Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα. Μου ήρθαν και εμένα οι αναβαθμίσεις και τις έκανα αλλά στην δεύτερη τουλάχιστον περίμενα να έχουν διορθώσει το θέμα με το λαμπάκι ειδοποιήσεων, κρίμα......

Είμαι κι εγώ ένας από τους πολλούς που έχει από την πρώτη μέρα το πρόβλημα με το led ειδοποιήσεων, δεν ξέρω αν είμαστε μειοψηφία, αλλά είμαστε πάρα πολλοί. Μετά την αναβάθμιση, έχει βελτιωθεί αρκετά, πλέον ανάβει σε όλες τις ειδοποιήσεις εκτός από τις αναπάντητες κλήσεις.

Επίσης, άρχισε να βελτιώνεται και η αυτόματη φωτεινότητα, υποθέτω ότι χρειάζεται κάποιο χρόνο προσαρμογής - εκμάθησης στις προτιμήσεις μας.

Σε συνδυασμό με reset, λύθηκε και ένα πρόβλημα που είχα με την αυτόματη σύνδεση στα αποθηκευμένα wifi.

Τέλος, βελτιώθηκε αισθητά η διάρκεια της μπαταρίας, ποτέ δεν κοίταζα τις ώρες για να συγκρίνω, αλλά η διαφορά εδώ και μια βδομάδα που το δουλεύω είναι αισθητή!

Ωραίo και το back gesture που δουλεύει πλέον και με nova, βέβαια λίγο αργή η απόκριση, αλλά ποτέ δεν με βόλεψε το κουμπί στα αριστερά, οπότε το χρειαζόμουν!

 

Δεν ξέρω αν φταίει το ότι είχα χαμηλές προσδοκίες από την αναβάθμιση, αλλά μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος :)

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση αλλά πλέον δεν λειτουργεί το immersive Mode που μπορούσες να κρύψεις την πάνω και κάτω μπάρα. Επίσης εγώ που ήθελα την κάτω μπάρα την είχα κατεβάσει πιο κάτω για το φόβο του burn in και τώρα δε γίνεται γιατί το κατάργησαν
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ

Σε εμένα μετά την αναβάθμιση, δεν δουλεύει. Έχω έκδοση δοκιμών (beta). Έκανα απεγκατασταση και εγκατάσταση από την αρχη. Ακολούθησα τις οδηγίες που είχα από το support τους. Δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.

Προσοχή λοιπόν γιατί πιθανά να δουλεύει με την τωρινή έκδοση αλλά αν γίνει αναβάθμιση από το play store να σταματήσει.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μετά την αναβάθμιση, δεν δουλεύει. Έχω έκδοση δοκιμών (beta). Έκανα απεγκατασταση και εγκατάσταση από την αρχη. Ακολούθησα τις οδηγίες που είχα από το support τους. Δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.

Προσοχή λοιπόν γιατί πιθανά να δουλεύει με την τωρινή έκδοση αλλά αν γίνει αναβάθμιση από το play store να σταματήσει.

 

Εγώ πάντως το έβαλα σήμερα μετά τις αναβαθμίσεις και παίζει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την πάτησα. Τώρα δεν ακούγεται τίποτα

Από ότι βλέπω δουλεύει μόνο όταν σε πάρει κάποιος και πριν το σηκώσεις πατήσεις το Record

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Στείλτε καμία.φωτο με μπαταρία παιδιά χωρίς να το έχετε φορτίσει ενδιάμεσα στη μέρα να δούμε την 11 όσοι έχετε την ευγενή καλοσύνη!

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έβαλα σήμερα μετά τις αναβαθμίσεις και παίζει μια χαρά.

 

Κανει κανονικα εγγραφη και στις εξερχομενες κλησεις?

Global εχεις ή eu ?

Τι ρυθμισεις εχει στο recording?

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε καμία.φωτο με μπαταρία παιδιά χωρίς να το έχετε φορτίσει ενδιάμεσα στη μέρα να δούμε την 11 όσοι έχετε την ευγενή καλοσύνη!

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέχρι 20% που συνήθως το πάω βγάζει 6+ ώρες οθόνης περίπου, θα το δω ξανά.d0e94118e33cd81fb0d8e3a114cf00f8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 20% που συνήθως το πάω βγάζει 6+ ώρες οθόνης περίπου, θα το δω ξανά.d0e94118e33cd81fb0d8e3a114cf00f8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραιος

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 20% που συνήθως το πάω βγάζει 6+ ώρες οθόνης περίπου, θα το δω ξανά.d0e94118e33cd81fb0d8e3a114cf00f8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχεις κλειστα δεδομενα???οι 3 ωρες και 16 λεπτα ηταν συνεχομενες??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το sot έχω με περισσότερο WiFi, αρκετά καλή η 11.e163e3925fa982269dc1b29d68acdd20.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση σε 11.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 

Άρθρο για να γεμίζουν σελίδες μου φαίνεται.. Αναφέρεται σε προβλήματα που εδώ δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιος και η πηγή του είναι...3 τουι από τα οποία τα 2 έχουν γραφτεί από το ίδιο άτομο!...

Κι εγώ είχα 1-2 θεματάκια που λύθηκαν μετά από reset, άρα δεν ήταν θέματα της 11.

Καλύτερα να μείνουμε στα πολύ λίγα προβλήματα που πραγματικά προέκυψαν και έχουν γραφτεί κι εδώ..

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Μιας κ δεν το χω παρακολουθησει το θεμα με τις αναβαθμισεις κ επειδη ειχαν ακουστει πολλα με τα update κ τα brick δεν το χα τολμησει στο κινητο της κοπελας μου...

Τωρα της ξαναβγαζει ειδοποιηση για update 1.45 giga

Το κανουμε ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε android 11 στο κινητό της γυναίκας μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι αξιοσημείωτο πέρα της μεγαλύτερης κατανάλωσης σε stand by. Συγκεκριμένα το βράδυ σε ένα 8ωρο με bluetooth, δεδομένα και WiFi κλειστά, έχει μία κατανάλωση περίπου 8% ενώ με την 10αρα 3 με 4%.

Γενικά βέβαια οι συνολικοί χρόνοι συνεχίζουν και είναι φανταστικοί.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χάνω περίπου 2-3% με ανοιχτό μόνο το WiFi, έκανα στην 11 επαναφορά εργοστασιακών και έστησα από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αρκετα μεγαλυτερη καταναλωση και με factiry reset.

Στην καταναλωση βλεπω μεγαλη πτωση απο «κατασταση αναμονης δικτυου κινητης τηλεφωνιας».

Τι ειναι αυτο τωρα ο θεος με την ψυχη τους.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις καλό σήμα; Και μένα μου το βγάζει αλλά ξέρω ότι σε πολλά σημεία στο σπίτι έχω οριακό σήμα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χωρίς ρεσετ η κατανάλωση τη νύχτα χωρίς WiFi είναι ίδια 2-3%. Τη μέρα σε αναμονή με WiFi έχει βελτιωθεί
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις καλό σήμα; Και μένα μου το βγάζει αλλά ξέρω ότι σε πολλά σημεία στο σπίτι έχω οριακό σήμα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι πραγματικα εχω σημα π@π@ρια αλλα ειναι χειροτερο απο την 9 και την 10.

Θελει σιγουρα βελτιωση το σημα του αλλα φανταζωμαι οτι δεν θα αςχοληθουνε απο δω και περα και θα δινουν μονο security updates.

Σκεφτομαι να δοκιμασω καμια custom αλλα ειναι πολυ βαβουρα το custom recovery και ολο μπερδεματα με τις 11 ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...