ii

https://techblog.gr/mobile/sony-xperia-5-ii-katachorisi-stin-tenaa-apokalyptei-symvatotita-me-5g-eikones/

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά ειναι πολύ καλά νέα, νομίζω εχω αποφασίσει ήδη το επόμενο μου τηλέφωνο..

Να ρωτήσω αν το φέρω απο Ασία (παραεισαγωγή) που εκεί ειναι DUAL-Sim,

π.χ εδώ -> https://www.wowcamera.com/Sony-Xperia-1-II-256GB-8GB-RAM-Dual-SIM-Unlocked-for-all-UK-networks--White_p_3956.html

παίζει το 4G ή 5G να μην παίζει σε όλες τις μπάντες στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το γνωρίζω αυτό.

Με το καλό αν το πάρεις τελικά.

Αν κρίνω απο το 1ii που έχω, θα είσαι απροβλημάτιστος και σε πολλά πράγματα πάνω απο τον ανταγωνισμό!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ειναι πολύ καλά νέα, νομίζω εχω αποφασίσει ήδη το επόμενο μου τηλέφωνο..

Να ρωτήσω αν το φέρω απο Ασία (παραεισαγωγή) που εκεί ειναι DUAL-Sim,

π.χ εδώ -> https://www.wowcamera.com/Sony-Xperia-1-II-256GB-8GB-RAM-Dual-SIM-Unlocked-for-all-UK-networks--White_p_3956.html

παίζει το 4G ή 5G να μην παίζει σε όλες τις μπάντες στην Ελλάδα?

 

οτι ερχετε εκτος ε.ε θα φαει τελωνειο , εαν δεν ειναι ευρωπαικο μοντελο παιζει να μην εχει τις ιδιες μπαντες και δε θα εχει εγγυηση .

o πιο συχνος τροπος για αγορα smartphone εκτος ελλαδος ειναι το amazon , γερμανικο/ιταλικο/ισπανικο κ.α .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1 ΙΙ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...