Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΥΡΗΚΑ!!! :D

 

 

 

Τον ρόλο του "ανύπαρκτου" LED Notification, τον παίζει ωραία η AoD!

 

 

 

https://i.postimg.cc/526Dmwjt/IMG-20200417-110344.jpg

 

 

 

(Απλά έβαλα μαύρη εικόνα αντί για ρολόι αφαιρώντας παράλληλα την ένδειξη της μπαταρίας.)

 

 

 

https://i.postimg.cc/k4vSbBby/IMG-20200417-111545.jpg

Μπαταρία δεν τρώει έτσι;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λογικά όχι εφόσον τα pixels παραμένουν σβησμένα για όσο δεν έχουμε ειδοποίηση ενώ παράλληλα πόσο να τρώει το εικονιδιάκι όσο υπάρχει όταν έχουμε.
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΡΗΚΑ!!! :D

 

Τον ρόλο του "ανύπαρκτου" LED Notification, τον παίζει ωραία η AoD!

 

https://i.postimg.cc/526Dmwjt/IMG-20200417-110344.jpg

 

(Απλά έβαλα μαύρη εικόνα αντί για ρολόι αφαιρώντας παράλληλα την ένδειξη της μπαταρίας.)

 

https://i.postimg.cc/k4vSbBby/IMG-20200417-111545.jpg

 

Γαιτι εαν το αφησεις το ρολογακι δεν αναβουν οι χαμενες κλησεις-sms κτλ?

Στις κορης αναβουν και για τα sms και τις κλησεις με χρωμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ήθελα να υπάρχει μόνιμα αναμένο μέρος της οθόνης και να μου τρώει μπαταρία ενώ δεν χρειάζομαι το ρολόι(έχω χειρός). :)

 

Screenshot-2020-04-17-12-01-19-605-com-miui-aod.jpg

 

Screenshot-2020-04-17-12-01-29-434-com-miui-aod.jpg

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ήθελα να υπάρχει μόνιμα αναμένο μέρος της οθόνης και να μου τρώει μπαταρία ενώ δεν χρειάζομαι το ρολόι(έχω χειρός). :)

 

Screenshot-2020-04-17-12-01-19-605-com-miui-aod.jpg

 

Screenshot-2020-04-17-12-01-29-434-com-miui-aod.jpg

 

A ok,καταλαβα λαθος μαλλον.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τώωωρα έπιασα το τι κατάλαβες!!!

 

Ναι, αυτά τα έκανα για LED Notification. Αντί δηλαδή να εγκαταστήσω τρίτη εφαρμογή όπως το Notify buddy για παράδειγμα, προσάρμοσα κατάλληλα την AoD.

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να ενεργοποιήσω για να βλέπω ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος? Πείτε μου κάποιος βήμα βήμα παρακαλώ που να παω;)
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν τρώει έτσι;

Λογικά όχι εφόσον τα pixels παραμένουν σβησμένα για όσο δεν έχουμε ειδοποίηση ενώ παράλληλα πόσο να τρώει το εικονιδιάκι όσο υπάρχει όταν έχουμε.

Ξέρουμε αν η χρήση του AOD επιτρέπει στη συσκευή να μπει σε "deep sleep" ή όχι...; Θα ήθελα να ελπίζω ότι το επιτρέπει, αλλά αν όχι, η μπαταρία πρέπει να φεύγει... νερό, άσχετα με το αν υπάρχει ορατή ένδειξη στην οθόνη.

 

Για τις ειδοποιήσεις, στο μενού του AOD υπάρχει το "When notifications come and the screen is off" -> "Show animation", το οποίο παρέχει μια επιλογή από τρόπους με τους οποίους μπορούν να αναβοσβήνουν τα πλαϊνά της οθόνης όταν έχεις κάποιο notification. Υποκαθιστά το -πρακτικά ανύπαρκτο- notification led.

Εγώ όμως δεν κατάφερα ποτέ να το κάνω να δουλέψει, ό,τι κι αν δοκίμασα.

Το είδα να ανάβει μόνο μία φορά, καθώς το είχα ξεχασμένο στο "on" και έκανα κάτι ψιλο-άσχετο, που δε θυμάμαι - νομίζω είχα τη συσκευή σε tethering mode, να 'σερβίρει' δίκτυο σε κάποιο laptop, ή κάτι ανάλογο, και είδα ξαφνικά την οθόνη να αναβοσβήνει με το σχετικό εφέ. Ποτέ άλλοτε όμως...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η χρήση του AOD επιτρέπει στη συσκευή να μπει σε "deep sleep" ή όχι...; Θα ήθελα να ελπίζω ότι το επιτρέπει, αλλά αν όχι, η μπαταρία πρέπει να φεύγει... νερό, άσχετα με το αν υπάρχει ορατή ένδειξη στην οθόνη.

 

Για τις ειδοποιήσεις, στο μενού του AOD υπάρχει το "When notifications come and the screen is off" -> "Show animation", το οποίο παρέχει μια επιλογή από τρόπους με τους οποίους μπορούν να αναβοσβήνουν τα πλαϊνά της οθόνης όταν έχεις κάποιο notification. Υποκαθιστά το -πρακτικά ανύπαρκτο- notification led.

Εγώ όμως δεν κατάφερα ποτέ να το κάνω να δουλέψει, ό,τι κι αν δοκίμασα.

Το είδα να ανάβει μόνο μία φορά, καθώς το είχα ξεχασμένο στο "on" και έκανα κάτι ψιλο-άσχετο, που δε θυμάμαι - νομίζω είχα τη συσκευή σε tethering mode, να 'σερβίρει' δίκτυο σε κάποιο laptop, ή κάτι ανάλογο, και είδα ξαφνικά την οθόνη να αναβοσβήνει με το σχετικό εφέ. Ποτέ άλλοτε όμως...

 

Η μπαταρια βγαζει ανετα μιαμιση μερα με ολα ανοιχτα φιλε,σιγα την μπαταρια που τρωει,βρες και περνο το no led apk.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να ενεργοποιήσω για να βλέπω ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος? Πείτε μου κάποιος βήμα βήμα παρακαλώ που να παω;)

 

Ρυθμίσεις ---> Always on display και οθόνη κλειδώματος ---> ενεργοποίησε τον διακόπτη "Always on display" πάνω πάνω και στην συνέχεια πάτησε στην επιλογή "Στύλ".

 

*Εκτός αν εννοείς όντως την οθόνη κλειδώματος οπότε πατάς "Ειδοποιήσεις" στις ρυθμίσεις και επιλέγεις αυτό της παρακάτω εικόνας:

 

 

 

IMG-20200417-195300.jpg

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια βγαζει ανετα μιαμιση μερα με ολα ανοιχτα φιλε,σιγα την μπαταρια που τρωει,βρες και περνο το no led apk.

Όντως, παρά τα... χρόνια του, το NoLED δουλεύει μια χαρά (και) στο Mi9T.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, παρά τα... χρόνια του, το NoLED δουλεύει μια χαρά (και) στο Mi9T.

 

Χρόνια;

Μήνες έχει που βγήκε

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ---> Always on display και οθόνη κλειδώματος ---> ενεργοποίησε τον διακόπτη "Always on display" πάνω πάνω και στην συνέχεια πάτησε στην επιλογή "Στύλ".

 

*Εκτός αν εννοείς όντως την οθόνη κλειδώματος οπότε πατάς "Ειδοποιήσεις" στις ρυθμίσεις και επιλέγεις αυτό της παρακάτω εικόνας:

 

 

 

IMG-20200417-195300.jpg

Την οθόνη κλειδώματος εννοώ φίλε μου και αυτό που μου έδειξες έχω κάνει αλλά τζιφος

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την οθόνη κλειδώματος εννοώ φίλε μου και αυτό που μου έδειξες έχω κάνει αλλά τζιφος
πώς ανεβάζω φωτογραφίες?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια;

Μήνες έχει που βγήκε

Μήπως μιλάμε για διαφορετικά πράγματα...; Το NoLED έχει χρόνια στην... πιάτσα και μάλιστα έχει παύσει να υποστηρίζεται, μάλλον, από τον developer και αποσυρθεί από το google store κάποια στιγμή το '18 (νομίζω). Την τελευταία έκδοση που είχε βγει τη βρίσκεις μόνο σε .apk, ψάχνοντας δεξιά-αριστερά. Παρά την παλαιότητά του, πάντως, φαίνεται να εξακολουθεί να δουλεύει και στο δικό μας.

Δεν το πολυ-χρησιμοποιώ όμως, γιατί προκειμένου να δείξει τη φωτεινή ένδειξη για την -όποια- ειδοποίηση έρθει, "τρώει" από το lock screen το σχετικό notification που θα εμφανιζόταν εκεί (προφανώς έτσι "αντιλαμβάνεται" την έλευση μηνυμάτων κλπ, τα διαβάζει από το notification area και παράλληλα μάλλον -δυστυχώς- τα κάνει clear...)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανεβάσω σκρινσοτ

 

 

 

Προσωπικά τις ανεβάζω σ' έναν host στο internet.

Συγκεκριμένα κάνω upload την εικόνα στο postimage.org και επικολλώ στο μήνυμα ένα απο τα links.

 

πχ.:

IMG-20200418-001827.jpg

 

IMG-20200418-001934.jpg

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε εμφανιστεί η ενημέρωση χθες το πρωί, μετά έφαγε κόλλημα ο ρούτερ και δεν συνδεόταν το κινητό, κι από τότε δεν τη ξαναβρίσκει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός ανέστη. Μπήκα σμρ να δω μετά από ένα μήνα πόσους κύκλους φόρτισης έχω κάνει ώστε να κάνω έναν υπόλογισμο αλλά δν μ βγάζει ούτε αυτό ούτε και την χωρητικότητα που έχει πλέον. Ξέρετε γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα στατιστικά της μπαταρίας διαφέρουν από του GSam, γνωρίζει κάποιος; ef6dc612cec9f812e9c371394a379330.jpg847195861e2863bbd1b36623e2af4ee0.jpg7039aa1f96fe742fea51b154dcfea839.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το τελευταιο update 11.0.5.0 εχω παρατηρησει αυξημενη καταναλωση μπαταριας,ειναι η δευτερη μερα με το καινουργιο update, θα το παρατηρησω καλυτερα και θα επανελθω....
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

με το τελευταιο update 11.0.5.0 εχω παρατηρησει αυξημενη καταναλωση μπαταριας,ειναι η δευτερη μερα με το καινουργιο update, θα το παρατηρησω καλυτερα και θα επανελθω....

 

Αναιβαζεις σσ κτλ να εχουμε εικονα πριν-μετα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την 1.0.5.

1-0-5.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την 1.0.5.

11.0.5. υποθέτω εννοείς. Με γειές :)

Στην πράξη, πώς τη βρίσκεις; Φαίνεται όντως να κρατάει λιγότερο η μπαταρία...;

Έχει καμιά ορατή βελτίωση / αλλαγή / προσθήκη σε σχέση με την 11.0.4.0;

Link to comment
Share on other sites

11.0.5. υποθέτω εννοείς. Με γειές :)

Στην πράξη, πώς τη βρίσκεις; Φαίνεται όντως να κρατάει λιγότερο η μπαταρία...;

Έχει καμιά ορατή βελτίωση / αλλαγή / προσθήκη σε σχέση με την 11.0.4.0;

 

Ναι τον εφαγε ο κακος ιος τον ασσο.:lol:

Τι να πω διαφορα δεν βλεπει η κορη που το εχει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...