Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο security updates πως πάει?Επειδή η samsung δεν εχει και το καλύτερο όνομα όσον αφορά την υποστήριξη συσκεύων της,γνωρίζετε σε βάθος χρόνου μέχρι πότε θα παίρνει updates?Είτε καινούργια έκδοση λογισμικού,είτε ασφάλειας?Ευχαριστώ

 

Ηρθε με android 10, λογικα θα φτασει στο 12 και σιγουρα μεχρι τοτε θα παιρνει και αναβαθμισεις ασφαλειας.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τι καθόλου? Ούτε 2-3%???

Το δουλεύεις δικαρτο?? Τι έχεις ανοικτό τη νύχτα??

 

Εγώ δοκίμασα και τη σχετικη ρουτίνα bixby αλλά είχα ακριβώς την ίδια κατανάλωση.....

 

Το πολύ 2-3%. Όχι δεν το δουλεύω δικαρτο. Βάζω flight mode και ενεργοποιώ και την μέτρια εξοικονόμηση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, πήρε ο αδερφός μου ένα από Γερμανό και του εμφάνισε εφαρμογές cosmote..Μπορούμε να το κάνουμε debrand ή αν σβηστούν οι περιττές εφαρμογές, θα είμαστε κομπλέ ;
Link to comment
Share on other sites

2η μερα εκτός πρίζας.

50% μπαταρία.

4:20 λεπτά οθόνη.

Σκοτώνει!!!!

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

2η μερα εκτός πρίζας.

50% μπαταρία.

4:20 λεπτά οθόνη.

Σκοτώνει!!!!

 

from my S10 lite

 

Εννοείται..Ένα από τα δυνατά του σημεία είναι η μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

2η μερα εκτός πρίζας.

50% μπαταρία.

4:20 λεπτά οθόνη.

Σκοτώνει!!!!

 

from my S10 lite

 

Μονο στο rog phone 2 τα εβλεπα αυτα που ειχε και 6000 mah... Με πεισατε. :P

 

Να δουμε αν θα σκασει και καμια αλλη προσφορουλα το καλοκαιρι γτ δεν ειχα παρει χαμπαρι του γερμανου προσφατα...

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μονο στο rog phone 2 τα εβλεπα αυτα που ειχε και 6000 mah... Με πεισατε. :P

 

 

 

Να δουμε αν θα σκασει και καμια αλλη προσφορουλα το καλοκαιρι γτ δεν ειχα παρει χαμπαρι του γερμανου προσφατα...

Εντάξει. Ο καθένας κάνει την δική του χρήση, έχει τις δικές του ρυθμίσεις, τον δικό του πάροχο κλπ κλπ.

Οι επιδόσεις - αποδόσεις είναι διαφορετικές από χρήστη σε χρήστη. Εγώ με συγκρίνω μόνο με...εμένα.

 

Γενικά πάντως έχει τρομερή μπαταρία. Ειδικά για Samsung.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Ο καθένας κάνει την δική του χρήση, έχει τις δικές του ρυθμίσεις, τον δικό του πάροχο κλπ κλπ.

Οι επιδόσεις - αποδόσεις είναι διαφορετικές από χρήστη σε χρήστη. Εγώ με συγκρίνω μόνο με...εμένα.

 

Γενικά πάντως έχει τρομερή μπαταρία. Ειδικά για Samsung.

 

from my S10 lite

 

Σιγουρα ειναι πολλα που παιζουν ρολο αλλα γενικα δεν εχω βρει ακομη αρνητικα σχολια για τη μπαταρια του και μου αρεσει αυτο.

 

Και μια ερωτηση. Βεβαια και εδω παιζει ρολο περιοχη, παροχος κλπ, αλλα εγω ας πουμε εχω μεγαλο θεμα με το nova 5t σε αυτον τον τομεα διοτι ειμαι σε πολυ δυσκολη περιοχη -εστω κι αν μιλαμε για σχεδον κεντρο αθηνας- και οταν εχω στο σπιτι ανοιχτα τα δεδομενα μου τραβαει μπαταρια στο πι & φι γτ αγωνιζεται με τις συνεχεις εναλλαγες δικτυου. Και με αγχωνει με το που γυρναω να πρεπει να θυμηθω να τα κλεισω και να ειμαι μονο με wifi και τουμπαλιν οταν ξαναβγαινω.

 

Κλεινετε κι εσεις στο samsung ή ειναι κανονικα και με 4g στο σπιτι;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν κλείνω ποτέ τίποτα. Είναι τα πάντα όλα ανοιχτά. Και συνδεδεμένο ρολόι επάνω. Έχω αρκετά καλό σήμα στο σπίτι μου.

 

Το κακό σήμα, αλλάζει πολύ τα δεδομένα. Πάρα πολύ. Όταν πάω Χαλκιδική π.χ, η μπαταρία φεύγει νερό και σε stand by αλλα και όταν παλεύει να κατεβάσει data. Οι χρόνοι αναμονής πέφτουν στο μισό.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,έτσιείναι...Εγώ την κράτησα υποχρεωτικά, μέχρι να έρθει το tempered glass!

ποιό tempered έβαλες; δουλεύει το δακτ. αποτύπωμα;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

ποιό tempered έβαλες; δουλεύει το δακτ. αποτύπωμα;

 

Απο Κίνα μεριά..Έχει κάτσει καλά κατά 98%,αλλά

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί το play store δεν ανοίγει καν. Έχεις κάνεις άλλος παρόμοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί το play store δεν ανοίγει καν. Έχεις κάνεις άλλος παρόμοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι. Δοκιμάσε να διαγράψεις τα δεδομένα του playstore, ξανα κανε login στο playstore μήπως φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί το play store δεν ανοίγει καν. Έχεις κάνεις άλλος παρόμοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή την στιγμή δεν έχω πρόβλημα (για δοκιμή έκανα ενημέρωση εφαρμογής με 4G). Αν πας πίσω 3-4 σελίδες στο νήμα θα δεις ότι γράφω το ίδιο για το δικό μας s10 lite και για το Samsung Galaxy A 71 της συζύγου μου. Στο δικό μου έκανα (τότε) χειροκίνητα αναβάθμιση στην πρόσφατη έκδοση και πάλι τίποτα. Μετά από 5-6 ημέρες χωρίς να πειράξω τίποτα δούλεψε κανονικά και στις δύο συσκευές.

Πίστεψα ότι μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή αλλά είναι τελείως "γυμνό" και έχω βγάλει FB, insta κλπ.

Υπομονή θα λυθεί μόνο του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα κάνει και διαγραφή δεδομένων αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Δοκιμάσε να διαγράψεις τα δεδομένα του playstore, ξανα κανε login στο playstore μήπως φτιάξει.
Έχω κάνει φίλε αλλά τίποτα πάλι

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την στιγμή δεν έχω πρόβλημα (για δοκιμή έκανα ενημέρωση εφαρμογής με 4G). Αν πας πίσω 3-4 σελίδες στο νήμα θα δεις ότι γράφω το ίδιο για το δικό μας s10 lite και για το Samsung Galaxy A 71 της συζύγου μου. Στο δικό μου έκανα (τότε) χειροκίνητα αναβάθμιση στην πρόσφατη έκδοση και πάλι τίποτα. Μετά από 5-6 ημέρες χωρίς να πειράξω τίποτα δούλεψε κανονικά και στις δύο συσκευές.

 

Πίστεψα ότι μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή αλλά είναι τελείως "γυμνό" και έχω βγάλει FB, insta κλπ.

 

Υπομονή θα λυθεί μόνο του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα κάνει και διαγραφή δεδομένων αλλά τίποτα...

Τα διάβασα αυτά που είχες γράψει. Εσύ έγραφες αν θυμάμαι καλά ότι δεν ενημερώνει τις εφαρμογές εμενα δεν ανοίγει καν. Έκανα και διαγραφή δεδομένων και προσπάθησα να περάσω την τελευταία έκδοση που βρήκα, πάλι τιποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, σε μένα άνοιγε, εμφάνιζε τις εφαρμογές που ζητούσαν ενημέρωση αλλά δεν μπορούσε να τις ενημερώσει και επιπλέον δεν κατέβαζε καινούργιες.

Σε παλιότερη συσκευή Meizu pro 6 plus έκανε αυτό που κάνει σε σένα αλλά οι υπηρεσίες της Google δεν ήταν στην συσκευή από αρχής αλλά τις έβαλα εγώ (όπως όλοι) χειροκίνητα. Η συσκευή δεν ήταν πιστοποιημένη. Στην περίπτωσή σου όμως δεν ισχύει αυτό.

Δεν ξέρω να σου πω κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει. Και η περίπτωσή μου (που είχα) και η δική σου δεν έχουν λογική εξήγηση. Υπομονή ίσως με ενημέρωση λογισμικού να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι κομπλέ το Playstore
Ποια έκδοση έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα και εγώ κάτοχος του κινητού προερχόμενος από real me x2 pro.

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι θετικότατες . Ο κύριος λόγος που έκανα τη μετάβαση ήταν η μπαταρία του s10 lite.

 

Εχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει google dialer? Δεν με αφηνει. Μέσα από το play store μου λέει: your device is not compatible with this version

Link to comment
Share on other sites

Για dialer ο true phone είναι μονόδρομος.

Αυτός της Samsung δεν έχει Τ9 που είναι παααααρα πολύ βολικό.

Επίσης ο true phone έχει και μεγάλη φωτογραφία κληθεντος

Δοκιμαστε τον

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους πολλούς λόγους που δεν μου αρέσουν τα νέα τηλ της σαομι είναι και ο άθλιος dialer της Google. Θεωρώ αυτόν της Samsung πολύ καλό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα αποο την αλλη με βολευει ο dialer της google. Προτιμησεις ειναι αυτες....

Καμια προταση-ιδεα γιατι δεν μπορω να τον εγκαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πρόβλημα το Google play; βλέπεις πιο πάνω υπάρχει πρόβλημα με διαφορετικές μορφές στον καθένα.

Δεν έχω συναντήσει ποτέ κάποιον που να χρησιμοποιεί το contact της Google, συνήθως με αυτό μεταφέρεις τις επαφές σε κάθε συσκευή. Προσωπικά δουλεύω το true phone εδώ και 5 χρόνια.

Εντάξει προτιμήσεις είναι αυτές, όπως και να έχει προσπάθησε ξανά να βρεις λύση, σκάλισε το Google play...κάτι θα πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...