Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο gearbest το 128αρι βγαινει πανω απο 350. Δεν ισχυει το κουπονι που δινει GBMI9T800

 

Μια χαρά ισχύει βλέπω και αφαιρεί -75$ βγαίνοντας τελική 319,99$. Δηλαδή στα 285€.

Τιμή πειρασμός η αλήθεια ειναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια χαρά ισχύει βλέπω και αφαιρεί -75$ βγαίνοντας τελική 319,99$. Δηλαδή στα 285€.

Τιμή πειρασμός η αλήθεια ειναι

Πάμε σφαίρα για το 250άρι παιδιά...όποιος αντέχει να περιμένει.

Σ' αυτή την τιμή αξίζει το 128άρι.

Βλέπω και ο καυμός ο δικός μου το Redmi Note 7 Pro έχει πέσει κοντά στα 200 €

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά σε θέμα CPU και απόκριση στη χρήση του τηλεφώνου έχει τόσο μεγάλη διαφορά το k20 με το k20 pro (730 vs 855) όπως φαίνεται στο antutu? Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα γραφικά μιας και δεν παίζω games στο κινητό.

 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε σφαίρα για το 250άρι παιδιά...όποιος αντέχει να περιμένει.

Σ' αυτή την τιμή αξίζει το 128άρι.

Βλέπω και ο καυμός ο δικός μου το Redmi Note 7 Pro έχει πέσει κοντά στα 200 €

 

Όσοι θα περιμένουμε ως Σεπτέμβρη κάπου εκεί θα το πάρουμε περί τα 250€ αν και με 285€ ήδη μπορεί να δούμε και πιο κάτω τιμή αν κυκλοφορήσει ως τότε και η pro έκδοση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θα περιμένουμε ως Σεπτέμβρη κάπου εκεί θα το πάρουμε περί τα 250€ αν και με 285€ ήδη μπορεί να δούμε και πιο κάτω τιμή αν κυκλοφορήσει ως τότε και η pro έκδοση

 

https://gr.gizchina.com/2019/07/10/xiaomi-mi-9t-now-available-gear-2-2/

 

257 gearbest:)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο Banggood με Priority στα 282€ το 6/128. Μιας και ερχομαι απο OnePlus 5T με φοβιζει μονο το MIUI σε σχεση με Oxygen. Θα δειξει. Καιρο ειχα να δοκιμασω Xiaomi, ελπιζω να μην με απογοητευσει.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια δείγματα από φωτογραφίες. Θα προσπαθήσω να βάλω και σύγκριση με Huawei P20 pro.

https://m.imgur.com/a/ACgWHif

 

H Σιγκαπουρη ειναι εξαιρετικη,οι φωτο οχι και τοσο,ειδικα οι βραδυνες με αρκετο θορυβο

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο Banggood με Priority στα 282€ το 6/128. Μιας και ερχομαι απο OnePlus 5T με φοβιζει μονο το MIUI σε σχεση με Oxygen. Θα δειξει. Καιρο ειχα να δοκιμασω Xiaomi, ελπιζω να μην με απογοητευσει.

 

Με το καλό και να το χαρεις. Πάντως βλέπω ότι στο skroutz η τιμή κατεβαίνει γρήγορα. Έφτασε 354 & 378 δηλαδή χωρίς ΦΠΑ 285 & 305. Μια χαρά πάει το πράγμα. Πιστέυω προς το τέλος του καλοκαιριού θα έχει πέσει τουλάχιστον ένα 50άρικο. Και προφανώς αξίζει η αγορά του 128 για 20 ευρώ διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Από gearbest θα πληρώσω τελωνείο;

Ευχαριστώ πολύ

 

Όχι έχει Ολλανδικό tracking number. Και εγώ το περιμένω από Gearbest σε μερικές μέρες

Link to comment
Share on other sites

Με το pro έχει τις ίδιες κάμερες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, το GearBest έχει βγάλει το 128άρι στα 271 ευρώ, για όποιον πιθανόν ενδιαφέρεται. Εγώ γμτ παρήγγειλα χθες το 64άρι στα 264... που να το ξερα!
Link to comment
Share on other sites

Με το pro έχει τις ίδιες κάμερες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχω καταλάβει καλά ναι απλά το Mi 9T δεν υποστηρίζει 4K 60fps λόγω SoC.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, το GearBest έχει βγάλει το 128άρι στα 271 ευρώ, για όποιον πιθανόν ενδιαφέρεται. Εγώ γμτ παρήγγειλα χθες το 64άρι στα 264... που να το ξερα!

 

Και εγώ την πάτησα έτσι ρε μαν :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά ναι απλά το Mi 9T δεν υποστηρίζει 4K 60fps λόγω SoC.

 

Οι διαφορές με το pro αναφέρονται στην πρώτη σελίδα. Παρόμοια κάμερα έχουν (Sony imx 582 που διαφέρει με τον 586 του pro στο 4κ 60fps -που δεν υποστηρίζει το soc ούτως ή άλλως). Από τιμή θα πέσει πολυ όταν υπάρχει διαθεσιμότητα και ανταγωνισμός (από Σεπτέμβρη).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πάτησα έτσι ρε μαν :rolleyes:

 

τι την πατήσατε ρε παιδιά,μετα απο 1-2 μηνες θα εχει 240 .....αυτο γινετε παντα και σε ολα τα κινητά.Οποιος δεν βιάζετε κερδίζει,είναι γνωστό.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

τι την πατήσατε ρε παιδιά,μετα απο 1-2 μηνες θα εχει 240 .....αυτο γινετε παντα και σε ολα τα κινητά.Οποιος δεν βιάζετε κερδίζει,είναι γνωστό.

 

Σωστά, είναι γνωστό, αλλά άλλο πτώση τιμής 15 ευρώ σε 1-2 μήνες, κι άλλο πτώση τιμής 20 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες. Όπως και να'χει, για μένα που συνήθως κρατάω τις συσκευές μου περίπου 3 χρόνια, καλή τιμή μου φαίνεται τα 260 με μεταφορικά/ασφάλεια που μου ήρθε το 64άρι.

 

Προέρχομαι απο Redmi 3 Pro, οπότε ελπίζω να δω σημαντική βελτίωση, πρωτίστως στην κάμερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, είναι γνωστό, αλλά άλλο πτώση τιμής 15 ευρώ σε 1-2 μήνες, κι άλλο πτώση τιμής 20 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες. Όπως και να'χει, για μένα που συνήθως κρατάω τις συσκευές μου περίπου 3 χρόνια, καλή τιμή μου φαίνεται τα 260 με μεταφορικά/ασφάλεια που μου ήρθε το 64άρι.

 

Προέρχομαι απο Redmi 3 Pro, οπότε ελπίζω να δω σημαντική βελτίωση, πρωτίστως στην κάμερα. :)

 

Ειναι γνωστο οτι στην αρχη ολα εχουν μεγαλη πτωση και μετα απο ενα χρονικο διαστημα δεν αξιζει να περιμενεις.

πχ το note 7 στα 200 και στα 180 αξιζε να περιμενεις,τωρα στα 150/140 το παιρνεις ,γιατι απο εδω και περα δεν αξιζει να περιμενεις 3 μηνες για 10 ευρω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, το GearBest έχει βγάλει το 128άρι στα 271 ευρώ, για όποιον πιθανόν ενδιαφέρεται. Εγώ γμτ παρήγγειλα χθες το 64άρι στα 264... που να το ξερα!

Πριν το βγάλει στα 271€ έπαιζε κουπόνι στα 282€ το 6/128. Δηλαδη με +18€ παιρνεις διπλάσιο αποθηκευτικό. Μικρή η διαφορά στα €, τεράστια στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, είναι γνωστό, αλλά άλλο πτώση τιμής 15 ευρώ σε 1-2 μήνες, κι άλλο πτώση τιμής 20 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες. Όπως και να'χει, για μένα που συνήθως κρατάω τις συσκευές μου περίπου 3 χρόνια, καλή τιμή μου φαίνεται τα 260 με μεταφορικά/ασφάλεια που μου ήρθε το 64άρι.

 

 

 

Προέρχομαι απο Redmi 3 Pro, οπότε ελπίζω να δω σημαντική βελτίωση, πρωτίστως στην κάμερα. :)

Σε 2 μήνες θα έχει ανακοινώσει Ιδη αντικατάσταση..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο WIFI CALL + VOLTE λειτουργει και το MI MESSAGE για οσους τ ξερουν τι κανει αυτο..,
Μόνο αν αλλάξεις χώρα εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης, το wificall Kai volte λειτουργούν κανονικά,cosmote που έχω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα το κινητό στην έκδοση 64 γιγα στα 399 από το eshop.λογικα δεν αξίζει σε αυτή την τιμή ε...

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...