Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος, να κλείνουμε την οθόνη με tap, η virtual κουμπί;

Αυτό το πλαϊνό κουμπί...πάτα-πάτα...θα κλατάρει...

 

edit

Μαμά lancher - no root - no apk installation

 

Χωρίς εφαρμογή δεν γίνεται στον μαμα. Ο nova δίνει τέτοια επιλογή.

Μια ωραία λύση μιας και έχει διάφανο widget και είναι σαν να πατάς στο κενό είναι το παρακάτω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xbmi.lockdevice

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Konstantine73

Ευχαριστώ για την ευγενική πρόταση.

Θέλει grand permission η εφαρμογή.

Αυτήν χρησιμοποιείς;

 

Νομίζω πως όλες οι σχετικές απαιτούν. Δυστυχώς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Grand permission σε εφαρμογές 3ων, προσωπικά δεν δίνω.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις πάντως.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι...λες να με χακαρουν? Να την σβήσω αν είναι

Όχι όχι μην την σβήνεις. Κλείσε τους αισθητήρες και είσαι καλυμμένος. :dance:

 

edit

One Hand Operation+ της Samsung Electroniccs Co.,Ltd.

Ούτε grand permissions ούτε τίποτα.

Μένει να δούμε πώς θα τα πάει με την μπαταρία.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι μην την σβήνεις. Κλείσε τους αισθητήρες και είσαι καλυμμένος. :dance:

 

edit

One Hand Operation+ της Samsung Electroniccs Co.,Ltd.

Ούτε grand permissions ούτε τίποτα.

Μένει να δούμε πώς θα τα πάει με την μπαταρία.

Το συγκεκριμένο βολεύει μόνο όταν έχεις τα κουμπιά μπρος- πίσω τέρμα κάτω , διαφορετικά δεν λέει
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος, να κλείνουμε την οθόνη με tap, η virtual κουμπί;

Αυτό το πλαϊνό κουμπί...πάτα-πάτα...θα κλατάρει...

 

edit

Μαμά lancher - no root - no apk installation

 

Ναι ναι όχι :)

 

Good lock control 2.0

Κατεβάζεις και το navstar module και είσαι έτοιμος.

 

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

f5405268f176dae494bfef88dd4cbec1.jpg

Edited by siberiantiger
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι στην αναζητηση συσκευης, στα 460 που παιζει αυτη τη στιγμη το s10 lite υπαρχει καποια καλυτερη επιλογη? Να σημειωθει οτι δεν θελω xiaomi καθως εχω το mi8 και θελω να παρω κατι διαφορετικο , να μην ειναι το ιδιο. Ο λογος της αλλαγης του mi8 ειναι οτι βαρεθηκα να φορτιζω 2 φορες την μερα.

Υπαρχει καποιο θεμα που εχει το s10 lite ? Κατι που να μην ειναι καλο? Σας ευχαριστω πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σου πει κάποιος εδώ να μην το πάρεις....και εγω από σαομι έφυγα. Άριστες εντυπώσεις οθοναρα - ταχύτατο - πολύ καλή μπαταρία - αξιοπρεπής κάμερα - ελάχιστα μπεζελ - όμορφο ελαφρύ κομψό

 

sent from S10 Lite

 

σε ευχαριστω πολυ, αυτο και το poco f2 κοιταγα , αλλα μιας και δεν θελω παλι xioami ειπα να παω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πατωντας 2 φορες το εικονικο κουμπί "προσφατες εφαρμογες" (αυτο με τις 3 γραμμες) σε παει στην προηγουμενη εφαρμογή που είχες ανοιχτη.... στο s9 το κανει αν πατήσεις με μια φυσιολογικη ταχύτητα τα κουμπί αυτο...

Στο s10 lite πρεπει να κανεις ψιλο αργα αυτή την κινηση... Υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτή η ταχύτητα ?

10 μερες προσπαθω να το μάθω κ την ωρα που θελω να το χρησιμοποιήσω κανω διπλο ταπ οπως εκανα παντα, αλλα δεν αλλαζει καρτελες γιατί είναι γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και υπάρχει. Αν Η συσκευή σου είναι σε ένα γραφείο μπορείς άνετα να τη χειριστείς με gestures. Αν την περιφερεις στα χέρια, βάλε-βγάλε στην τσέπη και στο τσαντάκι.... Νομίζω δεν μπορείς διαφορετικά, δεν τολμώ να δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμη κόσμος που δεν δουλεύει την συσκευή με gestures....?

 

sent from S10 Lite

 

Κι ομως αδερφε υπάρχει... Αρκετος κοσμος που ξέρω δεν τα μπορεί τα gestures.

Προσπαθησα 2-3 μερεςς με το s9 κ ειλικρινά ημουν μέσα στα νεύρα. Δεν το κατάφερα κ ξαναγυρισα στην παλιά αλλα κλασσικη λύση.

Ειναι αυτο που είπες ομως. Θελει εξασκηση κ λιγο υπομονή.

Μου αρεσει η φάση ολο οθονη κτλ κτλ αλλα αν δουλευεις από το κινητο κ χρειαζεσαι ταχύτητα (για μενα μιλαω) η υπομονή παει περιπατο...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη παιδιά , διάβαζα ότι σε πολλά Samsung όπως και στο s10 lite παρουσίαζαν πράσινη οθόνη σε χαμηλό φωτισμό, ισχύει κάτι τέτοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη παιδιά , διάβαζα ότι σε πολλά Samsung όπως και στο s10 lite παρουσίαζαν πράσινη οθόνη σε χαμηλό φωτισμό, ισχύει κάτι τέτοιο ?

Έχει αναφερθεί απο χρήστες, ιδίως στο εξωτερικό. Εδω δε βλέπω τόσες αναφορές.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ίσως καμία αναφορά για πράσινη οθόνη (παρακολουθώ το forum για την συσκευή από την αρχή). Ένας κάτοχος όμως μας έδειξε πως υπάρχει πρόβλημα σε σκοτάδι και την φωτεινότητα στο ελάχιστο η οθόνη εμφανίζει διαφορά σε κάποια σημεία. Αν ανατρέξετε πιο πίσω θα το δείτε, νομίζω ότι υπάρχει και στο youtube video.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη παιδιά , διάβαζα ότι σε πολλά Samsung όπως και στο s10 lite παρουσίαζαν πράσινη οθόνη σε χαμηλό φωτισμό, ισχύει κάτι τέτοιο ?
Ισχύει.

Έχω αλλάξει 3 S10lite και 2 Α71.

Όλα είχαν green tint σε φωτεινότητα 5-10% ...άλλα περισσότερα, άλλα λιγότερο.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.

Έχω αλλάξει 3 S10lite και 2 Α71.

Όλα είχαν green tint σε φωτεινότητα 5-10% ...άλλα περισσότερα, άλλα λιγότερο.

 

from my S10 lite

 

Αυτό ειναι πολύ σοβαρό θέμα...απορώ που δεν υπάρχουν πολλά παράπονα για αυτό!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σοβαρό. Ειδικά εάν μιλάμε για οθόνες Samsung.

Δεν έχει σε όλες τις συσκευές την ίδια ένταση και δεν εμφανίζεται στο ίδιο σημείο. Επίσης, είναι "ανεκτό" επειδή εμφανίζεται μόνο σε συγκεκριμένη φωτεινότητα. Κυρίως σε ημισκοτεινά μέρη θα το δεις (5-10%). Σε σκοτεινά (0%) χάνεται εντελώς. Πάνω από 10% επίσης χάνεται. Και για να γίνουν όλα αυτά θα πρέπει να έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο. Εαν την έχεις καρφωμένη σε συγκεκριμένο σημείο άνω του 10%, δεν θα το δεις ποτέ το tint.

 

Είναι πάθηση που την έχουν πολλές amoled. Αλλά να πω την αμαρτία μου, σε οθόνες Samsung δεν περίμενα να το δω.

 

Σε S10, S10+, Note 10+ που είχα, δεν είχαν green tint.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την ενημέρωση; στο samobile δίνει από χθες για το eur

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την ενημέρωση; στο samobile δίνει από χθες για το eur

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό σημαίνει πως ΟΤΑ θα έρθει τις επόμενες μέρες...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/kinito-samsung-galaxy-s10-lite-g770-128gb-8gb-dual-sim-blue-gr-p-TEL.092543?gclid=Cj0KCQjwwOz6BRCgARIsAKEG4FV2O5qhGBRc5TM_mqEqv7mynRs4aRcL2UJ_VOUAosxHjK8NdBlKUs4aAgjAEALw_wcB

 

Παιδιά καλησπέρα.

Αυτό είναι εντάξει, το χτυπάω

Το ότι γράφει μόνο G770 χωρίς το F σημαίνει κάτι

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Γυρνώντας στο θεμα με την επιλογη senser off που λεγαμε κανα 2 σελιδες πιο πριν.... Κ απο απορια μονο...

Προχθές κοιμηθηκα με κλειστούς σενσορες (μικρόφωνα κτλ) και ειχα καταναλωση ακριβώς 4% στις 7 ωρες (μονο με wifi ανοιχτό).

Χθες το βράδυ κοιμηθηκα με την επιλογη στο off (δηλ. μικροφωνα κτλ σε λειτουργία).

Κ είχα 2% καταναλωση.

Δεν νομιζω να εχεις οφελη στην μπαταρια με την εν λογο λειτουργία.

(κλειστες ολες οι καρτελες κ τα 2 βραδια)

Συν οτι χθες το βραδυ κατεβασα κ το gsam και έτρεχε...

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/kinito-samsung-galaxy-s10-lite-g770-128gb-8gb-dual-sim-blue-gr-p-TEL.092543?gclid=Cj0KCQjwwOz6BRCgARIsAKEG4FV2O5qhGBRc5TM_mqEqv7mynRs4aRcL2UJ_VOUAosxHjK8NdBlKUs4aAgjAEALw_wcB

 

Παιδιά καλησπέρα.

Αυτό είναι εντάξει, το χτυπάω

Το ότι γράφει μόνο G770 χωρίς το F σημαίνει κάτι

Ευχαριστώ

 

Ευχαριστούμε φίλε , μόλις το χτύπησα και εγώ. Μάλιστα φαίνεται να είναι και ελληνικής αντιπροσωπείας, αν κρίνω από την αρχική τιμή. Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά κουβέντα να γίνεται .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη παιδιά , διάβαζα ότι σε πολλά Samsung όπως και στο s10 lite παρουσίαζαν πράσινη οθόνη σε χαμηλό φωτισμό, ισχύει κάτι τέτοιο ?

 

Ισχύει, εγώ είχα πρωτοαναφέρει το πρόβλημα εδώ. Το δικό μου συνεχίζει και το κάνει φυσικά, όπως και πολλά άλλα S10 Lite αν ψάξετε για αναφορές στο διαδίκτυο. Στη Smartec που είχα πάει μου είπαν ότι το έχουν αναφέρει στη Samsung και περιμένουν ενημέρωση. Βέβαια έχει περάσει γύρω στο τρίμηνο από τότε και ακόμα τίποτα. Προς το παρόν δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ ξανά αλλά κάποια στιγμή θα ζητήσω να μου βρουν λύση στο πρόβλημα, με ποιο τρόπο δεν ξέρω αλλά έτσι δεν θα το αφήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, εγώ είχα πρωτοαναφέρει το πρόβλημα εδώ. Το δικό μου συνεχίζει και το κάνει φυσικά, όπως και πολλά άλλα S10 Lite αν ψάξετε για αναφορές στο διαδίκτυο. Στη Smartec που είχα πάει μου είπαν ότι το έχουν αναφέρει στη Samsung και περιμένουν ενημέρωση. Βέβαια έχει περάσει γύρω στο τρίμηνο από τότε και ακόμα τίποτα. Προς το παρόν δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ ξανά αλλά κάποια στιγμή θα ζητήσω να μου βρουν λύση στο πρόβλημα, με ποιο τρόπο δεν ξέρω αλλά έτσι δεν θα το αφήσω.

Μπορείς εάν επιμείνεις, να σου αλλάξουν οθόνη.

Αλλά κάτα 99% και η επόμενη που θα βάλεις θα έχει tint.

Και μετά να πάς και να στην ξανααλλάξουν. Και πάλι να έχει tint....και πάει λέγοντας.

Αυτό μόνο με ψευτο-αναβάθμιση software θα λυθεί. Και λέω "ψευτο" γιατί στην ουσία θα καλυφθεί το πρόβλημα...δεν θα λυθεί...το έχουν κάνει και άλλες εταιρείες.

 

Το Α71 που έχω (το 2ο) έχει υπερελάχιστο tint στην επάνω δεξιά γωνία. Πραγματικά ανάξιο αναφοράς, αλλά υπάρχει.

Το S10lite που έχω τώρα (το 3ο) έχει πολύ περισσότερο. Εμφανίζεται σε όλη την αριστερή μισή οθόνη. Δεν έχει όμως μεγάλη διαφορα στο χρώμα μεταξύ πράσινου-μαύρου. Είναι μικρή, οπότε και πάλι...καταπίνεται.

Το 1ο και 2ο lite που είχα, ήταν δράμα η κατάσταση. Μιλάμε για τρελή πρασινίλα στο 5-7%. Μια αηδία και μισή.

Σημειωτέον : όλα τα S10 lite που είχα ήταν κατασκευής 02/20. Ίαως να παίζει και αυτό το ρόλο του.

Φυσικά πάντα μιλάμε για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ένταση φωτεινότητας.

 

Έχω δεί και Α70 και Α50 και Α51 ... πολλά...και όλα είχαν tint, άλλο περισσότερο και άλλο λιγότερο.

Υπάρχει "θέμα" σίγουρα. Αλλά πρέπει να ξές και να μπορείς να το δείς. Αλλιώς...δεν το παίρνεις χαμπάρι ποτέ...και ίσως αυτό να είναι καλύτερο...χεχε.. :-)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...