Jump to content

Redmi 8


aftergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα,

έχει καταλάβει κανείς πότε θα έρθει το miui 12 για redmi 8;

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψουν τα teamviewer ή anydesk στο κινητό ή κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα;

για να ελέγχεται απομακρυσμένα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα,

έχει καταλάβει κανείς πότε θα έρθει το miui 12 για redmi 8;

 

Ουδείς αδέλφια;:confused:

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε ένα νέο,redmi 9,που είχε 12,κ δεν μου άρεσε.... σήμερα, ήρθε η αναβάθμιση για εμάς,η 11.0.3 ,σα να νομίζω ότι δεν έχει προβλήματα ο chrome.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω να πρόβλημα με το κινητό, έκανα update στην 11.0.1 και όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιες φορές δεν ακούω σχεδόν καθόλου τον συνομιλητή μου, όταν με παίρνουν όμως αυτοί τους ακούω και με ακούνε μια χαρά. Αρα υποθέτω δεν είναι θέμα harware αλλά θέμα software.

Σας έχει τύχει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω να πρόβλημα με το κινητό, έκανα update στην 11.0.1 και όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιες φορές δεν ακούω σχεδόν καθόλου τον συνομιλητή μου, όταν με παίρνουν όμως αυτοί τους ακούω και με ακούνε μια χαρά. Αρα υποθέτω δεν είναι θέμα harware αλλά θέμα software.

Σας έχει τύχει αυτό?

 

Με την κ@#%οvodafone που έχω , μου συμβαίνει συνέχεια όλα αυτά τα χρόνια :):lol::p

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα πρόβλημα με το Redmi 8 της κόρης μου. Η εφαρμογή Gallery δημιουργεί πολλά μηδενικά σε μέγεθος αρχεία στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Τα διαγράφω αλλά αυτά δημιουργούνται ξανά. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Κατά τα άλλα μια χαρά συσκευή είναι. Γρήγορη χωρίς κολλήματα σχετικά καλή κάμερα και με μπαταρία απίστευτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα πρόβλημα με το Redmi 8 της κόρης μου. Η εφαρμογή Gallery δημιουργεί πολλά μηδενικά σε μέγεθος αρχεία στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Τα διαγράφω αλλά αυτά δημιουργούνται ξανά. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Κατά τα άλλα μια χαρά συσκευή είναι. Γρήγορη χωρίς κολλήματα σχετικά καλή κάμερα και με μπαταρία απίστευτη.

Το παρατήρησα και στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, ο εσωτερικός χώρος στο κινητο ενος φίλου μου redmi 7 δείχνει οτι ειναι γεμάτος έχει μεγάλη κάρτα μνήμης πως μπορω να παω εφαρμογές η οτι χρειάζεται στην κάρτα μνήμης απο τη συσκευή γιατί για τις εφαρμογές δεν το βρίσκω..

Δεν είδα κινητοποίηση στο νημα του 7 για αυτό γραφω κ εδω.. Ευχαριστώ προκαταβολικά...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην sd, για να μπορέσει να γίνει αυτό, πρέπει να έχεις κάνει root στο τηλέφωνο... πολύ μπέρδεμα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ήρθε αναβάθμιση 12.0.1

 

Και εξαφάνισε το εικονίδιο του συγχρονισμού :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε η αναβάθμιση σε 12 στο κινητό της κόρης μου. Την κάναμε και όλα δουλεύουν μια χαρά. Και έφτιαξε και το πρόβλημα με τα μηδενικά αρχεiα στην sd από την εφαρμογή Galery. Για την ώρα όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση το τηλέφωνο έκανε ποτε πότε επανεκκίνηση. Ας ελπίσουμε τώρα να φτιαξει αυτό. Καλή χρονιά.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα στο Redmi 8 το miui 12.

To redmi 8a ακόμη δεν έχει πάρει το update αλλά σήμερα το δίνω οπότε δε θα το δω να τρέχει εκεί.

 

Σταθερή δείχνει η συσκευή με το νέο update και θα έλεγα και κάπως πιό γρήγορη.:)

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi 8 3/32 LED Notifications

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Ειμαι κάτοχος ενος Xiaomi Redmi 8. Γνωρίζει κανένας φίλος καμιά εφαρμογή LED Notifications ώστε να μπορούμε να έχουμε τις ειδοποιήσεις με ledακι ή οτιδηποτε???? Έχω κατεβάσει πολλές αλλά δουλευουν με τις ωρες του; και οπου θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi 8 3/32 LED Notifications

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους. Ειμαι κάτοχος ενος Xiaomi Redmi 8. Γνωρίζει κανένας φίλος καμιά εφαρμογή LED Notifications ώστε να μπορούμε να έχουμε τις ειδοποιήσεις με ledακι ή οτιδηποτε άλλο???? Έχω κατεβάσει πολλές αλλά δουλευουν με τις ωρες τους και οποτε θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά. Έχω το Redmi 8 4/64 και η αναβάθμιση σε MIUI 12 πήγε πολύ καλά. Αγόρασα ένα ταχυφορτιστή 18W αλλά δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά με τον απλό. Το εικονίδιο μου δείχνει πως αναγνωρίζει τον φορτιστή σαν γρήγορο ενώ η εφαρμογή Fast charger pro δείχνει αργή φόρτιση. Έχει δει κανείς διαφορά;

 

https://photos.google.com/photo/AF1QipP4GjXn6B_cXCQUxvr1QnBm9G_OTS3sSHHxkVK3

Edited by smooth
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . και στο 4/64 της κόρης μου η 12 μια χαρά δουλεύει. και από μπαταρία τα ίδια με την 11. Μια χαρά δηλαδή. Όσο για το fast charge δεν ξέρω να σου πω γιατί με τον φορτιστή που είχε μέσα το φορτίζει. Θα δανειστώ έναν fast charge από ένα φίλο να δοκιμάσω και θα σου γράψω εντυπώσεις..

Κατά τα άλλα για τα λεφτά που έδωσα για να το πάρω είναι μια χαρά τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ, με γρήγορο Huawei φορτιστή, αλλά φόρτιζε το ίδιο....σα να βλέπω προς το καλύτερο διαφορά στην μπαταρία, μετά από format...σε διάρκεια εννοώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και σε εμενα ηρθε. Καλη φαινεται οντως. Τρωωει λιγη περισσοτερη μνημη νομιζω.Παραμενει Android 10.

Ενα παραξενο που μου ετυχε ειναι οτι εχασε ολα τα wifi passwords.

 

Ασχετο. Μου κανει εντυπωση που δεν βλεπει το 5Ghz WiFi Lan ενω κατι παλια Samsung που εχω το βλεπουν

Link to comment
Share on other sites

Δύο θετικά: Dark theme, και στην sd κάρτα δεν γράφει πλέον τόσα έξτρα μηδενικά σε byte αρχεία, που όσο και αν τα έσβηνα πριν αυτά εμφανίζονταν ξανά.

Ένα αρνητικό: Χάνει συνέχεια την σειρά στο πάνω μενού των εικονιδίων, και ενώ κάνω διόρθωση όταν το ανοίγω ξανά μου βαίνουν πάλι όπως πριν.

Ίσως να μην τα έσωζε, θα δω αύριο όταν το ανοίξω πάλι με ποια σειρά θα εμφανίζονται.

Κατά τα άλλα τα ίδια (μπαταρία κλπ), και το android πάλι 10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...