Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως παιδες σε διπλανό νημα για το Α2 lite,τραβανε τα βυζια τους οσοι περασανε την 10αρα σημερα...Τους μπρικαρε τα κινητα η Xiaomαρα!!Μεγάλη προσοχη οταν σκασει και για το δικο μας.Μην βιαστειτε να την περασετε,απο ενθουσιασμο....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του mi 9 lite , δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος από την συσκευή προερχόμενος από j5 2016, έχω μόνο μια δυο απορίες. Αποκλεισμό σε απόκρυψη αριθμού πως ενεργοποιειται , και αν δεν το υποστηρίζει αν υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που το υποστηρίζει. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας , και θα τα λέμε πλέον μέσα από αυτό το thread.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του mi 9 lite , δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος από την συσκευή προερχόμενος από j5 2016, έχω μόνο μια δυο απορίες. Αποκλεισμό σε απόκρυψη αριθμού πως ενεργοποιειται , και αν δεν το υποστηρίζει αν υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που το υποστηρίζει. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας , και θα τα λέμε πλέον μέσα από αυτό το thread.

Καλοριζικο φιλε μου,εναν τροπο σιγουρο που το εκανα ειναι να παρεις τον παροχο κινητης τηλεφωνιας.αλλος τροπος νομιζω μεσα απο τις ρυθμισεις κλησεων αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Επισης μην κανεις αναβαθμιση περαν απο 11.3.4.

Βγηκε και η 11.3.9 αλλα εχει καποια θεματα μην την κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήση το wifi calling στο Mi 9 Lite και στο A50. Τα βάζω και τα 2 σε flight mode, κάνω κλήση κανονικά, αλλά στην εφαρμογή μου δείχνει ότι χρέωνομαι.

Έτσι πρέπει να λειτουργεί;

 

Εγώ σε Vodafone το έχω ενεργοποιήσει και παίζει μια χαρά, στην κοσμοτε όμως μου λέει η συσκευή δεν είναι συμβατή!!!

Πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε Vodafone το έχω ενεργοποιήσει και παίζει μια χαρά, στην κοσμοτε όμως μου λέει η συσκευή δεν είναι συμβατή!!!

Πως γίνεται αυτό?[/QUO

 

Αν ψαξεις στο site της cosmote μπορεις να δεις ποιες συσκευες ειναι συμβατες.

Και με βαση αυτες η καθε εταιρια σου ενεργοποιει την υπηρεσία.

Υπαρχει ομως ενα παραθυρακι για εμας που η συσκευη μας δεν ειναι στη λιστα.βαζεις την καρτα σιμ σε ενα κινητο που ειναι στη λιστα στελνεις μηνυμα ενεργοποιεις την υπηρεσια και ξανα βαζεις την καρτα σιμ στη συσκευη σου.

Ετσι το εκανα εγω και δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τηλεφώνησα στην κοσμοτε και τους είπα να ενεργοποιήσουν το wifi calling μου, μου απάντησαν πως το τηλέφωνο δεν είναι στην λίστα τους με συμβατές συσκευές και τους είπα να το ενεργοποιήσουν σαν mi 9 , όπως και έγινε και δουλεύει μια χαρά και το volte και το wifi calling.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τηλεφώνησα στην κοσμοτε και τους είπα να ενεργοποιήσουν το wifi calling μου, μου απάντησαν πως το τηλέφωνο δεν είναι στην λίστα τους με συμβατές συσκευές και τους είπα να το ενεργοποιήσουν σαν mi 9 , όπως και έγινε και δουλεύει μια χαρά και το volte και το wifi calling.

 

Κι εγω στην αρχή έτσι εκανα αλλα δεν μου το έκαναν κι ετσι πηρα την πλαγια και σιγουρη οδο...

Link to comment
Share on other sites

Στην Vodafone πολύ πιο απλά τα πράγματα, απλά μου το ενεργοποίησαν και τέλος, ούτε ποια συσκευή έχεις ούτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανεις πως απενεργοποιώ αυτή τη φούσκα του Google dial οταν με περνούν τηλέφωνο?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν το wifi calling δουλεύει και στην wind??

 

Οχι ακομα...Χτες τους πηρα τηλεφωνο και μου το επιβεβαιωσαν....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα...Χτες τους πηρα τηλεφωνο και μου το επιβεβαιωσαν....

 

Πάντα πρωτοπόροι στην wind.....:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο toggle για το wifi calling για να το ενεργοποιώ κατά βούληση;

Ναι, κι εγώ θα το ήθελα....είναι πολύ χρήσιμο να τι ανοίγεις όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η συσκευή δέχεται εξωτερικό DAC στην θύρα USB-C;

Αν δηλαδή μεταφέρει ήχο μέσω usb με κάτι σαν κι αυτό

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μεταφέρει ήχο. Aλλα έχει 3.5mm υποδοχή για ακουστικά.

 

Ευχαριστώ!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Βρήκατε λύση για το Netflix;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι σφαλμα λογισμικού. Αν δεν ερθει νεα αναβάθμιση δεν λυνεται

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βρήκατε λύση για το Netflix;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν βάλεις στο screen recorder να γράφει (σε χαμηλή ποιότητα βέβαια) μπορείς να δεις. Μέχρι να έρθει η αναβάθμιση.

Ηηη... Ευκαιρία για Chromecast

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις στο screen recorder να γράφει (σε χαμηλή ποιότητα βέβαια) μπορείς να δεις. Μέχρι να έρθει η αναβάθμιση.

Ηηη... Ευκαιρία για Chromecast

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παντως εγω που εχω θεμα και με το Wind Vision δεν λυνεται ετσι το θεμα.Εξακολουθω να μην εχω εικονα και μονο ηχο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ήρθε σήμερα ενημέρωση για την εφαρμογή των επαφών,και με το που πατάς να πάρει τηλέφωνο σε πετάει σφάλμα. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που βγάζουν αυτές τις ενημερώσεις χωρίς δοκιμή. :mad:
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...