Jump to content

Redmi 8


aftergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι κάτοχος ενος Xiaomi Redmi 8. Κατέβαχα την LED Blinker Notifications Lite - Manage your lights αλλά δεν με δουλεύει. Γνωρίζει κάποιος καμιά εφαρμογή ώστε να έχουμε τις ειδοποιήσεις με το led.????
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω το τηλέφωνο 10 ημέρες περίπου και έχω πάθει πλάκα με την αυτονομία του.εχει πραγματικά ατελείωτη μπαταρία.δεν είναι το πιο σβέλτο αλλά δε θα προβληματίσει κιόλας.δεν υπάρχει καθόλου κίνηση στο νήμα.τοσο λίγοι το έχουμε;
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο του κακό είναι ότι όταν είναι ανοιχτό Bluetooth και ενεργοποιημένο το location access η ταχύτητα του WiFi πέφτει στα τάρταρα!

 

Κι επειδή δεν έχει 5gzh το WiFi του πρέπει να έχεις κλειστό το Bluetooth ή απενεργοποιημένο το location access

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο του κακό είναι ότι όταν είναι ανοιχτό Bluetooth και ενεργοποιημένο το location access η ταχύτητα του WiFi πέφτει στα τάρταρα!

 

Κι επειδή δεν έχει 5gzh το WiFi του πρέπει να έχεις κλειστό το Bluetooth ή απενεργοποιημένο το location access

 

To location access ποιο είναι? Το gps?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To location access ποιο είναι? Το gps?

 

Ναι. Βασικά έχει 3 επιλογές. Μόνο GPS (όταν έχω αυτό το MiFit θέλει να το έχω συνεχώς ανοιχτό για να συνδεθεί με το MiBand) μόνο WiFi & Bluetooth και η τρίτη όλα μαζί. Συνήθως έχω το δεύτερο για να κάνει οικονομία στην μπαταρία και να συνδέεται με το MIBand χωρίς να με ζαλίζει κάθε φορά, αλλά μου ξεσκίζει το WiFi

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο του κακό είναι ότι όταν είναι ανοιχτό Bluetooth και ενεργοποιημένο το location access η ταχύτητα του WiFi πέφτει στα τάρταρα!

 

Κι επειδή δεν έχει 5gzh το WiFi του πρέπει να έχεις κλειστό το Bluetooth ή απενεργοποιημένο το location access

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο router σου
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλα τα κανάλια σε 3 routers το πρόβλημα είναι της συσκευής. Το ίδιο αντιμετωπίζουν κι άλλοι και με άλλες συσκευές της Xiaomi και δυστυχώς καινούργια συσκευή και δεν υποστηρίζει 5ghz σε αντίθεση με σχεδόν δεκαετίας laptop και tablet που έχω στον ίδιο χώρο.

 

Κατά τα άλλα δεν έχω κανένα παράπονο και όλα τα λεφτά η τεράστια μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατευχαριστηθει αυτο το τηλεφωνο.

Εχει φυσικα τα στραβα του:

*αρκετα βαρυ

*ερχεται με το Google Contacts

*και στο FB συχνα οταν παω να δω comments δεν τα φερνει...μαλλον νομιζει οτι δεν εχω internet (ΤΕΛΙΚΑ ηταν μαλλον προβλημα του app)

 

Ομως η αυτονομια του ειναι γελοια μεγαλη και δεν το λες και αργο. Τιμιο γι αυτα τα λεφτα.

Edited by Pytzamarama
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν κυκλοφορει καμια πιο λεπτη θηκη σιλικονης διοτι αυτη που εχει μεσα η συσκευασια ειναι αρκετα χοντρη?

 

Θανξ

Link to comment
Share on other sites

Στο redmi 7 πάντως υπάρχει δέκτης 5g(για wifi εννοώ) αλλά με την μαμισια rom δεν λειτουργεί, με άλλη λειτουργεί κανονικά

Βλακείες του τμήμα marketing

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Παίζη κανένα κουπονακι να το πάρω από έξω; Εδώ το βρίσκω 135€ το μπλε χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν πληκτρολογήσεις *#*#6485#*#* στην εφαρμογή τηλεφώνου και πατήσεις για κλήση,βγάζει κάποια στατιστικά για την συσκευή.το πρόβλημα είναι ότι τα λέει κινέζικα.αν κάποιος βγάλει άκρη ας το μοιραστεί εδω
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω είναι πληροφορίες για την μπαταρία

 

https://c.mi.com/thread-2879905-1-0.html

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω είναι πληροφορίες για την μπαταρία

 

https://c.mi.com/thread-2879905-1-0.html

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα από περιέργεια το antutu και έβγαλε 98k. Καθόλου άσχημα για αυτην την cpu πιστεύω. Επίσης το έχω 2 μέρες χωρίς φόρτιση και είναι στο 48% με 6:30 ώρες sot με χρήση 4g σχεδόν συνέχεια, browsing και με ελαφριά παιχνιδάκια τύπου τάβλι κ.λ.π, φωτεινότητα στο αυτόματο.

Μια χαρα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Προσπαθώ να ακούσω ράδιο μέσω bluetooth ακουστικού αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει.

Είναι κάποιος περιορισμός hardware/software ή θέλει κάποια ειδική ρύθμιση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κανονικό ραδιόφωνο, αυτό δεν γίνεται. Χρειάζεται καλώδιο για κεραία, εξάλλου.

Ιντερνετικο ραδιόφωνο γίνεται να ακούς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο χωρίς να βάλεις ακουστικά.τωρα για σύνδεση με Bluetooth δε γνωρίζω αν λειτουργεί και δεν έχω κάποιο για να δοκιμάσω και να ενημερώσω
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν απαιτεί ακουστικά ως κεραία; Παίζει και χωρίς αυτά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται ακουστικά για να ακούσεις ραδιόφωνο.ειναι από τα ελάχιστα τηλέφωνα που έχουν αυτή τη δυνατότητα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να πάρω το τηλέφωνο για την γυναίκα μου.Απαιτήσεις όχι πολλές, μια αξιοπρεπείς κάμερα, μια καλή αυτονομία και αν είναι δυνατόν γρήγορη φόρτιση. Μέχρι εκεί. Από όσα είδα σε αυτά τα χρήματα, μου φάνηκε καλό. Σωστά; Επίσης θέλω να ρωτήσω αν είναι γρήγορος φορτιστής αυτό που περιέχει μέσα στην συσκευασία;(18w). Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλέπω,να το παίρνεις,για τη γυναίκα σου,και να θέλεις να το κρατήσεις εσύ..... τόσο πολύ θα σε καλύψει......γρήγορο φορτιστή έχει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλέπω,να το παίρνεις,για τη γυναίκα σου,και να θέλεις να το κρατήσεις εσύ..... τόσο πολύ θα σε καλύψει......γρήγορο φορτιστή έχει.

Το δικό μου έχει κανονικό φορτιστή αλλά για κάποιο λογο, το τηλέφωνο φορτίζει αρκετά γρήγορα. Και παρόλο που έχω και 18w φορτιστή, δεν τον έχω δουλέψει ποτέ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...