Jump to content

Redmi 8


aftergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το τσιμπησα. Πολυ τίμιο για τα λεφτά του.

Ένα bug που βρήκα είναι το εξής. Όταν έχω ανοιχτά Bluetooth και το έχω συνδεση με xiaomi mi band 4 μέσω mi fit η ταχυτητα στο ίντερνετ πεφτη στα τάρταρα. Σας το κάνει κα εσας;

 

Δεν έχει να κάνει με το Mi Band αλλά με το Bluetooth. To είχα αναφέρει κι εγώ παλιότερα και θα βρεις αναφορές και σε ξένα forum.

 

Δυστυχώς έχει κοινή κεραία για WiFi & Bluetooth κι επίσης δεν υποστηρίζει 5ghz :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα και εγώ αυτό με το wifi και το bluetooth και όντως σέρνεται. Πάντως μετά από αρκετές μέρες που το έχει στην κατοχή της η κόρη μου μπορώ να πω πως για τα λεφτά που έδωσα μια χαρά κινητό είναι. Λίγο η εφαρμογή της κάμερας δεν της άρεσε αλλά κατέβασε το open camera και όλα μια χαρά. Και το κορυφαίο για εμένα είναι η μπαταρία. Μακάρι να έχει και αντοχή στο χρόνο και να μην πέσει η απόδοση της γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση (MIUI V11.0.2.0) που μεταξύ άλλων λέει "stable MIUI based on Android 10"

 

Πρώτα θα πάρουμε Android 10 και μετά MIUI 12 απ' ότι φαίνεται.

 

Edit: Επιτέλους Dark theme και στο gmail

Edited by WebDevGr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση (MIUI V11.0.2.0) που μεταξύ άλλων λέει "stable MIUI based on Android 10"

 

Πρώτα θα πάρουμε Android 10 και μετά MIUI 12 απ' ότι φαίνεται.

 

Edit: Επιτέλους Dark theme και στο gmail

 

Εμείς είμαστε 11.0.7.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αν υπάρχει κάποιο συχνό πρόβλημα που παρουσιάζεται στην συσκευή και ποιο θεωρείτε το βασικό αρνητικό της.

Το σκέφτομαι για αγορά σε άτομο που κάνει βασική χρήση (καμιά φωτογραφία, browsing, videos, messenger) τα οποία τα καλύπτει αλλά κοίταγα το note 8t και διάβαζα για προβλήματα στις κλήσεις (όπου μένει κλειστή η οθόνη) και είπα να το ψάξω λίγο παραπάνω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναβαθμίστηκε,σε Android 10,θα συνεχίσει το τηλέφωνο,να είναι πολύ καλό, για πολύ καιρό ακόμα....
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναβαθμίστηκε,σε Android 10,θα συνεχίσει το τηλέφωνο,να είναι πολύ καλό, για πολύ καιρό ακόμα....

 

Καλημερα. Συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα χτες αλλα περιεργως εμενα η εκδοση ειναι η MIUI 11.0.1.0 Stable (Android 10)

 

Και εμένα αυτή η έκδοση είναι.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εγινε λιγο πιο αργο το τηλεφωνο. Κυριως στο ανοιγμα εφαρμογων.

 

Το Android 10 τι προσφερει σε εναν μεσο χρηστη παραπανω απο το 9?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πήρε την 11.0.2.

Το Android 10,σου προσφέρει ότι το τηλέφωνο θα πηγαίνει μια χαρά,από θέμα λειτουργίας, για τα επόμενα 3-4 χρόνια... άρα θα το αλλάξουμε το κινητό, για οποιαδήποτε άλλο λόγο.....

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο από Σκρουτζ, όχι εισαγωγή της επίσημης αντιπροσωπείας, δουλεύει μια χαρά παντού το 4g,με κοσμοτε κ βονταφον....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να μπλοκάρω κάποιον που με παίρνει με "απόκρυψη αριθμού"?

 

SOS παιδιά. Είναι επείγον.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by geopip
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να μπλοκάρω κάποιον που με παίρνει με "απόκρυψη αριθμού"?

 

SOS παιδιά. Είναι επείγον.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπερα. Αυτό γίνετε μόνο από το δίκτυο που έχεις. Τηλ στην εξυπηρέτηση πελατων να στο κανουνε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το μπλε σε θήκη , και το χρώμα γύρω από την πισω καμερα έχει ξεφτισει. Και έχει γίνει πιο αργό λίγο μετά την αναβάθμιση σε android 10 Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το δικό μου πάει σφαίρα. Προτείνεται να μην του κάνω αναβάθμιση; Γιατί ακούω ότι θα γίνει πιο αργό. Εκτός από το να γίνει πιο αργό τίποτα καλό προσφέρει αυτό το update; η όχι;.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει διαφορά στην ταχύτητα, με βόλεψε που πλέον έχει dark theme και το gmail, αλλά λίγο σπαστικό που δεν μπορείς να δεις την συνολική κατανάλωση της μπαταρίας παρά μόνο της ημέρας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...