Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω την πέρασα με αφορμή το μήνυμα σου και βγάζει, viber, mail, gmail, phone κλπ...

Επιτέλους!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δοκιμάσατε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει gcam που αποδεδειγμένα δουλεύει καλά με την 10?

Σε ένα λινκ που έβαλε ένας φίλος 2 σελίδες πριν

Αλλά δουλεύει καλά;

Αλλιώς μένω όπως είμαι

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δουλεύει. Τουλάχιστον σε viber
Και εγώ επιτέλους!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Θέλω να αγοράσω κινητό με βασικό γνώμονα το Wifi Calling (μου ειναι απαραίτητο γιατι δεν εχω σήμα μόνο wifi στη δουλεια) και να κοστίζει στα 200 -250€ μαξ.

Το θέμα ειναι οτι το Note 8 pro ειναι μεγάλο και φοβάμαι δεν θα το συνηθίσω και έτσι καταλήγω οτι το Mi9 Lite που ειναι μια χαρά αλλα δεν εχει Wifi Calling (Cosmote).

 

Τι να κάνω ; Δεν μπαίνει με κανένα τρόπο..???

 

Διαφορετικά θα πάω σε Note 8 pro.. :worry:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Θέλω να αγοράσω κινητό με βασικό γνώμονα το Wifi Calling (μου ειναι απαραίτητο γιατι δεν εχω σήμα μόνο wifi στη δουλεια) και να κοστίζει στα 200 -250€ μαξ.

Το θέμα ειναι οτι το Note 8 pro ειναι μεγάλο και φοβάμαι δεν θα το συνηθίσω και έτσι καταλήγω οτι το Mi9 Lite που ειναι μια χαρά αλλα δεν εχει Wifi Calling (Cosmote).

 

Τι να κάνω ; Δεν μπαίνει με κανένα τρόπο..???

 

Διαφορετικά θα πάω σε Note 8 pro.. :worry:

 

Μπορεις να το ενεργοποιησεις ναι,θα πρεπει να βαλεις την καρτα σιμ σε ενα κινητο που να υποστηριζει wifi calling στελνεις μνμ ενεργοποιεις και την ξαναβαζεις στο κινητο σου τοσο απλα. Το εχω κανει και λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά το wifi calling με κοσμοτε, απλώς τους τηλεφωνείς και τους λες να στο ενεργοποιήσουν σαν mi 9, γιατί δεν εισάγεται επίσημα η συσκευή στην Ελλάδα και δεν την έχουν στην λίστα τους.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το ενεργοποιησεις ναι,θα πρεπει να βαλεις την καρτα σιμ σε ενα κινητο που να υποστηριζει wifi calling στελνεις μνμ ενεργοποιεις και την ξαναβαζεις στο κινητο σου τοσο απλα. Το εχω κανει και λειτουργει.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεσα απάντηση φίλε μου.

Στο Site της Cosmote ομως δεν το εχει σαν συσκευή που το υποστηρίζει... https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

τι παιζει ? :worry:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεσα απάντηση φίλε μου.

Στο Site της Cosmote ομως δεν το εχει σαν συσκευή που το υποστηρίζει... https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

τι παιζει ? :worry:

 

Το τι παιζει δεν ξερω,στην αρχη τους πηρα τηλεφωνο και τους ειπα οτι εχω το mi 9 οπως ειπε ο φιλος παραπανω αλλα δεν μπορεσαν να το ενεργοποιησουν κι ετσι το εκανα με αυτο τον τροπο.βρες ενα κινητο απο την λιστα της κοσμοτε και θα γινει η δουλεια σου αμεσσα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεσα απάντηση φίλε μου.

 

Στο Site της Cosmote ομως δεν το εχει σαν συσκευή που το υποστηρίζει... https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

 

 

τι παιζει ? :worry:

Εγώ το είχα ενεργοποιήσει με ένα παλιό iphone και λειτουργούσε μια χαρά στο mi8 που είχα και στο mi9 που έχω τώρα χωρίς να κάνω κάτι άλλο από τότε .

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα ενεργοποιήσει στοv mate 10 lite πάρε στο 13788

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει gcam που αποδεδειγμένα δουλεύει καλά με την 10?

Σε ένα λινκ που έβαλε ένας φίλος 2 σελίδες πριν

Αλλά δουλεύει καλά;

Αλλιώς μένω όπως είμαι

Ναι δουλευουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Πολυ θετικές εντυπώσεις το 10ρι μετά απο δυο μερες χρησης σιγουρα λίγο πιο σπιρτοζικο στις καθημερινες εφαρμογες κανενα προβλημα και σιγουρα η μπαταρια βελτιωμένη σε σχεση με το τελευταίο 9ρι. 5ωρες οθονη σημερα 13 ωρες αναμονη ακομα 44 μπαταρία με τα παντα ανοιχτα πλην νφς μπλε δόντι
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες απο gcam καλύτερα να το ξεχάσετε, ειδικά την σειρά 7, δυστυχώς δεν δουλεύει καμία...κρίμα Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Θέλω να αγοράσω κινητό με βασικό γνώμονα το Wifi Calling (μου ειναι απαραίτητο γιατι δεν εχω σήμα μόνο wifi στη δουλεια) και να κοστίζει στα 200 -250€ μαξ.

Το θέμα ειναι οτι το Note 8 pro ειναι μεγάλο και φοβάμαι δεν θα το συνηθίσω και έτσι καταλήγω οτι το Mi9 Lite που ειναι μια χαρά αλλα δεν εχει Wifi Calling (Cosmote).

 

Τι να κάνω ; Δεν μπαίνει με κανένα τρόπο..???

 

Διαφορετικά θα πάω σε Note 8 pro.. :worry:

ποιος είπε οτι δεν έχει ??? εγώ το ενεργοποίησα με τηλέφωνο στην cosmote.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

H 10 ποτε πρβλεπεται να ερθει ρε παιδια ;

 

Την πήραμε αυτή την εβδομάδα,δεν σου έχει έρθει?(κανε έναν έλεγχο)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε τίποτα γιατί το πήρα χτες...

Πατάω πατάω τίποτα.

Ελβετία το έχω ως region.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η Global, EU με Android 10 έχουν έρθει κανονικά και το WiFi calling δουλεύει κανονικά μην ρωτάμε τα ίδια συνεχόμενα
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χτες το απόγευμα μου την έβγαζε κι εμένα, eu δηλωμένη χώρα Ελβετία, αλλά περίμενα εντυπώσεις για να προχωρήσω. Σήμερα που το αποφάσισα δεν μου την βγάζει. Περίεργο;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χτες το απόγευμα μου την έβγαζε κι εμένα, eu δηλωμένη χώρα Ελβετία, αλλά περίμενα εντυπώσεις για να προχωρήσω. Σήμερα που το αποφάσισα δεν μου την βγάζει. Περίεργο;

 

Και εμένα το ίδιο. Πήγα όμως πάνω δεξιά στις τελίτσες και πάτησα Λήψη τελευταίου πακέτου και κατεβαίνει. Τώρα τι κατεβάζει δεν ξέρω αλλά δείχνει μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο. Πήγα όμως πάνω δεξιά στις τελίτσες και πάτησα Λήψη τελευταίου πακέτου και κατεβαίνει. Τώρα τι κατεβάζει δεν ξέρω αλλά δείχνει μεγάλο.
Μάλλον κατεβάζει αυτή που έχεις ήδη
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

αν την έχω ήδη γιατί την κατεβάζει πάλι; Anyway όταν θα κατέβει θα μου πει ποια είναι και θα ειδοποιήσω.

 

Τελικά είχες δίκιο την ίδια κατέβασε. Δεν άλλαξε απολύτως τίποτα. Επίσης την έκανε πολύ γρήγορα ούτε 5 λεπτά δεν πήρε.

Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...