Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ ρε φίλε πακέτο. Δυστυχώς δεν έχω ιδέα τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις., ο φίλος δεν φορούσε κάτι στην οθόνη κάποια προστασία;;
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ρε φίλε πακέτο. Δυστυχώς δεν έχω ιδέα τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις., ο φίλος δεν φορούσε κάτι στην οθόνη κάποια προστασία;;

 

Όχι. Ήθελε να το απολαμβάνει. Ούτε θήκη, ούτε τζαμάκι. Μέχρι που κάποιος του το έριξε κάτω από ένα τραπεζάκι κατά λάθος.

:rolleyes:

Βρήκα τον επίσημο partner στην Αγγλία που το κάνει. Το κόστος φυσικά είναι τεράστιο, απλά ρωτάω (μια που προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ ευτυχώς) αν υπάρχει κανένας που να έχει δοκιμαστεί στο παρελθόν για αντίστοιχη περίπτωση στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ήθελε να το απολαμβάνει. Ούτε θήκη, ούτε τζαμάκι. Μέχρι που κάποιος του το έριξε κάτω από ένα τραπεζάκι κατά λάθος.

 

:rolleyes:

 

Βρήκα τον επίσημο partner στην Αγγλία που το κάνει. Το κόστος φυσικά είναι τεράστιο, απλά ρωτάω (μια που προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ ευτυχώς) αν υπάρχει κανένας που να έχει δοκιμαστεί στο παρελθόν για αντίστοιχη περίπτωση στην Ελλάδα.

Περίπου πόσο ζητάνε για την οθόνη και τα εργατικά δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου πόσο ζητάνε για την οθόνη και τα εργατικά δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.ismash.com/collections/google-pixel-4-xl-repairs

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λογική είναι η τιμή θεωρώ. Δεν λέω ότι είναι φθηνή, αλλά για Pixel, λογικό.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Οταν συνδεω το pixel με το windows 10 pc μου ενω ολα τα αλλα τα κινητα τα αναγνωριζει κανονικα το συγκεκριμενο δεν το βλεπει και δεν μπορω να μεταφερω αρχεια.Οταν το βαζω σε αλλο υπολογιστη με windows 10 μια χαρα το βλεπει το κινητο.

Εχετε υποψη τι μπορει να εχω κανει λαθος?Καποια ρυθμιση στς windows?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Οταν συνδεω το pixel με το windows 10 pc μου ενω ολα τα αλλα τα κινητα τα αναγνωριζει κανονικα το συγκεκριμενο δεν το βλεπει και δεν μπορω να μεταφερω αρχεια.Οταν το βαζω σε αλλο υπολογιστη με windows 10 μια χαρα το βλεπει το κινητο.

Εχετε υποψη τι μπορει να εχω κανει λαθος?Καποια ρυθμιση στς windows?

ευχαριστω

 

Είναι σε MTP mode? Δοκίμασες αν το βάλεις σε άλλη θύρα? Στο Device Manager τι δείχνει?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Android 11 DP1...

Σκέφτεστε να τη δοκιμάσετε;

 

Θα έχει 6 pre-releases: 3 developer previews και 3 betas.

 

r-beta-timeline.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε MTP mode? Δοκίμασες αν το βάλεις σε άλλη θύρα? Στο Device Manager τι δείχνει?

Στο τηλεφωνο δεν υπαρχει θεμα γιατι σε αλλο υπολογιστη το βλεπει κανονικα...Στο pc κατι δεν παει καλα...Εντωμεταξυ το pc ολα τα αλλα(Iphone,oneplus,samsung)τα βλεπει μια χαρα για μεταφορα αρχειων :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνο δεν υπαρχει θεμα γιατι σε αλλο υπολογιστη το βλεπει κανονικα...Στο pc κατι δεν παει καλα...Εντωμεταξυ το pc ολα τα αλλα(Iphone,oneplus,samsung)τα βλεπει μια χαρα για μεταφορα αρχειων :(:(:(

 

Το τι κάνει σε άλλο PC δεν παίζει απαραίτητα ρόλο. Εκεί μπορεί και να μπαίνει σε MTP mode αυτόματα. Εδώ είναι σε MTP mode?

Device manager τι βγάζει? Βγάζει ένα τριγωνάκι πάνω την συσκευή του κινητού?(στο device manager εννοώ)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα bug που το αναφερουν συχνα οταν συνδεεις ακουστικα να κατεβαζει απο μονο του τον ηχο σας το κανει και σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Παρέα! Κάτοχος από σήμερα και εγώ της συσκευής σε λευκó! Έφυγα από το pixel 2 XL....

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα bug που το αναφερουν συχνα οταν συνδεεις ακουστικα να κατεβαζει απο μονο του τον ηχο σας το κανει και σας?

 

Μιλάμε για ενσύρματα ή ασύρματα ακουστικά;

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Παρέα! Κάτοχος από σήμερα και εγώ της συσκευής σε λευκó! Έφυγα από το pixel 2 XL....

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν μπορείς πες μου τι διαφορές βλέπεις σε μπαταρία. Είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει κίνηση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πες μου τι διαφορές βλέπεις σε μπαταρία. Είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει κίνηση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Είναι ακόμα νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα. Τα έχω όλα ανοικτά και τους sensors. Προς το παρόν μπορώ να σου πω ότι παρολου που έχω κάνει εκτεταμένη χρήση θεωρώ ότι έχει καλύτερη μπαταρία από το 2. Τα 90hz μόνιμα ανοικτά.

Θα δούμε.

Για μένα το ότι δεν έχει δακτυλικό δεν με πείραξε καθόλου. Το face unlock λειτουργεί φοβερά καλά και η AOD κλείνει όταν είσαι μακριά.

Τα 90hz είναι must.

Το απόλυτο software τηλέφωνο. Έχω πάθει πλάκα με το πόσο smooth είναι.

Σκέφτηκα για το s20+ αλλά από όσο φαίνεται ευτυχώς δεν πήγα.

Η ύπαρξη τρύπας στην οθόνη και το ο,τι για να ενεργοποιηθούν τα 120hz θέλει full Hd καθώς και η παραμετροποίηση του λογισμικού από την Sammy (παρολο που ακούω ότι στην 10 το βελτιωσαν πολύ) και τα 200+ ευρώ πάνω με έκαναν να πάρω το 4XL.

Βέβαια υπάρχουν και αρνητικά.

64Gb χωρις cloud είναι φάουλ.

Συσκευή χωρίς ακουστικά ενώ στο 3 είχε. (Δεν τους πιάνω).

 

Δεν είναι εύκολο να αποχωριστείς την στοκιλα.

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμα νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα. Τα έχω όλα ανοικτά και τους sensors. Προς το παρόν μπορώ να σου πω ότι παρολου που έχω κάνει εκτεταμένη χρήση θεωρώ ότι έχει καλύτερη μπαταρία από το 2. Τα 90hz μόνιμα ανοικτά.

Θα δούμε.

Για μένα το ότι δεν έχει δακτυλικό δεν με πείραξε καθόλου. Το face unlock λειτουργεί φοβερά καλά και η AOD κλείνει όταν είσαι μακριά.

Τα 90hz είναι must.

Το απόλυτο software τηλέφωνο. Έχω πάθει πλάκα με το πόσο smooth είναι.

Σκέφτηκα για το s20+ αλλά από όσο φαίνεται ευτυχώς δεν πήγα.

Η ύπαρξη τρύπας στην οθόνη και το ο,τι για να ενεργοποιηθούν τα 120hz θέλει full Hd καθώς και η παραμετροποίηση του λογισμικού από την Sammy (παρολο που ακούω ότι στην 10 το βελτιωσαν πολύ) και τα 200+ ευρώ πάνω με έκαναν να πάρω το 4XL.

Βέβαια υπάρχουν και αρνητικά.

64Gb χωρις cloud είναι φάουλ.

Συσκευή χωρίς ακουστικά ενώ στο 3 είχε. (Δεν τους πιάνω).

 

Δεν είναι εύκολο να αποχωριστείς την στοκιλα.

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ενδιαφέρει το θέμα της μπαταρίας κι εμένα. Μπορείς να δώσεις κάποιο screenshot? Είχα το Pixel 4 αλλά έφθανα στις 7μμ με 25-30% και το βρίσκω αυτό λίγο. Με iPhone 11 Pro είμαι αντίστοιχα στο 50-60%.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χθες από τις λίγες φορές που είχα 90% wifi..

 

Αυτόματη φωτεινότητα.

Bluetooth σε ρολόι και ακουστικό.

2 ώρες ομιλία.

 

Motion sence ανοιχτό.

 

Δεν έχω ξανά δει τέτοιο sot σε ναυαρχίδα android ειδικά σε 19 ώρες χρήσης.

https://photos.app.goo.gl/9zkUsDh9FWZxXbfN7

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Me WiFi είναι πολύ καλό όντως όπως όλα τα αντίστοιχα κινητά πρόσφατων ετών.

Με μικτή χρήση WiFi και LTE με το ζόρι πάει στις 5 μισή ώρες.

Εμενα πάντως μου φτάνει.

Δεν θα με χαλούσε βέβαια το κάτι παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το πρωί μόνο με LTE και πάντα με 2 κάρτες 9679489feabe8ed2086b9022041ae95e.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από πού το τσιμπάμε το κινητό; Amazon;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Βασικά κοιτάς τι εγγύηση δίνει το κάθε ένα....Για Σκρουτζ δεν ξέρω τι παίζει...

Για Amazon λένε Πάντος.τα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κοιτάς τι εγγύηση δίνει το κάθε ένα....Για Σκρουτζ δεν ξέρω τι παίζει...

Για Amazon λένε Πάντος.τα καλύτερα...

 

Εχω δει αυτο εδω https://www.amazon.de/dp/B07Z6QD7Q7?pf_rd_p=9f377ebb-4961-4e71-8693-f977a7a958b6&pd_rd_wg=IoiIZ&pf_rd_r=4D328C3SQTK8X57P27RG&ref_=pd_gw_cr_simh&pd_rd_w=r0voK&pd_rd_r=f7e14bdf-5b04-4b72-81dd-f4e5352e132e

θα ειναι λειτουργικο εδω Ελλαδα με τα δικτυα εαν κανω την παραγγελια και γενικα απο το γερμανικο amazon θα εχω θεματα για μελλοντικες συσκευες για τα δικτυα τις Ελλαδας

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει αυτο εδω https://www.amazon.de/dp/B07Z6QD7Q7?pf_rd_p=9f377ebb-4961-4e71-8693-f977a7a958b6&pd_rd_wg=IoiIZ&pf_rd_r=4D328C3SQTK8X57P27RG&ref_=pd_gw_cr_simh&pd_rd_w=r0voK&pd_rd_r=f7e14bdf-5b04-4b72-81dd-f4e5352e132e

θα ειναι λειτουργικο εδω Ελλαδα με τα δικτυα εαν κανω την παραγγελια και γενικα απο το γερμανικο amazon θα εχω θεματα για μελλοντικες συσκευες για τα δικτυα τις Ελλαδας

Ευχαριστω

 

Δεν έχεις κανένα θέμα με τα δίκτυα.

 

Στο θέμα εγγύησης πάντα το άμαζον είναι καλύτερο αλλά θα πρέπει να το στείλεις εσύ Γερμανία άρα έξοδα δικά σου. Επίσης αν τύχει κάτι και θέλει να πάει σε service θα πρέπει εσύ να το στείλεις στο service της Google όπου θα σου υποδείξουν. Το πρόβλημα ωστόσο υπάρχει με το κομμάτι της επιστροφής πίσω. Είτε το στείλεις στην Google(service) γερμανίας είτε Αγγλίας, αυτοί δεν μπορούν να το στείλουν πίσω direct. Οπότε θα πρέπει να δεις πως θα το πάρεις από αυτούς. Κάποιο parcel2go ή κάτι τέτοιο. Πάλι φυσικά κόστος δικό σου.

Αν το πάρεις από skroutz μπορεί να ασχοληθεί το κατάστημα με όλη αυτή την διαδικασία. Αλλά εκεί δεν έχεις λογικά την πιθανότητα για αντικατάσταση με νέα συσκευή ή refund. Άρα επιλέγεις και παίρνεις. Τα λέω αυτά από πολύ πρόσφατη επικοινωνία για Pixel 2 XL. Όπου για ανεξήγητο λόγο έφυγε το καπάκι του Power button.

Amazon μου έδινε δωρεάν παραγγελία του ανταλλακτικού αλλά θα έπρεπε να το βάλω μόνος μου. Ωστόσο υπήρχαν διαθέσιμα μόνο σε Κίνα και το κόστος ήταν κάπου 30-35€ μαζί με τα μεταφορικά. Όπως τους ενημέρωσα, σε μία τέτοια περίπτωση ίσως είχα τελωνείο το οποίο δεν ξέρω πόσο είναι. Ίσως να είναι άλλα τόσα. Αυτοί ωστόσο δεν μπορούσαν να μου δώσουν παραπάνω χρήματα. Άρα με μετέφεραν εσωτερικά στη Google και τηλεφωνικά μου άνοιξαν case και μου είπαν να το στείλω αλλά η επιβάρυνση να πάει το κινητό εκεί είναι δική μου όπως και ότι δεν στέλνουν πίσω Ελλάδα. Άρα θα έπρεπε να βρω τρόπο να το στείλουν κάπου δωρεάν στην Γερμανία και μετά να αποσταλεί σε εμένα με δικό μου κόστος.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...