Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορεί να έχει από μόνη της η εφαρμογή ενεργοποίησει την εξοικονόμηση για δικούς της λόγους, ας δει κ αυτό αν κ μου φαίνεται γενικά πολύ περίεργο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Την έχει, μετά από κάθε επαναφορά που έκανα, μάλλον με την ενημέρωση εφαρμογών την περνούσε. Θα την βρεις κάπου στα εργαλεία.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ εφαρμογή στο κινητό που να μετράει κάτι τέτοιο. Μόνο με samsung που μετράει βήματα.

Πήγαινε μπαταρία και απόδοση >δεξιά πάνω το γρανάζι > ρυθμίσεις κλειδώματος οθόνης

Δες αν έχεις να καθαρίζει την cache όταν κλειδώσεις την οθόνη.

Αν όχι τσέκαρε την εφαρμογή μήπως έχεις καμία επιλογή να μηδενίζει μετά από εν σημείο.

 

Δεν την εχει στο δικο μου.

image.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι με custom,ε;

Ίσως γι'αυτό. Πάντως αν κάνεις επαναφορά δεν υπάρχει,και μετά μόλις κατεβάσεις καμία ενημέρωση εφαρμογών τσουπ πετάγεται. Και καλά για να καθαρίζει την ram, αυτή είναι η δουλειά της

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι με custom,ε;

Ίσως γι'αυτό. Πάντως αν κάνεις επαναφορά δεν υπάρχει,και μετά μόλις κατεβάσεις καμία ενημέρωση εφαρμογών τσουπ πετάγεται. Και καλά για να καθαρίζει την ram, αυτή είναι η δουλειά της

 

Ποια κοστομ βρε.....μαμα ρομ,ειναι της κορης μου το κντ,ποτε δεν ειχα εφαρμογη σαν αυτη.και 100 επαναφορες να κανω.

Κατι λαθος εχεις κανει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος μόλις και εγώ του κινητού.να προχωρήσω κανονικά στο Android 10 παιδιά η υπάρχει θέμα με μπαταρία που λέτε μερικοί. Το κινητό άπαιχτο μέχρι 250 ευρώ δν υπάρχει καλύτερο μετά από τόσους μήνες στην κυκλοφορία
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος μόλις και εγώ του κινητού.να προχωρήσω κανονικά στο Android 10 παιδιά η υπάρχει θέμα με μπαταρία που λέτε μερικοί. Το κινητό άπαιχτο μέχρι 250 ευρώ δν υπάρχει καλύτερο μετά από τόσους μήνες στην κυκλοφορία

 

Ναι προχωρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια κοστομ βρε.....μαμα ρομ,ειναι της κορης μου το κντ,ποτε δεν ειχα εφαρμογη σαν αυτη.και 100 επαναφορες να κανω.

Κατι λαθος εχεις κανει.

Μήπως κατεβαίνει μετά από επιλογή συγκεκριμένου region;

Εμένα στο... προηγούμενο Mi9T (έσπασε, αντικαταστάθηκε με καινούριο(!)) είχε κατέβει με ανάλογο τρόπο μια κόπια του WPS Office, κομπλέ με licence - νομίζω με το που το 'χα γυρίσει σε Ελβετία.

Στο καινούριο, ό,τι και να 'κανα, δε μου το... ξανάφερε!

Και κάποια στιγμή πρέπει να είχα γυρίσει νομίζω σε Ινδία και μου εμφάνισε ξαφνικά δύο κινεζο-σαβουρο-παιχνιδάκια(!) Νόμιζα μάλιστα ότι κονόμησα κάποιο malware, αλλά ευτυχώς το ανέφερα εδώ και μου εξηγήσατε τι/πώς συνέβαινε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατεβαίνει μετά από επιλογή συγκεκριμένου region;

Εμένα στο... προηγούμενο Mi9T (έσπασε, αντικαταστάθηκε με καινούριο(!)) είχε κατέβει με ανάλογο τρόπο μια κόπια του WPS Office, κομπλέ με licence - νομίζω με το που το 'χα γυρίσει σε Ελβετία.

Στο καινούριο, ό,τι και να 'κανα, δε μου το... ξανάφερε!

Και κάποια στιγμή πρέπει να είχα γυρίσει νομίζω σε Ινδία και μου εμφάνισε ξαφνικά δύο κινεζο-σαβουρο-παιχνιδάκια(!) Νόμιζα μάλιστα ότι κονόμησα κάποιο malware, αλλά ευτυχώς το ανέφερα εδώ και μου εξηγήσατε τι/πώς συνέβαινε

 

Ελλαδα-Ελβετια το εναλλάσσω.

Εαν βγαινει με καποια αλλη χωρα δεν γνωριζω

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια κοστομ βρε.....μαμα ρομ,ειναι της κορης μου το κντ,ποτε δεν ειχα εφαρμογη σαν αυτη.και 100 επαναφορες να κανω.

Κατι λαθος εχεις κανει.

 

Screenshot-2020-03-18-19-58-30-153-com-miui-home.jpg

 

Screenshot-2020-03-18-19-58-37-130-com-miui-cleanmaster.jpg

 

Μου αρέσει που επιμένεις κ πού πάντα πρέπει εμείς να έχουμε κάνει κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-2020-03-18-19-58-30-153-com-miui-home.jpg

 

Screenshot-2020-03-18-19-58-37-130-com-miui-cleanmaster.jpg

 

Μου αρέσει που επιμένεις κ πού πάντα πρέπει εμείς να έχουμε κάνει κάτι λάθος

 

Φιλε αναιβασα σσ,τι αλλο να κανω δλδ???Να πω οτι το εχει και εμενα......?Αφου δεν το εχει!!!!!

Η ρομ που εχω ειναι απειραχτη και μαμισια.

Η χωρα που εχω αυτην την στιγμη ειναι Ελβετια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα να κάνεις κάτι, απλά σου εξηγώ ότι και γω απότομα την είδα κ γω μια φορά και έκτοτε την έχει,και δεν μπορείς να την βγάλεις, είναι σαν widget του εργαλείου καθαρισμού. Φόρτωσα κ φωτό για να το δουν κ τα παιδιά.

Και γω κάνω εναλλαγές από Ελλάδα σε Ελβετία.

Τώρα το έχω Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα να κάνεις κάτι, απλά σου εξηγώ ότι και γω απότομα την είδα κ γω μια φορά και έκτοτε την έχει,και δεν μπορείς να την βγάλεις, είναι σαν widget του εργαλείου καθαρισμού. Φόρτωσα κ φωτό για να το δουν κ τα παιδιά.

Και γω κάνω εναλλαγές από Ελλάδα σε Ελβετία.

Τώρα το έχω Ελλάδα

Φιλε να το γραψω αλλη μια φορα,με την μαμισια ρομ,οσες επαναφορες και να κανεις δεν μπαινει μονη της η εφαρμογη.

Γεγονος αυτο,κατι κατεβασες,κατι εβαλες,προφανως αθελα σου.

Αλλα με επαναφορα και μηδενισμο απο την μαμα ρομ δεν θα το δεις.

Και αυτο γεγονος.

Ρομ που εχω.

image.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-2020-03-18-19-58-30-153-com-miui-home.jpg

 

Screenshot-2020-03-18-19-58-37-130-com-miui-cleanmaster.jpg

 

Μου αρέσει που επιμένεις κ πού πάντα πρέπει εμείς να έχουμε κάνει κάτι λάθος

 

Φίλε μου μήπως έχεις βάλει poco launcher;;;;

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το ξαναπώ κ γω να γίνω γραφικός

Δεν έχω βάλει τίποτα,δεν έχω πειράξει τίποτα,δεν έχω βάλειpoco launcher, δεν έχω κατεβάσει εφαρμογές για μπαταρίες και τέτοια κουραφεξαλα...

Μου το έβαζε στα εργαλεία μόνο του,δε ξέρω από που είναι,τα παιδιά με το mi 9t pro το έχουν δει κ αυτοί, λένε είναι του launcher, δεν ξέρω πως σβήνεται δεν ασχολήθηκα

 

Λοιπόν πας εκκαθάριση και πάνω δεξιά πατάς το σκουπάκι, μετά σου βγάζει ρυθμίσεις και πατάς πάνω δεξιά το γρανάζι, μπαίνεις κ στις πρόσθετες ρυθμίσεις αν ανοίξεις το προβολή συντόμευσης αρχικής οθόνης στο βγάζει.

Τώρα πάνω έχει 2 επιλογές για το καθαρισμό που δεν ξέρω τι είναι το ένα είναι clean master και το άλλο tescent,και το έχει προεπιλογή στο tescent,δεν ξέρω τι εννοεί ο ποιητής.

Ε ρε θα μας τρελάνει αυτή η xiaomi με την παραμετροποίηση, είπαμε να κάνεις ότι θες αλλά αυτοί το χεσανε

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το ξαναπώ κ γω να γίνω γραφικός

Δεν έχω βάλει τίποτα,δεν έχω πειράξει τίποτα,δεν έχω βάλειpoco launcher, δεν έχω κατεβάσει εφαρμογές για μπαταρίες και τέτοια κουραφεξαλα...

Μου το έβαζε στα εργαλεία μόνο του,δε ξέρω από που είναι,τα παιδιά με το mi 9t pro το έχουν δει κ αυτοί, λένε είναι του launcher, δεν ξέρω πως σβήνεται δεν ασχολήθηκα

 

Προφανώς και κάτι είναι λάθος φίλε...Δεν γίνεται να το βγάζει μόνο σε εσένα.Αναιβασε σε με την ρομ που φοράς.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το ξαναπώ κ γω να γίνω γραφικός

Δεν έχω βάλει τίποτα,δεν έχω πειράξει τίποτα,δεν έχω βάλειpoco launcher, δεν έχω κατεβάσει εφαρμογές για μπαταρίες και τέτοια κουραφεξαλα...

Μου το έβαζε στα εργαλεία μόνο του,δε ξέρω από που είναι,τα παιδιά με το mi 9t pro το έχουν δει κ αυτοί, λένε είναι του launcher, δεν ξέρω πως σβήνεται δεν ασχολήθηκα

 

Λοιπόν πας εκκαθάριση και πάνω δεξιά πατάς το σκουπάκι, μετά σου βγάζει ρυθμίσεις και πατάς πάνω δεξιά το γρανάζι, μπαίνεις κ στις πρόσθετες ρυθμίσεις αν ανοίξεις το προβολή συντόμευσης αρχικής οθόνης στο βγάζει.

Τώρα πάνω έχει 2 επιλογές για το καθαρισμό που δεν ξέρω τι είναι το ένα είναι clean master και το άλλο tescent,και το έχει προεπιλογή στο tescent,δεν ξέρω τι εννοεί ο ποιητής.

Ε ρε θα μας τρελάνει αυτή η xiaomi με την παραμετροποίηση, είπαμε να κάνεις ότι θες αλλά αυτοί το χεσανε

Το βγαζει και σε εμενα αυτο ακολουθοντας τα βηματα που γραφεις

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα πιο πάνω

 

Τι έχεις γράψει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βγαζει και σε εμενα αυτο ακολουθοντας τα βηματα που γραφεις

Σε όλα το ίδιο βγάζει φίλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις γράψει?

 

Έκανα τροποποίηση το μήνυμα και έγραψα τα βήματα με τα οποία εμφανίζεται το πολυπόθητο ram jet

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις γράψει?

 

Έκανα τροποποίηση το μήνυμα και έγραψα τα βήματα με τα οποία εμφανίζεται το πολυπόθητο ram jet

 

Αυτο το ραμ τζετ ποτε δεν υπηρχε στο εν λογο μενου φιλε.

Παντα αυτα τα 2 ειχε.

image.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω, πρόσθετες ρυθμίσεις

Προβολή συντόμευσης αρχικής οθόνης

Μετά πάνε στην αρχική κ δες αν το βγάζει

Τέλος πάντων πολύ λόγος για το τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω, πρόσθετες ρυθμίσεις

Προβολή συντόμευσης αρχικής οθόνης

Μετά πάνε στην αρχική κ δες αν το βγάζει

Τέλος πάντων πολύ λόγος για το τίποτα

 

Φιλε η ιδια εφαρμογη ειναι.

Αντε καλη συνεχεια......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω, πρόσθετες ρυθμίσεις

Προβολή συντόμευσης αρχικής οθόνης

Μετά πάνε στην αρχική κ δες αν το βγάζει

Τέλος πάντων πολύ λόγος για το τίποτα

 

Επιβεβαιώνω ότι βγήκε και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είχε βγει και σε μένα κάποια στιγμή όταν έκανα εναλλαγές στις χώρες προσπαθώντας να κάνω το Wallpaper Carousel να δουλέψει! Είχα δοκιμάσει πάρα πολλές χώρες και μου έβγαζε πότε πότε νέες εφαρμογές ανάλογα με τη χώρα! Αν δεν κάνω λάθος, είχε εμφανιστεί και αυτή κάποια φορά, αλλά δε θυμάμαι πώς την εξαφάνισα! Όσο για το Carousel, τελικά μόνο στην Ινδία έπαιξε, αλλά μου εμφάνιζε τέσσερις ή πέντε φωτογραφίες και έκανε εναλλαγή μόνο μεταξύ αυτών! Κρίμα, γιατί μου άρεσε πάρα πολύ παλιότερα που είχα το Coolpad F1 και αλλάζαμε τότε κάθε μήνα rom έτσι, για το γούστο!!!
Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

ανάλογα την χώρα και την ρομ (asia,eu,global) είναι δυνατόν να εμφανίζονται ή όχι διάφορες εφαρμογές και ρυθμίσεις ,το γράφω για να μην παλαβώνετε μεταξύ σας ,προσπαθήστε να βάζετε Κίνα και Ινδία έχουν την περισσότερη σαβούρα και μυστήριες εφαρμογές . Υπόψιν κάτι που είναι νόμιμο στην μία χώρα μπορεί να είναι παράνομο σε άλλη (βλέπε ηχογράφηση χωρίς συνένεση) πληροφοριακά και μόνο για κανονική αλλαγή χώρας κάνουμε επαναφορά πρώτα και μετά επιλέγουμε
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...