Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

#lagoskon. Την δοκίμασα,αλλά είδα ότι bolt (έντονα γράμματα),έχει ένα μικρό πρόβλημα. Όχι φυσικά σημαντικό βέβαια. Πάντως είναι ωραίο να παίζεις με τις γραμματοσειρές.

Κρίμα που δεν υπάρχει και με επιλογή περιοχής την Ελλάδα. Ξέρουμε αν θα είναι γίνει διαθέσιμο και στην Ελλάδα.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα και πάλι παίδες παρατήρησα καθώς είχα κλειστό το κινητό για 12 ώρες ότι η μπαταρία από 27% ανέβηκε 32%. Υπάρχει κάποια εξήγηση? Ίσως δεν έχει στρώσει ακόμα η μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παίδες παρατήρησα καθώς είχα κλειστό το κινητό για 12 ώρες ότι η μπαταρία από 27% ανέβηκε 32%. Υπάρχει κάποια εξήγηση? Ίσως δεν έχει στρώσει ακόμα η μπαταρία?

 

Ανέβηκε;

Πώς το έκανε αυτό;

Αυτό μου το έκανε παλιά ένα samsung s5 που είχα αλλάξει μπαταρία, λογικά ελαττωματική μπαταρία, αλλά κάντο μερικές αποφορτισεις και πλήρης φορτίσεις να δεις. Ποτέ το πήρες το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε 5% μου έβγαλε 25 λεπτά οθόνη μέχρι να φτάσει πάλι εκεί που ήταν στο 27% δλδ όταν το έκλεισα. Μια εβδομάδα ακριβώς τουλάχιστον ανέβηκε δεν έπεσε
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε 5% μου έβγαλε 25 λεπτά οθόνη μέχρι να φτάσει πάλι εκεί που ήταν στο 27% δλδ όταν το έκλεισα. Μια εβδομάδα ακριβώς τουλάχιστον ανέβηκε δεν έπεσε
Άστο να ξεφορτισει τελείως μια φορά και φόρτισε το μέχρι το 100%

 

Έχεις ξεκλειδώσει, έχεις ασχοληθεί με custom rom;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα μια φορά αυτό και του έκανα μια πλήρες φόρτιση και το βράδυ έγινε αυτό που σας είπα. Όχι φίλε μ δεν θέλω να ασχοληθώ με αυτά μια gcam του έβαλα και είμαι κομπλέ. *#*#6485#*#* επίσης βλέπεις τους κύκλους φόρτισης σ και την υγεία της μπαταρίας σ μόνο αν είσαι σε Android 10 νμζ το βρήκα στο ίντερνετ για όποιον δεν το ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα μια φορά αυτό και του έκανα μια πλήρες φόρτιση και το βράδυ έγινε αυτό που σας είπα. Όχι φίλε μ δεν θέλω να ασχοληθώ με αυτά μια gcam του έβαλα και είμαι κομπλέ. *#*#6485#*#* επίσης βλέπεις τους κύκλους φόρτισης σ και την υγεία της μπαταρίας σ μόνο αν είσαι σε Android 10 νμζ το βρήκα στο ίντερνετ για όποιον δεν το ξέρει.

 

Κάτι τέτοιες συμπεριφορές σε μπαταρίες, σου λένε να τις κάνεις καλιμπράρισμα. Έχει τα βήματα στο ίντερνετ, με.τον σωστό τρόπο.

 

https://c.mi.com/thread-1757521-1-0.html

 

Έχει τους μεθόδους που το κάνεις. Λογικά έχουν αναφέρει κ άλλοι τέτοιου είδους ανακρίβειες στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τα κινητά xiaomi που πωλούνται από το κατάστημα e-shop από τι είδους εγγύηση καλύπτονται;

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-mi-9t-64gb-6gb-dual-sim-black-gr-p-TEL.063729

H infoquest τα αναγνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Οκτωβρίου που αγόρασα το δικό μου και το είχα δει στο e-shop γνώριζα ότι έχουν επίσημη εγγύηση από την infoquest. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος, καθώς οι τιμές της είναι χαμηλότερες της επίσημης αντιπροσωπείας. Τέλος να σημειώσω ότι στο τέλος της περιγραφής, γράφουν 2 χρόνια εγγύηση,που τα δίνει μόνο η infoquest. Αν θέλεις μπορείς να τους ρωτήσεις είτε μέσω τηλεφώνου είτε mail
Link to comment
Share on other sites

κατηγορηματικά όχι αφού δεν είναι στην επίσημη ιστοσελίδα της infoquest σαν επίσημος μεταπωλητής

για σιγουριά πάρτε τηλέφωνο για ΙΜΕΙ και μετά την infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το έλεγα ότι έχουν χαμηλότερη τιμή από mi store. Σε κάποια λίγο φθηνότερα σε άλλα λίγο ακριβότερα.

Το ερώτημα προέκυψε κυρίως για μοντέλα που δεν εισάγονται επίσημα Ελλάδα όπως το εν λόγω 9t.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τα κινητά xiaomi που πωλούνται από το κατάστημα e-shop από τι είδους εγγύηση καλύπτονται;

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-mi-9t-64gb-6gb-dual-sim-black-gr-p-TEL.063729

H infoquest τα αναγνωρίζει;

Τους είχα ρωτήσει εγώ για το Mi 9t Pro, με e-mail.

Απάντησαν ότι η εγγύηση είναι του καταστήματος και όχι της Infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα της εγγύησης με την xiaomi έχει γίνει κουραστικό. Τελικά για να έχεις επίσημη εγγύηση πρέπει να δώσεις έναν σκασμό λεφτά.

Νομίζω πως η samsung,δεν το κάνει αυτό στις συσκευές της. Σε καλύπτει σε πανευρωπαϊκό επίπεδο, η Xiaomi έχει διχάσει με τις τιμές της σε αυτό το επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω τουλάχιστον, η Xiaomi ΔΕΝ έχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.

Η Quest είναι μεγάλος βέβαια μεν, αλλά παρ' όλα αυτά ανεξάρτητος εισαγωγέας / μεταπωλητής.

Αν υπήρχε επίσημος αντιπρόσωπος, θα ήταν υποχρεωμένος να καλύπτει με εγγύηση όλες τις συσκευές, ανεξαρτήτως προελεύσεως.

Η Quest όμως δεν έχει καμία τέτοια υποχρέωση. Καλύπτει μόνο αυτές που πουλάει η ίδια - είτε απευθείας, είτε χονδρικά σε καταστήματα λιανικής.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από Quest 2 χρόνια επίσημα,όλα τα άλλα από τα τα καταστήματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στη ιστοσελίδα της infoquest έχει από κάτω όλα τα καταστήματα που συνεργάζεται. Και το eshop δεν βρίσκεται εκεί, οπότε άκυρο
Link to comment
Share on other sites

 

Ξέρω ότι αυτό το βίντεο δεν είναι για το τηλέφωνο μας,αλλά Δείτε το λίγο και πείτε μου ότι ακριβώς το ίδιο δεν κάνει και στο δικό μας τηλέφωνο. Ειδικά το δακτυλικό και η σελφι, δεν κάνουν σαν να έχουν artificial intelligence .

Μου το θύμισε πολύ πάντως και είπα να το φορτώσω.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το oneplus έχει και το εφέ με τα πλαϊνά της οθόνης που φωτίζονται όταν έχει κάποιο notification (7ο από τα 8 χαρακτηριστικά στο βίντεο).

 

Που στο δικό μας δεν κατάφερα ποτέ να το δω να δουλεύει... :(

Link to comment
Share on other sites

Μπες apkmirror.com κ κατεβασε την τελευταια ενημέρωση για xiaomi always on display. Λειτουργουν τα παντα κ για ολες τις εφαρμογες

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι το apkmirror είχε και τέτοια!

Το τελευταίο διαθέσιμο ήταν ένα Alpha version από 22 Μαρτίου.

Το κατέβασα και το δοκίμασα με SMS, αλλά δυστυχώς το notification δε φάνηκε να δουλεύει...

Δεν πειράζει, περιμένουμε και το Final version από την Xiaomi, μήπως και το στρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου mi note 10 λειτουργει κανονικα η λαμωη που λες στα πλαγια της οθονης... Τωρα τουλαχιστον εχεις μπροστα στην aod ολες τις ενδειξεις απο της εφαρμογες!

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι το apkmirror είχε και τέτοια!

 

Το τελευταίο διαθέσιμο ήταν ένα Alpha version από 22 Μαρτίου.

 

Το κατέβασα και το δοκίμασα με SMS, αλλά δυστυχώς το notification δε φάνηκε να δουλεύει...

 

Δεν πειράζει, περιμένουμε και το Final version από την Xiaomi, μήπως και το στρώσει!

Δουλεύει για όλες τις ειδοποιήσεις σε mi9t pro κάτι λάθος έχεις κάνει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, θα ξαναδοκιμάσω. Κάτι πρέπει να κάνω λάθος...

Δουλεύει για όλες τις ειδοποιήσεις σε mi9t pro κάτι λάθος έχεις κάνει

pro...;

Οκ, και στα 2 πιθανότατα δουλεύει, αλλά εσύ τελικά έχεις το pro; Είχα μείνει με την εντύπωση ότι είχες το 'απλό'

 

 

Edit:

Α χα! Βρήκα τι έφταιγε (μερικώς...). Είχα το battery saver ενεργό, και δεν άφηνε το aod να δουλέψει!

Βγάζοντας το battery saver, το aod δούλεψε - αλλά αυτό με το φωτισμό στα πλαϊνά της οθόνης όχι - τουλάχιστον με SMS που δοκιμάζω πάντα.

Η πλάκα είναι ότι η μόνη φορά που το είχα δει να δουλεύει ήταν μήνες πριν (και ίσως σε android 9 ακόμα), που έκανα κάτι άσχετο - *νομίζω* είχα κάνει το τηλέφωνο hotspot, και ξαφνικά πρόσεξα ότι τα πλαϊνά της οθόνης αναβόσβηναν!

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα ότι όταν συνδέω τα ακουστικά οι ήχοι ειδοποιήσεων δεν ακούγονται από το ηχείο του κινητού αλλά μόνο από τα ακουστικά.

Στο προηγούμενο redmi 5 που είχα ακουγόταν μια χαρά και από το κινητό.

Ξέρει κανένας πως λύνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση για το AOD.

 

Τι νέο υπάρχει:

 

1. Νέες λειτουργίες

 

- Η ενότητα "Το θέμα μου" περιέχει στοιχεία και επιλογές για πολλαπλές υπογραφές και προσαρμοσμένες εικόνες που χρησιμοποιούνται συχνά.

 

- Προσθέσαμε ένα υπέροχο απλό ρολόι που επίσης καταναλώνει λιγότερη ενέργεια.

 

Μπορείτε να επιλέξετε την προβολή κινεζικού παραδοσιακού ημερολογίου εάν η γλώσσα του συστήματός σας είναι Κινεζική.

 

2. Βελτιστοποιήσεις

 

- Οι ειδοποιήσεις για το απλό ρολόι τρα φαίνονται καλύτερα.

 

- Προσθέσαμε κινούμενες εικόνες που εμφανίζονται όταν μετακινείτε στοιχεία, καθώς και όταν στοιχεία εμφανίζονται ή εξαφανίζονται.

 

- Τρα , μπορείτε να φιλτράρετε βίντεο όταν επιλέγετε προσαρμοσμένη εικόνα..

 

3. Διορθωμένα σφάλματα

 

- Η οθόνη δεν απενεργοποιούνταν πάντα αφού είχε ενεργοποιηθεί κατά την προβολή κινουμένων εικόνων ειδοποιήσεων.

 

- Η ημερομηνία και οι ειδοποιήσεις μερικές φορές αλληλοεπικαλύπτονταν κατά τη χρήση προσαρμοσμένων εικόνων.

 

- Οι προεπισκοπήσεις των προσαρμοσμένων υπογραφών δεν ήταν πάντα συνεπείς με το πραγματικό αποτέλεσμα.

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...