Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο τα Xiaomi την έχουν αυτή τη λειτουργία; Είναι θέμα MIUI δηλαδή ή το έχουν κι άλλες συσκευές Android;

Όντως είναι αρκετά χρήσιμο. Να μη σε ενοχλούν τις ώρες που δεν θέλεις.

 

Αρκετές το έχουν.

Προσωπικά προτιμώ το μην ενοχλείτε, μπορεί να είναι κάτι σημαντικό οπότε βάζεις τις αγαπημένες σου επαφές μόνο να σε ενοχλούν.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Και μένα από την τελευταία αναβάθμιση και μετά, μου χάνεται η ασύρματη σύνδεση στο σπίτι. Πολλές φορές, στα καλά καθούμενα μου αναγράφει στον περιηγητή, δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου, ενώ το ρούτερ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!

Πατώντας παρατεταμένα το εικονιδιο του wifi, μπαίνοντας στις ρυθμίσεις του, βλέποντας τα ασύρματα δίκτυα που υπάρχουν, τότε ξαφνικά κάνει πάλι επανασύνδεση!

ΜΟΝΟ όταν μπω να δω τις ρυθμίσεις δικτύου επανασυνδέεται πάλι μόνο του. Αν δεν μπω.....δεν κάνει επανασύνδεση!!! παράξενο πράγμα.

 

 

Και σε εμενα οταν ανοιγω το wifi παρατηρω οτι αργει να συνδεθει στο δικτυο μου και βλεπω οτι στις ρυθμισεις wifi εκει που ειναι το ονομα του δικτυου, κανει προσπαθειες να συνδεθει.. την μια λεει γινεται συνδεση μετα απο λιγο λεει εγινε αποθηκευση και αυτο συνεχιζεται μεχρι να συνδεθει μετα απο καμποσα λεπτα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το airplane mode, αν δε θες να σε ενοχλούν :)

Στο flight mode όμως μπορεί να το ξεχάσω εκεί και να μη μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο όταν χρειαστεί. Ενώ αν βάλω τις ώρες θα ανοίξει σίγουρα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία κολάει το δαχτυλικο αποτύπωμα συν όλα τα άλλα,μιλάμε για bug της καινούργιας έκδοσης έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.Μου είπε ένας φίλος ότι στο πληκτρολόγιο έχει ένα μικρόφωνα κι το πατάς και μιλάς και γράφει το μνμ στα ελληνικά υπάρχει κάτι τέτοιο η τοχουν συγκεκριμένες μάρκες;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.Μου είπε ένας φίλος ότι στο πληκτρολόγιο έχει ένα μικρόφωνα κι το πατάς και μιλάς και γράφει το μνμ στα ελληνικά υπάρχει κάτι τέτοιο η τοχουν συγκεκριμένες μάρκες;

 

 

Ειναι λειτουργια του πληκτρολογιου. Σιγουρα το google πληκτρολογιο και το swype το εχουν. για αλλα πληκτρολογια δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία κολάει το δαχτυλικο αποτύπωμα συν όλα τα άλλα,μιλάμε για bug της καινούργιας έκδοσης έτσι?

 

δεν προσεξα κάτι τέτοιο.

το δαχτυλικό σε μενα είναι αστραπιαίο ξεκλειδωμα.

κανενα κόλλημα στο λειτουργικό.

είμαι με poco launcher στο 11.0.3 eu model

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λειτουργια του πληκτρολογιου. Σιγουρα το google πληκτρολογιο και το swype το εχουν. για αλλα πληκτρολογια δεν γνωριζω.

 

Και πως το περνάμε αυτό;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει αυτό το συμβόλο εμένα.ολα τα άλλα υπάρχουν.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει αυτό το συμβόλο εμένα.ολα τα άλλα υπάρχουν.

 

Για δοκίμασε : Ρυθμίσεις ---> Εφαρμογές---> Άδειες ---> Άδειες ---> Μικρόφωνο ---> Messages ---> Να επιτρέπεται

Κάνε και μία επανεκκίνηση για σιγουριά

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου το βγάζει πάνω δεξιά από το πληκτρολόγιο το μικρόφωνο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε : Ρυθμίσεις ---> Εφαρμογές---> Άδειες ---> Άδειες ---> Μικρόφωνο ---> Messages ---> Να επιτρέπεται

Κάνε και μία επανεκκίνηση για σιγουριά

 

Το έκανα οι άδειες ήταν οκ.Δεν μου το βγάζει πουθενά.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

evris2013

Είναι επειδή χρησιμοποιείς το Gboard ενώ του φίλου η εικόνα μάλλον είναι από mi keyboard

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα οι άδειες ήταν οκ.Δεν μου το βγάζει πουθενά.
Ρυθμίσεις..... Πρόσθετες ρυθμίσεις..... Γλώσσα και εισαγωγή.....

Επιλέγεις το Gboard

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει από ότι λένε οι πληροφορίες η ημερομηνία που θα μας έρθει το miui 12, σίγουρα μέσα στην πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

evris2013

Είναι επειδή χρησιμοποιείς το Gboard ενώ του φίλου η εικόνα μάλλον είναι από mi keyboard

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

swiftkey (10 chars)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

swiftkey (10 chars)

 

Και το swiftkey έχει μικρόφωνο, πάνω δεξιά στο πληκτρολόγιο τις 3 τελείες - ρυθμίσεις - εμπλουτισμενη εισαγωγή.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

evris2013

Είναι επειδή χρησιμοποιείς το Gboard ενώ του φίλου η εικόνα μάλλον είναι από mi keyboard

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις..... Πρόσθετες ρυθμίσεις..... Γλώσσα και εισαγωγή.....

Επιλέγεις το Gboard

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό έχω επιλεγμένο αλλά δεν......υπάρχει τίποτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και το swiftkey έχει μικρόφωνο, πάνω δεξιά στο πληκτρολόγιο τις 3 τελείες - ρυθμίσεις - εμπλουτισμενη εισαγωγή.

 

Το ξέρω. Εννοούσα το ss του gkokki.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει από ότι λένε οι πληροφορίες η ημερομηνία που θα μας έρθει το miui 12, σίγουρα μέσα στην πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου.

https://gr.gizchina.com/2020/06/27/miui-12-stable-redmi-smartphones/

Αλλά όχι στο δικό μας μέχρι στιγμής.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα οι άδειες ήταν οκ.Δεν μου το βγάζει πουθενά.

 

evris2013

Είναι επειδή χρησιμοποιείς το Gboard ενώ του φίλου η εικόνα μάλλον είναι από mi keyboard

Πράγματι, όπως έγραψε ο φίλος tolisfz6, έχω επιλεγμένο το "Πληκτρολόγιο Microsoft Swiftkey" με τις εξής επιλογές:

Ρυθμίσεις --> Πρόσθετες ρυθμίσεις --> Γλώσσες και εισαγωγή --> Διαχείριση πληκτρολογίων --> Πληκτρολόγιο Microsoft Swiftkey --> ON --> Φωνητική πληκτρολόγηση Google --> ON και μετά --> Ρυθμίσεις (ακριβώς πάνω από την Φωνητική πληκτρολόγηση Google που έκανες ΟΝ) --> Εμπλουτισμένη εισαγωγή --> Φωνητική πληκτρολόγηση --> ΟΝ

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα....Όταν μιλάω στο κινητό (μέσω bluetooth) είναι αδύνατο να σερφαρω.....Σέρνεται πλοήγηση ! Μπορούμε να το βελτιώσουμε ή περιμένουμε διόρθωση στο μέλλον από xiaomi ?Έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις . Ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια μικρή ενημέρωση με τα παρακάτω στοιχεία6548843e76a19f4f7180c1570ed1c609.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...