Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοώ πως να γράψω ελληνικά αλλά πως θα μιλάω ελληνικά και να γράφει το μνμ στα ελληνικά

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πας ρυθμίσεις πληκτρολογίου και απενεργοποιείς την φωνητική εισαγωγή Samsung και αφήνεις μόνο την φωνητική εντολή Google που έχει ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση snapdragon θα λειτουργεί Ευρώπη χωρίς πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση snapdragon θα λειτουργεί Ευρώπη χωρίς πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ν9750 (Hong Kong)

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς το είναι η υψηλότερη ταχύτητα συστήματος που βγάζει ότι κλείνει όταν ενεργοποιείτε την εξοικονόμηση;

Πριν όταν το εβαζα βελτιστοποίηση το ξανά άνοιγε αλλά τώρα το αφήνει ανενεργό!

Τι κάνει αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις πληκτρολογίου και απενεργοποιείς την φωνητική εισαγωγή Samsung και αφήνεις μόνο την φωνητική εντολή Google που έχει ελληνικά
Πρέπει να κατεβάσω το Gboard δηλαδή και να το κανω default keyboard?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσω το Gboard δηλαδή και να το κανω default keyboard?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Οχι φίλε υπάρχει ηδη διαθέσιμη η φωνητική εντολή Google απλα απενεργοποιείς της Samsung που δεν έχει ελληνικά και δουλεύεις τής Google από το πληκτρολόγιο της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε υπάρχει ηδη διαθέσιμη η φωνητική εντολή Google απλα απενεργοποιείς της Samsung που δεν έχει ελληνικά και δουλεύεις τής Google από το πληκτρολόγιο της Samsung
Δεν μου έχει επιλογή για google εμενα παρά μόνο για samsung. Μήπως έχεις ένα screenshot να το δω μπας και ψάχνω αλλού?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει επιλογή για google εμενα παρά μόνο για samsung. Μήπως έχεις ένα screenshot να το δω μπας και ψάχνω αλλού?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Κατέβασε το κείμενο σε ομιλία της γκουγκλ από το play store και θα εμφανιστεί.

 

Εμένα δε ξέρει κανένας να μου πει τι είναι αυτή η υψηλότερη ταχύτητα συστήματος που φαίνεται ανενεργή στη βελτιστοποίηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατεβάσει αλλά δεν εμφανίζεται

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το κείμενο σε ομιλία της γκουγκλ από το play store και θα εμφανιστεί.

 

Εμένα δε ξέρει κανένας να μου πει τι είναι αυτή η υψηλότερη ταχύτητα συστήματος που φαίνεται ανενεργή στη βελτιστοποίηση;;;

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι οταν ενεργοποιειτε την βελτιστοποίηση εννοείτε ότι πέφτει ο χρονισμός των επεξεργαστών και ανεβαίνει μέχρι ενα σημείο για να εξοικονομησει μπαταρία... Οπότε πέφτει και η ταχύτητα συστήματος (οπότε γιαυτό αναφέρει ότι η υψηλότερη ταχύτητα συστήματος είναι ανενεργή)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι οταν ενεργοποιειτε την βελτιστοποίηση εννοείτε ότι πέφτει ο χρονισμός των επεξεργαστών και ανεβαίνει μέχρι ενα σημείο για να εξοικονομησει μπαταρία... Οπότε πέφτει και η ταχύτητα συστήματος (οπότε γιαυτό αναφέρει ότι η υψηλότερη ταχύτητα συστήματος είναι ανενεργή)

 

Το έχω δέκα μέρες, τις πρώτες έλεγε ότι είναι ανενεργό μόνο στην μέτρια εξοικονόμηση και στην φουλ βέβαια.

Στο κανονικό έλεγε ότι είναι ενεργό...

Τώρα είδα ότι και σε αυτό γράφει ανενεργό όταν το ενεργοποιώ!!

 

Μπορεί να δει κάποιος στο δικό του τι λέει όταν το β;ζει από την μέτρια λειτουργία σε βελτιστοποίηση;

(Εννοείται πως στην υψηλή απόδοση γίνεται ενεργό αλλά εκεί καίει πολύ μπαταρία δε μπορεί να το έχει κάποιος συνέχεια εκεί)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση

Πως γινεται οι ειδοποιησεις στη lockscreen να εχουν πιο ευρυ πεδιο προεπισκοπησης?

Δηλαδη παρατηρω ειδοποιηση του gmail μου βγαζει μια γραμμη μονο προεπισκοπησης μπορω να το κανω να βγαζει παραπανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

(Εννοείται πως στην υψηλή απόδοση γίνεται ενεργό αλλά εκεί καίει πολύ μπαταρία δε μπορεί να το έχει κάποιος συνέχεια εκεί)

 

Εγω το εχω μονιμως στην μεγιστη αποδοση!

Δεν εχω καταλαβει καμια διαφορα σε μπαταρια και ουτε υπερθερμανσης!

Το εχω δοκιμασει μια βδομαδα μεση αποδοση και μια βδομαδα φουλ οταν το πρωτοπηρα στις 2 πρωτες εβδομαδες!

Μπαταρια καμια διαφορα πιστεψε με..βαλτο φουλ και κοιτα να το χαρεις δεν παθαινει τιποτα!

 

Το χω πλεον 4 μηνες κοντα και δεν εχω απενεργοποιησει ποτε την μεγιστη φουλ αποδοση!

Και παιζω ολη μερα σχεδον με το κινητο λογω της δουλειας με email και 4g και bluetooth με συνδεδεμενο ρολοι και ακουστικα μονιμως και αρκετο gaming οταν βρισκομαι σε μετρο για να σκοτωσω την ωρα μου μεχρι να παω εκει που θελω και υπερθερμανση δεν εχω νιωσει στο παραμικρο!

 

Και φυσικα με βγαζει την μερα με ολα τα παραπανω..!

 

Να παραθεσω οτι παιζει πολυ μεγαλο ρολο το σημα...!Ευτυχως παντου πιανω φουλ..οταν δεν πιανω σημα εκει το κινητο παιρνει μπρος να ζεματαει επειδη ψαχνει συνεχως!

 

Αυτα τα λιγα απο μενα..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Χθες έλαβα στο S10 plus την αναβάθμιση (130mb) ασφαλείας 1 Μαρτίου...

Σαν να άργησε λίγο στο Note

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση

Πως γινεται οι ειδοποιησεις στη lockscreen να εχουν πιο ευρυ πεδιο προεπισκοπησης?

Δηλαδη παρατηρω ειδοποιηση του gmail μου βγαζει μια γραμμη μονο προεπισκοπησης μπορω να το κανω να βγαζει παραπανω?

Ευχαριστω

 

Ρυθμισεις/ κλειδωμα οθονης/ειδοποιησεις/προβολη στυλ - βαλε "λεπτομεριες" .

Εκτος και εαν εννοεις κατι Αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/ κλειδωμα οθονης/ειδοποιησεις/προβολη στυλ - βαλε "λεπτομεριες" .

Εκτος και εαν εννοεις κατι Αλλο.

Ετσι το εχω.

Στην ουσια θελω πχ οταν ερχεται ειδοποιηση Gmail η αλλη απευθειας να μου βγαζει περισσότερες γραμμές κειμένου,τωρα βγαζει μια.

Αν πας πανω στην ειδοποιηση και κανεις σκρολ προς τα κατω τοτε οντως στην επεκτείνει την ειδοποιηση και βλεπεις παραπανω περιεχόμενο.Γινεται να βλεπεις το περιεχόμενο αυτο χωρις να κανεις καθολου σκρολ αλλα απευθειας?

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Χθες έλαβα στο S10 plus την αναβάθμιση (130mb) ασφαλείας 1 Μαρτίου...

Σαν να άργησε λίγο στο Note

Σαν να το ήξερα μόλις ήρθε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα, τωρα το πρωι μου ηρθε και εμενα.Αργησε λιγακι.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα .. γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να έχουμε και στο 10+ dualcam ?
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα link παιδιά να κατεβάσω την Ελληνική έκδοση για το Note 10+ χωρίς τα πρόσθετα παρόχων και χωρίς να κάνω εγγραφή στον side της Samsung για να την κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Μετά το update σε Android 10 παρατηρώ ότι όταν το βάζω για φόρτιση δεν μου δείχνει τον υπόλοιπο χρόνο φόρτισης στο παράθυρο της θήκης Sview όπως τον έδειχνε πρίν.Θα ήθελα να ξέρω άν το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το συγκεκριμένο θέμα. Edited by sotcot
Link to comment
Share on other sites

Ένα link παιδιά να κατεβάσω την Ελληνική έκδοση για το Note 10+ χωρίς τα πρόσθετα παρόχων και χωρίς να κάνω εγγραφή στον side της Samsung για να την κατεβάσω;

 

Κατέβασε το samfirm https://samfirmtool.com/ και με αυτό κατέβασε την EUR rom. Στο YouTube έχει βίντεο για το πως λειτουργεί. Πανεύκολο.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου είναι απαραίτητη επαγγελματικά μια συσκευή για σημειώσεις με πενάκι και η συσκευή σας φαντάζει μονόδρομος Το plus ή το απλό 10, θα δω…

Είναι όμως σημαντικό για μένα μια εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων ( και των δυο συνομιλητών ) Σε ρουταρισμένες συσκευές που είχα μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα και δεν ξέρω τι γίνεται στα note

Μπορεί να μου πει κάποιος έγκυρα αν στα note 10 παίζουν εφαρμογές ηχογράφησης κλήσεων τύπου acr χωρίς ‘πειράγματα’;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν και άλλοι που όταν έχουν την μπαταρία στη βελτιστποιηση, την ώρα που ενεργοποιείτε η επιλογη γράφει "υψηλή ταχύτητα συστηματος" ανενεργή;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...