Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ σήμερα !

Κλαίω τα λεφτά μου αν και ωραίο δεν τα αξίζει παιδιά. Κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 1000 ευρώ .

 

Χαχα από την πρώτη στιγμή;

Εννοείται ότι τα χρήματα είναι πάρα πολλά

Έπρεπε να το σκεφτείς νωρίτερα όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ σήμερα !

 

Κλαίω τα λεφτά μου αν και ωραίο δεν τα αξίζει παιδιά. Κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 1000 ευρώ .

Ρίλι; ρισκαρες 1500 ευρώ έτσι για να το δεις; εννοείται ότι κανένα smartphone δεν αξίζει αυτά τα χρήματα. Αλλά δε νομίζω ότι δεν ήξερες τι να περιμένεις. Ένα τυπικό iPhone

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει το τηλέφωνο βρε παιδιά αλλά δεν είναι και κάτι σούπερ wow!

από Xs max έρχομαι . Είχα και το oneplus 7 pro.

θα άξιζε αν έκανε καινούργιο 1000 και 900 το μικρό .

Εγώ έδωσα 1100 βέβαια και μαζί με θήκες και γυαλιά κάπου 1150 βγήκε ελληνικό όμως με 2 χρόνια εγγύηση όχι 1

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει το τηλέφωνο βρε παιδιά αλλά δεν είναι και κάτι σούπερ wow!

από Xs max έρχομαι . Είχα και το oneplus 7 pro.

θα άξιζε αν έκανε καινούργιο 1000 και 900 το μικρό .

Εγώ έδωσα 1100 βέβαια και μαζί με θήκες και γυαλιά κάπου 1150 βγήκε ελληνικό όμως με 2 χρόνια εγγύηση όχι 1

 

Απο την στιγμη που ερχεσαι απο xs max,τι ακριβως περιμενες να δεις που να σε κανει να πεις ουαου?

Εχουμε βαρεθει να γραφουμε καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια.

 

Οτι αν πας απο την προηγουμενη ναυαρχιδα στην επομενη,δεν θα εντυπωσιαστεις καθολου σε σχεση με καποιον που θα παει απο Iphone 8 και πισω πχ.

 

Τα 1100ευρω απο που προεκυψαν?Τρεχει καμια προωθητικη ενεργεια?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Mονο αν υπηρχε διαφορετικο σχεδιο συσκευης θα εντυπωσιαζομαστε.

Ουσιαστικα, ομως, εκει που υπηρχαν περιθωρια βελτιωσης, υπηρξε βελτιωση (καμερα και μπαταρια).

Μονο η RAM εμεινε δυστυχως η ιδια, αλλα μαλλον κραταει τα 6gb για του χρονου που θα κανει και αλλαγη στην εμφανιση.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως το πήρε με εταιρικό ΑΦΜ οπότε γλυτώνει το ΦΠΑ (αν το πήρε απο κάποια αλυσίδα) . Διαφορετικά απο skroutz όντως ξεκινάει απο 1100...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτα που το εχουν στο skroutz στα 1100 ειναι ξεκαθαρα κραχτης.

Έτσι ακριβώς.

Ετοιμοπαράδοτο από 1320€ και στις μεγάλες αλυσίδες 1339€

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποιος έχει λύσει τα προβλήματα της ζωής του για να πηγαίνει κάθε χρόνο και σε νέα ναυαρχίδα και να λέει οκ δεν ήταν κάτι εντυπωσιακό (λογικό ειδικά αν συγκρίνεις μοντέλα χρόνο με το χρόνο). Τεσπα να το χαρείς όσο μπορείς, αν δεν σου κάνει μπορείς να το πουλήσεις και όλα καλά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα οποίος τα παίρνει

Πάντως τα iPhone είναι απροβλημάτιστες συσκευές που δεν χρειάζεται να τα αλλάζεις κάθε εξάμηνο

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα οποίος τα παίρνει

Πάντως τα iPhone είναι απροβλημάτιστες συσκευές που δεν χρειάζεται να τα αλλάζεις κάθε εξάμηνο

Ολες οι συσκευες σε γενικες γραμμεσ ειναι απροβληματιστες αλλα ταυτοχρονα ολες εχουν και μικροθεματακια.

Δεν ισχυει κατι διαφορετικό και στα iPhone, ουτε στα android υπαρχει λογος να αλλαζεις καθε 6 μηνες συσκευη εκτος κι αν ειναι το "χομπι" σου!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα οποίος τα παίρνει

Πάντως τα iPhone είναι απροβλημάτιστες συσκευές που δεν χρειάζεται να τα αλλάζεις κάθε εξάμηνο

 

Εγώ έχω ξεμείνει με ένα OnePlus του 2015 και δουλεύει άψογα

Οπότε δεν είναι μόνο τα iPhone που δουλεύουν έτσι πλέον

Ίσα ίσα με το iPhone X είχα και μερικά θεματακια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ξεμείνει με ένα OnePlus του 2015 και δουλεύει άψογα

Οπότε δεν είναι μόνο τα iPhone που δουλεύουν έτσι πλέον

Ίσα ίσα με το iPhone X είχα και μερικά θεματακια

 

Σε εσένα μπορεί να έτυχε

Σπίτι που έχουμε και το Χ δεν έχω δει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα μπορεί να έτυχε

Σπίτι που έχουμε και το Χ δεν έχω δει κάτι

 

Δεν έχεις δει είναι διαφορετικό από το δεν υπάρχει

Δεν άλλες συσκευές φίλων κι αυτοί δεν είχαν δει κάτι αλλά όταν τις έβλεπα εγώ στο χέρι μου όντως είχαν παρόμοια θέματα με εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτα που το εχουν στο skroutz στα 1100 ειναι ξεκαθαρα κραχτης.

 

Χθες επαιζε το 512 στα 1400κατι. Σήμερα ενω μπηκα το ειδα 1400κατι παλι, μετα απο λιγο που πηγα να παραγγείλω ανεβηκε στα 1700κατι. Πηρα τηλεφωνο και μου λενε αλλαζει αυτοματα η τιμη. Προφανως κραχτης.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν μήνα με 11pro τελικά το μέγεθος είναι μεγάλη υπόθεση. Όσο και αν το πάλεψα μόνον η τσέπη μου χάρηκε με το μικρό ( σε μέγεθος αναφέρομαι όχι σε κόστος) επιστροφή στην μεγάλη κατηγορία και άντε πάλι του χρόνου με το 12 ή όπως αλλιώς το πούνε.

Το ρημάδι είναι μια κατηγορία μόνο του.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από αγγελία σφραγισμένο . μαρεσει το τηλέφωνο θα μου αρέσει περισσότερο όταν βγει και jailbreak .

Η μπαταρία δεν τελειώνει ποτέ ..... και η κάμερα φοβερή .... με ελαφρά επεξεργασία snapseed κάνει θαύματα ....

το μόνο που με χαλάει είναι η θήκη ... μαρεσει να το κρατάω γυμνό φοβερή αίσθηση αλλά έξω από το σπίτι πάντα το βάζω μέσα σε θήκη . με πόνεσε που έδωσα τόσα λεφτά αλλά δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή όπως και να το κάνουμε . Είναι άλλη κατηγορία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από αγγελία σφραγισμένο . μαρεσει το τηλέφωνο θα μου αρέσει περισσότερο όταν βγει και jailbreak .

Mε γειααα

Τι παραπανω θα κανεις με το JB?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το pro max. θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανένας, αν λειτουργεί η ανέπαφη συναλλαγή της alpha bank στο

11 pro max:

https://www.myalphawallet.gr/#/public/about-tapnpay

 

Όχι, λειτουργεί μόνο σε Android. Ακούγεται ότι οι Ελληνικές τράπεζες θα ενεργοποιήσουν το Apple Pay μέσα στο 2020, αλλά αν δεν ανακοινωθεί τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από αγγελία σφραγισμένο . μαρεσει το τηλέφωνο θα μου αρέσει περισσότερο όταν βγει και jailbreak .

Η μπαταρία δεν τελειώνει ποτέ ..... και η κάμερα φοβερή .... με ελαφρά επεξεργασία snapseed κάνει θαύματα ....

το μόνο που με χαλάει είναι η θήκη ... μαρεσει να το κρατάω γυμνό φοβερή αίσθηση αλλά έξω από το σπίτι πάντα το βάζω μέσα σε θήκη . με πόνεσε που έδωσα τόσα λεφτά αλλά δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή όπως και να το κάνουμε . Είναι άλλη κατηγορία

 

Πως γινεται να σε πονεσε που εδωσες οπως λες ''τοσα λεφτα''ενω πιο πριν ειχες το XS MAX?

Να πω οτι ειχες κανενα redmi ή καποιο mid range και πηγες στο Pro max να πω εχει δικιο και τα γραφει αυτα.

 

Επισης αν σε πονουσαν τα λεφτα οπως λες τοσο πολυ στην πραξη,δεν θα το επαιρνες ουτως ή αλλως. Δεν βοηθανε σε κατι οι υπερβολες παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις μέρες κάτοχος και εγώ του κινητού, προερχόμενος από XS Max.

Οι διαφορές μεταξύ τους μικρές, αλλά υπαρκτές.

Κατ’ αρχήν να πω για αυτά που έχουν ακουστεί, όσον αφορά το ηχείο ότι είναι υποδεέστερο σε σχέση με το XS Max, αλλά και πιο βαρύ, εγώ προσωπικά δε διέκρινα καμία διαφορά.

Από κει και πέρα, η συσκευή είναι ένα κλικ πιο γρήγορη και δεν αναφέρομαι μόνο σε φόρτωση δεδομένων, αλλά γενικά σε κάθε είδους ανταπόκριση. Επίσης η οθόνη πιο «λαμπερή» και «καθαρή» και ίσως ένα κλικ πιο θερμή.

Οι μεγάλες όμως διαφορές είναι στην πολύ πιο «επαγγελματική» κάμερα (αναμένονται και τα επιπλέον καλά χαρακτηριστικά του ios 11.2), αλλά κυρίως στην μπαταρία. Επιστρέφεις το βράδυ στο σπίτι με 60-65% και λυπάσαι να το φορτίσεις (η φόρτιση επίσης πολύ πιο γρήγορη).

Και για να έχω την αίσθηση ότι πήρα «άλλο» τηλέφωνο, πρώτον το πήρα σε 256GB (σε σχέση με τα 64 του XS MAX) και δεύτερο σε midnight green το οποίο όπως και να ‘χει, πέρα από όμορφο, παρέχει και την «αποκλειστικότητα» του εφετινού μοντέλου.

Στο δια ταύτα, αν αξίζει η μετάβαση από XS Max σε Pro Max. Η ψυχρή λογική λέει όχι, αλλά αν γουστάρεις έτσι απλά να έχεις την καλύτερη συσκευή της αγοράς, τότε ναι, αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Οι μονες πραγματικα διαφορες μεταξυ του pro max και του xs max ειναι κυριως στην μπαταρια/αυτονομια/βαρος για τον περισσοτερο κοσμο και μετα το Night mode. Ολα τα αλλα ειναι πανω κατω μια απο τα ιδια με το πολυ καλο xs max.

 

Αν λοιπον καποιος εχει το XS max και εχει τεραστιο παραπονο απο τα 2 παραπανω,ναι αξιζει η μεταβαση.

 

Αλλα παρολα αυτα αυτο δεν σημαινει οτι αξιζει η μεταβαση αλλα να πας να το παρεις day one.

 

Αφου κανενα κινητο δεν αξιζει πανω απο 1000ευρω,μπορεις να περιμενεις μεχρι το Πασχα μερια περιπου ή τελος παντων μεχρι να πεσει κατω απο 1000ευρω και να το αγορασεις σε πιο''φυσιολογικη''τιμη,οπως εχει τωρα το XS max.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανεναν καλο τροπο, τις διπλοτυπες επαφες να της κανω μια; Δοκιμασα καποιους τροπους, αλλα καλο αποτελεσμα δεν εχουν.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το είδα και εγω σε μεγάλη αλυσίδα. βέβαια μου φάνηκε τεράστιο και πολύ βαρύ σε σχέση με το iphone se που εχω. γενικώς μου άρεσε αλλά τόσα χρήματα,αν και μπορώ,δεν θα τα έδινα. αυτό που έκανε εντύπωση ότι στα gestures ήταν κάπως. δηλαδή σε ένα huawei p30 που ήταν δίπλα του,έκανα swipe αριστερά η δεξιά και πήγαινα μπρος πίσω,στο iphone δεν μπορούσα να το κάνω αυτό.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

το είδα και εγω σε μεγάλη αλυσίδα. βέβαια μου φάνηκε τεράστιο και πολύ βαρύ σε σχέση με το iphone se που εχω.

γενικώς μου άρεσε αλλά τόσα χρήματα,αν και μπορώ,δεν θα τα έδινα.

αυτό που έκανε εντύπωση ότι στα gestures ήταν κάπως. δηλαδή σε ένα huawei p30 που ήταν δίπλα του,έκανα swipe αριστερά η δεξιά και πήγαινα μπρος πίσω,στο iphone δεν μπορούσα να το κάνω αυτό.

 

Τερμα ασχετο με το θεμα σχολιο. Παμε παρακατω :)

Μιας ομως και μπηκες να αφησεις σχολιο μεχρι και για τα gestures(που για αγνωστο λογο περιμενες να λειτουργουν οπως και στο Android...)να ενα video για να δεις πως δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...