Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100% έχει, ψαξε στις εφαρμογες

εκτός και αν εχεις κανένα περίεργο csc και είναι κλειδωμένο....

απο που το πήρες??

Amazon.it (Tim) αλλά αναφέρει και την ελληνική αντιπροσωπεία στο κουτί.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Amazon.it (Tim) αλλά αναφέρει και την ελληνική αντιπροσωπεία στο κουτί.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω, εμένα έχει κανονικά radio app που πρέπει να βάλεις τα ακουστικά για κεραία και λειτουργεί κανονικά.

Μάλλον για κάποιο λόγο το έχουν βγάλει εκτός με τη ROM που έχει. Φλάσαρε το με ODIN μια ελληνικη unbranded και θα το δεις λογικά.

Το δικό μου είναι unbranded από ισπανία και έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από Κίνα, global version, έχει κανονικά εφαρμογή ραδιόφωνο fm και λειτουργεί με τα type-c ακουστικά για κεραία.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βρω την εφαρμογή και να την εγκαταστήσω;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως η Amazon.it τα φέρνει με τον εκτός Ευρώπης επεξεργαστή (exynos) , που δεν έχει ράδιο και όχι με τον snapdragon ?

Γνώριζε κάποιος, αν Η εφαρμογή Phone info του playstore, γραφει τον επεξεργαστή?

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Amazon.it τα φέρνει με τον εκτός Ευρώπης επεξεργαστή (exynos) , που δεν έχει ράδιο και όχι με τον snapdragon ?

Γνώριζε κάποιος, αν Η εφαρμογή Phone info του playstore, γραφει τον επεξεργαστή?

 

Kai to cpu z κάνει αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Amazon.it τα φέρνει με τον εκτός Ευρώπης επεξεργαστή (exynos) , που δεν έχει ράδιο και όχι με τον snapdragon ?

Γνώριζε κάποιος, αν Η εφαρμογή Phone info του playstore, γραφει τον επεξεργαστή?

Φίλε ο exynos γενικά για την Samsung είναι ο εντός Ευρώπης επεξεργαστής. Το s10 lite το δίνει παντού νομίζω με snapdragon

Αν στο Phone info/hardware σου γράφει qualcomm που έτσι λογικα θα γράφει τότε είναι snapdragon

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει S10 lite με exynos.

Μόνο με Snapdragon παράγεται η συσκευή.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βρω την εφαρμογή και να την εγκαταστήσω;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το νομίζω.....

Το πιθανότερο είναι να είναι θέμα ROM.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει S10 lite με exynos.

Μόνο με Snapdragon παράγεται η συσκευή.

 

Ευτυχώς για εμάς σωστός.

Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω κ 2 χρονια το S9+ ...

Ευχαριστημενος φουλ, ωραιος επεξεργαστής, ακριβώς όπως το θέλω το κινητο, στα μετρα μου κ με σκοπό να το κρατησω ΕΥΚΟΛΑ ακομα εναν χρόνο.... Μεχρι που μου επεσε σε χαλικια με την οθονη κ εχει σπασει σε ΑΚΡΙΒΩΣ 8 σημεία στις άκρες μόνο.... Η συσκευη στην ξεφτιλα θέλει ενα 200αρι να φτιαχτει οποτε λεω να προχωρήσω σε S10 lite.... Αναφορικα με P20 pro η mate 20 pro τι λετε ?? Οχι πως σκέφτομαι να παω σε huawei μιας κ τα τελευταία 10 χρονια ειμαι samsung απλα κουβεντα να γινεται....

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω κ 2 χρονια το S9+ ...

 

Ευχαριστημενος φουλ, ωραιος επεξεργαστής, ακριβώς όπως το θέλω το κινητο, στα μετρα μου κ με σκοπό να το κρατησω ΕΥΚΟΛΑ ακομα εναν χρόνο.... Μεχρι που μου επεσε σε χαλικια με την οθονη κ εχει σπασει σε ΑΚΡΙΒΩΣ 8 σημεία στις άκρες μόνο.... Η συσκευη στην ξεφτιλα θέλει ενα 200αρι να φτιαχτει οποτε λεω να προχωρήσω σε S10 lite.... Αναφορικα με P20 pro η mate 20 pro τι λετε ?? Οχι πως σκέφτομαι να παω σε huawei μιας κ τα τελευταία 10 χρονια ειμαι samsung απλα κουβεντα να γινεται....

Καλό είναι αυτές οι κουβέντες να γίνονται σε άλλο νήμα, πιο αντικειμενικό και πιο γενικό. Υπάρχει κατηγορία με ερωτήσεις vs.

Όντως το s9+ είναι μια συσκευή που όντως έκανε καλή δουλειά η Samsung.

Για τις συσκευές της Huawei τώρα, μια χαρά συσκευές είναι. Εγώ προσωπικά επέλεξα το s10 lite λόγω επεξεργαστή, μπαταρίας και οθόνης. Ίσως αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία πηγαινει στης Huawei κι αν σου αρέσει το περιβάλλον που προσφέρει (με ότι περιορισμούς έχει η Huawei λόγω της διαμάχης της με την Google) .

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω κ 2 χρονια το S9+ ...

Ευχαριστημενος φουλ, ωραιος επεξεργαστής, ακριβώς όπως το θέλω το κινητο, στα μετρα μου κ με σκοπό να το κρατησω ΕΥΚΟΛΑ ακομα εναν χρόνο.... Μεχρι που μου επεσε σε χαλικια με την οθονη κ εχει σπασει σε ΑΚΡΙΒΩΣ 8 σημεία στις άκρες μόνο.... Η συσκευη στην ξεφτιλα θέλει ενα 200αρι να φτιαχτει οποτε λεω να προχωρήσω σε S10 lite.... Αναφορικα με P20 pro η mate 20 pro τι λετε ?? Οχι πως σκέφτομαι να παω σε huawei μιας κ τα τελευταία 10 χρονια ειμαι samsung απλα κουβεντα να γινεται....

Οι περισσότεροι για παρομοιους λογους αλλάζουμε.. Και εμένα έπεσε το νότε 8 που είχα και έσπασε λίγο στη γωνία. Δεν πολυενοχλουσε αλλά δεν τράβαγε πολύ έτσι. Με την οθόνη edge , 1 ελαφρυ πεσιμο σε ξυλινο πατωμα και τέρμα.. Το s10 lite εχει φαει ηδη 2 απο διπλάσιο ύψος σε μάρμαρο και δεν έπαθε τίποτα.. Προσωπικά δεν ξανά παίρνω edge. Την βαρέθηκα κιόλας, δεν τη θεωρώ όμορφη.

Το s10lite, είναι πολύ καλύτερο στα πάντα από το s9+με εξαίρεση την κάμερα που είναι κάπου ισοπαλία , κάποιοι θα πουν ένα κλικ χειρότερο το s10lite στη φωτο, προσωπικά πάνω κάτω τα ιδια τα θεωρώ. (Φιλοι μου έχουν το s9plus και το βλέπω κάθε μερα.)

Για τα Huawei δεν εχω εμπειρία ας μιλήσει κανας άλλος . Όλα καλα είναι πλέον. Τουλάχιστον τα μοντέλα που κοιτάς δεν έχουν πρόβλημα με google services.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι για παρομοιους λογους αλλάζουμε.. Και εμένα έπεσε το νότε 8 που είχα και έσπασε λίγο στη γωνία. Δεν πολυενοχλουσε αλλά δεν τράβαγε πολύ έτσι. Με την οθόνη edge , 1 ελαφρυ πεσιμο σε ξυλινο πατωμα και τέρμα.. Το s10 lite εχει φαει ηδη 2 απο διπλάσιο ύψος σε μάρμαρο και δεν έπαθε τίποτα.. Προσωπικά δεν ξανά παίρνω edge. Την βαρέθηκα κιόλας, δεν τη θεωρώ όμορφη.

Το s10lite, είναι πολύ καλύτερο στα πάντα από το s9+με εξαίρεση την κάμερα που είναι κάπου ισοπαλία , κάποιοι θα πουν ένα κλικ χειρότερο το s10lite στη φωτο, προσωπικά πάνω κάτω τα ιδια τα θεωρώ. (Φιλοι μου έχουν το s9plus και το βλέπω κάθε μερα.)

Για τα Huawei δεν εχω εμπειρία ας μιλήσει κανας άλλος . Όλα καλα είναι πλέον. Τουλάχιστον τα μοντέλα που κοιτάς δεν έχουν πρόβλημα με google services.

 

Συμφωνώ κι εγώ, για εμένα το ότι δεν έχει Edge οθόνη ήταν ένας από τους κυριότερους λόγους που επέλεξα το S10 lite. Δεν θα άντεχα να έχω πάνω μου μια συσκευή με Edge που δεν θα μπορούσα να την προστατεύσω ικανοποιητικά με tempered glass στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα ειναι οντως τα ιδια με S9+ ?

Θα ηθελα να ειναι έστω καλύτερα στην μπροστά καμερα.... Με την οποία δεν ημουν πολυ ευχαριστημένος....

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μόνο επειδή η συσκευή έχει snap και δεν είναι τόσο γνωστή όσο οι υπόλοιπες συσκευές της μην δεν έχει συχνά update...

Κάνεις σχεδόν από τους γνωστούς μου δε το γνωρίζει σαν συσκευή, μόνο που ακούει την λέξη λάιτ λέει α πήρες το φτηνό και το πιο αδύναμο :p

 

sent from S10 Lite

Έχει ειπωθεί επίσημα ότι θα πάρει τα επόμενα 3 μεγάλα update του Android.
Απο καμερα ειναι οντως τα ιδια με S9+ ?

Θα ηθελα να ειναι έστω καλύτερα στην μπροστά καμερα.... Με την οποία δεν ημουν πολυ ευχαριστημένος....

Η selfie κάμερα είναι καλύτερη του s10 lite.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω για τα 3 update. Αναφέρομαι στα ενδιάμεσα που αφορούν την γενικότερη βελτίωση σαν συσκευή περα από τα security patches

 

sent from S10 Lite

Τα ενδιάμεσα είναι κατά κύριο λόγο security patch που φυσικά θα τα δίνει. Σε όλες τις συσκευές άλλωστε, παρότι τελειώνουν τα μεγάλα βασικά updates, πάντα συνεχίζουν και μετά την υποστήριξη σε security patch. Άρα δε τίθεται θέμα, μην ανησυχείς.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις tempered glass πιυ να μην μπλοκαρει το αποτυπωμα και να ειναι σχετικα καλη η αισθηση;
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω για τα 3 update. Αναφέρομαι στα ενδιάμεσα που αφορούν την γενικότερη βελτίωση σαν συσκευή περα από τα security patches

 

sent from S10 Lite

 

Δεν νομίζω γιατί έτσι κι αλλιώς εκτός Ευρώπης ο snapdragon είναι κανόνας. Στην Αμερική πχ. όλες οι ναυαρχίδες της Samsung είναι με snapdragon και όχι με exynos.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει κουβέντα λίγο πιο πάνω....από ότι βλέπω πήρα το τελευταίο στο σκρουτζ...δες αν μπορείς να το βρεις από αλλού. Οι εντυπώσεις μου οι καλύτερες

 

sent from S10 Lite

Τοση ωρα που σου πηρε να γραψεις αυτο θα ειχες βαλει λινκ. Δεν υπαρχει τιποτα στις 4τελευταις σελιδες.

Edited by Pascalwalt
Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε απίστευτη προσφορα για τα τελη καλοκαιριού στο mediamarkt κ τελικα αγοράστηκε χθες το πρωι στα 433 ευρω.

Νομίζω οτι η τιμη ηταν πατωμα για οτι προσφερει κι έτσι αφησα πισω μου το S9+ που ηταν ενα απίστευτο κ δυνατο κινητο σε ολα του.

Οι εντυπωσεις μου εως τωρα ειναι μονο θετικες... Η μπαταρια δεν πιστεύει ΠΟΣΟ διαρκει.. 5 ωρες οθονη 66% μπαταρια !!!!

Το μονο αρνητικο ειναι στο σημα του wifi.

Στο υπνοδωμάτιο εχω 3 γραμμες wifi ενω τα s9, s9+ και s9+ εχουν φουλ σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε απίστευτη προσφορα για τα τελη καλοκαιριού στο mediamarkt κ τελικα αγοράστηκε χθες το πρωι στα 433 ευρω.

 

Νομίζω οτι η τιμη ηταν πατωμα για οτι προσφερει κι έτσι αφησα πισω μου το S9+ που ηταν ενα απίστευτο κ δυνατο κινητο σε ολα του.

 

Οι εντυπωσεις μου εως τωρα ειναι μονο θετικες... Η μπαταρια δεν πιστεύει ΠΟΣΟ διαρκει.. 5 ωρες οθονη 66% μπαταρια !!!!

 

Το μονο αρνητικο ειναι στο σημα του wifi.

 

Στο υπνοδωμάτιο εχω 3 γραμμες wifi ενω τα s9, s9+ και s9+ εχουν φουλ σήμα...

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει διαφορές στο σήμα μεταξύ s10 lite, s9+, note 9 που είχα στο παρελθόν.

Μη κοιτάτε τις γραμμές, δοκίμασε κάποιο πρόγραμμα αν έχεις αμφιβολίες.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε απίστευτη προσφορα για τα τελη καλοκαιριού στο mediamarkt κ τελικα αγοράστηκε χθες το πρωι στα 433 ευρω.

Νομίζω οτι η τιμη ηταν πατωμα για οτι προσφερει κι έτσι αφησα πισω μου το S9+ που ηταν ενα απίστευτο κ δυνατο κινητο σε ολα του.

Οι εντυπωσεις μου εως τωρα ειναι μονο θετικες... Η μπαταρια δεν πιστεύει ΠΟΣΟ διαρκει.. 5 ωρες οθονη 66% μπαταρια !!!!

Το μονο αρνητικο ειναι στο σημα του wifi.

Στο υπνοδωμάτιο εχω 3 γραμμες wifi ενω τα s9, s9+ και s9+ εχουν φουλ σήμα...

 

Μπορείς να στείλεις link?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε απίστευτη προσφορα για τα τελη καλοκαιριού στο mediamarkt κ τελικα αγοράστηκε χθες το πρωι στα 433 ευρω.

Νομίζω οτι η τιμη ηταν πατωμα για οτι προσφερει κι έτσι αφησα πισω μου το S9+ που ηταν ενα απίστευτο κ δυνατο κινητο σε ολα του.

Οι εντυπωσεις μου εως τωρα ειναι μονο θετικες... Η μπαταρια δεν πιστεύει ΠΟΣΟ διαρκει.. 5 ωρες οθονη 66% μπαταρια !!!!

Το μονο αρνητικο ειναι στο σημα του wifi.

Στο υπνοδωμάτιο εχω 3 γραμμες wifi ενω τα s9, s9+ και s9+ εχουν φουλ σήμα...

Με γεια!

Επειδη μενω 3 μερες λογω κρυολόγηματος σε εναν οροφο κατω απο οπου εχω το ροοτερ, και έψαχνα απελπισμένα :) να πιασω σήμα wifi. Ειχα 2 κινητα, note 8 και s10lite, και τα 2 πιανανε ΑΚΡΙΒΩΣ στα ιδια σημεία. Εψαχνα σημειο να πιασει και τα εβαζα πχ στο παράθυρο σε συγκεκριμένη γωνια οπου μολις και έπιανε (για να ακουσω μεσω wifi ραδιόφωνο), και πιανανε ακριβως τα ιδια.

Μου φαίνεται λιγο περίεργο που βλέπεις τέτοια διαφορά σδ σχέση με τα κινητά που αναφέρεις. Βέβαια μπορεί το νοτε 8 να είχε χειρότερο wifi απο αυτα που αναφέρεις και να εξηγηται ετσι, απλά δε θυμάμαι τοτε να ειχα διαβάσει για διάφορες wifi σε αυτα τα κινητά.Δεν κοίταξα πόσες γραμμές εβγαζε το καθένα, αλλα στην πραξη ειχαν ακριβώς ιδια λήψη. Πχ κούναγες 1 εκατοστό το ενα έχανε ληψη, το ιδιο και το αλλο..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...