Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα με την 11.0.3.0 Miui 10 είμαστε ρε παιδιά, κάνα νέο update για την 11 θα πάρουμε;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με την 11.0.3.0 Miui 10 είμαστε ρε παιδιά, κάνα νέο update για την 11 θα πάρουμε;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον κατευθείαν 12...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αν το τηλέφωνο υποστηρίζει dual-frequency GNSS?

Μεσα στα ελάχιστα είναι το mi9..

 

https://www.xda-developers.com/dual-frequency-gnss-important-location-feature-your-phone-probably-missing

Very few phones at the moment support dual frequency, so the most likely answer is no. There are a multitude of apps out there that can help you determine if your device supports dual-frequency GNSS. The one we recommend is GPSTest by barbeauDev, which is available on GitHub, as well as Google Play. All you have to do is load up the app (preferably while outside), let it lock your location, and then check the CF column to see if there are any L5 or E5a readings.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αν το τηλέφωνο υποστηρίζει dual-frequency GNSS?

 

Μεσα στα ελάχιστα είναι το mi9..

 

 

 

https://www.xda-developers.com/dual-frequency-gnss-important-location-feature-your-phone-probably-missing

 

Very few phones at the moment support dual frequency, so the most likely answer is no. There are a multitude of apps out there that can help you determine if your device supports dual-frequency GNSS. The one we recommend is GPSTest by barbeauDev, which is available on GitHub, as well as Google Play. All you have to do is load up the app (preferably while outside), let it lock your location, and then check the CF column to see if there are any L5 or E5a readings.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest

Μάλλον όχιb2e81ca606b01c007debf328c131fefd.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έβαλα δεν είδα να έχει ούτε L5 ούτε E5 μόνο L1 είχε. Βέβαια με βρήκε ακριβώς που είμαι σε απόκλιση ούτε 1 μέτρο. Κέντρο Αθήνας είμαι μια χαρά με βρήκε (ο ρουφιάνος)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το γνωρίζουμε αυτό κι εγώ ρωτάω: Τι κάνει κάποιον να πιστεύει ότι 2 τηλέφωνα Xiaomi θα έχουν διαφορετικό software; Απορία διατυπώνω. Υπάρχει δηλαδή κόσμος που πιστεύει ότι κάποια τηλέφωνα, ίδιας μάρκας, επειδή έχουν διαφορές στο hardware θα έχουν και στο software; Ρητορικό το ερώτημα βέβαια, στο διπλανό νήμα του Redmi Note 8 Pro, άτομο με 678 μηνύματα, κάτοχος του εν λόγω κινητού, ρώταγε τι είναι το MIUI.

 

 

Καλημέρα.Κατοχος του Μαχ3 και Νοτε7 έχω το πληκτρολόγιο της xiaomi με δυνατότητα ηχογράφησης και ξυπνητήρι να ενεργοποιήτε με κλειστό το κινητό.Οι λόγοι που δεν προχώρησα σε Ν8 και Ν9....με έχουν καταβολεψει στην δουλειά μου...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα. Διάβασα για προβλήματα στο δακτυλικο αποτύπωμα, ισχύει;

Ρώτας σαν να τι έχουν βάλει όμως και μάλιστα το προβληματικό update είναι 11.0.5 ενώ το τελευταίο σε όλους είναι το 11.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρώτας σαν να τι έχουν βάλει όμως και μάλιστα το προβληματικό update είναι 11.0.5 ενώ το τελευταίο σε όλους είναι το 11.0.3

 

δεν καταλαβα την απαντηση σου φιλε σορρυ

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν έχουμε πάρει την 12 ακόμα. Και η τελευταία αναβάθμιση είναι 11.0.3.η προβληματική είναι αν έχεις την 11.0.5 και κάνεις την αναβάθμιση την 12.η οποία δεν έχει βγει κιόλας επίσημα για το κιν μας Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Βλέπω ότι έχω την MIUI V11. 0.1.0.QFCEUXM και δεν μου δείχνει καμία ενημέρωση.

Επειδή έχω μπερδευτεί με την XIAOMI, η rom που φοράω είναι global, κινέζικη, ευρωπαϊκή.... τι διάολο είναι;

Υπάρχει τρόπος να πάρω την 11.0.3;

Link to comment
Share on other sites

11.0.3 θες να πεις. Λογικά αναμένουμε την 12 μέχρι το τέλος του μήνα.

 

Από το στόμα και στις xiaomi το αυτί...

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω αν έχετε συναντήσει κάποιο παρόμοια πρόβλημα. Στο κινητό του αδερφού μου εμφανίστηκαν κάτι μπάρες σκιές στην οθόνη, οι οποίες έχουν μείνει από ότι καταλάβαμε από το παιχνίδι call of duty που δείχνουν το επίπεδο ζωής των συμπαικτών. Αυτές έχουν μείνει μόνιμα εκεί, σαν να έπαθε η οθόνη screen burn, όπως οι παλιές plasma tv, δοκίμασα να του κάνω επανεκκίνηση, να το αφήσω κλειστό για πολύ ώρα, του έβαλα πρόγραμμα που ξεκολλάει και καλά τα πίξελ παίζοντας συνεχώς άλλα χρώματα στην οθόνη, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι και αν διορθώνεται;

 

ΥΓ: Καθώς δεν είναι δική μου η συσκευή διάβασα τις τελευταίες 10-15 σελίδες, οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί πιο πριν κάτι παρόμοιο.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω αν έχετε συναντήσει κάποιο παρόμοια πρόβλημα. Στο κινητό του αδερφού μου εμφανίστηκαν κάτι μπάρες σκιές στην οθόνη, οι οποίες έχουν μείνει από ότι καταλάβαμε από το παιχνίδι call of duty που δείχνουν το επίπεδο ζωής των συμπαικτών. Αυτές έχουν μείνει μόνιμα εκεί, σαν να έπαθε η οθόνη screen burn, όπως οι παλιές plasma tv, δοκίμασα να του κάνω επανεκκίνηση, να το αφήσω κλειστό για πολύ ώρα, του έβαλα πρόγραμμα που ξεκολλάει και καλά τα πίξελ παίζοντας συνεχώς άλλα χρώματα στην οθόνη, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι και αν διορθώνεται;

 

ΥΓ: Καθώς δεν είναι δική μου η συσκευή διάβασα τις τελευταίες 10-15 σελίδες, οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί πιο πριν κάτι παρόμοιο.

Ευχαριστώ πολύ

 

Πάρε backup απο Google και mi cloud, και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...