Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μας νοιάζει αν συνεχιστεί η όχι το Android one στη xiaomi?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελα μου ντε....εδω ο κοσμος καιγεται παμε για πεινα και παγκοσμιο πολεμο και η γρια χτενιζεται...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν να συνέχιζαν το πρόγραμμα θα είχε ανακοινωθεί το Α4 , δε νομίζω ότι θα το συνεχίσει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την ακρίβεια θα ειχε βγει εδώ και μερικούς μήνες, όχι απλά ανακοινωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Τι μας νοιάζει αν συνεχιστεί η όχι το Android one στη xiaomi?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελα μου ντε....εδω ο κοσμος καιγεται παμε για πεινα και παγκοσμιο πολεμο και η γρια χτενιζεται...

 

Sorry που νόμιζα ότι είμαστε σε τεχνολογικό site .

Ελάτε να μιλήσουμε για συντάξεις, εμβόλια και ψεκασμούς ε? :rolleyes:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Sorry που νόμιζα ότι είμαστε σε τεχνολογικό site .

Ελάτε να μιλήσουμε για συντάξεις, εμβόλια και ψεκασμούς ε? :rolleyes:

 

Συγνωμη αν σε ενοχλησα...

Link to comment
Share on other sites

Τι περισσοτερη αναλυση χρειαζεσαι απο αυτο?

https://docs.google.com/document/u/0/d/1CbIhdB14-kVzTulNpKBJjB1-R4y1hD3AlGZ5nGlkgik/mobilebasic

 

Πηγαινετο βημα βημα.

Το ανερτησα και στο xda το δοκιμασαν και λενε οτι δουλευει μια χαρα.

 

Σημερα μου ηρθε το καλωδιο αλλα αποτελεσμα μηδεν....Ακολουθω τα βηματα αλλα δεν μου το εμφανιζει με τιποτα στο 9008 mode στην διαχειριση συσκευων....νεκρο τελειως το τηλεφωνο ουτε το led ειδοποιησης δεν αναβοσβηνει πλεον οπως γινοταν στην αρχη με το power button...Τελευταια ελπιδα να επικοινωνησω με το banggood μηπως αναλαβουν να το επαναφερουν αλλα θα το ξεχασω κανα 3μηνο τουλαχιστον..:(

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο το έφτιαξες εσύ; η διαδικασία δουλεύει κάτι δεν κάνεις καλά ή δεν είναι σωστό το καλώδιο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο το έφτιαξες εσύ; η διαδικασία δουλεύει κάτι δεν κάνεις καλά ή δεν είναι σωστό το καλώδιο.

Οχι το αγορασα... ειναι αυτο ibb.co/9hBtyf2 βαλε www μπροστα γιατι δεν δεχετε το λινκ της εικονας

Edited by max21
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει πχ το σταθερό του σαν αγαπημένη επαφή να ανοίξει το DND όπου θα εξαιρεί τις αγαπημένες επαφές, και να καλέσει το κινητό του να δουμε εάν θα ακουστεί η όχι; πλιζ! και το ανάποδο. μια ΜΗ αγαπημένη επαφή εάν ΔΕΝ ακουστεί!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Σε λειτουργία DND και με ενεργή τη δυνατότητα διακοπής από επαφές με αστέρι (αγαπημένες) συμβαίνουν τα εξής:

Όταν καλεί επαφή χωρίς αστέρι δεν εμφανίζει τίποτα η οθόνη και δεν ακούγεται ήχος κλήσης... ωστόσο αν παίζει μουσική το κινητό αυτή διακόπτεται.

Όταν καλεί επαφή με αστέρι, η οθόνη ενεργοποιείται, δείχνει την επαφή αλλά δεν ακούγεται ήχος κλήσης...

Edited by map31000
Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το καλωδιο αλλα αποτελεσμα μηδεν....Ακολουθω τα βηματα αλλα δεν μου το εμφανιζει με τιποτα στο 9008 mode στην διαχειριση συσκευων....νεκρο τελειως το τηλεφωνο ουτε το led ειδοποιησης δεν αναβοσβηνει πλεον οπως γινοταν στην αρχη με το power button...Τελευταια ελπιδα να επικοινωνησω με το banggood μηπως αναλαβουν να το επαναφερουν αλλα θα το ξεχασω κανα 3μηνο τουλαχιστον..:(

 

Επειδή εχουν περάσει αρκετες μερες μπορει να εχει νεκρωσει τελειως η μπαταρια.

 

Θα το αφηνα μερικες ωρες στο φορτιστη και θα δοκιμαζα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργία DND και με ενεργή τη δυνατότητα διακοπής από επαφές με αστέρι (αγαπημένες) συμβαίνουν τα εξής:

Όταν καλεί επαφή χωρίς αστέρι δεν εμφανίζει τίποτα η οθόνη και δεν ακούγεται ήχος κλήσης... ωστόσο αν παίζει μουσική το κινητό αυτή διακόπτεται.

Όταν καλεί επαφή με αστέρι, η οθόνη ενεργοποιείται, δείχνει την επαφή αλλά δεν ακούγεται ήχος κλήσης...

ω ρε γμτ!!σοβαρο bug!εκανες ρεσετ μετα την αναβαθμιση?εγω οχι και μου κανει αυτο που λες!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να επιβεβαιωσει αν το viber στις βιντεοκλεισεις η στις απλες κλησεις του κανει κοψηματα με συγκεκριμενο τεμπο.εμενα ανα 3-4 δευτερα μου κανει ενα κολλημα δευτερολεπτου καθαρισα cache καθαρισα δεδομενα αλλα παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

ω ρε γμτ!!σοβαρο bug!εκανες ρεσετ μετα την αναβαθμιση?εγω οχι και μου κανει αυτο που λες!
Σε λειτουργία DND και με ενεργή τη δυνατότητα διακοπής από επαφές με αστέρι (αγαπημένες) συμβαίνουν τα εξής:

Όταν καλεί επαφή χωρίς αστέρι δεν εμφανίζει τίποτα η οθόνη και δεν ακούγεται ήχος κλήσης... ωστόσο αν παίζει μουσική το κινητό αυτή διακόπτεται.

Όταν καλεί επαφή με αστέρι, η οθόνη ενεργοποιείται, δείχνει την επαφή αλλά δεν ακούγεται ήχος κλήσης...

λες να φτιαχτεί σε επόμενο update η την πατήσαμε; γιατί χρησιμοποιώ πολύ το do not disturb!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ω ρε γμτ!!σοβαρο bug!εκανες ρεσετ μετα την αναβαθμιση?εγω οχι και μου κανει αυτο που λες!

 

Όχι, δεν έκανα reset... σκέφτομαι μήπως φταίει αυτό...

Θα περιμένω το επόμενο update τον επόμενο μήνα μήπως διορθωθεί, αλλιώς θα δοκιμάσω και hard reset.

Edited by map31000
Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έκανα reset... σκέφτομαι μήπως φταίει αυτό...

 

Θα περιμένω το επόμενο update τον επόμενο μήνα μήπως διορθωθεί, αλλιώς θα δοκιμάσω και hard reset.

οκ εάν κάνεις η κάνω εγώ ενημέρωσε να δούμε μήπως φτιάξει είτε μόνο του με το επόμενο update είτε με hard reset

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους,

 

Θα παρακαλούσα θερμά για τη βοήθειά σας, καθώς έχω το εξής πρόβλημα, έβαλα μια κάρτα SD στη συσκευή και στην προσπάθειά μου να μεταφέρω σε εκείνη τις φωτογραφίες, προκειμένου να εξοικονομήσω χώρο από την εσωτερική μνήμη, ακολούθησα τα παρακάτω βήματα:

Ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός Χώρος --> Κάρτα SD --> Μετεγκατάσταση δεδομένων (από τις 3 κάθετες τελείες, επάνω, δεξιά).

 

Το μήνυμα που μου έβγαλε ήταν ότι θα μεταφέρονταν κάποια αρχεία στην SD για εξοικονόμιση χώρου και να μην αφαιρέσω την κάρτα μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία, οπότε αποφάσισα να το δοκιμάσω (Η κάρτα ήταν καινούργια και άδεια).

 

Το πρόβλημα είναι ότι μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας, ενώ εμφανίζεται ότι έχει καταληφθεί χώρος από την SD και έχει απελευθερωθεί από την εσωτερική μνήμη (& πιο συγκεκριμένα από τις φωτογραφίες), όταν πατάω επάνω στην επιλογή "Εφαρμογές" (όπου μάλλον μεταφέρθηκαν οι φωτογραφίες, αφού πριν ήταν 0GB το μέγεθός της ενώ τώρα 3,9GB) εμφανίζεται το μήνυμα "Δεν υπάρχουν εφαρμογές".

 

Επιπλέον, μπαίνοντας στην εφαρμογή "φωτογραφίες" έχουν εξαφανιστεί όλες οι φωτογραφίες που είχα (εκτός από κάποιες λίγες και αρκετά παλιές.:mad: ).

 

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τις φωτογραφίες στην εσωτερική μνήμη;; :cry::cry::cry:

Πώς μπορώ να τις εντοπίσω στην SD και να τις ανακτήσω; :cry::cry:

 

Προσπάθησα να συνδέσω με καλώδιο το κινητό με το laptop, μήπως εμφανίζονταν κάπου, αλλά δεν βρήκα κάτι άλλος, εκτός από εκείνες τις λίγες παλίες φωτογραφίες που παρέμειναν στην εφαρμογή...:(:(

Εμφανίζεται: "This PC --> Mi A3 --> Εσωτ. κοινόχρ. αποθ. χώρος" χωρίς να υπάρχει εδώ άλλη μια επιλογή για την SD.

 

Τέλος, πηγαίνοντας στην εφαρμογή της κάμερας και επιλέγοντας τις 3 παράλληλες γραμμές, επάνω δεξια --> ρυθμίσεις, δεν εμφανίζεται κάπου επιλογή για αποθήκευση των νέων φωτογραφιών στην SD ως προεπιλογή, όπως έχω δει σε κάποια βιντεάκια ότι θα έπρεπε να συμβαίνει ούτε όταν πηγαίνω Files και κατεβαίνω κάτω κάτω εμφανίζεται κάρτα SD κάτω από τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο, όπως επίσης έχω δει ότι συμβαίνει στο youtube...

 

Πού είναι επιτέλους η SD μου;; Πού και πώς μπορώ να δω το περιεχόμενό της (δεν ξέρω πλέον αν μεταφέρθηκε και κάτι άλλο);;

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ εκ των προτέρων!

 

Καλό βράδυ!

 

Υ. Γ. Προσπάθησα να βάλω screenshots, ώστε να είναι πιο κατανοητό) αλλά στο upload απορρίπτονται ως πολύ μεγάλα αρχεία (κάποιο ήταν μόλις 10kb:confused: )

Edited by Amazf1t
Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί κάποιοι επιλέγουν να ταλαιπωρούνται , τα μπερδεψες χωρίς λόγο και πολύ πιθανό να έχασες και τα δεδομένα σου. Πότε μα ποτέ δεν κάνουμε την κάρτα sd επέκταση του εσωτερικού χώρου, παρά μόνο σαν απλό εξωτερικό χώρο και μεταφέρουμε εκεί με απλη αντιγραφή- επικόλληση ότι θέλουμε.

Επίσης λογικό είναι στην κάμερα να μην σου εμφανίζει την sd έτσι κουβάρι που τα έκανες .

Καλά ξεμπερδέματα .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς προσπαθούσα να κάνω, να μεταφέρω απλώς τα δεδομένα των φωτογραφιών στον extra χώρο.

Δεν είχα καμία πρόθεση να την κάνω επέκταση του εσωτερικού, δεν επέλεξα κάποια σχετική διαδικασία...

Επίσης, εξαρχής δεν την εμφάνιζε ούτε στην καμερα ουτε στα files, αν την εμφάνιζε θα είχα κάνει την μεταφορά που λες και δεν θα έψαχνα να βρω πως μεταφέρονται, ώστε να καταλήξω να τα κάνω κουβάρι όπως λες...

Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν βάλεις κάρτα sd καινούργια σε ρωτάει τη να την κάνεις επέκταση ή εξωτερικό χώρο επιλέγεις εξωτερικό και μετά πας file και μεταφέρεις ότι θέλεις, αν μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screen shot θα βοηθούσε. Το βασικό τώρα είναι να σώσεις τις φωτογραφίες σου και μετά να την κάνεις φορματ και να το πας σωστά

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επανήλθε στην 11 η βλακεια που υπήρχε στην 9(και είχε διορθωθεί στην 10) όταν πας από τις ρυθμίσεις του ήχου να αλλάξεις την ένταση ακούγεται ο ήχος! δηλαδή είσαι σε μέρος που έχει ησυχία και θες να χαμηλώσεις την ένταση και ακούγεται ο ήχος!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι στο δικό μου487791d176cc8766e3ce97a747c15be5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι στο δικό μου487791d176cc8766e3ce97a747c15be5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι γραμματοσειρά είναι αυτή;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι την είχα αλλάξει όταν ήμουν Α10 από το μενού προγραμματιστών στο 11 δυστυχώς αφαίρεσαν αυτή την επιλογή .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι στο δικό μου487791d176cc8766e3ce97a747c15be5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα δεν με ρώτησε ποτέ κάτι τέτοιο που λες...αυτό θέλω και εγώ, να κάνω την ανάκτηση, σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Δεν με αφήνει το forum να κάνω επισυναψη αρχείων, λέει ότι υπερβαίνουν το όριο (ενώ δεν το κάνουν) πρέπει να στείλω στους διαχειριστές.

Εμένα δεν τα διαχωρίζει, έχει την SD ακριβώς από κάτω, από την αρχή ετσι ήταν όμως, από πριν να κάνω τη μεταφορά...

 

Μπορώ με κάποιον τρόπο να διαβάσω την SD αν την αφαιρέσω από τη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν έχεις κάποιο card reader σε υπολογιστή να δεις αν τη διαβάσει λογικά δεν θα μπορείς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...