Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χανει το διπλό ταπ για απενεργοποίηση οθόνης για παράδειγμα η την κύλιση προς τα πάνω που την χρησιμοποιώ για εμφάνιση των ανοικτών προγραμματων

 

Ο Nova δεν είναι συμβατός με gestures , και εγώ αυτός είναι ο λόγος πού τον παράτησα.

 

Κάτι άλλο πρέπει να φταίει, χρησιμοποιώ το Nova και δεν αντιμετωπίζω τα προβλήματα που αναφέρετε.

Μια χαρά δουλεύει και το διπλό ταπ και η κύλιση προς τα πάνω και γενικά δεν έχω παρατηρήσει κάποια

δυσλειτουργία που να έχει προκύψει από το πέρασμα στο 10.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova δεν είναι συμβατός με gestures , και εγώ αυτός είναι ο λόγος πού τον παράτησα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλέυω τον nova εδώ και πολλα χρόνια (την αγορασμένη έκδοση). Tα gestures δουλευαν μια χαρά έως τώρα. Ξέρει κανέις κανένα άλλο launcher που δουλέυει με gestures όπως διπλό τάπ για σβήσιμο οθόνης, πάνω κύλιση για εμφάνιση εφαρνογών που τρέχουν κλπ?

 

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Και σε μένα ζητάει πρόσβαση στην τοποθεσία (gps ανοικτό) το mi band 4 αλλιώς δεν συνδέεται.

Νομίζω όμως ότι είναι θέμα του Mi Fit app και όχι του Android 10.

Ας μας πουν οι γνωρίζοντες...

 

Το honor 5 που έχω χρειάζεται. Για το mi band 4 του γιού μου θα κάνω έλεγχο το απόγευμα και θα αναφέρω

 

Συνδεθηκε το mi band 4 χωρίς gps

Edited by kirdim71
Link to comment
Share on other sites

Mi band 2 εχω θέματα κάτι γίνεται και ζητάει πρόσβαση τοποθεσίας....

Μήπως είναι το 10αρι το θέμα;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι μια στις τόσες, το διπλό ταπ για απενεργοποιηση οθόνης χάνεται και σε μένα και πρέπει να το ξαναπεράσω.

Μισό λεπτό δουλειά είναι, αλλά είναι εκνευριστικό.

Nova prime σε rn8 pro.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό ταπ το έκανα τελικώς μέσα από το σύστημα και μετά από πολλές επιβεβαιώσεις του λειτουργικού. Για το swipe up κατέβασα το my gesture και το ρύθμισα από εκεί. Πολύ παραμετροποιήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ. 8 ώρες S.O.T. και μπαταρία στο 31%! Δεν έπαιξα καθόλου παιχνίδια, κυρίως Youtube, Internet, Netflix και λίγο Duolingo (θέλω να θυμηθώ τα Ισπανικά :p ). Παίζει να πλησίαζε και 10 ώρες SOT, αλλά έπεσα για ύπνο και το φορτισα... :p

 

(Miui 11.0.1 Global )

 

2020-04-25-00-18-12-299.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα το κινητό πριν από 3 μέρες. Πολύ ωραίο σε όλα του, αλλά η μπαταρία σαν να πέφτει γρήγορα. Παίζει ρόλο ότι έχω ενεργοποιημένη την AOD; Το συγκρίνω με το Redmi note 4x που είχα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω την εντύπωση ότι με Android 10, καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Με οθόνη 5 ώρες και 45 λεπτά είμαι στο 37%. Είναι οκ;

Θέλω να σας ρωτήσω επίσης, αν είστε ικανοποιημένοι από τη stock camera και αν την χρησιμοποιείτε. Android 10.

Αν όχι, ποια μου συστήνετε, για καλύτερα αποτελέσματα;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα το κινητό πριν από 3 μέρες. Πολύ ωραίο σε όλα του, αλλά η μπαταρία σαν να πέφτει γρήγορα. Παίζει ρόλο ότι έχω ενεργοποιημένη την AOD; Το συγκρίνω με το Redmi note 4x που είχα.

Οταν λες γρήγορα τη ενοείς; Σου βγαζει μια μερα; δεν σου βγαζει μια μερα; Πως το χρησιμοποιεις; Εγω με μεση χρήση και ΣΟΤ περιπου στις 7 ωρες το φορτιζω καθε δευτερο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονεί κανένας η μόνο εγώ είμαι????6bc781b7ec44086741431deabad817dd.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ας διορθώσει το θέμα με την φωτεινότητα και κάποια θέματα

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες γρήγορα τη ενοείς; Σου βγαζει μια μερα; δεν σου βγαζει μια μερα; Πως το χρησιμοποιεις; Εγω με μεση χρήση και ΣΟΤ περιπου στις 7 ωρες το φορτιζω καθε δευτερο βραδυ.

 

Επειδή δεν κάνω καμιά φοβερή χρήση το φορτίζω κάθε βράδυ που πέφτει περίπου στο 15-18%. 3 φορτίσεις έχω κάνει δηλ. μέχρι τώρα. Κι εγώ περίμενα να βγάλει μιάμιση με 2 μέρες. Δεν ξέρω, ίσως είναι αρχή ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις εμένα μου βγάζει 2 μερες το λιγότερο. Και υπάρχει μέρα που τρεχει discord συνέχεια και κραταει άνετα 10 ωρο... Συν παράλληλη χρήση άλλων εφαρμογών
Link to comment
Share on other sites

Λίγες κλήσεις (ούτε μισή ώρα), μέτριο viber μηνύματα (1 ώρα συνολικά), λίγη μουσική (1 ώρα το πολύ), παιχνίδια δεν παίζω και λίγο youtube. Τώρα να βγάλω και 2-3 φωτο δεν νομίζω ότι καταναλώνει τόση μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Hard reset του έκανες μετά την αναβάθμιση του σε android 10 ; Στο δικό μου μετά το hard reset είδα μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση του και γενικά στην λειτουργία του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόλις το άνοιξα έκανε αναβάθμιση σε miui 11, επανεκκίνηση και μετά αναβάθμιση σε android 10. Στη συνέχεια έκανα επαναφορά εργοστασιακών και μετά το σέταρα. Θέλει και κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω την εντύπωση ότι με Android 10, καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Με οθόνη 5 ώρες και 45 λεπτά είμαι στο 37%. Είναι οκ;

Θέλω να σας ρωτήσω επίσης, αν είστε ικανοποιημένοι από τη stock camera και αν την χρησιμοποιείτε. Android 10.

Αν όχι, ποια μου συστήνετε, για καλύτερα αποτελέσματα;

 

Εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις. Εγώ πάντως με Android 10, βλέπω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Με την καραντίνα το "λιώνω" κάθε μέρα και το φορτίζω κάθε βράδυ, απλά δεν παίζω πλέον παιχνίδια σε αυτό (έχω το PC :p ).

 

Χθες, με υπόλοιπο 19% έφτασα σχεδόν 9,5 ώρες SOT. Άνετα ξεπερνούσε τις 10, ίσως πλησίαζε και τις 11 μέχρι να σβήσει. (το screenshot το τράβηξα τη στιγμή που το έβαλα να φορτίσει)

 

2020-04-26-02-46-47-470.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανυπομονεί κανένας η μόνο εγώ είμαι????

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είναι μαζί με το MIUI 12 να μας έρθουν και χίλια bugs, δεν ανυπομονώ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gcam 7.0 για το κινητο μας,δουλευουν ολα αψογα,χωρις σπασιματα στην οθονη, αλλα δεν εχει ευρυγωνια ληψη...

https://drive.google.com/file/d/1eWF4eHiSQXNChZf8SPsixg5h4Rca82It/view

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Gcam 7.0 για το κινητο μας,δουλευουν ολα αψογα,χωρις σπασιματα στην οθονη, αλλα δεν εχει ευρυγωνια ληψη...

https://drive.google.com/file/d/1eWF4eHiSQXNChZf8SPsixg5h4Rca82It/view

Στην ουσία την νυχτερινή θέλουμε

Δουλεύει κομπλέ το βράδυ;

Χωρίς σπασίματα;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβοοοο! !!θα την δοκιμάσω και το βράδυ και θα ψάξω για ρυθμίσεις και θα σας πω

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεξιά στοκ αριστερά gcam.... Hallelujah

Πιάσαμε δουλειά τώρα να βρω μήπως έχει astrophotographyc6d8a5015076b4f07b406316499cface.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία την νυχτερινή θέλουμε

Δουλεύει κομπλέ το βράδυ;

Χωρίς σπασίματα;

 

Να το ξαναγραψω...Δουλεουν ΟΛΑ και η νυχτερινη ληψη χωρις σπασιματα στην οθονη αλλα δεν εχει ευρυγωνια ληψη.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...