Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να βγάλεις και να ξαναβάλεις την δεύτερη sim;

Όχι, δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει η ενημέρωση και σε μένα τώρα. Το MIUI 11.0.30 PGGEUXM γίνεται

MIUI V11.0.2.0 QGGEUXM. Τώρα αυτό αναβάθμιση του MIUI θεωρείται ή υποβάθμιση;;; :worry:

Στα 1,9GB η ενημέρωση....

 

Edit: Πάντως ο Launcher δεν χάθηκε, αλλά ούτε και το συρτάρι! Υπάρχουν όλα κανονικά! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

11.02.0 λέει και σε μένα.

Περίεργα πράγματα πάντως με τον launcher.

Εννοείται ότι τον έχω κι εγώ, δεν χάθηκε ο launcher, απλώς δεν έχει την επιλογή για συρτάρι εφαρμογών.

Τέλος πάντων, άλλο είναι το ζήτημα.

Να βάλω default sim για μηνύματα την 1 και όχι τη 2,οπως έκανα καταλαθος.

Και αυτό έγινε από τη στιγμή που εμφανίστηκε ένας βοηθός ρυθμίσεων και από βιασύνη έθεσα ως προεπιλογή τη δεύτερη σιμ.

Θα κάνω λοιπόν τα εξής :

Λήψη του τελευταίου πακέτου

Και μια ακόμη επαναφορά ρυθμίσεων, θα βάλω προεπιλογή την 1 και τελειώσαμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση ταλαιπωρία με την επιλογή της sim.

Μεσα από της ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή να αλλάζεις sim για data κλήσεις και sms;

Η να σε ρωτάει κάθε φορά με ποια να στείλεις ή να καλέσεις;

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις θέμα με WiFi με την καινούργια αναβάθμιση? 11.02 (10) δοκιμασμένο σε 2 δίκτυα καλημέρα

Έχει κάποιος Xiaomi Bluetooth airdots να μου πει αν έχει θέμα αποφόρτισης απότομης?

Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση ταλαιπωρία με την επιλογή της sim.

Μεσα από της ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή να αλλάζεις sim για data κλήσεις και sms;

Η να σε ρωτάει κάθε φορά με ποια να στείλεις ή να καλέσεις;

Έτσι το έχω και εγώ. Δεν έχω ορίσει προεπιλογή και σε κάθε κλήση ή μήνυμα, με ρωτάει από πια σιμ θα σταλεί...

 

Κατεβαίνει η ενημέρωση και σε μένα τώρα. Το MIUI 11.0.30 PGGEUXM γίνεται

MIUI V11.0.2.0 QGGEUXM. Τώρα αυτό αναβάθμιση του MIUI θεωρείται ή υποβάθμιση;;; :worry:

Στα 1,9GB η ενημέρωση....

 

Edit: Πάντως ο Launcher δεν χάθηκε, αλλά ούτε και το συρτάρι! Υπάρχουν όλα κανονικά! ;)

Αυτή η αναβάθμιση είναι android 10;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

@diamantis_69 Ναι μαζί με το Android 10 ήρθε το MIUI 11.0.2.0 και το Security Patches του Φεβρουαρίου! 1,9GB στο σύνολο.

 

@p_k Εμένα κράτησε και την επιλογή με το συρτάρι! ;)

 

@manousos4 Σαν τι θέμα έχεις με το WiFi; Εγώ δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ σε εμένα η αναβάθμιση κανω επαναφορά εργ ρυθμίσεων;η απευθείας;δεν θελω να ξαναστηνω.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπερδεύετε την αποθήκη εφαρμογών (που έχω κι εγώ) με το συρτάρι εφαρμογών που είναι άλλο πράγμα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξα το κινητό, την ενημέρωση, και άρχισε να κάνει την ενημέρωση, σε 10 λεπτά είχε γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ σε εμένα η αναβάθμιση κανω επαναφορά εργ ρυθμίσεων;η απευθείας;δεν θελω να ξαναστηνω.

Γιατί πρέπει να γίνει επαναφορά ρυθμίσεων; είναι αναγκαίο;

 

Ελεγξα το κινητό, την ενημέρωση, και άρχισε να κάνει την ενημέρωση, σε 10 λεπτά είχε γίνει.

Περιμενουμε εντυπώσεις, για να προχωρήσουμε και εμείς....:)

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προσεξα σημερα με το android 10 ειναι οτι με bt ακουστικο η ενταση ειναι χαμηλη σε σχεση με την εκδοση 9, καμια ιδεα;

 

Δοκιμασες να βάλεις χώρα Ελβετια;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω ήχο στο viber messenger πχ από το ηχείο του τηλεφώνου όταν έχω συνδέσει ακουστικό Bluetooth;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα θέματα δουλευουν σε χώρα Ελλάδα.

Ναι δουλεύουν. Έφεραν και την εφαρμογή τους στην κεντρική οθόνη. Ενώ πριν δεν δούλευαν.

Τι σχέση έχει η χώρα;

Κι εγώ αυτήν την απορία έχω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ σε εμένα η αναβάθμιση κανω επαναφορά εργ ρυθμίσεων;η απευθείας;δεν θελω να ξαναστηνω.

 

Γιατί να ξανά στήνεις εγώ έχω αλλάξει πολλές συσκευές και μάρκες και μετά από αναβάθμιση ποτέ δε ξαναστησα,μόνο την απενεργοποίηση που χρειάζεται και δούλευαν όλα μπαμ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

https://www.indiatoday.in/technology/news/story/redmi-note-9-note-9-pro-colours-and-specifications-leaked-1652965-2020-03-06

Εδώ βλέπω να αργεί να έρθει...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω αυτό με τις γραμμές στην προεπισκοπηση των selfie φωτογραφιών στη συλλογή. Δεν είναι και κάτι τραγικό, αλλά όντως υπάρχει. Προφανώς θα έρθει fix.

Δοκίμασα και την selfie κάμερα, αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα μετά την αναβάθμιση σε 10 Q.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω ήχο στο viber messenger πχ από το ηχείο του τηλεφώνου όταν έχω συνδέσει ακουστικό Bluetooth;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι γνωστό φαινόμενο στα Android πλέον αυτό το πράγμα, να παίζει δλδ ο ήχος των ειδοποιήσεων στα ακουστικά και οχι στο ηχείο του κινητού.

Η λύση: Μπες στο BT βρες τη συσκευή πχ AM61 που είναι τα ακουστικά της Huawei, πατα το γρανάζι να βγουν οι 3 επιλογές και κλείσε το ήχος πολυμέσων.

tip: οταν θες να ακούς μουσική το ενεργοποιείς.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΈΒΑΛΑ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΤΟ androd 10 ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ gboard ΟΤΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.. ΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΛΕΤΕ;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση! Πως βλέπετε και τι πρέπει να κάνετε για να ενεργοποιηθεί το συρτάρι εφαρμογών ? Στον μαμά launcher έτσι?

Αυτό με το blue tooth με τον ήχο στο viber που λέει ο φίλος το έχω και εγώ όταν είναι συνδεδεμένο το ακουστικό, και χωρίς ενεργοποίηση ήχος πολυμέσων !! Όταν μου κάνουν κλήση viber ο ήχος δεν ακούγετε από το τηλέφωνο παρά μόνο μέσα από το Bluetooth!

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΈΒΑΛΑ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΤΟ androd 10 ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ gboard ΟΤΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.. ΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΛΕΤΕ;

 

Οκ. Τον έσβησα και το ξαναπέρασα και όλα εντάξει. Η αλήθεια είναι ότι το σωστό σε μια τόσο μεγάλη αναβάθμιση είναι να κάνω επαναφορά αλλά που χρόνος..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρειάστηκε να κάνω καμία επαναφορά. Όλα δουλεύουν ρολόι!

Bluetooth δεν έχω, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται εκεί.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...