Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ο πάροχος δεν έχει σήμα 4G εκεί που είσαι;;; και εγώ δίκαρτο το έχω.

 

Δουλεύω σε κεντρική Ελλάδα και γυρίζω σε 10 νομούς. Η cosmote έχει καλό δίκτυο και σχεδόν παντού 4G, η wind και η vodafone χρησιμοποιούν κοινό δίκτυο κεραιών και σε αρκετά σημεία δεν υπάρχει κάλυψη 4G. Αυτό συμβαίνει στην επαρχία που χρησιμοποιούν την συχνότητα Β20 (την υποστηρίζει η συσκευή). Μέσα στις πόλεις δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχεις σήμα 4G. Δεν γίνεται να έχεις ταυτόχρονα δεδομένα και στις δύο κάρτες, επέλεξε την μια από τις δύο και μετά δοκίμασε το ίδιο και με την δεύτερη. Γι'αυτό τον λόγο στο εικονίδιο πάνω δεξιά δείχνει μόνο μια κάρτα 4G.

Τον ίδιο παροχο έχω και στις δύο κάρτες. Η μία δίνει 4g+ και η άλλη H+

Εννοείται η διαπίστωση έγινε χρησιμοποιώντας ξεχωριστά και όχι ταυτόχρονα. Μου τελείωσαν τα δεδομένα στην μια κάρτα και μετά άλλαξα κάρτα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο παροχο έχω και στις δύο κάρτες. Η μία δίνει 4g+ και η άλλη H+

Εννοείται η διαπίστωση έγινε χρησιμοποιώντας ξεχωριστά και όχι ταυτόχρονα. Μου τελείωσαν τα δεδομένα στην μια κάρτα και μετά άλλαξα κάρτα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και οι 2 κάρτες υποστηρίζουν 4G.

Για δοκίμασε να αλλάξεις θέσεις στις κάρτες με έχει φάει κανένα κόλλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 κάρτες υποστηρίζουν 4G.

Για δοκίμασε να αλλάξεις θέσεις στις κάρτες με έχει φάει κανένα κόλλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό έκανα και μετά τις ξαναέβαλα όπως στην αρχή και τώρα είναι οκ

Το μόνο που δεν έχω λύσει ακόμα είναι το θέμα του playstore. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....

Έχω την έκδοση 21.2.12-16[0] [PR] 323070436

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα και μετά τις ξαναέβαλα όπως στην αρχή και τώρα είναι οκ

Το μόνο που δεν έχω λύσει ακόμα είναι το θέμα του playstore. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....

Έχω την έκδοση 21.2.12-16[0] [PR] 323070436

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το playstore κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι μπορεί να φταίει κάποιο theme που έχει επιλεγεί, για δοκίμασε να κάνεις apply κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για το playstore κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι μπορεί να φταίει κάποιο theme που έχει επιλεγεί, για δοκίμασε να κάνεις apply κάποιο άλλο.
Θα το δοκιμάσω αλλά δεν έχω αλλάξει θέμα...

Τελικα όντως ήταν εξ αιτίας του θέματος. Το οποίο χρησιμοποιώ από την πρώτη στιγμή που πήρα το τηλέφωνο εδώ και 3 μήνες...

Έβαλα το default θέμα, ξαναέβαλα το θέμα που είχα και μέχρι στιγμής δουλεύει κανονικά το playstore

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ αν έχει ειπωθεί... tempered glass αξιόλογο που να μην έχει θέμα με το δακτυλικο?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ρυθμίσεις σωστά το δακτυλικο δεν νομίζω να υπάρχει τζαμάκι που να σου κάνει θέμα. Πιο σημαντικό είναι να βρεις τζαμάκι που να αφήνει όσο το δυνατόν λιγότερο περιθώριο περιμετρικά. Αν διαβάσεις κάποια ποστ πιο πισω υπάρχουν συγκεκριμένες προτάσεις για τζαμακι

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ αν έχει ειπωθεί... tempered glass αξιόλογο που να μην έχει θέμα με το δακτυλικο?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολλάκις έχει ειπωθεί.

Nillkin και λειτουργεί άψογα :)

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει ενεργοποιήσει κανείς από εσάς το ραδιόφωνο; Δεν είδα ν΄αναφερεται κάτι στις προηγούμενες σελίδες. Αυτό που βρήκα είναι με το netxradio το οποίο όμως είναι μη διαθέσιμο στην περιοχή μας.

 

ΥΓ Έχω τα ακουστικά type-c

Edited by Simple_user
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει. Όταν είσαι στο συρτάρι των εφαρμογών, πάτα στην αναζήτηση και πληκτρολόγησε "radio".
Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει. Όταν είσαι στο συρτάρι των εφαρμογών, πάτα στην αναζήτηση και πληκτρολόγησε "radio".

 

 

το εχω δοκιμάσει, δεν μου το βγάζει. Τι στο καλό, μούφα samsung πήρα;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπά ούτε στο φάκελο με τις εφαρμογές Sam είναι. Δεν πειράζει, το ξεχνάω το ράδιο μετά μεγάλης λύπης όμως.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! :)

Σου ειναι ευκολο να μου πεις πιο ακριβως ειναι?

Δε το βλέπω αλλού Ελλάδα και αναγκαστικά βάζω το μαγαζί: https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/tempered-glass-samsung-galaxy-s10-lite-nillkin-24291/

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο σκρουτζ... Ευχαριστώ και πάλι

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι Σκρουτζ, αλλά το Η+ το έχει μόνο αυτό το μαγαζί ;)

Τουλάχιστον από τα καταστήματα στο Σκρουτζ...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τρύπα για την καμ?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν έχει... Αλλά δεν έχω δει αλλοίωση στις φωτό.

Επίσης, μετά από παραλίες, άμμους, τσέπες κτλ, είναι ακριβώς όπως όταν το έβαλα. Δεν έχει εισχωρήσει τίποτα περιμετρικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αλλά δεν έχω αλλάξει θέμα...

Τελικα όντως ήταν εξ αιτίας του θέματος. Το οποίο χρησιμοποιώ από την πρώτη στιγμή που πήρα το τηλέφωνο εδώ και 3 μήνες...

Έβαλα το default θέμα, ξαναέβαλα το θέμα που είχα και μέχρι στιγμής δουλεύει κανονικά το playstore

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία, αφού βγάλαμε άκρη όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω χαμηλό σήμα με κοσμοτε, ενώ πριν με το Mi Max 3 ήμουν καμπάνα παντού...κάποια εξήγηση?

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το mi max 3 εχει sar 1,58 και το s10 lite εχει sar 0,69 , λογικο δεν ειναι το xiaomi να πιανει καλυτερα το σημα λογω μεγαλυτερης ακτινοβολιας, αλλα να σου ψηνει το κεφαλι? το θεμα ομως ειναι οτι μιλας με χαμηλο σημα και δεν κινδυνευει η υγεια σου.

Link to comment
Share on other sites

το mi max 3 εχει sar 1,58 και το s10 lite εχει sar 0,69 , λογικο δεν ειναι το xiaomi να πιανει καλυτερα το σημα λογω μεγαλυτερης ακτινοβολιας, αλλα να σου ψηνει το κεφαλι? το θεμα ομως ειναι οτι μιλας με χαμηλο σημα και δεν κινδυνευει η υγεια σου.

 

Δεν ισχύει ότι το σήμα είναι ανάλογο με τις εκπομπές. Θυμάμαι κάτι htc να έχουν χαμηλή ακτινοβολία αλλά εξαιρετικό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φόρτιση - λειτουργία πτήσης και μέσα σε 3ωρες από 100 σε 94....δεν μας τα λέει καλά....(στην πτήση η πτώση)

Παντού ακούω για καλή διαχείριση μπαταρίας αλλα η αρχή μού δεν είναι καλή

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατι δεν παει καλα.. Κοίτα μη εβαλες καμια περίεργη εφαρμογή και κόλλησε, αν συνεχίσει ετσι θα εκανα factory reset.

Εγω ειχα και 1 ώρα οθόνης για να πεσει τοσο στα καλα του.. :)

Αν και δεν εχει και το καλύτερο standby, οχι και τετοια πτώση.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει κάτι περίεργο, και αυτό με την γρήγορη πτώση το παρατήρησα από τη πρώτη στιγμή όταν ήταν στο 36% πού το έβγαλα από το κουτί του.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τι κινητό έρχεσαι?

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φόρτιση - λειτουργία πτήσης και μέσα σε 3ωρες από 100 σε 94....δεν μας τα λέει καλά....(στην πτήση η πτώση)

Παντού ακούω για καλή διαχείριση μπαταρίας αλλα η αρχή μού δεν είναι καλή

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έκανες restore από backup??

Επίσης αν το δουλεύεις dual sim η κατανάλωση ειναι διπλή απο ότι με μια sim....

3-4 % μου χάνει στις 7 ώρες τη νύχτα με τα πάντα ανοικτά....single sim...

Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες restore από backup??

Επίσης αν το δουλεύεις dual sim η κατανάλωση ειναι διπλή απο ότι με μια sim....

3-4 % μου χάνει στις 7 ώρες τη νύχτα με τα πάντα ανοικτά....single sim...

 

Λειτουργία πτήσης λέει, οπότε sim δεν παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου 20 μέρες. Είμαι με EU και patch Ιουλίου.

Το ρύθμισα σύμφωνα με τις απαιτήσεις μου, άφησα την βελτιστοποίηση να κάνει την δουλειά της, και πλέον είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Η διαχείριση που κάνει η συσκευή είναι για σεμινάριο. Αφού "σε μάθει", μπορεί να βγείς το πρωί με 25% και να γυρίσεις το απόγευμα με 10%. Διαχειρίζεται τις ειδοποιήσεις όπως πρέπει (αφού εχει μπεί σε εξοικονόμιση) και δεν μένεις από μπαταρία ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

 

Θέλει να ασχοληθείς λίγο με τις ρυθμίσεις. Εξαρτάται βέβαια και από τις απαιτήσεις του καθενός.

Εμένα όπως το δουλεύω (μια SIM) μου βγάζει 6,5 ώρες SOT σε 3 μέρες και 10 σε 2 μέρες.

Έχει επιδόσεις Redmi Note χωρίς όμως να είναι επιθετικό με τις εφαρμογές.

 

Πάντως, το να ψάχνετε στα forum τί φταίει με την συσκευή σας και χάνει μπαταρία είναι εντελώς ανώφελο. Ο καθένας ζεί σε διαφορετική περιοχή και έχει διαφορετικές ρυθμίσεις και απαιτήσεις. Πειραματιστείτε λίγο, ψαχτείτε με την συσκευή, και αφήστε τους υπόλοιπους να ασχοληθούμε με την δική τους. Η σύγκριση μεταξύ διαφορετικών χρηστών, είναι ανούσια.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το να ψάχνετε στα forum τί φταίει με την συσκευή σας και χάνει μπαταρία είναι εντελώς ανώφελο. Ο καθένας ζεί σε διαφορετική περιοχή και έχει διαφορετικές ρυθμίσεις και απαιτήσεις. Πειραματιστείτε λίγο, ψαχτείτε με την συσκευή, και αφήστε τους υπόλοιπους να ασχοληθούμε με την δική τους. Η σύγκριση μεταξύ διαφορετικών χρηστών, είναι ανούσια.

Συμφωνώ στο γεγονός ότι κάθε συσκευή έχει διαφορετική χρήση, άλλες εφαρμογές φορτωμένες, άλλο πάροχο και πολλά άλλα....

Όμως δεν είναι ανώφελο (όπως γράφεις) να ψάχνεις και να ρωτάς. Στα forum "συναντάς" ανθρώπους που δεν τους έχεις δίπλα σου να σου δείξουν αυτό που ξέρουν, αυτό που μόνος σου δεν το κατάφερες, αυτό το πρόβλημα που παλεύεις και αυτός το έχει συναντήσει και το έλυσε. Ορισμένοι ασχολούνται πιο συστηματικά με την τεχνολογία, άλλοι όμως όχι τόσο. Μην τους αποθαρρύνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...