Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω ότι στο νετφλιξ υπάρχει πρόβλημα! Ακούγεται ο ήχος,παίζουν οι υπότιτλοι αλλά δεν δείχνει εικόνα..σκέτο μαύρο!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι στο νετφλιξ υπάρχει πρόβλημα! Ακούγεται ο ήχος,παίζουν οι υπότιτλοι αλλά δεν δείχνει εικόνα..σκέτο μαύρο!
Ούτε εκκαθάριση προσωρινών αρχείων, ούτε εκκαθάριση δεδομένων ούτε ολική επανεγκατάσταση βοήθησε. Shit...

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Netflix μόνο ήχος και υπότιτλοι όχι εικόνα!

Επίσης στα στατιστικά της μπαταρίας το SOT έχει κολλήσει στην 1:27':44'' !

DF
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου ήρθε ενημέρωση.

 

μήπως ερχετε σε αυτούς που έχουν EU??,εγώ με global δεν βλέπω τίποτα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Η κινέζικη stable πήρε Android 10, οπότε δε θα αργήσει να το δώσει και στηνε ευρωπαϊκή
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Netflix μόνο ήχος και υπότιτλοι όχι εικόνα!

Επίσης στα στατιστικά της μπαταρίας το SOT έχει κολλήσει στην 1:27':44'' !

 

Είχα δει στο Aptoide, εφαρμογή που αναφέρεται στο Netflix. Δεν ξέρω όμως αν είναι όντως fix ή virus... :rolleyes:

 

Screenshot-2020-02-29-19-23-07-586-cm-aptoide-pt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά το τελευταίο update οταν με καλούν και είναι κλειστή η οθόνη δεν εμφανίζει τον dialer να απαντήσω αλλά το μοτίβο και πρέπει να το ξεκλειδώσω για να απαντήσω.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχουμε ακόμα πάρει καν το Android 10 και το Mi 9 Lite είναι μέσα στη λίστα για να πάρει και Android 11!! :lol: :rotfl:

 

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-12-list-of-xiaomi-devices-to-get-its-latest-system-update-39240-2/

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάπου ότι θα πάρει όλοι αυτή η λίστα Android 11 για miui 12 αναφέρεται, σίγουρα τα τελευταία μοντέλα τις θα πάνε σε Android 11 όχι τα παλιά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάπου ότι θα πάρει όλοι αυτή η λίστα Android 11 για miui 12 αναφέρεται, σίγουρα τα τελευταία μοντέλα τις θα πάνε σε Android 11 όχι τα παλιά.

 

Δεν ξέρω, παντού αναφέρεται πως μαζί με το Miui 12, θα έρθει και το Android 11, το οποίο έχει ήδη δοθεί σε developers.

Link to comment
Share on other sites

Για να έρθει η αναβάθμιση πιο γρήγορα τι πρέπει να κάνουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Για να έρθει η αναβάθμιση πιο γρήγορα τι πρέπει να κάνουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχέλαιο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, παντού αναφέρεται πως μαζί με το Miui 12, θα έρθει και το Android 11, το οποίο έχει ήδη δοθεί σε developers.
Η είδηση δεν είναι επίσημη και πιθανότατα είναι fake
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

 

Πιστεύεται είναι καλή αγορά στις μέρες μας αυτή η συσκευή στα 250€ η να κοιτάξω για κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα; Με προβλημάτισαν οι τιμές sar που έχει σαν συσκευή.

 

Αρχικά σκεφτόμουν για το P30 Lite.

Τι προτείνεται;

(Να συμπληρώσω πως δεν είναι για μένα απλά εγώ κάνω την αναζήτησή)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το P30 τι ειναι καλύτερο? Και οσο για τις τιμες του Sar που αναφερα ειναι για να προβληματιζεται κανεις η οχι? Ρωταω γιατι στο περιβαλλον θα υπαρχουν και μικρα παιδια οπου μπορει να το παρουν στα χερια τους.
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το P30 τι ειναι καλύτερο? Και οσο για τις τιμες του Sar που αναφερα ειναι για να προβληματιζεται κανεις η οχι? Ρωταω γιατι στο περιβαλλον θα υπαρχουν και μικρα παιδια οπου μπορει να το παρουν στα χερια τους.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση με το P30 Lite... Το Xiaomi είναι πολύ ανώτερο. Για το SAR δεν αγχώνομαι, ούτως ή άλλως δεν παθαίνεις κάτι, οι μετρήσεις δεν είναι αξιόπιστες και επιπλέον κάποιες εταιρίες με χαμηλό SAR λένε ψέματα και παίζει να έχουν πολύ μεγαλύτερο από του Xiaomi... :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το Redmi Note 8 Pro ειδα πως πανω κατω τα ιδια ειναι. Αλλα νομιζω πως λιγο καλυτερο ειναι το Mi 9 Lite.

Δεν γνωρίζω πολλά από αυτές τις εταιρίες μιας και είμαι κάτοχος iPhone απο το 2008.

Για αυτό αν έχω κάποια "ανόητη" απορία μην με παρεξηγησεται. :)

 

Συνεχίζει πάντως να με προβληματίζουν οι τιμές του Sar. Γνωριζει καποιος να μου δωσει μερικες πληροφοριες για το συγκεκριμενο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που βλέπεις για το sar είναι η μέγιστη σε οριακό σήμα, αν κίνησε όλη μέρα σε τούνελ με οριακό σήμα να ανησυχείς, οταν έχει το κινητό φουλ σήμα η τιμές αυτές είναι ελάχιστες. Γενικά το σαρ ποτέ δεν το κοιτάω στην αγορά ενός κινητού.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το Redmi Note 8 Pro ειδα πως πανω κατω τα ιδια ειναι. Αλλα νομιζω πως λιγο καλυτερο ειναι το Mi 9 Lite.

Δεν γνωρίζω πολλά από αυτές τις εταιρίες μιας και είμαι κάτοχος iPhone απο το 2008.

Για αυτό αν έχω κάποια "ανόητη" απορία μην με παρεξηγησεται. :)

 

Συνεχίζει πάντως να με προβληματίζουν οι τιμές του Sar. Γνωριζει καποιος να μου δωσει μερικες πληροφοριες για το συγκεκριμενο θεμα?

 

Δεν σε πρόλαβα πριν με το edit που έκανα. Εκτός λοιπόν του ότι η μέτρηση του SAR δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστη και οι αριθμοί διαφέρουν κατά πολύ από την καθημερινή χρήση, το μέγιστο επιτρεπόμενο στην Ε.Ε. είναι τα 2 W/kg (στην Αμερική 1,6). To Mi 9 Lite είναι στα 1,42 και το P30 Lite στα 1,23. Και μόνο που φαινομενικά είναι τόσο κάτω από το όριο, ειδικά με τον τρόπο μέτρησης της ΕΕ, δεν με απασχολεί...

 

Εκτός από αυτό, μέχρι σήμερα δεν έχει αποδειχθεί ότι η ακτινοβολία από το κινητό προκαλεί προβλήματα υγείας στον άνθρωπο (εκτός από κάποια site clickbait/καταστροφολογίας). :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...