Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi 9t από σκρουτζομάγαζο, συγκεκριμένα από τον Καραβασίλη. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου ανέφερε κάτι περίεργα τύπου δεν έχει 2 χρόνια εγγύηση, δεν έχει Ελληνικά και κάτι τέτοια. Πιθανόν επειδή ζήτησα τιμολόγιο.

 

Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο; Η συσκευή αναφέρεται ως Global Version, υποθέτω θα είναι οκ όλες οι Ελληνικές Μπάντες 4G;

 

Με την εγγύηση τι παίζει; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 χρονια εγγυηση μονο απο Infoquest δικτυο (μολις το φερουν). Οι υπολοιποι 1 χρονο και εαν παθει κατι το στελνουν εξω.

 

Εαν θες 2 χρονια εγγυηση τωρα, η μονη λυση ειναι

 

https://www.amazon.es/Xiaomi-Dual-128GB-Piano-Black/dp/B07RLNXRV5/ref=sr_1_1?__mk_es_ES=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=mi9t&qid=1562506837&s=gateway&sr=8-1

 

Και εγω ψηνομαι για αγορα, αλλα θεωρω οτι μια αναμονη μεχρι να τελειωσουν τα μπανια ειναι καλυτερη

Edited by Fotis_Greece
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η υποχρεωτική 2ετης εγγύηση σε ηλεκτρονικά προϊόντα δεν ισχύει με βάση την κοινοτική οδηγία;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ναι. Πρακτικα το πουλουν με δικη τους εισαγωγη απο Κινα ή οπου αλλου και δινουν την ετησια εγγυηση που παιρνουν και αυτοι απο τους κινεζους
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμη για αγορά όπως και για κάθε τηλέφωνο που μόλις κυκλοφορεί. Σε 1-2 μήνες θα έχει πάει η τιμή εκεί που πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμη για αγορά όπως και για κάθε τηλέφωνο που μόλις κυκλοφορεί. Σε 1-2 μήνες θα έχει πάει η τιμή εκεί που πρέπει.

 

Ποια είναι η τιμή του κινητού?πόσο περιμένουμε να πέσει ένα τηλέφωνο με αμολεντ οθόνη σαρωτή δαχτυλ αποτυπωματος στην οθόνη εάν καλό επεξεργαστή και pop up κάμερα??!!ναι σε ένα χρόνο μπορεί να έχει 200 ευρώ.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κάρτα sd η ελάχιστη χωρητικότητα το 2020 είναι 128 GB

 

Οπότε να κοιτατε σε αυτές τις χωρητικότητες

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο στα 399. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και δεν είχα πολύ υψηλά στάνταρ καθώς έρχομαι απο Xiaomi redmi note 4. Κάμερα έχει καλή και η οθόνη είναι πολύ ωραία. Γενικά τα ελάχιστα bezel σε συνδυασμό με την pop up selfie είναι σούπερ. Θεωρώ ότι στα 399 που το αγόρασα δεν αξίζει. Ειδικά την 64 gb έκδοση που πήρα. Στα 300 με 350 είναι όμως πολύ τίμιο. Δεν θεωρώ ότι έχει αντίπαλο εκεί. Όποιος θέλει οτιδήποτε με ρωτάει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο στα 399. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και δεν είχα πολύ υψηλά στάνταρ καθώς έρχομαι απο Xiaomi redmi note 4. Κάμερα έχει καλή και η οθόνη είναι πολύ ωραία. Γενικά τα ελάχιστα bezel σε συνδυασμό με την pop up selfie είναι σούπερ. Θεωρώ ότι στα 399 που το αγόρασα δεν αξίζει. Ειδικά την 64 gb έκδοση που πήρα. Στα 300 με 350 είναι όμως πολύ τίμιο. Δεν θεωρώ ότι έχει αντίπαλο εκεί. Όποιος θέλει οτιδήποτε με ρωτάει.

 

Το αγόρασες με τιμολόγιο? Η εγγύηση κλασσικά 1 χρόνο από το μαγαζι και απο ποιό αν επιτρέπεται?

Πάντως εαν το παρω θα είναι από Ελλάδα λόγω τιμολογίου. Απλά είναι ακόμη πολύ ακριβό θεωρώ και όπως αναφέρεις η τιμή που είναι "τίμια" είναι 300 και κατω ιδίως για την έκδοση με 64 μνήμη. Άρα θέλει κανα διμηνο και βάλε. Πες μας σε παρακαλώ οι ειδοποιήσεις με το led στην κορυφή είναι λειτουργικές? Από ταχύτητα απόκρισης στις εφαρμογές πιστεύω είναι σφαίρα

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασες με τιμολόγιο? Η εγγύηση κλασσικά 1 χρόνο από το μαγαζι και απο ποιό αν επιτρέπεται?

Πάντως εαν το παρω θα είναι από Ελλάδα λόγω τιμολογίου. Απλά είναι ακόμη πολύ ακριβό θεωρώ και όπως αναφέρεις η τιμή που είναι "τίμια" είναι 300 και κατω ιδίως για την έκδοση με 64 μνήμη. Άρα θέλει κανα διμηνο και βάλε. Πες μας σε παρακαλώ οι ειδοποιήσεις με το led στην κορυφή είναι λειτουργικές? Από ταχύτητα απόκρισης στις εφαρμογές πιστεύω είναι σφαίρα

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Το κινητό πάει σφαίρα. Δεν κολλάει πουθενά. Επίσης η οθόνη του είναι φανταστική. Το πήρα 320 με τιμολόγιο από το fair.gr. Τώρα το led εκεί πάνω που είναι δεν το βλέπεις εύκολα. Εγώ το παρατήρησα τώρα που το είπες.

Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα σε φώτο και βίντεο πως την βλέπεις;

Φωτογραφίες βγάζει πραγματικά αξιοπρεπέστατες. Τυγχάνει να είμαι ταξίδι τώρα και βγάζω συνεχώς. Τις συγκρίνω και με Huawei P20 pro και είναι ισάξιες σχεδόν. Επίσης και οι νυχτερινές είναι αρκετά καλές. Συγκρίνω βέβαια και με Xiaomi redmi note 4 που έβγαζε πολύ κακές νυχτερινές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

 

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi 9t από σκρουτζομάγαζο, συγκεκριμένα από τον Καραβασίλη. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου ανέφερε κάτι περίεργα τύπου δεν έχει 2 χρόνια εγγύηση, δεν έχει Ελληνικά και κάτι τέτοια. Πιθανόν επειδή ζήτησα τιμολόγιο.

 

 

 

Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο; Η συσκευή αναφέρεται ως Global Version, υποθέτω θα είναι οκ όλες οι Ελληνικές Μπάντες 4G;

 

 

 

Με την εγγύηση τι παίζει; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τον καραβασιλη στη Νίκαια λες; Εγώ από εκεί πήρα το nore 7. Σου δίνει εγγύηση 1 χρόνο. Και έχει ένα συνεργάτη που σου φτιάχνει κάποια από ότι μου είπε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συγκαταλέγεται στην σειρά mi η στην redmi , γιατί η εναλλακτική ονομασία του είναι το k20 pro . ? Εν συγκρίσει με ένα mi 9 se σε ποιότητα τί λέει ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συγκαταλέγεται στην σειρά mi η στην redmi , γιατί η εναλλακτική ονομασία του είναι το k20 pro . ? Εν συγκρίσει με ένα mi 9 se σε ποιότητα τί λέει ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θεωρητικά ειναι ναυαρχίδα της Redmi, ή μεσαία κατηγορία Mi. Κατασκευαστικά, και γενικότερα ποιοτικά, είναι σαφώς ανώτερο απο το Redmi Note 7 που είχα, σε ολα τα επίπεδα, και το βρήκα και ελάχιστα καλύτερο απο Mi 9 SE. Το Mi 9T τουλάχιστον ποιοτικά του ταιριάζει. Εϊναι ένα μεγαλύτερο Mi9, με πιο αδύναμο SoC.

 

Εγω εχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος απο το κινητό. Καλό το μέγεθος του, μαγικη η απουσία Notch, πολύ καλή οθόνη, αξιοπρεπέστατες κάμερες, και αυτονομία εφάμιλλη με το Redmi Note 7 που ειχα πριν. Πραγματικά κανένα ιδιαίτερο παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Στο mi9t μπαίνει η gcam όπως στο note 7 η θέλει να το ξεκλειδώσεις;

 

Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα. Σήμερα πήρα το κινητό και την έβαλα. Η διαφορά στις νυχτερινές είναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια δείγματα από φωτογραφίες. Θα προσπαθήσω να βάλω και σύγκριση με Huawei P20 pro.

https://m.imgur.com/a/ACgWHif

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά σε θέμα CPU και απόκριση στη χρήση του τηλεφώνου έχει τόσο μεγάλη διαφορά το k20 με το k20 pro (730 vs 855) όπως φαίνεται στο antutu? Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα γραφικά μιας και δεν παίζω games στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...