Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου ήρθε το κινητό και έχω την έκδοση 11.3.4 (PFCEUXM) αυτή είναι η τελευταία που έχετε πάρει η 10αρα, η να περιμένω και άλλη?

και επίσης υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να περάσω όλα τα αρχεία εφαρμογές ρυθμίσεις με κάποια εφαρμογή της χιαομι? Και το παλιό κινητό που έχω είναι χιαομι..

 

Εάν την κατεβάσεις φίλε μου μπορείς να ενημερώσεις εάν το WifiCall δουλεύει σωστά (cosmote) ??

Μου έχει έρθει και εμένα όμως επειδή το wificall μου είναι απαραίτητο με ανησυχεί να την

εγκαταστήσω και να εχω θέμα μετά με το wificall.

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω και η προηγούμενη 11.3.4 και 11.0.1 δουλεύει τέλεια το Wificalling της cosmote.

Αν έχεις λογαριασμό xiaomi απλά βάλε τους κωδικούς και θα κάνει sync τις συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Μου ηρθε και εμενα το τηλεφωνο χθες και αφου του εκανα ολες τις ενημερωσεις κλπ και factory reset,το εστησα.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης,το δουλευω με δυο καρτες,στις κλησεις πως γινεται να το κανω να με ρωταει παντα απο ποια καρτα να γινει η κληση;

Στις ρυθμισεις απο οτι ειδα μια καρτα σε αφηνει να τσεκαρεις ενω στα αλλα τηλ που ειχα ειχε επιλογη ερωτησης καθε φορα που ηθελα να κανω μια κληση.

Την ενημερωση με τα 10 εχω πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Μου ηρθε και εμενα το τηλεφωνο χθες και αφου του εκανα ολες τις ενημερωσεις κλπ και factory reset,το εστησα.

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης,το δουλευω με δυο καρτες,στις κλησεις πως γινεται να το κανω να με ρωταει παντα απο ποια καρτα να γινει η κληση;

 

Στις ρυθμισεις απο οτι ειδα μια καρτα σε αφηνει να τσεκαρεις ενω στα αλλα τηλ που ειχα ειχε επιλογη ερωτησης καθε φορα που ηθελα να κανω μια κληση.

 

Την ενημερωση με τα 10 εχω πλεον.

Για τις τηλεφωνικές κλήσεις υπάρχει επιλογή "δεν έχει οριστεί".

Για το internet πρέπει να επιλέξει υποχρεωτικά μία από τις δύο κάρτες.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις τηλεφωνικές κλήσεις υπάρχει επιλογή "δεν έχει οριστεί".

Για το internet πρέπει να επιλέξει υποχρεωτικά μία από τις δύο κάρτες.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το ειδα αυτο.

Μαλλον δεν το εγραψα καλα εγω.

Οταν επιλεγω αριθμο απο τις επαφες η πληκτρολογω ενα νουμερο με ρωταει απο ποια sim.

Οταν καλεσω αριθμο που ειχα καλεσει και πριν δεν ρωταει,παει με βαση απο ποια sim ειχα καλεσει

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνει τίποτα; Μέχρι στιγμής με αυτή που έχω όλα καλά. Ειδοποιήσεις από όλα τα προγράμματα και ρολόι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Στα πάντα έχουν ανέβει οι τιμές. Από υπολογιστές δείτε σκληρούς, μνήμες, επεξεργαστές όλα. Δεν μιλάω για web cameras αυτές στο Θεό και διαθεσιμότητα κάποτε. Πάντως δεν είναι καλή εποχή για αγορές τέτοιου είδους
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα από Ιταλία το 6/128 στα 255 με τα μεταφορικά αλλά είναι το μπλε.Σιγουρα θα ήταν η τελευταία επιλογή χρώματος.Εχω έναν ενδοιασμό ως προς το χρώμα και δεν ξέρω κατά πόσο τα 255 είναι μια καλή τιμή.Για πείτε καμιά γνώμη. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα από Ιταλία το 6/128 στα 255 με τα μεταφορικά αλλά είναι το μπλε.Εχω έναν ενδοιασμό ως προς το χρώμα και δεν ξέρω κατά πόσο τα 255 είναι μια καλή τιμή.
Το πήρα από eshop στα 265 τον Νοέμβριο 6/128).

Σε μπλε....

Ανέκαθεν είχα μαύρα κινητά.

Δεν το μετάνιωσα ΚΑΘΌΛΟΥ.

είναι πανέμορφο.

Χτύπα το....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από eshop στα 265 τον Νοέμβριο 6/128).

Σε μπλε....

Ανέκαθεν είχα μαύρα κινητά.

Δεν το μετάνιωσα ΚΑΘΌΛΟΥ.

είναι πανέμορφο.

Χτύπα το....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βλέπω... αν και είχα το rn7 σε μπλε ,αν ήταν το λευκό σίγουρα θα το έπαιρνα μου αρέσει πιο πολύ,ψήνομαι όμως ...Είναι και το θέμα με τα τελωνεία,δεν ξέρω περνάνε κανονικά τα δέματα από Ιταλία.λογω κορονοιού;Μην το πάρω και φάω καμία πίκρα ,να περιμένω μήνες.. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω... αν και είχα το rn7 σε μπλε ,αν ήταν το λευκό σίγουρα θα το έπαιρνα μου αρέσει πιο πολύ,ψήνομαι όμως ...Είναι και το θέμα με τα τελωνεία,δεν ξέρω περνάνε κανονικά τα δέματα από Ιταλία.λογω κορονοιού;Μην το πάρω και φάω καμία πίκρα ,να περιμένω μήνες..

 

Αγορες απο Ε.Ε. δεν περνανε απο τα τελωνεία, οπότε κτυπα το άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω... αν και είχα το rn7 σε μπλε ,αν ήταν το λευκό σίγουρα θα το έπαιρνα μου αρέσει πιο πολύ,ψήνομαι όμως ...Είναι και το θέμα με τα τελωνεία,δεν ξέρω περνάνε κανονικά τα δέματα από Ιταλία.λογω κορονοιού;Μην το πάρω και φάω καμία πίκρα ,να περιμένω μήνες..

 

Κάτι άλλο σε προβληματίζει μου φαίνεται ...η Ιταλία είναι ακόμη στην Ευρωπαική Ένωση και για τον κορωνοιό υπάρχουν αντισηπτικά, απολυμαντικά κλπ !!!

Θα το ξαναγράψω όμως. Δεν είναι εποχή για κινητά και ειδικά για το συγκεκριμένο.

180 EUR (τελική τιμή, το 6/64) το πήρα τα Χριστούγεννα από Κίνα !!!

Link to comment
Share on other sites

180 EUR (τελική τιμή, το 6/64) το πήρα τα Χριστούγεννα από Κίνα !!!

 

180 δεν υπάρχει! Τα 210 περίπου πιο ρεαλιστική τιμή, αλλά στις μέρες μας δύσκολο να το βρείς.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο σε προβληματίζει μου φαίνεται ...η Ιταλία είναι ακόμη στην Ευρωπαική Ένωση και για τον κορωνοιό υπάρχουν αντισηπτικά, απολυμαντικά κλπ !!!

Θα το ξαναγράψω όμως. Δεν είναι εποχή για κινητά και ειδικά για το συγκεκριμένο.

180 EUR (τελική τιμή, το 6/64) το πήρα τα Χριστούγεννα από Κίνα !!!

 

Το ξέρω ότι είναι ΕΕ και δεν περνάει από τελωνείο τίποτα.Το θέμα είναι τώρα μήπως υπάρχουν περιορισμοί λόγω του ιού κλπ δεν ξέρω,ρωτάω.Ισως να έχεις δίκιο αυτήν την εποχή τα πράγματα είναι δύσκολα για αγορές ,από την άλλη δεν ξέρουμε τι θα γίνει και μελλοντικά.Θα πέσει η τιμή στα ίδια επίπεδα κάποια στιγμή σχετικά σύντομα η όχι;Κανείς δεν ξέρει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπλε το έχω... Τέλειο χτυπά το

Πόσο σου βγήκε μεταχειρισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι ΕΕ και δεν περνάει από τελωνείο τίποτα.Το θέμα είναι τώρα μήπως υπάρχουν περιορισμοί λόγω του ιού κλπ δεν ξέρω,ρωτάω.Ισως να έχεις δίκιο αυτήν την εποχή τα πράγματα είναι δύσκολα για αγορές ,από την άλλη δεν ξέρουμε τι θα γίνει και μελλοντικά.Θα πέσει η τιμή στα ίδια επίπεδα κάποια στιγμή σχετικά σύντομα η όχι;Κανείς δεν ξέρει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο σου βγήκε μεταχειρισμένο;

 

Φίλε 10 ημερών ελληνικό στα 180.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι ΕΕ και δεν περνάει από τελωνείο τίποτα.Το θέμα είναι τώρα μήπως υπάρχουν περιορισμοί λόγω του ιού κλπ δεν ξέρω,ρωτάω.Ισως να έχεις δίκιο αυτήν την εποχή τα πράγματα είναι δύσκολα για αγορές ,από την άλλη δεν ξέρουμε τι θα γίνει και μελλοντικά.Θα πέσει η τιμή στα ίδια επίπεδα κάποια στιγμή σχετικά σύντομα η όχι;Κανείς δεν ξέρει...

 

Δεν ξέρεις αν θα πέσει. Προσωπικά πιστεύω ότι θα ανέβει όπως έγινε και με το Mi9 SE που δεν το βρίσκεις πουθενά. Ακόμα και από Κίνα στα 300€ είναι. Σιγά σιγά βγαίνουν άλλα μοντέλα (9 pro, 9 S ) και αυτό θα χαθεί από την "μόδα" και θα πάρει την ανιούσα στην τιμή. Όποιος το θέλει θα το πληρώσει. Πάντως και εγώ που είχα άσπρο Redmi 4 Prime δεν το μετάνιωσα που πήρα μπλε. Πολύ όμορφο και δεν το βαριέσαι εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Και πριν υπήρχε η δυνατότητα να μένει μόνιμα. Το θέμα είναι να υπάρξει επιλογή να μένει μόνιμα, όταν έχεις ειδοποιήσεις..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...