Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο άσχετο αλλά τελικά θα το πάρεις?

 

Αν εννοεις day one,τοτε οχι. Αν εννοεις μετα απο 8μηνες πχ,δεν ξερω. Το S10+ περυσι το πηρα day one παντως και βλεποντας την τιμη πως επεσε πολυ γρηγορα σε λιγους μηνες,δεν θα επαναλαβω το ιδιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα .

Καλα κοιτα εχω διαβασει διαφορα δεξια και αριστερα εχω διαβασει σχολια αρνητικα τυπου τι να κανουμε την 108mp καμερα , τι να κανουμε τα Hz τι να κανουμε το ενα τι να κανουμε το αλλο κτλ.Οταν μια συσκευη εχει ανωτερα specs απο οτι κυκλοφορει εκει εξω μπαινουν διαφοροι σε φορουμ και στο gsmarena διαβασα και τα σχολια μια και ειναι απο ολο τον πλανητη να βγαζουν κομπλεξ για κατι που ειναι καλυτερο απο το δικο τους πρεπει να πανε σε ενα γιατρο για εξεταση.

Και εγω πχ.Εχω galaxy S9 την κανω τελεια την δουλεια μου ναι τωρα θα τρεχω στα φορουμ να λεω οτι το ultra ειναι αχρηστο.....Ε δεν θαθελα γιατρο?

 

Σε καθε νεα ναυαρχιδα που θα κυκλοφορησει λογω της υψηλης αρχικης τιμης της θα δεις πολλους που εχουν ακομα και πολυ παλιοτερα μοντελα να λενε οτι δεν αξιζει. Δεν ειναι κατι που διαβαζουμε πρωτη φορα στο εδω θεμα του S20ultra. Εχω διαβασει αναλογα σχολια πχ και στο note10+,και στο Iphone pro max,και στο Mate20pro,στο Oneplus 7pro μεχρι και σε λιγοτερο δημοφιλη κινητα οπως σε Sony μερια περυσι με το Xperia 1.

 

Τουλαχιστον το να σου πει καποιος που εχει την προηγουμενη ή εστω αναλογη ναυαρχιδα οτι το Χ δεν αξιζει,εχει μια λογικη και ενδιαφερον για αντιλογο(συνηθως θα ακουσεις και τα πιο λογικα επιχειρηματα). Το να σου πει ομως καποιος οτι η χ ναυαρχιδα πχ το S20ultra ή το νεο Iphone δεν αξιζει και να εχει κανενα mid range Κινητο,ε εκει ειναι που οντως βγαινεις απο τα ρουχα σου οπως λες.

 

Εγω ουτως ή αλλως και στο εδω θεμα δεν εγραψα πχ σε κανενα''μην το παρεις το κινητο'',δικαιωμα του ειναι ο καθενας ειτε ποια συσκευη θα αγορασει,ειτε αν θα αγορασει day one. Εγω μονο σχολιασα καποια πραγματα που ειδα και προσωπικα με χαλανε απο την συσκευη οπως το τσιπακι,η αυξημενη καταναλωση και η τσιμπημενη αρχικη τιμη του S20ultra η οποια ειναι πολυ κοντα στο Galaxy Flip(που το τελευταιο ειναι και μοναδικο σαν συσκευη αν και εχει κατωτερα specs).

 

Η Samsung προσωπικα με εχει απογοητευσει με τους exynos και με την ταχυτητα των updates,αλλα εκτιμω αυτο που ελεγε ο vagelis πιο πισω,οτι ειναι η μοναδικη εταιρεια η οποια σε Android μερια το προσπαθει περισσοτερο να φτιαξει ενα οικοσυστημα το οποιο να πλησιαζει αυτο της Apple,γιαυτο και δεν την ξεγραφω σαν εταιρεια οπως την Sony πχ.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή Σαρακοστή παιδιά άντε να καθαρίσουμε σήμερα :). Πλάκα πλάκα η μέρα σήμερα είναι για το S20 ultra και το P30 pro :lol:.

 

 

το S10+ θα πάει σε αυτόν που έχει τώρα το S9+ και αυτό με τη σειρά του θα πάει σε αυτόν που έχει το S8+ κ.λ.π. οπότε όλοι κάθε χρόνο αναβαθμίζουν συσκευή ;)

Ναι ομως το S6 οπου θα παει στο συρταρι με το κουτι του ή στον καδο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως το S6 οπου θα παει στο συρταρι με το κουτι του ή στον καδο ;

 

Την στιγμή που με λίγα χρήματα βρίσκεις φρέσκια συσκευή, δεν καίγεσαι να κρατήσεις συσκευή 5ετιας. Δεν είναι όπως στο ios που σου πουλάνε συσκευές 5ετιας σε "λογικές" τιμές ελλείψει άλλον επιλογών.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

S20 ultra vs s20+

 

 

 

Πανομοιοτυπη αποτυπωση σχεδόν σε όλα τα σεναρια (ακόμα και με το Update που θα πάρει και το Ultra δεν θα αλλάξει τπτ δραματικά πιστεύω )....

 

Για να βρεις διαφορες πρέπει να ψάξεις με μεγενθυτικο φακό.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πανομοιοτυπη αποτυπωση σχεδόν σε όλα τα σεναρια (ακόμα και με το Update που θα πάρει και το Ultra δεν θα αλλάξει τπτ δραματικά πιστεύω )....

 

Για να βρεις διαφορες πρέπει να ψάξεις με μεγενθυτικο φακό.....

 

Έτσι ακριβώς, μη πω ότι σε κάποια σενάρια ήταν καλύτερο το s20+

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα οτι το ουλτρα στην σελφι θα ήταν καλύτερο αλλα το σ20+ ειναι πολύ καλύτερο τελικά στα χρώματα...οι διαφορές ήταν κυρίως στο ζουμ...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα οτι το ουλτρα στην σελφι θα ήταν καλύτερο αλλα το σ20+ ειναι πολύ καλύτερο τελικά στα χρώματα...οι διαφορές ήταν κυρίως στο ζουμ...

το ultra παντως εχει πιο μικρο αισθητηρα στη μπροστα καμερα..και σε συνδυασμο με τα πολλα ΜΡ δε βοηθαει πιστευω.

Απο την αλλη ολα τα σ20 εχουν πιο μικρο αισθητηρα μπροστα απο τα σ10...ισως γιαυτο εχουμε πιο μικρη τρυπα, ομως αυτο ισως κοστιζει λιγο σε ποιοτητα.

 

επισης αυτο που ειδα ειναι οτι ο ζουμ φακος στα 2 μικροτερα σ20 εχει πιο μεγαλο αισθητηρα απο τον zoom του ultra... Βεβαια του ultra ειναι με το περισκοπιο και γιαυτο κερδιζει εκει.

 

Τελος, το Ultra εχει πιο μεγαλο βασικο αισθητηρα απο τα 2 μικροτερα σ20, αλλα και αυτα τα 2 εχουν αρκετα πιο μεγαλο αισθητηρα απο τα σ10. Επομενως λογικο ειναι να μην εχουν σημαντικες διαφορες μεταξυ τους, αλλα σιγουρα σε συνθηκες δωματιου κλπ ισως το Ultra βγαλει κατι καλυτερο, μενει να το δουμε σε αμεσο συγκριτικο. Αλλο να εχεις 1/1,33" αισθητηρα και αλλο 1/1.76".. ειναι περιπου 0,4" η διαφορα, και μην ξεχναμε οτι κινητα που ειχαν 1/3 οπως εβαλε η lg σε g6 ειδαμε χειροτερα αποτελεσματα στα δυσκολα, σε σχεση με πριν που ειχε 1/1,25 οπως και στη συνεχεια που πολλα πηγαν σε αισθητηρα με 1/2 που ειδαμε βελτιωση σε σχεση με τα 1/2.5...

με αυτο το σκεπτικο περιμενω καλυτερα αποτελεσματα απο ultra καθως και πολυ καλα αποτελεσματα γενικα απο τα σ20 σε σχεση με ανταγωνισμο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Θέλει Δουλειά το πράγμα.....

 

Πάντως με την λογική ότι τον αισθητήρα του s7 τον εξέλιξε για 4 χρόνια....

 

Πολύ πιθανόν το τι αποτέλεσμα μπορεί να παράγει ο νέος αισθητήρας να το δούμε από το note 20 /S30 και μετά....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το ultra παντως εχει πιο μικρο αισθητηρα στη μπροστα καμερα..και σε συνδυασμο με τα πολλα ΜΡ δε βοηθαει πιστευω.

Απο την αλλη ολα τα σ20 εχουν πιο μικρο αισθητηρα μπροστα απο τα σ10...ισως γιαυτο εχουμε πιο μικρη τρυπα, ομως αυτο ισως κοστιζει λιγο σε ποιοτητα.

 

επισης αυτο που ειδα ειναι οτι ο ζουμ φακος στα 2 μικροτερα σ20 εχει πιο μεγαλο αισθητηρα απο τον zoom του ultra... Βεβαια του ultra ειναι με το περισκοπιο και γιαυτο κερδιζει εκει.

 

Τελος, το Ultra εχει πιο μεγαλο βασικο αισθητηρα απο τα 2 μικροτερα σ20, αλλα και αυτα τα 2 εχουν αρκετα πιο μεγαλο αισθητηρα απο τα σ10. Επομενως λογικο ειναι να μην εχουν σημαντικες διαφορες μεταξυ τους, αλλα σιγουρα σε συνθηκες δωματιου κλπ ισως το Ultra βγαλει κατι καλυτερο, μενει να το δουμε σε αμεσο συγκριτικο. Αλλο να εχεις 1/1,33" αισθητηρα και αλλο 1/1.76".. ειναι περιπου 0,4" η διαφορα, και μην ξεχναμε οτι κινητα που ειχαν 1/3 οπως εβαλε η lg σε g6 ειδαμε χειροτερα αποτελεσματα στα δυσκολα, σε σχεση με πριν που ειχε 1/1,25 οπως και στη συνεχεια που πολλα πηγαν σε αισθητηρα με 1/2 που ειδαμε βελτιωση σε σχεση με τα 1/2.5...

με αυτο το σκεπτικο περιμενω καλυτερα αποτελεσματα απο ultra καθως και πολυ καλα αποτελεσματα γενικα απο τα σ20 σε σχεση με ανταγωνισμο

 

:shock: τοχεις σπουδασει το θεμα καποια στιγμη εχασα την μπαλα καηκα και παρηγγειλα καφε αναψα και ενα Τσιγαρο να το ξαναδιαβασω...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Άργησες φίλε μου να τη ρίξεις.. Χαχα, 10 μέρες τι περίμενες ?

 

Πλάκα κάνω αλλά ναι, δε θα πάρουμε όλοι γην ίδια μέρα. Πρώτα οι πρώτοι και μετά οι επόμενοι, σε δόσεις..προπαραγγελια κάναμε για το δώρο..

Είχα κάνει προπαραγγελια 15/2 αλλά άλλαξα μετά από μια βδομάδα τον τρόπο παραλαβής και φαίνεται σαν νέα προπαραγγελια... Θα τους πάρω τηλ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία αν κάνω προπαραγγελία πότε θα παραλάβω; έχω δικαίωμα να την ακυρώσω αν αργήσει πολύ;
Πάντα έχεις την δυνοτητα να ακυρώσεις...

Μπορείς να βάλεις και πληρωμή σε κατάστημα με την παραλαβη για να μην σου δεσμευτούν και χρήματα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

:shock: τοχεις σπουδασει το θεμα καποια στιγμη εχασα την μπαλα καηκα και παρηγγειλα καφε αναψα και ενα Τσιγαρο να το ξαναδιαβασω...χαχα

 

χαχαχα, ρε συ δες υπογραφη μου, τοσες συσκευες εχω δοκιμασει, λες να μην ξερω τι καμερα ειχαν? εξαλλου αυτο κυριως με ενδιαφερει λογω παιδιων, οποτε παντα προσπαθω να συνδεω τα αποτελεσματα που βλεπω με το hardware για να καταλαβω τι παιζει. Φυσικα βοηθαει πολυ το gsmarena οπου πετας 2-3 συσκευες διπλα διπλα και βλεπεις κατευθειαν τετοιες διαφορες. ΠΡαγματικα ειναι κατι πολυ απλο, αρκει να σε ενδιαφερει. Σκεψου οτι το iphone X ειχε αισθητηρα 1/3" οπως και το XS και τωρα στο 11αρι που εβαλε πιο μεγαλο, 1/2,55" ειδαμε και καλυτερα αποτελεσματα..δεν ειναι τυχαιο...σιγουρα οι αλγοριθμοι κλπ κανουν δουλεια αλλα οταν εχεις το καλο hw τα αλλα τα διευκολυνεις πολυ.

Επομενως ναι, μολις βγηκαν τα σ20 το 1ο που κοιταξα ηταν το μεγεθος αισθητηρα, ο,τι πιο βασικο! και γιαυτο το λογο σκεφτομαι και το μικρο σ20 καθως και σε αυτο η βελτιωση θα ειναι πολυ μεγαλη, αλλα δε μπορουσα να αντισταθω στο μεγαλο οσο και αν με ξενερωνει το μεγεθος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει προπαραγγελια 15/2 αλλά άλλαξα μετά από μια βδομάδα τον τρόπο παραλαβής και φαίνεται σαν νέα προπαραγγελια... Θα τους πάρω τηλ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χμμ, την πατησες ισως. και εγω παραλιγο να την παθω γιατι το βρηκα πιο φθηνα σε αλλο μαγαζι και πηρα πλαισιο για ακυρωση αλλα μου εκαναν δωρο ασφαλεια που την ηθελα ετσι και αλλιως, οποτε εμεινα. ΘΕλω να πιστευω οτι θα παραλαβω νωρις αφου εριξα παραγγελια την 1η μερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει τo S6 να του το δώσω εγώ καθότι το έχω ακόμα και το έχω δώσει στη ... πεθερά μου :). Το S7edge το έχει η αδερφή μου, το S8+ η κουνιάδα μου, το S9+ η γυναίκα μου και σε 1 μήνα θα ανέβουν όλοι 1 level επάνω :lol:.

Μια χαρά σε βλέπω...

Κι εγω το ιδιο κανω.Η γυναικα μου εχει S6 πια (είχε S5)...

O γιός μου S9+.το S7 EDGE το κραταω για δικό μου δευτερο...:lol:

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έμαθε κάποιος τι χρώμα buds θα δώσουν φέτος.?

 

Στο Γερμανό δεν τους είχαν ενημερώσει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία αν κάνω προπαραγγελία πότε θα παραλάβω; έχω δικαίωμα να την ακυρώσω αν αργήσει πολύ;

 

Αυτο παει αναλογα με το καταστημα,την ζητηση για το καθε μοντελο και την γενικη διαθεσιμοτητα που θα υπαρχει απο την Samsung Hellas τις πρωτες μερες. Προκαταβολη παντως να μην δωσεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έμαθε κάποιος τι χρώμα buds θα δώσουν φέτος.?

 

Στο Γερμανό δεν τους είχαν ενημερώσει....

 

Μιας και βλεπω οτι η διαδικασια για τα buds θα ειναι οπως αυτη περυσι και μιας και ολοι εχουν τα λευκα στην φωτογραφια,μαλλον σε ολους θα δωσουν παλι μονο τα λευκα.

 

Και μαλλον παλι τα ακουστικα δεν θα δωθουν την ιδια στιγμη με το κινητο,αλλα θα πρεπει να κανεις παλι αυτη την χαζη διαδικασια μεσω της εφαρμογης για το αιτημα για αυτα και να περιμενεις να στα στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε Γερμανο μου είπαν ότι σε κάποιες πρώτες προπαραγγελιες θα τα δώσουν απευθείας από το κατάστημα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά το μπλε χρώμα να το δω από κοντά Αθήνα Νότια προάστια; Είμαι έτοιμος να κάνω προπαραγγελία το μικρο για να μην χάσω και την έκπτωση αλλά δεν βρίσκω πουθενά εκθεσιακό το μπλε.
Link to comment
Share on other sites

Σε Γερμανο μου είπαν ότι σε κάποιες πρώτες προπαραγγελιες θα τα δώσουν απευθείας από το κατάστημα....

 

Οι ανθρωποι στον Γερμανο ειναι τερμα ασχετοι.

Αλλα πραγματα σου λενε οι υπαλληλοι απο κοντα,αλλα οι υπαλληλοι απο το internet,και αλλα απο το τηλεφωνο.

 

Δες εδω τι γραφουν στο ιδιο τους το site

https://www.germanos.gr/samsung-galaxy-s20-plus-s20/

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι στον Γερμανο ειναι τερμα ασχετοι.

 

Αλλα πραγματα σου λενε οι υπαλληλοι απο κοντα,αλλα οι υπαλληλοι απο το internet,και αλλα απο το τηλεφωνο.

 

 

 

Δες εδω τι γραφουν στο ιδιο τους το site

 

https://www.germanos.gr/samsung-galaxy-s20-plus-s20/

Αντιγράφουν τους όρους που έχει θεσπίσει η Samsung για την απόδοση του Δώρου και που θα βρεις και εδω....

 

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-S20-preorder/

 

Αυτη είναι η "by the book" διαδικασία.... (και σωστά την αναφέρουν)

 

Στην δική μου περίπτωση μιλάω απευθείας με τον ιδιοκτητη του καταστήματος(λόγω γνωριμίας) ....και μου ανάφερε ότι στις πρώτες προπαραγγελιες θα δώσουν απευθείας τα buds....

 

Aλλα ακόμα δεν ήξερε το χρώμα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι στον Γερμανο ειναι τερμα ασχετοι.

Αλλα πραγματα σου λενε οι υπαλληλοι απο κοντα,αλλα οι υπαλληλοι απο το internet,και αλλα απο το τηλεφωνο.

 

Δες εδω τι γραφουν στο ιδιο τους το site

https://www.germanos.gr/samsung-galaxy-s20-plus-s20/

 

Ότι θέλουν λένε όπου την πάρει αρκεί να πουλήσουν.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...