Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες για όσους έχουν θέμα με την pop up κάμερα δοκιμάστε το εξής:

 

Εγώ έχω το pro και έχω ενεργοποιημένη την λειτουργία τσέπης. Δοκιμάστε να την απενεργοποιήσετε.

 

δείτε μην η θήκη δεν έχει σωστά περιθώρια κ "σκοτεινιάζει" τον αισθητήρα εγγύτητας που λογικά είναι στην περιοχή του μικροφώνου. Πολλές φορές μου βγάζει μύνημα " μην καλύπτετε το ακουστικό" η κάπως έτσι. Οπότε ίσως παίζει ρόλο. Να έχει κάποιο μηχανισμό προστασίας μην βγαίνει η κάμερα ενώ το έχουμε στην τσέπη.

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ που έγραψες κάτι για το θέμα έστω κ από άλλο φόρουμ. Η αλήθεια είναι ότι έχω λειτουργία τσέπης κ δεν το έχω δοκιμάσει. Θα το τσεκάρω κ θα γράψω την εμπειρία μου. Πάντως εμένα μου φαίνεται ότι κάποιες φορές δεν την βγάζει λόγω αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καταρχάς σε ευχαριστώ που έγραψες κάτι για το θέμα έστω κ από άλλο φόρουμ. Η αλήθεια είναι ότι έχω λειτουργία τσέπης κ δεν το έχω δοκιμάσει. Θα το τσεκάρω κ θα γράψω την εμπειρία μου. Πάντως εμένα μου φαίνεται ότι κάποιες φορές δεν την βγάζει λόγω αισθητήρα.

 

Δεν μου απαντησες ομως.:)

Kαι παλι να ρωτησω,χωρις θηκη τρωει κολληματα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντησες ομως.:)

Kαι παλι να ρωτησω,χωρις θηκη τρωει κολληματα?

Πάμε πάλι, εσύ μπορεί να έχεις την άνεση αν σου πέσει το τηλ κάτω να πάρεις άλλο οπότε μπορείς να το έχεις χωρίς θήκη. Εγώ χρησιμοποιώ και τζαμί κ θήκη. Το δακτυλικό ας πούμε πάει σφαίρα χωρίς τζαμί αλλά εγώ θα του φοράω τζαμί και ας πρέπει να αφήνω το δάκτυλο μισό δεύτερο πάνω.Αν δω οτι δεν παιρνει το δακτυλικό, τοτε θα δω τι θα κάνω. Στα προηγούμενα ποστ ρώτησα αν έχει αισθητήρα που απαγορεύει την κάμερα να βγαίνει,ακόμα και αν ενοχλεί η θήκη θέλω να το ξέρω αν συμβαινει κ σε κάποιον άλλον. 9 στις 10 τις βγαζει και σε καποια φάση παρουσιαζει αδυναμία. Αρχικά ηθελα να ξερω αν ειναι πρόβλημα συσκευής. Η ερώτηση μου εγινε επίσης γιατί υπάρχει πιθανότητα να ειναο απο το τζαμί το οποίο είναι κολλημένο κοντά στον αισθητήρα και καμία φορά στην τσεπη μαζεύει σκόνη από τα ρούχα.

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι η θήκη αλλά ίσως η συγκεκριμένη θήκη. Στο δικό μου με θήκη ποτέ δεν είχα θέμα με την selfie
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι η θήκη αλλά ίσως η συγκεκριμένη θήκη. Στο δικό μου με θήκη ποτέ δεν είχα θέμα με την selfie

 

Με την nillkin που ήταν αρκετά μαλάκια,και δεν καθόταν πάντα καλά, δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Αν το ήξερα δε θα την αγόραζα, δεν έγινε κ κάτι, αλλά με τη spigen έχει απόσταση. Τώρα θα πάρω μια τελείως σκληρή και θα δω. Δεν λέω ότι δεν έχει δίκιο, απλά 300 ευρώ συσκευή δεν την αφήνω εκτεθειμένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται πάντα με θήκη απλά δοκίμασε το αρκετές φορές χωρίς τη θήκη ώστε να βεβαιωθεις ότι φταει η θήκη και όχι το κινητό, δε νομίζω ότι έχει αναφέρει κάποιος αλλος αντίστοιχο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται πάντα με θήκη απλά δοκίμασε το αρκετές φορές χωρίς τη θήκη ώστε να βεβαιωθεις ότι φταει η θήκη και όχι το κινητό, δε νομίζω ότι έχει αναφέρει κάποιος αλλος αντίστοιχο πρόβλημα

 

Aυτο γραφω και εγω δοκιμες να κανει,αλλα μαλλον δεν εγινα ορθά αντιληπτός.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε μια ειδοποίηση στον δεύτερο χώρο σας ανάβει το led? Μέχρι πριν την αναβάθμιση ανάβει Αλλά όταν πήρε την 11 δεν ανάβει καθόλου, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε μια ειδοποίηση στον δεύτερο χώρο σας ανάβει το led? Μέχρι πριν την αναβάθμιση ανάβει Αλλά όταν πήρε την 11 δεν ανάβει καθόλου, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει?

 

Λογικα θα πρεπει να πας να τσεκαρεις τις ρυθμισεις ειδοποιησης της 2ης εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα πρεπει να πας να τσεκαρεις τις ρυθμισεις ειδοποιησης της 2ης εφαρμογης.
Ειναι τσεκαρισμενη και η ειδοποιηση με led αλλα δεν αναβει το led,αλλο ενα τρελλο που μου κανει απο τοτε που πηρε την 11 ειναι οτι ενω το βραδυ ειναι με 70-80% η μπαταρια το πρωι ξυπναω και εχει εξαντληθη η μπαταρια και το κινητο εχει σβησει Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-2019-11-12-21-11-59-243-com-miui-securitycenter.jpg

 

Screenshot-2019-11-12-21-12-02-260-com-miui-securitycenter.jpg

 

Screenshot-2019-11-12-21-12-07-194-com-miui-securitycenter.jpg

 

Γιατί δείχνει μόνιμα το wifi ενώ δεν το έχω συνέχεια ενεργοποιημένο;

Επίσης σήμερα εμφάνισε ξανά τις επιλογές για Volte και vowifi στο μενού

Link to comment
Share on other sites

google dialer apk ξέρει κάποιος που μπορούμε να το βρούμε και να δουλεύει για τη συγκεκριμένη συσκευή;

όπως και pixel cam με αστροφωτογραφία;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

google dialer

https://drive.google.com/drive/folders/1BIc1nXEzrrdVCunJYUW50h_peoneMzCd

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα μπορούμε να ξανα βαλουμε θεματα κανονικα και οχι οπως τωρα... Που αν βαλλεις ένα θεμα αλλάζουν μόνο τα εικονίδια (και μικρενουν για ενα περιοργο λογο) και το κλειδωμα.... Να αλλαζουν ολα οπως το miui 10
Link to comment
Share on other sites

Για το wifi πηγαίνετε στης ρυθμίσεις του wifi , περισσότερες ρυθμίσεις και ξετικαρετε τον βοηθό wifi ,επίσης στην τοποθεσία ξετικαρετε την σάρωση με wifi.

Για gcam οποίος ενδιεφερετε υπάρχει αυτό το group στ telegramm

https://t.me/K20ProPhotography

Επίσης για Miui 11 θέματα

https://t.me/Miui11ThemesIndia

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τον βοηθό τον είχα απενεργοποιήσει ήδη, την σάρωση δεν έβρισκα που είχαν ήδη πει!

 

Edit: Τελικά δεν πρέπει να ήταν bug, αφού έκλεισα την σάρωση σταμάτησε να "γράφει" το WiFi

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει miui dialer το κινητό ? Λέω να δώσω το προ για το απλό μόνο γι'αυτό

Δεν θέλω custom rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε θα μπορούμε να ξανα βαλουμε θεματα κανονικα και οχι οπως τωρα... Που αν βαλλεις ένα θεμα αλλάζουν μόνο τα εικονίδια (και μικρενουν για ενα περιοργο λογο) και το κλειδωμα.... Να αλλαζουν ολα οπως το miui 10

 

Πρέπει να βγουν θέματα για miui11

Υπομονή !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει miui dialer το κινητό ? Λέω να δώσω το προ για το απλό μόνο γι'αυτό

Δεν θέλω custom rom

Ναι, σε global κανονικά αλλά και σε ευρωπαϊκή νομίζω το ίδιο ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

To pro έχει τον Google dialer

Δε μπορεί να φανταστείς το πρόβλημα

Δεν κρατάει ιστορικό κλήσης πάνω από 15 20 μέρες

Το miui μπορεί να σου δείξει και 3 χρόνια πίσω αν ένα νούμερο σε έχει καλέσει

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω και είναι όντως βολικό, μπορεί καθημερινά να χρησιμοποιώ τον ex dialer αλλά για το ιστορικό βολεύει ο miui!
Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc-2/contacts-and-dialer-xiaomi/contacts-and-dialer-xiaomi-11-0-3-1-release/

Αυτός ο miui dealer παίζει ;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω και είναι όντως βολικό, μπορεί καθημερινά να χρησιμοποιώ τον ex dialer αλλά για το ιστορικό βολεύει ο miui!

 

Link ? Δεν τον βρίσκω μόνο θέματα για αυτόν μου βγάζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc-2/contacts-and-dialer-xiaomi/contacts-and-dialer-xiaomi-11-0-3-1-release/

Αυτός ο miui dealer παίζει ;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο pro δεν ανοίγει κρασαρει αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Τον έχουν βγάλει αποτι έμαθα τα τελευταία χρόνια από το play store, αλλά και πάλι σε αυτόν δεν σου δείχνει όλο το ιστορικό. Για να δω το ιστορικό μπαίνω στον miui. Το καλό του είναι η αναζήτηση με Τ9 με ελληνικούς χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...