Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KOSTAS_K800_CRET εχει ανέβει η τιμή του.. 285€ (64gb) απο Kaizer, ήθελα λευκό αλλιώς το βρίσκεις και πιο κάτω.

Εγώ από justech το έχω πάρει 220 € το 64 το λευκο. Η τιμή έχει ανέβει λόγω έλλειψης πιστεύω.

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από justech το έχω πάρει 220 € το 64 το λευκο. Η τιμή έχει ανέβει λόγω έλλειψης πιστεύω.

 

Κανονικά θα έπρεπε να είναι χαμηλή η τιμή του, για ξεστοκάρισμα. Υποτίθεται ότι το Mi 10 Lite βγαίνει τον άλλο μήνα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη υψηλή τιμή. Επίσης στα περισσότερα sites σε Ελλάδα και εξωτερικό είναι σε έλλειψη. Μάλλον έχουν ξεπουλήσει..
Link to comment
Share on other sites

έπεσα την περίπτωση εγώ.. :O

αλλα και πάλι και σε αυτή την τιμή δεν βρίσκω κάτι αλλο που με καλύπτει τόσο στα feature του :rolleyes:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να είναι χαμηλή η τιμή του, για ξεστοκάρισμα. Υποτίθεται ότι το Mi 10 Lite βγαίνει τον άλλο μήνα... :wacko:

 

Δεν μπορούν να στοκαρουν. Ρε συ.Εχει πέσει η αγορά. Δεν θα φέρουν καινούργια μοντέλα... Και εγώ του χρόνου μπορεί να το πουλήσω για το 10 lite το μόνο που με χαλάει είναι η 16selfie

Link to comment
Share on other sites

Το 10 Lite δε σας φαίνεται χειρότερο από το 9 Lite?

Στο 10 πήγαν και αφαίρεσαν ράδιο, θύρα υπέρυθρων και nfc.

 

From my Mi 9 Lite via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το 10 Lite δε σας φαίνεται χειρότερο από το 9 Lite?

Στο 10 πήγαν και αφαίρεσαν ράδιο, θύρα υπέρυθρων και nfc.

 

From my Mi 9 Lite via Tapatalk

Ούτε εγώ το κατάλαβα αυτό, αν εξαιρέσουμε τον επεξεργαστή είναι χειρότερο , και ζητάει και τόσα λεφτά. δεν βγάζεις άκρη με την λογική της xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το 10 Lite δε σας φαίνεται χειρότερο από το 9 Lite?

Στο 10 πήγαν και αφαίρεσαν ράδιο, θύρα υπέρυθρων και nfc.

 

From my Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Είναι σαφώς κατωτερο απο το 9.Μονο σε επεξεργαστη ειναι καλυτερο,που και στην πραξη δεν ξερω ποσο θα φαινεται αυτο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη υψηλή τιμή. Επίσης στα περισσότερα sites σε Ελλάδα και εξωτερικό είναι σε έλλειψη. Μάλλον έχουν ξεπουλήσει..

Δεν είναι εποχή για κινητά παιδιά...και δεν βρίσκεις και είναι πολύ ακριβά, είτε αγοράσεις από εδώ, είτε από Κίνα.

Πού είναι τα 180 και τα 190 ευρώ που έκαναν-τελικές τιμές- τα Xiaomi Mi 9 Lite/6GB 64GB και Redmi Note 8 Pro/6GB 128GB αντίστοιχα, τα Χριστούγεννα από Κίνα?

Γι΄αυτό βολεύομαστε με ο,τι έχουμε και περιμένουμε. Διάβασα ότι, σύμφωνα με τον Pan Jiutang, συνεργάτη του Τμήματος Επενδύσεων Βιομηχανίας της Xiaomi, η τιμή των Android Smartphone που έχουν μόνο 4G, θα μειωθεί σημαντικά τους επόμενους μήνες.

https://news.xiaomi-miui.gr/big_price_cuts_of_4g_android_phones_are_expected_in_the_following_months-41349-2/

Για να δούμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς λόγω έλευσης των 5g συσκευών.

Αυτό είναι καλό νέο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συγκρατούμενοι,

 

μια ερώτηση να κάνω: Γιατί όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο, στην οθόνη ειδοποιήσεων βγάζει 2 ενδείξεις μηνυμάτων του Messenger, με διαφορετικά εικονίδια;

 

Έχω την εφαρμογή Facebook και την εφαρμογή Messenger εγκατεστημένες.

de0607386dc605c6fe2309108d5f75be.jpg

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

top mar χωρις να εχω το Mi9 Lite υποψιάζομαι οτι εχεις το Messenger (κανονικό) και το Messenger Lite εγκατεστημένο..

Απεγκατέστησε όποιον δεν χρησιμοποιείς.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Έμενα σήμερα το βράδυ, μου εμφανίστηκε το εξής περίεργο... Ενώ είχα κανονικά σήμα από την κινητή, ξαφνικά βγήκε το εικονίδιο του Wi-Fi Calling (στη Vodafone)! :lol: Μετά από 2 λεπτά, εξαφανίστηκε πάλι... :wacko:

 

2020-04-06-02-01-52.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συγκρατούμενοι,

 

μια ερώτηση να κάνω: Γιατί όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο, στην οθόνη ειδοποιήσεων βγάζει 2 ενδείξεις μηνυμάτων του Messenger, με διαφορετικά εικονίδια;

 

Έχω την εφαρμογή Facebook και την εφαρμογή Messenger εγκατεστημένες.

de0607386dc605c6fe2309108d5f75be.jpg

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Νομίζω το κάτω είναι ειδοποίηση συστήματος για τις εικόνες συνομιλητών. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

top mar χωρις να εχω το Mi9 Lite υποψιάζομαι οτι εχεις το Messenger (κανονικό) και το Messenger Lite εγκατεστημένο..

Απεγκατέστησε όποιον δεν χρησιμοποιείς.

Όχι, μόνο έναν Messenger έχω, τον κανονικό...
Νομίζω το κάτω είναι ειδοποίηση συστήματος για τις εικόνες συνομιλητών. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις.
Από που το βγάζω αυτό;;
Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το chat heads?
Που το βλέπω αυτό;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου έχει το Mi9 lite αγορασμένο από skroutz με τα άσπρα παρακάτω στοιχεία. Εγώ έχω το ίδιο αγορασμένο από Κίνα μετά παρακάτω μαύρα στοιχεία. Εγώ μπορώ να στείλω στο 13033. Αυτή όχι. Έχετε καμιά λύση;;; 5218cde9218de031287aa8b9e6879f74.jpgf93c70c379546161a10c8aa91b957a45.jpgbce8095d483047259cee5cd18682252f.jpg8f928f3a6bd7b7bd6e85aaa0e4eaeaac.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου έχει το Mi9 lite αγορασμένο από skroutz με τα άσπρα παρακάτω στοιχεία. Εγώ έχω το ίδιο αγορασμένο από Κίνα μετά παρακάτω μαύρα στοιχεία. Εγώ μπορώ να στείλω στο 13033. Αυτή όχι. Έχετε καμιά λύση;;; 5218cde9218de031287aa8b9e6879f74.jpgf93c70c379546161a10c8aa91b957a45.jpgbce8095d483047259cee5cd18682252f.jpg8f928f3a6bd7b7bd6e85aaa0e4eaeaac.jpg

Δες τις ρυθμίσεις από τα μην και εμένα από skroutz με miui 11.0.1

Link to comment
Share on other sites

Δες τις ρυθμίσεις από τα μην και εμένα από skroutz με miui 11.0.1
Μηνύματα, ρυθμίσεις, γενικά, προστασία από ανεπιθύμητο περιεχόμενο.

Δες αν έχει μπλοκάρει το 13033.

 

Όταν πας να στείλεις πρώτη φορά μήνυμα σε σύντομο αριθμό, βγάζει ένα προειδοποιητικό μήνυμα για τυχόν υψηλές χρεώσεις. Μήπως έγινε κάτι εκεί;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα, ρυθμίσεις, γενικά, προστασία από ανεπιθύμητο περιεχόμενο.

Δες αν έχει μπλοκάρει το 13033.

 

Όταν πας να στείλεις πρώτη φορά μήνυμα σε σύντομο αριθμό, βγάζει ένα προειδοποιητικό μήνυμα για τυχόν υψηλές χρεώσεις. Μήπως έγινε κάτι εκεί;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το 13033 ΔΕΝ είναι στους αποκλεισμένους αριθμούς αν αυτό εννοείς.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εκεί δεν μπορεί να στείλει μήνυμα?

Το αριθμός κέντρου μηνυμάτων είναι σωστός?

Θα έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής.

 

From my Mi 9 Lite via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο έναν Messenger έχω, τον κανονικό... Από που το βγάζω αυτό;; Που το βλέπω αυτό;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Στην εφαρμογή πάτησε στην εικόνα προφίλ σου και θα βρεις τον διακόπτη chat heads

Είναι η φούσκα που εμφανίζεται τους συνομιλείτες στην αρχική οθόνη.

Όταν το είχα ενεργό εμφάνιζε 2 ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...