Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικά υπάρχει το mi 9 se αλλά και αυτό εξαφανισμένο και πανάκριβο. Εγώ το πρόλαβα λίγο μετά τα Χριστούγεννα μεταχειρισμένο στα 220€. Τώρα πουθενά!!!
Link to comment
Share on other sites

η μονή οικονομική λύση σχετικά για εμάς που καλομαθαμε με amoled είναι το mi 9t για όσο καιρό έχουν αποθέματα και για αυτό

 

Στο mi9T χάνεις την επέκταση θύρας με SD, επιλέγεις 64 η 128gb κι αυτά είναι. Διαλέγεις και παίρνεις, ακριβώς το ίδιο και με το mi9se, άσε που εκεί έχεις 3.000 mha μπαταρία με ότι αυτό συνεπάγεται

Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Στο mi9T χάνεις την επέκταση θύρας με SD, επιλέγεις 64 η 128gb κι αυτά είναι. Διαλέγεις και παίρνεις, ακριβώς το ίδιο και με το mi9se, άσε που εκεί έχεις 3.000 mha μπαταρία με ότι αυτό συνεπάγεται

 

Μιλάω για θέμα μεγέθους. Κάποιοι δεν βολεύονται με τα πιο μεγάλα κινητά και θέλουν πιο μαζεμένα. Φυσικά όπως είπες η μπαταρία πιο μικρή αλλά δεν μορούμε να τα έχουμε όλα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα αγορά αρχές Μαρτίου μαύρο 128 έκδοση πωλείτε 200 ευρώ (χωρίς συζήτηση) όποιος ενδιαφέρεται μήνυμα (να γράψει και το τηλέφωνο του να τον καλέσω. Περιοχή Αθήνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι παιζει με αυτο το κινητο και δεν το βρισκω σε κανενα μαγαζι εκτος απο σκρουτζομαγαζα? ουτε πλαισιο ουτε public ουτε γερμανο , ουτε κωτσοβολο, electronet , mediamarkt κλπ. πουθενα. και ουτε καν το βλεπω στο επισημο site της xiaomi. Edited by evita1
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος, δεν γινε επίσημη εισαγωγή στην Ελλάδα. Για αυτό δεν υπάρχει πουθενά εκτός Σκρουτζ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θα ναι εχεις δικιο. το ιδιο ισχυει και για το μι 9?

 

Ναι. Μόνο το 9T φέρανε επίσημα. Το απλό το 9 και το lite δεν το έφεραν και γι' αυτό και δεν υπάρχει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μόνο το 9T φέρανε επίσημα. Το απλό το 9 και το lite δεν το έφεραν και γι' αυτό και δεν υπάρχει πουθενά.

 

διαφορά 9- 9τ? (εκτός απ το καρουμπαλο )

Edited by evita1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά το καινούργιο gallery apk ,από apk mirror με νέα sky effect τα σπάει!!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει και κάποιος άλλος πρόβλημα με αποσυνδέσεις από το router? Για παράδειγμα παρακαλουθώ βίντεο από φυλλομετρητή και χάνεται κάποια στιγμή η σύνδεση wifi. Όταν πάω στο μενού δεν βλέπει κανένα δικτυο. Σε λίγο διαβάζει όλα τα γειτονικά και πάλι και μπαίνει και πάλι στο δικό μου. Η πατάω την ανανέωση δικτύων για να το επισπευσω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει και κάποιος άλλος πρόβλημα με αποσυνδέσεις από το router? Για παράδειγμα παρακαλουθώ βίντεο από φυλλομετρητή και χάνεται κάποια στιγμή η σύνδεση wifi. Όταν πάω στο μενού δεν βλέπει κανένα δικτυο. Σε λίγο διαβάζει όλα τα γειτονικά και πάλι και μπαίνει και πάλι στο δικό μου. Η πατάω την ανανέωση δικτύων για να το επισπευσω.

 

Οχι,κανενα τετοιου ειδους προβλημα εδω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει και κάποιος άλλος πρόβλημα με αποσυνδέσεις από το router? Για παράδειγμα παρακαλουθώ βίντεο από φυλλομετρητή και χάνεται κάποια στιγμή η σύνδεση wifi. Όταν πάω στο μενού δεν βλέπει κανένα δικτυο. Σε λίγο διαβάζει όλα τα γειτονικά και πάλι και μπαίνει και πάλι στο δικό μου. Η πατάω την ανανέωση δικτύων για να το επισπευσω.
Κλασικό "θεματάκι" αρκετών Xiaomi. Χάνεται η σύνδεση WiFi και σε 5" μέσα έχει επανέλθει. Προσωπικά, το συνάντησα σε όσα Xiaomi είχα (Redmi note 4, mi max 2, mi max 3, mi 9 lite) ενώ δεν έχει συμβεί σε καμία άλλη μάρκα που είχα ποτέ. Τις προάλλες διάβαζα και στο νήμα του Redmi note 8 pro ότι το εμφάνισε σε κάποιους κι εκεί. Εντάξει, δεν είναι τίποτα τραγικό ούτε ελαττωματική η συσκευή σου ή το ρούτερ σου.
Link to comment
Share on other sites

Κλασικό "θεματάκι" αρκετών Xiaomi. Χάνεται η σύνδεση WiFi και σε 5" μέσα έχει επανέλθει. Προσωπικά, το συνάντησα σε όσα Xiaomi είχα (Redmi note 4, mi max 2, mi max 3, mi 9 lite) ενώ δεν έχει συμβεί σε καμία άλλη μάρκα που είχα ποτέ. Τις προάλλες διάβαζα και στο νήμα του Redmi note 8 pro ότι το εμφάνισε σε κάποιους κι εκεί. Εντάξει, δεν είναι τίποτα τραγικό ούτε ελαττωματική η συσκευή σου ή το ρούτερ σου.

Δεν μου τυχαίνει συχνά, αλλά το παρατήρησα το τελευταίο μήνα. Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το WiFi analyzerκαι να δεις ποιο είναι το κανάλι εκπομπής του router και να αλλάξεις με ένα με λιγότερους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές κάνω επανεκκίνηση το router άρα βρίσκει το βέλτιστο κανάλι. Από την άλλη μεριά το κινητό όταν αποσυνδέεται δεν βλέπει κανένα router για αρκετά δευτερόλεπτα. Άρα λογικά είναι προβλημα του lite
Link to comment
Share on other sites

έχουν περάσει αρκετά xiaomi απο τα χέρια μου και ποτέ δεν ειχα διακοπές από το wi-fi.

Το πρόβλημα που παρουσιάζετε είναι,όταν ανοίγεις το wi-fi να αργεί να το ανοίξει ,και μερικές φορές να μην το ανοίγει καν,και να χρειαζόταν να πας στις ρυθμίσεις για να ξεκολλήσει.

Βέβαια αυτό στο lite γίνετε σε μικρο βαθμό και μόνο η μικρή καθυστέρηση.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πιο παλιά όταν το ρούτερ ήταν στο auto , αποσυνδέονται όλα τα κινητά του σπιτιού κατά διαστήματα, από την στιγμή που το σεταρα να εκπέμπει σταθερά στο κανάλι 6 (βρήκα με το wifi analyzer τον μικρότερο συνωστισμό σε ssid) δουλεύει απροβληματιστα χωρίς αποσυνδέσεις ..και τα 3 xiaomi που υπάρχουν στο σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Έχει και κάποιος άλλος πρόβλημα με αποσυνδέσεις από το router? Για παράδειγμα παρακαλουθώ βίντεο από φυλλομετρητή και χάνεται κάποια στιγμή η σύνδεση wifi. Όταν πάω στο μενού δεν βλέπει κανένα δικτυο. Σε λίγο διαβάζει όλα τα γειτονικά και πάλι και μπαίνει και πάλι στο δικό μου. Η πατάω την ανανέωση δικτύων για να το επισπευσω.
Ναι το ίδιο και με τη μαμά και με την Ελληνική από miui.gr και δεν βρήκα λύση

 

Στάλθηκε από το MI 9 LITE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με εφέ χιόνι

9440fe2491603a0a0f02b847e3572cae.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry αλλά δεν κατεβαίνει το βίντεο!!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έστω με χιόνι....54916c7b2c6e81fe714578c1d094c39a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η ίδια με ηλιοβασίλεμα519e788b9cd92525c47e7a3e1ea0b664.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ' ότι κατάλαβα θα ξαναβγούν επίσημες Developer ROMs (dev)όπως παλιά που είχαμε αναβαθμισουλα κάθε εβδομάδα????

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω παρατηρήσει ότι κατά τη διάρκεια κλήσης, χάνεται η πρόσβαση internet με δεδομένα δικτύου κ WiFi. Αντιμετωπίζει κάνεις κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πάντα συμβαίνει αυτό. Ακόμα και αν έχεις 2 κάρτες αν η γραμμή μιλάει ακόμα και από την άλλη κόβεται το Ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wifi αφαίρεσα την αυτόματη επιλογή βετιστων δικτύων και δείχνει νά λύθηκε το πρόβλημα. Σε παιχνίδια δε προτείνεται νέα αφαιρεθεί το game turbo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...