Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εδώ όλα άψογα με την 11, εκτός από ένα θεματάκι με την αυτόματη σύνδεση σε αποθηκευμένο δίκτυο.. Πολύ συχνά δεν συνδέεται αυτόματα στα αποθηκευμένα δίκτυα (φυσικά έχω κάνει τη σχετική ρύθμιση), παρά μόνο όταν ανοίξω τη λίστα με τα δίκτυα wifi.

 

 

 

Συμβαίνει και σε άλλους ή παίζει να φταίει ότι δεν έκανα reset με τόσο μεγάλη ενημέρωση;;

νομίζω σήμερα είχε φάει και εμένα κόλλημα και αποσυνδεοταν στα καλά του καθουμενα από το σπιτικό WiFi.. έκανα restart το ρουτερ και το παρατηρώ να δω..

δεν έχω κάνει reset

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που απάντησες γρήγορα, γιατί ήμουν έτοιμος για reset :)

Μόλις ήρθα στο γραφείο και για πρώτη φορά μετά την αναβάθμιση συνδέθηκε αμέσως. Σε λίγο που θα γυρίσω σπίτι θα δω αν θα συνδεθεί κι εκεί αυτόματα, κι αν όχι θα δοκιμάσω να δω αν συνδεθεί με επανεκκίνηση.. ελπίζω να γλιτώσω εν τέλει το reset, μιας και δεν μου έχει βγάλει κανένα άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που απάντησες γρήγορα, γιατί ήμουν έτοιμος για reset :)

 

Μόλις ήρθα στο γραφείο και για πρώτη φορά μετά την αναβάθμιση συνδέθηκε αμέσως. Σε λίγο που θα γυρίσω σπίτι θα δω αν θα συνδεθεί κι εκεί αυτόματα, κι αν όχι θα δοκιμάσω να δω αν συνδεθεί με επανεκκίνηση.. ελπίζω να γλιτώσω εν τέλει το reset, μιας και δεν μου έχει βγάλει κανένα άλλο πρόβλημα.

μιας και μιλάμε για bug εάν ενεργοποιήσεις αλλού το μενού gestures το να ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας πατώντας 2 φορές το κουμπί του power σου δονείται η όχι; εμένα ναι αλλά κάποιος φίλος παραπάνω είπε όχι!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 11 δεν έχω θέματα την θεωρώ πολύ καλύτερη από την 10, δεν βλέπω λόγω να μην την βάλει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαταρία chios καμία φωτό να δούμε ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[Screenshot-20210127-005156.png

 

Η μπαταρία χωρίς να έχω ενεργοποιήσει καν την "εξοικονόμηση" (σε εμένα έχει bug) είναι απλά σούπερ . Επιπέδου Android 9

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε τηλέφωνο έχει διαφορετική χρήση. Εγώ πήγα από 100% σε 35% σε δυόμισι μέρες χρήσης, με 4 ώρες και 10 λεπτά οθόνη, 25 λεπτά κλήσεις δικτύου και την μισή ενέργεια να τη έχει φάει η αναμονή δικτύου γιατί δεν έχω καλό σήμα. Ελάχιστα δεδομένα όσο ήμουν έξω και κάπου δύο ώρες podcast και μια ώρα background streaming από YouTube.

 

Πάνω κάτω τα ίδια και στην 10, ίσως λίγο καλύτερα στην 11 αλλά δε δίνω και πολύ σημασία από την στιγμή που το τηλέφωνο το φορτίζω ανά τρεις μέρες πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι στα επίπεδα που είχα όταν πήρα το τηλέφωνο με Α9 , απλά τούμπανο έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο Α11.1cb3a8461e85a516e7de1f2717475c03.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι στα επίπεδα που είχα όταν πήρα το τηλέφωνο με Α9 , απλά τούμπανο έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο Α11.1cb3a8461e85a516e7de1f2717475c03.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουαου !! Ευχαριστώ παιδιά και τους υπόλοιπους για τις απαντήσεις ,καλά chios με πόσο φωτεινότητα το έχεις συνήθως %?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όταν έφτασα στο σπίτι δεν συνδέθηκε αυτόματα στο wifi. Έκανα restart και συνδέθηκε κατευθείαν. Τώρα που ξαναγύρισα στο γραφείο και πάλι το βλέπω μη συνδεδεμένο, αν ανοίξω τη λίστα με τα δίκτυα είμαι σίγουρος ότι θα συνδεθεί αμέσως..

Οπότε, ή θέλει το reset του ή υπάρχει κάποιο bug και "ξεχνάει" να σκανάρει για δίκτυα..

 

μιας και μιλάμε για bug εάν ενεργοποιήσεις αλλού το μενού gestures το να ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας πατώντας 2 φορές το κουμπί του power σου δονείται η όχι; εμένα ναι αλλά κάποιος φίλος παραπάνω είπε όχι!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ναι, δονείται κανονικά και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όταν έφτασα στο σπίτι δεν συνδέθηκε αυτόματα στο wifi. Έκανα restart και συνδέθηκε κατευθείαν. Τώρα που ξαναγύρισα στο γραφείο και πάλι το βλέπω μη συνδεδεμένο, αν ανοίξω τη λίστα με τα δίκτυα είμαι σίγουρος ότι θα συνδεθεί αμέσως..

 

Οπότε, ή θέλει το reset του ή υπάρχει κάποιο bug και "ξεχνάει" να σκανάρει για δίκτυα..

 

 

 

 

 

 

 

Ναι, δονείται κανονικά και το δικό μου.

α οκ γιατί εγώ ήμουν ικανός να κάνω reset επειδή παραπάνω κάποιος φίλος έγραψε ότι εκείνου δεν δονείται! κάθε κινητό xiaomi έχει τον δικό του χαρακτήρα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχετε τσεκαρει καθολου τιμες και μαγαζια για ανταλλακτικα σε οθονες τελευταια; ειναι ιδεα μου ή εχουν πεσει αρκετα; πχ αυτη

https://www.vopmart.com/sp1016507.html

 

σκεφτομαι μπας κ το επιχειρήσω κ αναστήσω το τηλεφωνακι. 77 ευρώ με τα μεταφορικα κανει η οθονη με το frame.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση σε 11 και για τα global μαζί με security update του Γενάρη.

Από ότι διάβασα είναι ΟΚ.

Edited by Gx2
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση σε 11 την έκανα και όλα καλά, δουλεύει ρολόι. Το μόνο που δεν φαίνεται να δουλεύει είναι οι φούσκες στις ειδοποιήσεις ενώ είναι ενεργοποιημένες. ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα ποια έκδοση σας ήρθε; εγώ που πήρα την σωστή 11 πριν μέρες θα πάρω και άλλη αναβάθμιση;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία eu rom, απλά όλοι γράφουν για αναβάθμιση και δεν διευκρινίζουν τι ρομ έχουν.6d00084023b9780c64b88011bd5d298b.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία eu rom, απλά όλοι γράφουν για αναβάθμιση και δεν διευκρινίζουν τι ρομ έχουν.6d00084023b9780c64b88011bd5d298b.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήρθε η αναβάθμιση σε 11 και για τα global μαζί με security update του Γενάρη.

Από ότι διάβασα είναι ΟΚ.

 

Την αναβάθμιση την είχαν πάρει όσα είχαν EU ROM. Τώρα την πήραν και τα global μαζί με το security update του Γενάρη.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που πήγα να ανοίξω την εφαρμογή αρχεία δεν ανοίγει και μου λέει ότι η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη. Καμία συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την αναβαθμιση στο 11

ολα οκ εκτός απο ενα που παρατήρησα δεν μπορείς να εχεις πρόσβαση στον φακελο του android από την εφαρμογή files

απο οτι το εψαξα είναι απόφαση της google να μην υπαρχει πρόσβαση στην εκδοση 11

ξερει καποιος πως μπορούμε να το παρακάμψουμε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάλτε την 11 εχθές μιλάμε η μπαταρία του πλέον είναι όπως ήταν στην 9 τούμπανο λέμε. Φούσκες στην οθόνη βέβαια δεν είδα αλλά είδα στην χέρα μου. Το έχω λιώσει όλη μέρα με ίντερνετ,με you tube, με telegram, viper, και άλλα. Όλα με Wi-Fi χωρίς δεδομένα και από το 93% μέχρι το 33% μου έχει βγάλει 8:17 λεπτά με φωτεινότητα στο 52%. Νομίζω είναι πάρα πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα όλη τη μέρα για να κάνω reset και να το σετάρω εκ νέου, αλλά μάλλον άξιζε τον κόπο..

Για αρχή, φαίνεται να διορθώθηκε το πρόβλημα που είχα μετά την αναβάθμιση σε 11 με τα αποθηκευμένα wifi, όπου τις περισσότερες φορές δεν συνδεόταν αυτόματα (χρειάστηκε βέβαια να τα διαγράψω και να τα περάσω εκ νέου).

Επίσης, για πρώτη φορά από την αγορά του κινητού λειτουργεί το led ειδοποιήσεων! Όχι πάντα, 9 στις 10 φορές ανάβει, αλλά είναι αρκετό για να ξεφορτωθώ την έξτρα εφαρμογή που είχα για αυτή τη δουλειά.

Το μόνο πρόβλημα που προέκυψε τώρα, είναι το θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα που περιέγραψαν κάποιοι. Ενώ με την αναβάθμιση σε 11 δεν το είχα, τώρα που έκανα reset μου προέκυψε κι εμένα.. ελπίζω να στρώσει..

2 έφτιαξαν 1 χάλασε.. θετικό το ισοζύγιο :lol:

Πλέον, έχω αποδεχθεί ότι τα xiaomi δεν είναι κινητά τύπου "το παίρνεις, βάζεις την sim και παίζει", θέλουν δουλίτσα.. Αν το αποδέχεσαι έχει καλώς. Αν όχι και αν δεν αντέχεις τα χαζοπροβληματάκια που προκύπτουν, για τη δική σου ψυχική υγεία κοιτάς αλλού..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάλτε την 11 εχθές μιλάμε η μπαταρία του πλέον είναι όπως ήταν στην 9 τούμπανο λέμε. Φούσκες στην οθόνη βέβαια δεν είδα αλλά είδα στην χέρα μου. Το έχω λιώσει όλη μέρα με ίντερνετ,με you tube, με telegram, viper, και άλλα. Όλα με Wi-Fi χωρίς δεδομένα και από το 93% μέχρι το 33% μου έχει βγάλει 8:17 λεπτά με φωτεινότητα στο 52%. Νομίζω είναι πάρα πολύ καλά.

 

Στο 52% βλέπεις τίποτα?

Εγώ κάτω από 90 δεν το βάζω για να χαίρομαι και τα χρώματα και βγάζω 9-10 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Είναι πως βολεύει τον καθένα Βαγγέλη, εγώ δεν μπορώ την πολύ φωτεινότητα παίζω χαμηλά.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πως βολεύει τον καθένα Βαγγέλη, εγώ δεν μπορώ την πολύ φωτεινότητα παίζω χαμηλά.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σίγουρα αλλά παίζει τεράστιο ρόλο στη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...