Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την μπαταρία μίλησα και μόνο γι'αυτην.

Σαφώς και στα forum βρίσκεις απαντήσεις. Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης τους.

Η μπαταρία όμως και η διάρκειά της έχει να κάνει καθαρά την προσωπική χρήση.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία μίλησα και μόνο γι'αυτην.

Σαφώς και στα forum βρίσκεις απαντήσεις. Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης τους.

Η μπαταρία όμως και η διάρκειά της έχει να κάνει καθαρά την προσωπική χρήση.

 

from my S10 lite

 

Δεν υπάρχει περίπτωση η μπαταρία να είναι ελαττωματική; Πώς θα το υποψιαστεί ο χρήστης, αν δεν συγκρίνει με άλλους χρήστες; Ακόμα και εφαρμογές οι ρυθμίσεις που καταναλώνουν πολύ, θα τις ανακαλύψει ρωτώντας για την κατανάλωση. Συμφωνώ πως πρέπει κανείς να διαβάζει τις οδηγίες και να ψάχνει πρώτα μόνος του. Αυτό ισχύει γενικά και όχι μόνο για την μπαταρία. Δεν νομίζω, όμως, πως έχεις δίκιο πως το θέμα της μπαταρίας και κατανάλωσης είναι εκτός συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σε όλους.

Ελάχιστες οι πιθανότητες να πέσεις σε ελαττωματική μπαταρία. Αλλα οκ, ναι, υπάρχει πιθανότητα.

 

Όσο για το εάν έχω δίκιο ή όχι, απλά να αναφέρω το εξής: Μέσα σε 5-10 post, υπάρχει ένας χρήστης που χάνει σε airplane mode 6% σε ελάχιστες ώρες, και εγώ, που για να χάσω 6% πρέπει να περάσει μισή μέρα (που λέει ο λόγος) με τα πάντα όλα ανοιχτά. Και μιλάμε για την ίδια συσκευή.

 

Η μπαταρία έχει να κάνει μόνο με τον ίδιο τον χρήστη. Με κανέναν άλλον. Ο μόνος με τον οποίο μπορείς να συγκριθείς είναι ο ίδιος σου ο εαυτός. Αποψη μου.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στο δικό μου,κάποια στιγμή έκανε κάτι παλαβά η μπαταρία και τελείωνε νεράκι..Εντέλει, ήταν η εφαρμογή Mifit..Την απεγκατεστησα κι όλα κομπλέ
Link to comment
Share on other sites

Η χρηση που κανει ο κατοχος ειναι το τελευταιο σταδιο μια και βαζει τις δικες του εφαρμογες.

Το λειτουργικο εχει εξελιχθει αρκετα και θελει αυστηρα τον καταλληλο χειρισμο και στησιμο.

Τα παντα ειναι ενεργα το ζητημα ειναι να κατανοει καποιος ποσα απο αυτα χρειαζεται.

Καθε μερα-μηνας που περναει οι εφαρμογες γινονται μεγαλυτερες και ποιο απαιτητικες.

Οι μεγαλυτερες μπαταριες δεν πολυβοηθανε γιατι αντισταθμιζουν τις μεγαλες ενεργειακες καταναλωσεις.

Ο χρηστης πρεπει να καταλαβει οτι μολις παιρνει μια συσκευη την δουλευει ενα χρονικο διαστημα και βλεπει κατα 90% τι λειτουργει στην καθημερινοτητα του .Τα υπολοιπα πρεπει να τα κλεινει για να εχει μια ενεργειακη σταθεροτητα.

Λογικες τυπου , ακριβη συσκευη πηρα και θελω να τρεχουν ολα ασκοπα ειναι παντελως αστοχες.

Αλλωστε και οι ιδιες οι εταιριες δεν θα ειχαν μεσα εφαρμογες τυπου φροντιδα ουτε θα σου εδιναν δυνατοτητες να τις απενεργοποιεις και να τις δουλευεις οταν θες.

Οι συνεπειες ενος αναρχου στησιματος ενα αποτελεσμα εχουν παντα ,μεγαλη καταναλωση ενεργειας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

:-)

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Δεν ξερω αν το εκφραζω σωστα σαν απορια αλλα πως μπορω να συγχρονιζω εφαρμογες μεταξυ android συσκευων;

 

Συγκεκριμενα χρησιμοποιω το galaxy s10 lite μου ολα καλα κ ολα ωραια αλλα οταν πχ παω να ανοιξω το chromebook μου που μπορει να εχω να το ανοιξω δυο μερες μου σκανε παλια notifications κ μηνυματα messenger , viber κλπ που ειχα στο κινητο κ το αντιστροφο

 

Πως μπορω να το αποφυγω αυτο

 

Περιττο να πω αν κανω καμια βδομαδα να ανοιξω τι γινετε χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

 

 

Δεν ξερω αν το εκφραζω σωστα σαν απορια αλλα πως μπορω να συγχρονιζω εφαρμογες μεταξυ android συσκευων;

 

 

 

Συγκεκριμενα χρησιμοποιω το galaxy s10 lite μου ολα καλα κ ολα ωραια αλλα οταν πχ παω να ανοιξω το chromebook μου που μπορει να εχω να το ανοιξω δυο μερες μου σκανε παλια notifications κ μηνυματα messenger , viber κλπ που ειχα στο κινητο κ το αντιστροφο

 

 

 

Πως μπορω να το αποφυγω αυτο

 

 

 

Περιττο να πω αν κανω καμια βδομαδα να ανοιξω τι γινετε χαχα

 

Καταλαβαίνω το πρόβλημα σου, αλλά αυτός είναι κανονικά ο συγχρονισμός.

Αν είχες ανοιχτές και τις 2 συσκευές και άνοιγες στη πρώτη μια ειδοποίηση, στη δεύτερη θα εξαφανιζόταν αυτόματα.

Όταν το έχεις κλειστό, δε μπορεί να "δει" η δεύτερη συσκευή ότι έχεις ανοίξει τις ειδοποιήσεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό είναι όντως θέμα για παααρα πολλούς. Απορρω πως δεν βρηκαν καποια λυση. Βασικα η ίδια η εφαρμογή επρεπε να φτιάξει λυση στον κώδικα της, είναι το ποιο εύκολο. Αν πχ το messenger ειχε επιλογή απ τη στιγμή που διαβάστηκε καπου 1 φορά η ειδοποίηση να κη ξανά εμφανιστεί, θα τελείωνε το πρόβλημα. Φαντάζομαι κάποτε θα ενδιαφερθούν να κάνουν κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

πολυ σπαστικο δεν υπαρχει....

απ τη στιγμη που η google βλεπει ποιες συσκευες ειναι συνδεδεμενες στο gmail καπως επρεπε να λυθει αυτο το προβλημα...

Θα κοιταξω μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδω και λιγες ημερες και προσπαθω να βρω τα πρωτα αρνητικα. :P Επιτελους στα χερια μου μια συσκευη με σωστη αναλογια σουπερ ομορφης οθονης-μπαταριας-βαρους. Βαζω βιντεο και απολαμβανω. Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι καθοτι πρωτη φορα στη σαμσουνγκ και δε ξερω πώς συνεχιζουν να συμπεριφερονται εν καιρω οι συσκευες της.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

To secure folder κλωνοποιει τις εφαρμογες που βαζεις μεσα του. Ετσι πχ μπορεις να εχεις 2 facebook,instagram κτλ. Αν θες μονο την εφαρμογη κρυμμενη μεσα στο folder,θα πρεπει να απεγκαταστησεις το κανονικο αντιγραφο της που ειναι ορατο στη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένη κάτοχος του κινητού από σήμερα,ποια εφαρμογή είναι για notification led?
Link to comment
Share on other sites

Aod notify. Έχει κάποιους περιορισμούς στην free έκδοση αλλα αξιζει πιστεύω και η προ έκδοση στα 3 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Aod notify. Έχει κάποιους περιορισμούς στην free έκδοση αλλα αξιζει πιστεύω και η προ έκδοση στα 3 ευρω

 

δεν το βρισκω με αυτη την ονομασια στο playstore,giati?

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρισκω με αυτη την ονομασια στο playstore,giati?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! αλλεσ 2 ερωτησεις:

1. πως αλλαζω ηχο στα sms

2.ειχα κατεβασει παλιοτερα στο s9 ενα προγραμμα εγγραφης κλησεων απο το galaxy store αλλα δεμ θυμαμαι ποιο.εχει καποιος καποι ιδεα?η αν υπαρχει καποιο αλλο?ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε sammy μη μου αρχιζεις τετοια.... Οπως ειχα πει πολυ ευχαριστημενος απτη χρηση των πρωτων ημερων, μεχρι σημερα το πρωι που ξαφνικα ειχα θεμα με το wi fi, προσπαθω να το κλεισω/ανοιξω ξανα αλλα δεν ανοιγε ποτε. Λεω ας κανω μια επανεκκινηση, παταω λοιπον, το κινητο σβηνει, και μενει ετσι για κανα 10λεπτο! Μιλαμε να μην υπαρχει καμια ενδειξη οσο κι αν παταω το κουμπι, να ειμαι σε φαση πανικου... το βαζω και για φορτιση μπας και, τπτ, ανιωθο. Τελικα αποφασιζει αυτο να ολοκληρωσει την επανεκκινηση μετα απο 10 λεπτα... τωρα βλεπω να ειμαστε σε κανονικη κατασταση but still...τι ακριβως συνεβη οεο...

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους. Ηχογράφηση κλήσεων έχει ενσωματωμένη στο dialer?
Οχι

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! αλλεσ 2 ερωτησεις:

 

1. πως αλλαζω ηχο στα sms

 

2.ειχα κατεβασει παλιοτερα στο s9 ενα προγραμμα εγγραφης κλησεων απο το galaxy store αλλα δεμ θυμαμαι ποιο.εχει καποιος καποι ιδεα?η αν υπαρχει καποιο αλλο?ευχαριστω εκ των προτερων!

Μπαίνεις στα μηνυματα/ρυθμισεις/ειδοποιήσεις. Επίσης μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο σε κάποια επαφή αν θες

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πως σuνδεεται το κινητο με το λαπτοπ μεσω καλωδιου?το βυσμα ειναι διαφορετικο απο τα αλλα κινητα που ειχα s9plus,s8...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Μπαίνεις στα μηνυματα/ρυθμισεις/ειδοποιήσεις. Επίσης μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο σε κάποια επαφή αν θες

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το βρηκα,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το Note 20 ultra με 1500€ θα κυκλοφορήσει με exynos και εσύ λες για το S20 fan edition που θα έχει τα μισά. Μια φορά γίνονται τα λάθη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...