Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις περασα την 11 εκανα αμεσως factory reset........ τωρα βαριεμαι να κανω ξανα... δεν νομιζω πως θα αλλαξει κατι.....

 

το android system ειναι μονιμα 30% σημερα......! ακομα και στην ακρη να εχω την συσκευη χανει μονο του μπαταρια αν και λογικο να χανει 1% ανα 30λεπτο εχω και το AOD αλλα περα απο το android system που ειναι πολυ υψηλα η μπαταρια με βγαζει μια μερα χρησης....... απλα δεν κραταει ποτε στο 100% αμεσως παει 98%

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το 9Τ εχεις? πια εκδοση εχεις? εγω νομιζω οτι η συγκεκριμενη 11.0.3 (PFJEUXM) εχει το θεμα... δεν εχει νοημα να κανω επαναφορα... θα το αφησω διοτι μπορει να φτιαξει και μονο του αυτο.......

 

Aυτο που αναφερεις φιλε ειναι θεμα sw.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα χάνει περίπου 4 με 5% το βράδυ με κλειστό wifi και επειδή δεν κάνω τρελή χρήση τις περισσότερες μέρες μου κρατάει τρία 24ωρα γεμάτα συν άλλες πόσες ώρες σε αδράνεια και καμία 3μιση με 4παρα ώρες οθόνη. Θα το κάνω μια καλή χρήση για να δω κ πόση οθόνη βγάζει

 

στα στατιστικά μπαταρίας το σύστημα android ποσο της % είναι?

 

εμενα μου τι σπαει που δεν μενει στο 100% η συσκευη και παει αμεσως 98% βαλω κανα game να το καψω λιγο μεχρι να τελιοσει η μπαταρια και να σβησει η συσκευη και μετα θα το φορτισω ξανα..... να δω....!

 

παντως κραταει ολη μερα η μπαταρια και με αρκετη χρηση..... ασχετα απο το drain....

Link to comment
Share on other sites

στα στατιστικά μπαταρίας το σύστημα android ποσο της % είναι?

 

εμενα μου τι σπαει που δεν μενει στο 100% η συσκευη και παει αμεσως 98% βαλω κανα game να το καψω λιγο μεχρι να τελιοσει η μπαταρια και να σβησει η συσκευη και μετα θα το φορτισω ξανα..... να δω....!

 

παντως κραταει ολη μερα η μπαταρια και με αρκετη χρηση..... ασχετα απο το drain....

 

Για αυτο εγραψα οτι ειναι θεμα sw.δεν εχει κατσει καλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χάνει περίπου 4 με 5% το βράδυ με κλειστό wifi και επειδή δεν κάνω τρελή χρήση τις περισσότερες μέρες μου κρατάει τρία 24ωρα γεμάτα συν άλλες πόσες ώρες σε αδράνεια και καμία 3μιση με 4παρα ώρες οθόνη. Θα το κάνω μια καλή χρήση για να δω κ πόση οθόνη βγάζει

Εμένα από το βράδυ στο πρωί με κλειστό Wifi και Mobile Data κατεβαίνει 1 μονάδα στο 6 ωρο περίπου δηλαδή αν είναι στο 77 πάει στο 76.

Και μένα 3 μέρες μου βγάζει άνετα, βέβαια κάθε βράδυ ώρες ύπνου κλείνω Wifi και Mobile Data ως τις 7 που τα ανοίγω.

Η δε οθόνη του πάει περίπου 7 ώρες sot με ανοιχτά πάντα το WiFi και τον Συγχρονισμό από το 100% έως το 20% που το ξαναφορτίζω.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Όποιος έχει θέματα με τη μπαταρία να σετάρει πάλι από την αρχή και να ελέγξει τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών.

 

C2kOPpD.jpg

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Δίχως να θέλω να απογοητεύσω κανέναν,το έβγαλα από την πρίζα στις 14.35 κ ακόμα μέχρι τώρα στις 16.45 είναι ακόμα 100% με ανοιχτό wifi.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πάει και μένα. Ατελείωτη δείχνει η μπαταρία. Μου χει βγάλει sot 12 ώρες οθόνης σε 2 μέρες ή τουλάχιστον 7 ώρες σε 3 μέρες.

Πάντως από τη χρήση που κάνω δεν έχω καταφέρει να την αδειάσω τη μπαταρία σε λιγότερο από 1 24 ωρο!

Εδώ θα πρέπει να πω ότι έχω επιλέξει μαύρο φόντο στο μενού, την φωτεινότητα στο 25% περίπου όχι στο αυτόματο, κλειστό gps, κλειστός

ο βοηθός Wi-Fi και md χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα και πάντα ανοιχτό το WiFi, συγχρονισμός και αναγνώριση προσώπου.

Είμαι με την 11.0.3.0. PFJEUXM

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

άσχετα απο το Android system που ειναι συνέχεια απο 15 εως 35% και το οτι οταν το βγάζω απο την φόρτιση η μπαταρία παει αμεσως 98% παρόλαυτα έπαθα πλάκα που με εβγαλε 9 ώρες οθόνη κατι που με ξάφνιασε μπορώ να πω...

 

το αλλο θέμα τώρα ειναι οτι το wifi 2.4 G χάνει πολύ... δοκίμασα και αλλες συσκευές xiaomi τα ίδια...

 

με 5G όμως ολα ειναι τέλεια...!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πάει και μένα. Ατελείωτη δείχνει η μπαταρία. Μου χει βγάλει sot 12 ώρες οθόνης σε 2 μέρες ή τουλάχιστον 7 ώρες σε 3 μέρες.

Πάντως από τη χρήση που κάνω δεν έχω καταφέρει να την αδειάσω τη μπαταρία σε λιγότερο από 1 24 ωρο!

Εδώ θα πρέπει να πω ότι έχω επιλέξει μαύρο φόντο στο μενού, την φωτεινότητα στο 25% περίπου όχι στο αυτόματο, κλειστό gps, κλειστός

ο βοηθός Wi-Fi και md χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα και πάντα ανοιχτό το WiFi, συγχρονισμός και αναγνώριση προσώπου.

Είμαι με την 11.0.3.0. PFJEUXM

 

Με τόση αυτονομία που έχεις γιατί να κάνεις τόση οικονομία πχ φωτεινότητα οθόνης; Τι να φορτίσεις σε 3 μέρες τι να φορτίσεις σε 2. Χαρείτε τις συσκευές σας :)

Link to comment
Share on other sites

Με τόση αυτονομία που έχεις γιατί να κάνεις τόση οικονομία πχ φωτεινότητα οθόνης; Τι να φορτίσεις σε 3 μέρες τι να φορτίσεις σε 2. Χαρείτε τις συσκευές σας :)

 

Μα δεν κάνω οικονομία. Η οθόνη πιο πάνω σε φωτεινότητα με ενοχλεί στο σπίτι. Όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο με ήλιο εννοείται πως βάζω

την αυτόματη. Πουθενά δεν κάνω οικονομία δεν με ενδιαφέρει καν το θέμα και την ίδια χρήση κάνω 5 χρόνια με xiaomi και άλλα τηλέφωνα

μου έβγαζαν 3-5 ώρες οθόνης το 24 ωρο. Αυτό, αν και πολύ φοβάμαι τα επόμενα updates της Xiaomi, είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει από

πλευράς μπαταρίας.

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κάνω οικονομία. Η οθόνη πιο πάνω σε φωτεινότητα με ενοχλεί στο σπίτι. Όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο με ήλιο εννοείται πως βάζω

την αυτόματη. Πουθενά δεν κάνω οικονομία δεν με ενδιαφέρει καν το θέμα και την ίδια χρήση κάνω 5 χρόνια με xiaomi και άλλα τηλέφωνα

μου έβγαζαν 3-5 ώρες οθόνης το 24 ωρο. Αυτό, αν και πολύ φοβάμαι τα επόμενα updates της Xiaomi, είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει από

πλευράς μπαταρίας.

 

Μια χαρά. Νόμιζα ότι εχεις κλειστη αυτόματη φωτεινότητα, gps κλπ για λόγους οικονομίας.

Link to comment
Share on other sites

απο το 100% σε 30λεπτα χρηση πηγε 90%

 

το p20 pro απο την αλλη ηταν στο 100% για 25-30 λεπτα...

 

μηπως τελικα να κατεβασω την ρομ και να κανω επαναφορα?

 

κατι δεν παει καλα απο την αρχη...

 

edit: κανω για αρχη reinstall update χωρις επαναφορα...!

 

διαβασα στο reddit οτι εχει φτιαξει αυτο το bug σε αρκετα ατομα... για να δουμε.....!

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Δύο εβδομάδες με την 11.0.1.0, καθώς η δικιά μου δεν έχει νέα αναβάθμιση και δεν βλέπω προβλήματα με την μπαταρία. 5 ώρες στο YouTube και γυρνάω από την δουλειά στο 55%, μαζί με Facebook και σερφάρισμα.

 

Την φορτίζω πάντα πάνω από το 40%.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την σέλφι κάμερα ως τώρα; Από την αρχή κατά καιρούς μου έκανε θέματα με το να την βγάλει καμία φορά. Σήμερα έβγαλα την θήκη για να το καθαρίσω και για να μπορέσω να το κάνω να την βγάλει μου πήρε ώρα. Σε κάποια φάση ούτε βαθμονόμηση δεν έκανε. Μετά από λίγο παρατήρησα ότι ήταν λίγο λοξά μέσα και την πάτησα να ισιώσει, μετά έκανε κανονικά βαθμονόμηση και τώρα φαίνεται να δουλεύει κανονικά. Μου κάνει εντύπωση, υποτίθεται ότι αντέχει πάνω από 300.000 ανοίγματα. Για να δούμε Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την σέλφι κάμερα ως τώρα; Από την αρχή κατά καιρούς μου έκανε θέματα με το να την βγάλει καμία φορά. Σήμερα έβγαλα την θήκη για να το καθαρίσω και για να μπορέσω να το κάνω να την βγάλει μου πήρε ώρα. Σε κάποια φάση ούτε βαθμονόμηση δεν έκανε. Μετά από λίγο παρατήρησα ότι ήταν λίγο λοξά μέσα και την πάτησα να ισιώσει, μετά έκανε κανονικά βαθμονόμηση και τώρα φαίνεται να δουλεύει κανονικά. Μου κάνει εντύπωση, υποτίθεται ότι αντέχει πάνω από 300.000 ανοίγματα. Για να δούμε

 

Ξεκινα και μετρα μεχρι 300.000.....:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι συμβαίνει με την συσκευή μου αλλα έκανα reinstall και επαναφορά αλλα δεν στρώνει το πρόβλημα με την μπαταρία.... κάθε μέρα και χειρότερα μπορώ να πω..... σήμερα το φόρτισα ήταν 100% πάω για ένα καφέ μέσα σε μια ώρα είχε πάει 90% χωρίς χρήση.... χωρίς τίποτα να τρέχει από πίσω...! μονο το android system που είναι μόνιμα στο 18% ότι και να κάνω δεν λέει να στρώσει.....!

 

τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

απο το 100% σε 30λεπτα χρηση πηγε 90%

το p20 pro απο την αλλη ηταν στο 100% για 25-30 λεπτα...

μηπως τελικα να κατεβασω την ρομ και να κανω επαναφορα?

κατι δεν παει καλα απο την αρχη...

edit: κανω για αρχη reinstall update χωρις επαναφορα...!

διαβασα στο reddit οτι εχει φτιαξει αυτο το bug σε αρκετα ατομα... για να δουμε.....!

δεν ξέρω τι συμβαίνει με την συσκευή μου αλλα έκανα reinstall και επαναφορά αλλα δεν στρώνει το πρόβλημα με την μπαταρία.... κάθε μέρα και χειρότερα μπορώ να πω..... σήμερα το φόρτισα ήταν 100% πάω για ένα καφέ μέσα σε μια ώρα είχε πάει 90% χωρίς χρήση.... χωρίς τίποτα να τρέχει από πίσω...! μονο το android system που είναι μόνιμα στο 18% ότι και να κάνω δεν λέει να στρώσει.....!

τι μπορώ να κάνω?

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα μια επαναφορά χωρίς back και θα το έκανα από την αρχή το σετάρισμα μόνο με το λογαριασμό Google.

 

Το δικό μου από χθες με 37 λεπτά οθόνης από το 100% μπαταρίας έχει πάει σε 9,5 ώρες στο 95%

Το δικό σου δεν δικαιολογείται με τίποτα και επειδή κάποια ρύθμιση είναι πειραγμένη και θέλει ψάξιμο καλύτερα να κάνεις επαναφορά και

στήσιμο από την αρχή σε όλα.

 

K421CXE.jpg

 

Και εδώ μέχρι που έχει φτάσει σε μπαταρία

 

q6NzKb2.jpg

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα και μετρα μεχρι 300.000.....:p

 

Είμαι στις 299.850.... νομίζω έχω δρόμο ακόμα;

;p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι συμβαίνει με την συσκευή μου αλλα έκανα reinstall και επαναφορά αλλα δεν στρώνει το πρόβλημα με την μπαταρία.... κάθε μέρα και χειρότερα μπορώ να πω..... σήμερα το φόρτισα ήταν 100% πάω για ένα καφέ μέσα σε μια ώρα είχε πάει 90% χωρίς χρήση.... χωρίς τίποτα να τρέχει από πίσω...! μονο το android system που είναι μόνιμα στο 18% ότι και να κάνω δεν λέει να στρώσει.....!

 

τι μπορώ να κάνω?

 

Ναι μάλλον πρέπει να κάνεις ολική επαναφορά και φτου από την αρχή. Είναι πολύ το drain που έχεις. Αυτή τη στιγμή εμένα είναι στο 87% από χτες το βράδυ που το έβγαλα 1.15 από την πρίζα με 1 ώρα οθόνη ως τώρα και ανοιχτό το βράδυ σε εξοικονόμηση

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στις 299.850.... νομίζω έχω δρόμο ακόμα;

;p

 

Δώσε πόνο!!!:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

θα σύστηνα πάντως να περιμένεις 1-2 μέρες να δεις αν επιμένει το battery drain.

Είχα κι εγώ κάτι περίεργα, που κάποιες μέρες έχει παραπάνω drain σε standby (όχι τόσο δραματικό),

το οποίο δεν μπόρεσα να το αποδώσω κάπου στα σίγουρα.

Ως ύποπτα έχω τα: Google Photos -> backup, Raise to wake και άλλες ρυθμίσεις όταν είναι Off το κινητό,

και πιθανόν app updates που ίσως και να μη μπορούν να εγκατασταθούν και να μένουν κολλημένα.

Δες αν επιμένει το drain μερικές μέρες, και μετά αποφάσισέ το για factory reset

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έκανα μια επαναφορά χωρίς back και θα το έκανα από την αρχή το σετάρισμα μόνο με το λογαριασμό Google.

 

Το δικό μου από χθες με 37 λεπτά οθόνης από το 100% μπαταρίας έχει πάει σε 9,5 ώρες στο 95%

Το δικό σου δεν δικαιολογείται με τίποτα και επειδή κάποια ρύθμιση είναι πειραγμένη και θέλει ψάξιμο καλύτερα να κάνεις επαναφορά και

στήσιμο από την αρχή σε όλα.

 

K421CXE.jpg

 

Και εδώ μέχρι που έχει φτάσει σε μπαταρία

 

q6NzKb2.jpg

 

φιλε μου και ομως περα απο το drain εβγαλα 8.5 ωρες οθονη.....! δεν ελεγε να πεσει με τπτ η μπαταρια απο το 15% τρελο ετσι?

 

εσενα οπως βλεπω στης photo το chrome ειναι 41% εμενα τοσο παει το android system.. :lol:

 

εκανα επαναφορα χωρις backup... μεχρι και reinstall της rom... δεν φτιαχνει αλλα σιγα.....

 

θα περιμενω νεο update...

 

πια rom φοραει το δικο σου?

 

η davinci global 11.0.3 εχει αυτο το τρελο προβλημα... σε αλλους μετα εφτιαξε και αλλη ειχαν ακομα χειροτερα θεμα δηλαδη απο 100% ειχανε drain που εφτανε η μπαταρια σε 3 ωρες στο 40% χωρις καν χρηση..... παλι καλα δεν εχω κατι τετιο...

 

εκτος αυτου εχει τρελα bugs Μου εμφανιζει στο viber μια επαφη 5 φορες.... της επαφες μου της εχω μονο στο google account σε αλλα κινητα δεν μου το κανει αυτο... τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και ομως περα απο το drain εβγαλα 8.5 ωρες οθονη.....! δεν ελεγε να πεσει με τπτ η μπαταρια απο το 15% τρελο ετσι?

εσενα οπως βλεπω στης photo το chrome ειναι 41% εμενα τοσο παει το android system.. :lol:

εκανα επαναφορα χωρις backup... μεχρι και reinstall της rom... δεν φτιαχνει αλλα σιγα.....

θα περιμενω νεο update...

πια rom φοραει το δικο σου? η davinci global 11.0.3 εχει αυτο το τρελο προβλημα... σε αλλους μετα εφτιαξε και αλλη ειχαν ακομα χειροτερα θεμα δηλαδη απο 100% ειχανε drain που εφτανε η μπαταρια σε 3 ωρες στο 40% χωρις καν χρηση..... παλι καλα δεν εχω κατι τετιο...

εκτος αυτου εχει τρελα bugs Μου εμφανιζει στο viber μια επαφη 5 φορες.... της επαφες μου της εχω μονο στο google account σε αλλα κινητα δεν μου το κανει αυτο... τι να πω...

 

Όχι φίλε μου δεν ισχύει αυτό που λες, την 11.0.3.0 έχω και όπως βλέπεις και στα print screen και ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα (κανένα όχι μόνο μπαταρίας)

 

DU9UgvI.jpg

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν ισχύει αυτό που λες, την 11.0.3.0 έχω και όπως βλέπεις και στα print screen και ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα (κανένα όχι μόνο μπαταρίας)

 

DU9UgvI.jpg

 

Ο φιλος εχει καποιο θεμα με καποια εφαρμογη προφανως,

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω τη συσκευή εδώ και μια εβδομάδα και έχω παρατηρήσει ότι πέφτει αρκετά η μπαταρία. Έκλεισα την always on οθόνη, έκλεισα το raise to wake up, έβαλα να ανανεώνονται στο υπόβαθρο μόνο οι εφαρμογές που θέλω, ξανακατεβασα τη ρομ (official global stable 11.0.1) και την έκανα re-install. Το drain συνεχιζόταν οπότε το αποδέχτηκα. Χτες το βράδυ , άφησα επίτηδες το κινητό σε flight mode κι έπεσε η μπαταρία 23% σε 7 ώρες, οπότε σιγουρευτηκα ότι έχει κάποιο θέμα. Το Android system είχε φτάσει 70%. Η μόνη λύση είναι να κάνω επαναφορά;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω τη συσκευή εδώ και μια εβδομάδα και έχω παρατηρήσει ότι πέφτει αρκετά η μπαταρία. Έκλεισα την always on οθόνη, έκλεισα το raise to wake up, έβαλα να ανανεώνονται στο υπόβαθρο μόνο οι εφαρμογές που θέλω, ξανακατεβασα τη ρομ (official global stable 11.0.1) και την έκανα re-install. Το drain συνεχιζόταν οπότε το αποδέχτηκα. Χτες το βράδυ , άφησα επίτηδες το κινητό σε flight mode κι έπεσε η μπαταρία 23% σε 7 ώρες, οπότε σιγουρευτηκα ότι έχει κάποιο θέμα. Το Android system είχε φτάσει 70%. Η μόνη λύση είναι να κάνω επαναφορά;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε διαβασε τις σελιδες πιο πισω.ολα δειχνουν θεματα με εφαρμογες που τρεχετε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...