Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αναφέρομαι στο xiaomi Mi 9 pro πάντως, κάπου το μπέρδεψες, γιαυτό και λέω και για διάφορα στα υλικά κατασκευής.

 

 

 

Sent from my MI 9 LITE using Tapatalk

 

Εγώ προφανώς και δεν μπέρδεψα τίποτα

Μπορείς να διαβάσεις ξανά την ερώτηση μου από την προηγούμενη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προφανώς και δεν μπέρδεψα τίποτα

 

Μπορείς να διαβάσεις ξανά την ερώτηση μου από την προηγούμενη σελίδα

Ίσως μας μπέρδεψε η xiaomi με την ονοματολογία και τις συντομεύσεις που χρησιμοποιησαμε τότε.

 

Sent from my MI 9 LITE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο WiFi της δουλειάς με ένα τηλέφωνο Huawei συνδέομαι κανονικά με το mi9 lite δεν μπορώ να συνδεθώ. Προφανώς το μπλοκάρει το MIUI. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να πατήσω στις ρυθμίσεις μπας και κάνω δουλειά; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του Always On Mode σήμερα, με το update που ήρθε... παρακάτω οι αλλαγές. 5f39e6131491d7bb5caf3240f5daa2ed.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν το κινητό: οι εφαρμογές sms, τηλέφωνο και επαφές είναι της xiaomi ή της google (όπως στο redmi note 8 που είχα πριν);;;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν το κινητό: οι εφαρμογές sms, τηλέφωνο και επαφές είναι της xiaomi ή της google (όπως στο redmi note 8 που είχα πριν);;;:)

 

Ανάλογα με την Ρομ που φοράει το κινητό... από μαμά έχει της google τον dialer,αν περάσεις custom ή την eu ή την Ελληνική xtrv έχει τον xiaomi:)

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με την Ρομ που φοράει το κινητό... από μαμά έχει της google τον dialer,αν περάσεις custom ή την eu ή την Ελληνική xtrv έχει τον xiaomi:)

Α, μάλιστα! Δηλαδή αν δεν θέλω ή δεν μπορώ να ασχοληθώ πρέπει υποχρεωτικά να φάω στη μάπα τον dialer της google:mad:

αυτό με ξενέρωσε στο rn8 και το έδωσα αμέσως...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα! Δηλαδή αν δεν θέλω ή δεν μπορώ να ασχοληθώ πρέπει υποχρεωτικά να φάω στη μάπα τον dialer της google:mad:

 

αυτό με ξενέρωσε στο rn8 και το έδωσα αμέσως...

Αλλιώς βάζεις custom που έχει πάρει ήδη Miui12 και καθάρισες

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα! Δηλαδή αν δεν θέλω ή δεν μπορώ να ασχοληθώ πρέπει υποχρεωτικά να φάω στη μάπα τον dialer της google:mad:

 

αυτό με ξενέρωσε στο rn8 και το έδωσα αμέσως...

Απ' τη στιγμή που και τα 2 τηλέφωνα είναι Xiaomi, τι σε έκανε να πιστεύεις ότι το Mi 9 Lite έχει πιθανότητες να μην έχει Google dialer & messages;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα xiaomi, η νομοθεσία στην Ευρώπη απαγορεύει τις ηχογραφήσεις στις συνομιλίες γι αυτό δεν εχει και ο Google dialer ηχογράφηση...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το γνωρίζουμε αυτό κι εγώ ρωτάω: Τι κάνει κάποιον να πιστεύει ότι 2 τηλέφωνα Xiaomi θα έχουν διαφορετικό software; Απορία διατυπώνω. Υπάρχει δηλαδή κόσμος που πιστεύει ότι κάποια τηλέφωνα, ίδιας μάρκας, επειδή έχουν διαφορές στο hardware θα έχουν και στο software; Ρητορικό το ερώτημα βέβαια, στο διπλανό νήμα του Redmi Note 8 Pro, άτομο με 678 μηνύματα, κάτοχος του εν λόγω κινητού, ρώταγε τι είναι το MIUI.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως. Εγώ Mi 9 Lite η γυναίκα μου το Mi 9SE και είναι διαφορετικά. Όχι τρελά αλλά είναι. Το SE έχει ηχογράφηση, το δικό μας όχι, οπότε δεν παίζει αυτό που λες.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως. Εγώ Mi 9 Lite η γυναίκα μου το Mi 9SE και είναι διαφορετικά. Όχι τρελά αλλά είναι. Το SE έχει ηχογράφηση, το δικό μας όχι, οπότε δεν παίζει αυτό που λες.
Dialer και messages έχει της Google και το Mi 9SE ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Απ' τη στιγμή που και τα 2 τηλέφωνα είναι Xiaomi, τι σε έκανε να πιστεύεις ότι το Mi 9 Lite έχει πιθανότητες να μην έχει Google dialer & messages;

Γιατί πολύ απλά το mi9 (το κανονικό) που είχα πάρει πέρσι το καλοκαίρι ΔΕΝ είχε Google dialer & messages:)

Ούτε το mi8 που είχα παλιότερα, ΟΥΤΕ το redmi note 5, που έχω τώρα ως δεύτερο!!!

Οπως βλέπεις όλα τα κινητά που αναφέρω είναι xiaomi, οπότε το ερώτημα σου δεν στέκει...

Δεν φταίω λοιπόν εγώ ούτε μπορώ να μαντέψω τι dialer & messages φοράει η xiaomi στα 1000+1 μοντέλα της...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όμως. Εγώ Mi 9 Lite η γυναίκα μου το Mi 9SE και είναι διαφορετικά. Όχι τρελά αλλά είναι. Το SE έχει ηχογράφηση, το δικό μας όχι, οπότε δεν παίζει αυτό που λες.

Ακριβώς αυτό!!! Εντελώς random η κατάσταση, γι' αυτό και ρώτησα να μου πεί κάτοχος

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά το mi9 (το κανονικό) που είχα πάρει πέρσι το καλοκαίρι ΔΕΝ είχε Google dialer & messages:)

Ούτε το mi8 που είχα παλιότερα, ΟΥΤΕ το redmi note 5, που έχω τώρα ως δεύτερο!!!

Οπως βλέπεις όλα τα κινητά που αναφέρω είναι xiaomi, οπότε το ερώτημα σου δεν στέκει...

Δεν φταίω λοιπόν εγώ ούτε μπορώ να μαντέψω τι dialer & messages φοράει η xiaomi στα 1000+1 μοντέλα της...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς αυτό!!! Εντελώς random η κατάσταση, γι' αυτό και ρώτησα να μου πεί κάτοχος

Αν έψαχνες λιγο παραπάνω πριν αγοράσεις θα έβρισκες ότι απο τα μέσα του 2019 όλα τα Xiaomi σε global έρχονται με Google dialer και messages. Κανένα review στο YouTube ας πούμε ή από κάποιο site πριν αγοράσουμε δε βλάπτει. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Απ' τη στιγμή που και τα 2 τηλέφωνα είναι Xiaomi, τι σε έκανε να πιστεύεις ότι το Mi 9 Lite έχει πιθανότητες να μην έχει Google dialer & messages;

Οπότε αυτό που γράφεις εδώ είναι παντελώς άσχετο, έτσι;;;;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έψαχνες λιγο παραπάνω πριν αγοράσεις θα έβρισκες ότι απο τα μέσα του 2019 όλα τα Xiaomi σε global έρχονται με Google dialer και messages. Κανένα review στο YouTube ας πούμε ή από κάποιο site πριν αγοράσουμε δε βλάπτει.

Επίσης μάλλον δεν έχεις διαβάσει ή καταλάβει τι γράφω! Δεν έχω αγοράσει κανένα Mi9 lite. Με ενδιαφέρει για αγορά και ρωτάω ΠΡΙΝ αγοράσω...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αυτό που γράφεις εδώ είναι παντελώς άσχετο, έτσι;;;;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επίσης μάλλον δεν έχεις διαβάσει ή καταλάβει τι γράφω! Δεν έχω αγοράσει κανένα Mi9 lite. Με ενδιαφέρει για αγορά και ρωτάω ΠΡΙΝ αγοράσω...

Και τα δύο τηλέφωνα πάντως στα οποία αναφερόσουν στο μήνυμα στο οποίο είχα κάνει παράθεση (Redmi Note 8 & Mi 9 Lite) κυκλοφόρησαν Σεπτέμβρη και Οκτώβρη του 2019, άρα με Google dialer προ πολλού και τα 2. Και όσα έχουν κυκλοφορήσει έκτοτε αυτά θα έχουν. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο τηλέφωνα πάντως στα οποία αναφερόσουν στο μήνυμα στο οποίο είχα κάνει παράθεση (Redmi Note 8 & Mi 9 Lite) κυκλοφόρησαν Σεπτέμβρη και Οκτώβρη του 2019, άρα με Google dialer προ πολλού και τα 2. Και όσα έχουν κυκλοφορήσει έκτοτε αυτά θα έχουν.

Αυτή λοιπόν είναι η σωστή απάντηση εξ αρχής! Οτι από τον Σεπτέμβριο του 2019 ότι xiaomi βγαίνει φοράει μαμα Google dialer και τέλος!

Για μένα λοιπόν που θέλω να έχω out of the box καθαρό miui και δεν θέλω να ασχοληθώ με custom rom αυτό μπορεί να είναι και deal breaker:( Αραγε πόσο δύσκολο θα ήταν για μια εταιρεία σαν την xiaomi να αφαιρέσει την ηχογράφηση απο τον δικό της dialer για τις global εκδόσεις των κινητών της ;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αυτή λοιπόν είναι η σωστή απάντηση εξ αρχής! Οτι από τον Σεπτέμβριο του 2019 ότι xiaomi βγαίνει φοράει μαμα Google dialer και τέλος!

Για μένα λοιπόν που θέλω να έχω out of the box καθαρό miui και δεν θέλω να ασχοληθώ με custom rom αυτό μπορεί να είναι και deal breaker:( Αραγε πόσο δύσκολο θα ήταν για μια εταιρεία σαν την xiaomi να αφαιρέσει την ηχογράφηση απο τον δικό της dialer για τις global εκδόσεις των κινητών της ;;;

Εύκολο είναι πάρα πολύ, παράνομο είναι στις εκδόσεις που έρχονται Ευρώπη και ίσως άλλες χώρες.

Μόνο στις China source rom είναι νόμιμη η ηχογράφηση, οπότε πράττεις αναλόγως στην αγορά σου.

 

Sent from my MI 9 LITE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 11.0.3.0 σήμερα, security patche γράφει....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 11.0.3.0 σήμερα, security patche γράφει....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα ακόμα τπτ.... Περιμένω με αγωνία το miui 12

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 11.0.3.0 σήμερα, security patche γράφει....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου ήρθε κι εμένα ειδοποίηση για update. Στη Global ROM.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και σε εμένα χτες βράδυ. Δεν είδα κάτι διαφορετικό μιας και είναι ενημέρωση ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...