Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν την κατέβασα ακόμα για τον λόγω του μεγέθους. 2,3gb; Πολλά δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Διάφορα μηδέν αλλά αναφέρει ότι security patch η αναβάθμιση. Αλλά είναι μεγάλη 2,3giga!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέφεραν το εφέ στην σεφλοκαμερα;

Μπας και δικαιολογηθούν αλλά 500ΚΒ από τα 2.3GB

 

A... Ας τσεκαρει κάποιος το HDR στο youtube και το netflix μη τα μπιιιιππππ πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Επανέφεραν το εφέ στην σεφλοκαμερα;

Μπας και δικαιολογηθούν αλλά 500ΚΒ από τα 2.3GB

 

A... Ας τσεκαρει κάποιος το HDR στο youtube και το netflix μη τα μπιιιιππππ πάλι...

 

Επανεφεραν και το εφε με την μπροστινη καμερα που αναβε το περιγραμμα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτά,πώς τα βρισκει-ενεργοποιει κάποιος?

 

Ανοιγεις την καμερα και μολις πατησεις το κυκλακι για να γυρισεις σε μπροστινη καμερα,κανει ενα εφε γυρω απο το ματι της μπροστινης καμερας με φωτισμο γυρω της....Ενω το ειχε εξαρχης το ειχαν αφαιρεσει με την προηγουμενη εκδοση και το επανεφεραν τωρα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την καμερα και μολις πατησεις το κυκλακι για να γυρισεις σε μπροστινη καμερα,κανει ενα εφε γυρω απο το ματι της μπροστινης καμερας με φωτισμο γυρω της....Ενω το ειχε εξαρχης το ειχαν αφαιρεσει με την προηγουμενη εκδοση και το επανεφεραν τωρα...

 

ευχαριστω .....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα σοβαρο θεμα. Εχω την 11.0.2 εγκατεστημενη. Και πριν το προβλημα ηταν το ίδιο. Είμαι με vodafone. Εχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία όταν με καλεί κάποιος ενω ήδη μιλάω να μου εμφανίζει ειδοποίηση. Το πρόβλημα είναι ότι ενω μιλάω δεν βλέπω ότι κάποιος άλλος με καλέι ούτε ακούω έναν διακεκομένο ήχο όπως συνέβαινε παλιά με άλλο κινητό. Απλά μου έρχεται άμεσα και κατα την διάρκεια της κλήσης ένα sms που ούτε το ακούω και τις περισσότερες φορές το βλέπω μετά από ώρα άρα χάνω σημαντικά τηλέφωνα. Σας έχει τύχει; Κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο πας στις τρεις κάθετες τελείες, ρυθμίσεις, λογαριασμοί κλήσης, αναμονή κλήσης, και το τσεκαρεις on.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μετά την τελευταία ενημέρωση το δακτυλικό αποτύπωμα έγινε πιο άμεσο, το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μετά την τελευταία ενημέρωση το δακτυλικό αποτύπωμα έγινε πιο άμεσο, το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;

 

Nαι,ενα απαλο αγγιγμα θελει και ανοιγει ακαριαια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Διεπίστωσα επίσης πως η αυτόματη φωτεινότητα είναι πιο ρεαλιστική στις εκάστοτε συνθήκες φωτός, και λίγο πιο φωτεινή, ιδέα μου ή το παρατήρησε κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Διεπίστωσα επίσης πως η αυτόματη φωτεινότητα είναι πιο ρεαλιστική στις εκάστοτε συνθήκες φωτός, και λίγο πιο φωτεινή, ιδέα μου ή το παρατήρησε κανείς;

 

Άμα το βελτίωσαν αυτό είναι καλό νέο το είχα απενεργοποιησει εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο πας στις τρεις κάθετες τελείες, ρυθμίσεις, λογαριασμοί κλήσης, αναμονή κλήσης, και το τσεκαρεις on.

 

Το έχει ήδη τικαρισμένο. Το έκανα και από το πληκτρολόγιο του κινητού ενεργοποίηση. Τα ίδια. Μου έρχεται απλά ένα μύνημα αμέσως το οποίο απλά δεν καταλαβαίνω ότι έρχεται. Δεν ξέρω τί πρέπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε γιατί έχει "εξαφανιστεί" το εν λόγω μοντέλο απο μεγάλα Κινέζικα καταστήματα ή σε άλλα το έχουν υπερβολικά ακριβό (σε σχέση με τιμές πχ ΔΕΚ19); Ρωτάω γιατί ήθελα να το ξαναγοράσω για συγγενή μου λόγω χαρακτηριστικών του και τιμής (τότε) και είτε το βρίσκω πολύ ακριβά, είτε ως εξαντλημένο....

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε γιατί έχει "εξαφανιστεί" το εν λόγω μοντέλο απο μεγάλα Κινέζικα καταστήματα ή σε άλλα το έχουν υπερβολικά ακριβό (σε σχέση με τιμές πχ ΔΕΚ19); Ρωτάω γιατί ήθελα να το ξαναγοράσω για συγγενή μου λόγω χαρακτηριστικών του και τιμής (τότε) και είτε το βρίσκω πολύ ακριβά, είτε ως εξαντλημένο....
Κι εγώ το ίδιο βλέπω, πανάκριβο πλέον..... Μάλλον σε κάτι νεότερο πρέπει να κοιτάξουμε.....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο βλέπω, πανάκριβο πλέον..... Μάλλον σε κάτι νεότερο πρέπει να κοιτάξουμε.....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Ναι αυτό έκανα κι εγώ κοίταξα σε κάτι νεότερο (πχ 9s) και ξαναγύρισα στο mi9 lite.

Που θα βρεις τέτοιο κινητο με αυτά τα χαρακτηριστικα και σε αυτή την τιμή? Μεταχειρισμένο το βρίσκεις πλέον στα 200 το 6/128....ε πήγαινε πάρε το 9s και σε 2 μέρες θα κλαις...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα κλαις; Τόσο χάλια σε χαρακτηριστικά είναι, σε σύγκριση με το Mi 9 Lite;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα κλαις; Τόσο χάλια σε χαρακτηριστικά είναι, σε σύγκριση με το Mi 9 Lite;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Μόνο μπαταρία έχει καλύτερη αλλά τι να την κάνεις όταν λείπουν βασικά όπως super amoled, nfc, πιο μαζεμένο σε διαστάσεις το mi 9 lite, κάμερα καλύτερη. Αυτά νομίζω είναι αρκετά, και 228 που έχει καινούργιο το 9s είναι πολλά, μόνο ο επεξεργαστής είναι μισό κλικ ταχύτερος, τίποτα άλλο. Δεν είπα ότι είναι χάλια το 9s αλλά δεν συγκρίνεται με το mi 9 lite. Εγω προσωπικά δεν θα πήγαινα απο super amoled σε ips, αλλά περι ορέξεως.....

Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μπαταρία έχει καλύτερη αλλά τι να την κάνεις όταν λείπουν βασικά όπως super amoled, nfc, πιο μαζεμένο σε διαστάσεις το mi 9 lite, κάμερα καλύτερη. Αυτά νομίζω είναι αρκετά, και 228 που έχει καινούργιο το 9s είναι πολλά, μόνο ο επεξεργαστής είναι μισό κλικ ταχύτερος, τίποτα άλλο. Δεν είπα ότι είναι χάλια το 9s αλλά δεν συγκρίνεται με το mi 9 lite. Εγω προσωπικά δεν θα πήγαινα απο super amoled σε ips, αλλά περι ορέξεως.....

 

η μονή οικονομική λύση σχετικά για εμάς που καλομαθαμε με amoled είναι το mi 9t για όσο καιρό έχουν αποθέματα και για αυτό

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με τα παιδιά ....εάν έχεις πάει σε amoled δύσκολα γυρίζεις πίσω.

Ένα λόγο μόνο θα είχα,για αλλαγή κινητού...

να έβρισκα κάτι σε μικρότερο μέγεθος,δλδ ένα mi 9 lite 6ιντσο....άλλα δεν υπάρχει τπτ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...