Jump to content

Redmi 8


aftergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, αυτό που περνάς από το ταμείο των σούπερ μάρκετ και αντί να περνάς την κάρτα, περνάς το κινητό, το κινητό μας το κάνει?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NFC

OXI

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Οκ, thnx bro!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για Redmi 8A να ρωτήσω εδώ? Ή το σκέτο Redmi 8 είναι διαφορετικό? Μπορεί να γράψει κάποιος τα αρνητικά? Το 8Α το βλέπω παίζει στα 115-120€.
Link to comment
Share on other sites

το redmi 8a δεν εχει fingerprint εχει μονη καμερα πισω και μονο 2 γιγα ραμ, επεξεργαστης ειναι ο ιδιος ο 439 και στα δυο

οποτε κατα την γνωμη μου πας σε redmi 8 αν εισαι μεταξυ των δυο και ακομη καλυτερα με κατι παραπανω σε redmi note 8 η 8t

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά, τώρα είδα τη διαφορά στη RAM.

 

Και ποιά είναι τα κύρια αρνητικά του Redmi 8?

(αν δε θέλω να ανέβω για Note 8t)

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά, τώρα είδα τη διαφορά στη RAM.

 

Και ποιά είναι τα κύρια αρνητικά του Redmi 8?

(αν δε θέλω να ανέβω για Note 8t)

Thanks!

 

Η κάμερα δεν είναι το δυνατό του χαρτί(αν και με gcam κάπως σώζεται η κατάσταση) και σίγουρα δε το λες αστραπιαίο σε ότι του ζητήσεις.στη κατηγορία τιμής βέβαια είναι σίγουρα πιο γρήγορο από ότι κυκλοφορεί (πιστεύω εγώ!)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο λαθος μια μπλε θηκη nilkin super frosted shield και ενα 5d tempered glass. Αν ενδιαφερεται κανεις που ειναι κατοχος του redmi 8 ας μου στειλει για λεπτομεριες.
--NickB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το redmi 8 επειδή είναι οικονομικό και έχει και πολύ καλά χαρακτηριστικά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μου προτείνετε να το πάρω καί δεύτερον αν έχει; led notification για τις αναπάντητες κλήσεις και μνμ γιατί το δουλεύω πολύ στο αθόρυβο και στο μόνο που κολλάω είναι σε αυτό.. Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το redmi 8 επειδή είναι οικονομικό και έχει και πολύ καλά χαρακτηριστικά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μου προτείνετε να το πάρω καί δεύτερον αν έχει; led notification για τις αναπάντητες κλήσεις και μνμ γιατί το δουλεύω πολύ στο αθόρυβο και στο μόνο που κολλάω είναι σε αυτό.. Ευχαριστώ.

 

 

Δεν έχει Led για ειδοποιήσεις.

Και ναι, είναι πολύ τίμια συσκευή.:)

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αλόχες! Αγόρασα την συσκευή για τον πατέρα μου και έως τώρα όλα μια χαρά, υπάρχει τρόπος να γίνει αλλαγή της απάντησης/απόρριψης κλήσης από swipe up/down στα κλασσικά πράσινα/κόκκινα κουμπιά?

 

Thanx!:ninja:

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν κατεβάσεις τον MIUI Contacts and dialer και τον χρησιμοποιείς αντί του dialer που έχει τώρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Ειμαι κάτοχος ενος Xiaomi Redmi 8. Γνωρίζει κανένας φίλος καμιά εφαρμογή LED Notifications ώστε να μπορούμε να έχουμε τις ειδοποιήσεις με το ledακι???? Έχω κατεβάσει την NotifyBuddy αλλά δουλευει με τις ωρες του και οπου θελει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Redmi 8 4GB Ram / 64 Tom

με MIUI 11.0.10 . Τις τελευταίες εβδομάδες σε τυχαίες περιπτώσεις , ξαφνικά χωρίς λόγο, δεν δουλεύει το κουμπί του ήχου αλλά όταν κάνω επανεκκίνηση δουλεύει μια χαρά .

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα!

Από προχθές κάτοχος, πολύ δυνατή η μπαταρία του και καλό το κινητό.

Μήπως υπάρχει τρόπος να ορίσω σαν default browser τον Chrome που με βολεύει; Γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα!

Από προχθές κάτοχος, πολύ δυνατή η μπαταρία του και καλό το κινητό.

Μήπως υπάρχει τρόπος να ορίσω σαν default browser τον Chrome που με βολεύει; Γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τρόπο.

 

 

 

Aυτό το ψάχνω και εγώ... Αναμένουμε συμφορουμίτη να μας βγάλει από το τέλμα.:happy:

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές, ρυθμίσεις εφαρμογών συστήματος, φυλλομετρητής, ορισμός ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα περιήγησης.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές, ρυθμίσεις εφαρμογών συστήματος, φυλλομετρητής, ορισμός ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα περιήγησης.
Chrome εννοείς κι όχι φυλλομετρητής

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...