Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Είτε του συνδέσω ακουστικά του 1 ευρώ είτε των 150 ευρώ, ο ήχος στο max είναι ενοχλητικά χαμηλά. Υπάρχει κάποιο μενού χωρίς root που να ανεβάζεις την ένταση?

 

(Άσχετο σχόλιο αλλά ανυπόφορο χαρακτηριστικό: Τραγική η παραμετροποίηση της έντασης στους ήχους γενικά -όχι στα ακουστικά-, αν το πας στη χαμηλότερο δυνατό επίπεδο, αντί να ακούγεται ίσα-ίσα οποιαδήποτε ειδοποιηση, ακούγεται στο 1/5 της max έντασης, καμία βελτίωση σε αυτό παρά τις αλεπάλληλες αναβαθμίσεις).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας.

 

Είτε του συνδέσω ακουστικά του 1 ευρώ είτε των 150 ευρώ, ο ήχος στο max είναι ενοχλητικά χαμηλά. Υπάρχει κάποιο μενού χωρίς root που να ανεβάζεις την ένταση?

 

(Άσχετο σχόλιο αλλά ανυπόφορο χαρακτηριστικό: Τραγική η παραμετροποίηση της έντασης στους ήχους γενικά -όχι στα ακουστικά-, αν το πας στη χαμηλότερο δυνατό επίπεδο, αντί να ακούγεται ίσα-ίσα οποιαδήποτε ειδοποιηση, ακούγεται στο 1/5 της max έντασης, καμία βελτίωση σε αυτό παρά τις αλεπάλληλες αναβαθμίσεις).

 

Δοκίμασες και type-c ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται καποια ρυθμιση αυτο με τα type c ακουστικα?? Εγω που το ειχα δοκιμασει δεν ειχα καθολου ηχο...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Είτε του συνδέσω ακουστικά του 1 ευρώ είτε των 150 ευρώ, ο ήχος στο max είναι ενοχλητικά χαμηλά. Υπάρχει κάποιο μενού χωρίς root που να ανεβάζεις την ένταση?

 

(Άσχετο σχόλιο αλλά ανυπόφορο χαρακτηριστικό: Τραγική η παραμετροποίηση της έντασης στους ήχους γενικά -όχι στα ακουστικά-, αν το πας στη χαμηλότερο δυνατό επίπεδο, αντί να ακούγεται ίσα-ίσα οποιαδήποτε ειδοποιηση, ακούγεται στο 1/5 της max έντασης, καμία βελτίωση σε αυτό παρά τις αλεπάλληλες αναβαθμίσεις).

 

Ακουστικά με 50ρι drive τα κουνάει καλά,ειδικά σε μπασστα κομμάτια δεν έχει κατ,γυρνά σε Ελβετία την χώρα και πες μου,μιλάμε πάντα για 3.5ρι Τζακ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι. Υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα να αλλάζει την οθόνη να πάρω να ρωτήσω κόστος;

 

Έβαλα γνωστό μου πριν να πάρει τηλ. Σε ένα σέρβις στην Αθήνα για οθόνη και του είπε ότι δυστυχώς δεν μπορεί ν βρει το ανταλλακτικό. Δεν ξέρω τι παίζει ειλικρινά. Μου είπε να μιλήσεις με κινέζο να σου στείλει amoled

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα με την 11.0.1.0 και δεν βλέπω πρόβλημα υπέρμετρης κατανάλωσης μπαταρίας. Από τις 12 που έπιασα δουλειά μέχρι τώρα, χαζεύω στο facebook, ακούω σταθμούς στο greek radios και κοιτάω ιστοσελίδες με τον Firefox, το κινητό έχει καταναλώσει το 23%...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι. Υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα να αλλάζει την οθόνη να πάρω να ρωτήσω κόστος;

 

Εγώ πραγματικά φίλε μου δεν την άλλαζα με την καμία..Πέταμα, και 200 ευρώ για note 8 κι ας μην έχει amoled.

Κόστος αγοράς amoled μαζί με τοποθέτηση είναι ασύμφορη, που και ακόμα και 100Ε να σου πάει τελική, έχεις το τρελό ρίσκο να δουλεύει άθλια η οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πραγματικά φίλε μου δεν την άλλαζα με την καμία..Πέταμα, και 200 ευρώ για note 8 κι ας μην έχει amoled.

Κόστος αγοράς amoled μαζί με τοποθέτηση είναι ασύμφορη, που και ακόμα και 100Ε να σου πάει τελική, έχεις το τρελό ρίσκο να δουλεύει άθλια η οθονη..

Δεν εχει καμια σχεση η μια οθονη με την αλλη σε ποιοτητα.Την amoled ευχαριστιέσαι να την κοιτας.

Μετα απο amoled δυσκολα θα πας παλι στα ξεπλυμενα χρωματα,οσο καλη και να ειναι,των lcd.

Μην μπερδευεις της 2 συσκευες φιλε,απλα δεν......:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ξαφνικά δεν δουλεύει ο ήχος για τις εισερχόμενες κλήσεις. Το πρόβλημα ξεκίνησε σήμερα.

Ήχος από βίντεο, τραγούδια, YouTube, ξυπνητήρι κτλ παίζει μια χαρά. Έχω καθαρίσει το cache, επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Καμμιά ιδέα ή συμβουλή;

 

Υ. Γ Δεν έχει εγκατασταθεί καινούρια εφαρμογή εδώ και αρκετό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με καλά νέα. Πήγα ξανά στους ήχους κλήσης. Αρχικά δειχνει 4 μεγάλα εικονίδια. Όταν πατούσα εκεί έπαιζε κανονικά ήχος. Πάτησα μετά στο all ringtones και όταν πήγα να ακούσω άλλο ringtone τίποτα. Πατάω να ανέβει η ένταση ήχου και τσουπ, βουαλά!

Σημείωση ότι είχα ελέγξει την ένταση ήχου 10-15 φορές μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι. Υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα να αλλάζει την οθόνη να πάρω να ρωτήσω κόστος;

 

Λογικα αν την παρεις εσυ θα μπορουν να την αλλαξουν. Αλλα δεν νομιζω θα βρεις ευκολα την οθονη εδω. Ρωτα κ το cubestores ειναι Θεσσαλονίκη κ ασχολουνται με xiaomi. Σου εστειλα κ στην προηγουμενη σελιδα απο που μπορεις να προμηθευτεις οθονη.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκε να κανω factory reset για να στρωσει η μπαταρια, αλλα παλι δεν εχω πιασει τα επίπεδα προ miui 11

 

Εγώ πάλι με την 11 είμαι Υπέρ Υπέρ Ευχαριστημένος !! Σχεδόν τρεις μέρες με 7 + ώρες οθόνης

 

jXNi7my.jpg

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκε να κανω factory reset για να στρωσει η μπαταρια, αλλα παλι δεν εχω πιασει τα επίπεδα προ miui 11

 

Δώσε λίγο χρόνο να πατήσει καλά το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ρώτησα πάλι 2 σελίδες πίσω. Στο κινητό όταν συνδέω μέσω jack ακουστικά του 1Ε, είτε JBL των 30 ευρώ,είτε Sony των 150 ευρώ, ο ήχος που παίρνω είναι εκνευριστικά χαμηλός. Είτε παίξω κάτι από youtube, είτε από τον default player, είτε από άλλον player.

 

Η ένταση του ήχου που βγάζει το κινητό στο max στα ακουστικά είναι το μισό και ίσως και πιο κάτω συγκριτικά με ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ συνδεδεμένα σε διάφορα λάπτοπς.

 

Ένας φίλος πρότεινε την αλλαγή του region σε Ελβετία, καμία αλλαγή. Άλλοι σε άλλα φορουμς λένε για άλλες χώρες το region, πάλι όμως καμία αλλαγή.

 

Ειλικρινά, δεν ενοχλεί κανέναν σας αυτό το feature? Εκτός και αν το δικό μου κινητό μόνο έχει πρόβλημα, οπότε και να το επιστρέψω εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ρώτησα πάλι 2 σελίδες πίσω. Στο κινητό όταν συνδέω μέσω jack ακουστικά του 1Ε, είτε JBL των 30 ευρώ,είτε Sony των 150 ευρώ, ο ήχος που παίρνω είναι εκνευριστικά χαμηλός. Είτε παίξω κάτι από youtube, είτε από τον default player, είτε από άλλον player.

 

Η ένταση του ήχου που βγάζει το κινητό στο max στα ακουστικά είναι το μισό και ίσως και πιο κάτω συγκριτικά με ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ συνδεδεμένα σε διάφορα λάπτοπς.

 

Ένας φίλος πρότεινε την αλλαγή του region σε Ελβετία, καμία αλλαγή. Άλλοι σε άλλα φορουμς λένε για άλλες χώρες το region, πάλι όμως καμία αλλαγή.

 

Ειλικρινά, δεν ενοχλεί κανέναν σας αυτό το feature? Εκτός και αν το δικό μου κινητό μόνο έχει πρόβλημα, οπότε και να το επιστρέψω εντός εγγύησης.

 

Φιλε σου απαντησα οτι κουναει μια χαρα 50ρια drive,οποτε μαλλον εχεις καποιο θεμα.

Δεν γραφω για πιο απλα ακουστικα,τα παιζει πολυ καλα.Χωρις θεμα με εντασεις κτλ.

Μην συγκρινεις laptop φιλε,δεν ειναι τα ιδια drive.

Εχεις δοκιμασει επαναφορα?

Με ποια rom εισαι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μην συγκρινεις laptop φιλε,δεν ειναι τα ιδια drive.

Εχεις δοκιμασει επαναφορα?

Με ποια rom εισαι?

 

MIUI 1103

Αλλά το έχω μήνες, το ίδιο χάλια ακουγόταν και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Σε απόλυτη ησυχία οριακά ικανοποιητικά είναι. Αλλά ξαναλέω, τα ίδια ακουστικά, τα ίδια κομμάτια είτε mp3 είτε youtube, το κινητό τα παίζει στη μισή ένταση απότι μπορούν να βγάλουν τα ακουστικά. Πχ στο μετρό, μισοακούω μετρό και μουσική.

 

Επίσης, λες οτι τα κουνάνε τα 50αρια. Δεν είπα ότι το κινητό δεν βγάζει σωστό ήχο από το jack. Παίζει απίστευτα το μπάσο, ακριβώς στο μισό όμως σε ένταση απότι αν το παίξω από άλλη συσκευή. Σαν να έχει βάλει όριο η xiaomi.

 

Θυμάμαι πριν χρόνια, χωρίς να παίρνω όρκο, με alcatel, έμπαινες σε κάποια μενού και άλλαζες το output level. Και όσο και αν έχω ψάξει, δεν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο μενού για το κινητό μας.

 

Και η ειρωνία? Είναι το πιο δυνατό ηχείο του 9Τ χωρίς ακουστικά που έχω ακούσει ποτέ μου συγκριτικά με οποιοδήποτε κινητό, σε σημείο να φοβάμαι ότι θα καεί το ηχείο στο τέρμα. Και με ακουστικά, η απόλυτη ξενέρα.

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1103

Αλλά το έχω μήνες, το ίδιο χάλια ακουγόταν και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Σε απόλυτη ησυχία οριακά ικανοποιητικά είναι. Αλλά ξαναλέω, τα ίδια ακουστικά, τα ίδια κομμάτια είτε mp3 είτε youtube, το κινητό τα παίζει στη μισή ένταση απότι μπορούν να βγάλουν τα ακουστικά. Πχ στο μετρό, μισοακούω μετρό και μουσική.

 

Επίσης, λες οτι τα κουνάνε τα 50αρια. Δεν είπα ότι το κινητό δεν βγάζει σωστό ήχο από το jack. Παίζει απίστευτα το μπάσο, ακριβώς στο μισό όμως σε ένταση απότι αν το παίξω από άλλη συσκευή. Σαν να έχει βάλει όριο η xiaomi.

 

Θυμάμαι πριν χρόνια, χωρίς να παίρνω όρκο, με alcatel, έμπαινες σε κάποια μενού και άλλαζες το output level. Και όσο και αν έχω ψάξει, δεν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο μενού για το κινητό μας.

 

Και η ειρωνία? Είναι το πιο δυνατό ηχείο του 9Τ χωρίς ακουστικά που έχω ακούσει ποτέ μου συγκριτικά με οποιοδήποτε κινητό, σε σημείο να φοβάμαι ότι θα καεί το ηχείο στο τέρμα. Και με ακουστικά, η απόλυτη ξενέρα.

 

Φιλε γραφοντας κουνανε εννοω οτι την ιδια σχεδον ποσοτητα σε ενταση,οχι σε ποιοτητα εκει ειναι πιο κατω,παιρνω απο το sam το 10ρι μου.

Για αυτο εγραψα για επαναφορα,τωρα δεν αποκλειω να εχει θεμα το dac,αλλα ειναι πιο ευκολο το 1o σεναριο της επαναφορας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λίγο χρόνο να πατήσει καλά το λειτουργικό

 

Είναι πάνω από 10 μέρες τώρα.

 

Είχα δεί 9ωρο με τη MIUI 10, γενικά το να περάσω το 7ωρο και να είμαι κοντά στο 8ωρο ήταν μάλλον το σύνηθες....τώρα στο 6ωρο κοντά είμαι στο 20%....

...παρότι έχω βάλει dark theme σε λειτουργικό κι όσες τρίτες εφαρμογές το υποστηρίζουν, απεγκατέστησα εφαρμογές κοκ...

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό παράπονο που έχω ως τώρα, που ελπίζω να έχει απαντηθεί κάπου και να με παραπέμψετε, έχει να κάνει με το Sync των ειδοποιήσεων που αργεί σημαντικά. Σε σύγκριση, δηλαδή, με το P20 που είχα πριν, θα έλεγα πως υπάρχει διαφορά αρκετών δευτερολέπτων, έως και λεπτών για ορισμένες εφαρμογές. Ιδιαίτερα το messenger του Facebook αργεί χαρακτηριστικά να με ειδοποιήσει για τα μηνύματα. Η μπαταρία, ταυτόχρονα, ενώ έχει πολύ καλύτερη απόδοση από κινητά όπως S10 (ελέω mh, έτσι κι αλλιώς, αλλά και efficiency στο background activity), νιώθω ότι θα μπορούσε να βελτιωθεί κι άλλο στο μέλλον.

 

Αυτό που περιγράφεις το έλυσα πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Μπαταρία & απόδοση > Εφαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας. Εκεί κλικάρεις την εφαρμογή που θέλεις να σου δίνει άμεσα ειδοποιήσεις και επιλέγεις "Χωρίς περιορισμούς".

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω έχει να κάνει με τις ειδοποιήσεις όταν έχω κουμπωμένα ακουστικά. Σε ένα Huawei που είχα πριν οι ειδοποιήσεις ακούγονταν κανονικά από το ηχείο της συσκευής. Στο Mi 9T οι ειδοποιήσεις ακούγονται μόνο από τα ακουστικά. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...