Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα το ίδιο. Χθες πήγα να την κατεβάσω 2-3 φορές και κόλλαγε στο 85%. Σήμερα το πρωί δεν υπήρχε, πατώντας '' έλεγχος για ενημερώσεις'' λέει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ χθες που τσέκαρα εμφάνιζε διαθέσιμη ενημέρωση 2.3GB με security patch Φεβρουαρίου τώρα που πήγα να την ολοκληρώσω δεν τη βρίσκει.

Επίσης αξιόλογη θήκη στα 4.50€ είναι αυτή που μου ήρθε πρόσφατα https://m.banggood.com/Bakeey-Luxury-Fabric-Splice-Soft-Silicone-Edge-Shockproof-Protective-Case-For-Xiaomi-Mi9-Mi-9-Lite-Xiaomi-Mi-CC9-p-1552967.html?rmmds=search

Την έχω πάρει. Δεν είναι τόσο καλή καθώς αυτό το μπλε που έχει χαλάει με τον καιρό
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε μαύρο-μπλε την χτύπησα.Τι να πω μπορεί πράγματι να χαλάει.

Η ενημέρωση χθες έφτασε το 92% την έκανα παύση και σήμερα άφαντη.Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε την αναβαθμιση παρατηρησατε καμμια καινουρια λειτουργια ή χαρακτηριστικο περαν της διορθωσης του Netflix?:rolleyes:
Επανήλθαν τα θέματα για επιλογή, είχαν καταργηθεί εδώ και καιρό, για Ελλάδα Region

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα την έδειχνε χθες και σήμερα δεν υπάρχει, μάλλον την απέσυραν.... φαίνεται είχε και αυτή bugs!

(Με Global είμαι)

Link to comment
Share on other sites

https://bigota.d.miui.com/V11.0.1.0.QFCEUXM/miui_PYXISEEAGlobal_V11.0.1.0.QFCEUXM_ff6e40b4b4_10.0.zip

 

Βγήκε και η ΕΕΑ με Android 10

Όποιος θέλει δοκιμάζει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα ηδη....προς το παρων ειναι ιδια στο μενου....θα σας πω νεοτερα μπαταριας και ποσο καλη λειτουργεια εχει
Κάτι που διάβασα στο xda για πρόβλημα στην μπροστά κάμερα; Ποιότητα, χρώματα κλπ...

Hdr YouTube και Netflix όλα οκ;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ηρθε το 10αρι ,και εκει που ειπα ολα δουλευουν καλα,μολις παω να παρω τηλ η εφαρμογη της χιαομι παλι εχει προβλημα.:cry:

με την εφαρμογή τις google δουλεύει(άλλα είναι :blink: ).

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή της xiaomi την πέρασες εσύ; η συγκεκριμένη συσκευή τηλέφωνο και μηνύματα χρησιμοποιεί της Google εξ αρχής.

 

η αλήθεια ειναι πως δεν θυμάμαι ,άλλα μου έκανε update μεσώ (ενημέρωση εφαρμογών συστήματος)

μέχρι τώρα δούλευε μια χαρά,και την έχω συνηθίσει,δουλεύω περισσότερο με τις συντομεύσεις επαφών.:(

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Την προσοχή σας στις θήκες.... παρατήρησα σε θήκη που πήρα πρόσφατα την δραματική μείωση στην ένταση σήματος κινητής και WiFi ( έως και 2 μπάρες μείον). Παρατηρήστε την θήκη που είχε στην συσκευασία.. Περιμετρικά υπάρχουν 4 τετράγωνα τμήματα στα σημεία των κεραιών της συσκευής.. Εκεί είναι λεπτότερο το υλικό για καλύτερη απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

aristidis Εκανες default τον mui dialer and contacts και δουλεύει;

 

τον δούλευα κανονικά μέχρι που έγινε η ενημέρωση,global rom έχω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον εβαλα αλλα δε δεχομαι κλησεις παρολο που το εκανα default.Και εσενα ετσι ειναι ε?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον εβαλα αλλα δε δεχομαι κλησεις παρολο που το εκανα default.Και εσενα ετσι ειναι ε?

 

ανοίγει φαίνονται οι επαφές και μόλις πάω να πατήσω ενα όνομα με πετάει βγάζοντας σφάλμα.

Αν πάω απο το τηλέφωνο τις miui δουλεύει κανονικά(στα πρόσφατα δηλαδή).

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

απο apkmirror την κατεβασες?

 

ναι,άλλα δεν θυμάμαι από που

Εχει κανα 3μηνο που δούλευε μια χαρά.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ . Όλα ρολαρουν πολύ ωραία και υπάρχει καλύτερη ενσωμάτωση του dark theme ειδικά στις εφαρμογές της Xiaomi και Google.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Gcam υπάρχει hypercam https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/HyperCam_E3.0_Q.apk. Καιxml που υπάρχουν στο telegram

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1022/

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...