Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό γλιστράει εύκολα από το χέρι? Για θήκη τι προτείνετε?
Αν βάλεις την θήκη που έχει μέσα γλιστράει σαν σουπιά, εγώ πήρα μια σιλικόνης με 4€ ενισχυμένη και στις γωνιές λίγο και είναι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είμαι έτοιμος να πάρω το 128αρι το μπλε που το έχουν και το Banggood στα 267

με priority Direct mail και το Gearbest με priority line μεσω Netherlands Registered στα 268. Τώρα το ερώτημα είναι ποιο από τα δυο να προτιμήσω .

 

Μακάρι τα skroutzoμαγαζα να είχαν ποιο λογικές τιμές αφού μιλάμε για 100 ευρώ περίπου διαφορά.

 

Στο παρελθόν έχω φέρει και από τα 2 καταστήματα χωρίς προβλήματα τελωνείου και αποστολών, και τώρα διαβάζω παράπονα από πολλά παιδιά ότι άλλο βάζουν για αποστολή και με άλλο τρόπο στέλνουν, με αποτέλεσμα μεγάλες καθυστερήσεις και σε κάποιες περιπτώσεις και τελωνεία.

Έχω παραγγείλει το μαύρο 64αρι από Banggod από τις 7)7 με priority.To πακέτο έχει φύγει με ένα περιεργο tracking number κάποιας εταιρείας Royal και ακόμα είναι Πολωνία. Δεν ξαναπαραγγελνω από αυτούς με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το μαύρο 64αρι από Banggod από τις 7)7 με priority.To πακέτο έχει φύγει με ένα περιεργο tracking number κάποιας εταιρείας Royal και ακόμα είναι Πολωνία. Δεν ξαναπαραγγελνω από αυτούς με τίποτα

 

Πω ρε φίλε δεν είναι NL? Έτυχες στην περίπτωση κρατά μας ενήμερους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε banggood και gearbest να υποθέσω ότι τα κινητά έχουν την επίσημη global και περνούν κανονικά αναβαθμίσεις από την xiaomi. Σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε banggood και gearbest να υποθέσω ότι τα κινητά έχουν την επίσημη global και περνούν κανονικά αναβαθμίσεις από την xiaomi. Σωστά?

 

Yes με το που το άνοιξα πήρε την τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το μαύρο 64αρι από Banggod από τις 7)7 με priority.To πακέτο έχει φύγει με ένα περιεργο tracking number κάποιας εταιρείας Royal και ακόμα είναι Πολωνία. Δεν ξαναπαραγγελνω από αυτούς με τίποτα

 

Αυτά φοβάμαι και εγώ γιαυτό ρώτησα. Από Gearbest μήπως είναι καλύτερα τελικά, δεν θέλω να φάω τέτοια αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά φοβάμαι και εγώ γιαυτό ρώτησα. Από Gearbest μήπως είναι καλύτερα τελικά, δεν θέλω να φάω τέτοια αναμονή.

 

Έχω παραγγείλει mi 9 se από banggood και mi 9t από gearbest τον τελευταίο μήνα και τα 2 ήρθαν σε 15 εργάσιμες μέσω Ολλανδίας

 

Δεν καταλαβαίνω πως έγινε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει mi 9 se από banggood και mi 9t από gearbest τον τελευταίο μήνα και τα 2 ήρθαν σε 15 εργάσιμες μέσω Ολλανδίας

 

Δεν καταλαβαίνω πως έγινε αυτό...

 

Για πες εντυπώσεις; Ποιο από τα δύο σαρεσε περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις; Ποιο από τα δύο σαρεσε περισσότερο;

 

Σε όλα μου φαίνεται καλύτερο το Mi 9t από το Μι 9 SE

 

Ιδιαίτερα η full οθόνη χωρίς notch έχει τεράστια διαφορά σε σχέση ακόμα και με το drop notch του Mi 9 SE

 

Επίσης, μπαταρία 4Κ με σαφώς μεγαλύτερη αυτονομία, υποδοχή ακουστικών 3.5 και παρόμοια κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία είναι δυνατή,και με AOD ενεργοποιημένη.7fdf775e9e9e43f5ac648486aeabc8da.jpg3149a68b98dff98e32f55dce1de09acf.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνες με λιγότερα (266.60 Euros) από το gearbest το 128άρι με κουπόνι !!!

Κοίτα εδώ https://monkeyecho.com/daily-coupons/xiaomi-mi-9t-4g-phablet-6-39-inch-global-version-blue-6128gb/

Αν μπορείς ακύρωσε το...

Αφού είπαμε βρε παιδιά το πολύ 250 ΕΥΡΩ αξίζει το τηλέφωνο αυτό !!!!

Θα πέσει κι άλλο.

 

Ήθελα συγκεκριμένα το κόκκινο γιαυτό και τα παραπάνω χρήματα,στο Gearbest μου έβγαζε out of stock.Σας ευχαριστώ και τους 2 για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνες με λιγότερα (266.60 Euros) από το gearbest το 128άρι με κουπόνι !!!

Κοίτα εδώ https://monkeyecho.com/daily-coupons/xiaomi-mi-9t-4g-phablet-6-39-inch-global-version-blue-6128gb/

Επειδή δεν έχω αγοράσει από το gearbest, ποιον τρόπο αποστολής επιλέγουμε για να μην έχουμε προβλήματα τελωνείου;

Σε ποιο βήμα της αγοράς γίνεται η επιλογή του τρόπου αποστολής;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους γνωστες.Εχω το XZ2 αυτή τη στιγμή,η κυρια κάμερα του Mi9T είναι καλύτερη ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω αγοράσει από το gearbest, ποιον τρόπο αποστολής επιλέγουμε για να μην έχουμε προβλήματα τελωνείου;

Σε ποιο βήμα της αγοράς γίνεται η επιλογή του τρόπου αποστολής;

ευχαριστώ

 

Η τιμή έχει ανέβει λίγο αλλά το κουπόνι GBYZH4203 ισχύει ακόμη ... (βγαίνει στα US$ 300.30 δλδ. 272 Euro )και αυτό φαίνεται στο Place Order όπου επιλέγεις τον τρόπο αποστολής που είναι και ο μοναδικός (μέσω Ολλανδίας) η σίγουρη μέθοδος Priority Line - Netherlands Registered(PDM) με κόστος $0.31!!!

Φυσικά πρώτα θα κάνεις εγγραφή στο κατάστημα. Δεν χρειάζεται να επιλεξεις το Shipping Guarantee αφού πληρώνουμε μέσω Paypal. Eγώ πάντως επιμένω ότι σε αυτά τα χρήματα είναι ακριβό !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω τους γνωστες.Εχω το XZ2 αυτή τη στιγμή,η κυρια κάμερα του Mi9T είναι καλύτερη ή όχι;

Δεν έχω κανένα από τα δύο αλλά με βάση το κινέζικο kimovil είναι πολύ καλύτερη η κάμερα του Xiaomi Mi 9T.

(κοίτα βαθμολογίες https://www.kimovil.com/el/sygkrish/sony-xperia-xz2,xiaomi-mi-9t )

Μόνο στον επεξεργαστή υπερέχει το SONY αλλά με μικρή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή έχει ανέβει λίγο αλλά το κουπόνι GBYZH4203 ισχύει ακόμη ... (βγαίνει στα US$ 300.30 δλδ. 272 Euro )και αυτό φαίνεται στο Place Order όπου επιλέγεις τον τρόπο αποστολής που είναι και ο μοναδικός (μέσω Ολλανδίας) η σίγουρη μέθοδος Priority Line - Netherlands Registered(PDM) με κόστος $0.31!!!

Φυσικά πρώτα θα κάνεις εγγραφή στο κατάστημα. Δεν χρειάζεται να επιλεξεις το Shipping Guarantee αφού πληρώνουμε μέσω Paypal. Eγώ πάντως επιμένω ότι σε αυτά τα χρήματα είναι ακριβό !!!

Ευχαριστώ για την απάντηση

Έκανα εγγραφή και επειδή δεν βιάζομαι θα περιμένω να πέσει το 128 ίσως και κάτω από 250€

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Έκανα εγγραφή και επειδή δεν βιάζομαι θα περιμένω να πέσει το 128 ίσως και κάτω από 250€

 

Baσικά θα πέσει κι άλλο και ειδικά να βγει και το redmi mi9t pro.

H απορία μου είναι από την ελληνική αντιπροσωπεία πότε θα κυκλοφορήσει επίσημα; Ουτε ανακοίνωση έχει βγει ούτε τίποτα τόσο καιρό ενώ σε άλλες χώρες έχει ήδη κυκλοφορήσει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Baσικά θα πέσει κι άλλο και ειδικά να βγει και το redmi mi9t pro.

H απορία μου είναι από την ελληνική αντιπροσωπεία πότε θα κυκλοφορήσει επίσημα; Ουτε ανακοίνωση έχει βγει ούτε τίποτα τόσο καιρό ενώ σε άλλες χώρες έχει ήδη κυκλοφορήσει

Aπό Σεπτέμβρη και βλέπουμε...σε Public που ρώτησα αγνοούσαν και την υπαρξή του !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο public, ακόμα πουλάνε κινητά 300 και 400€ πάνω αυτοί. Μόνο για βιβλία είναι αυτοί. Στο Skroutz πάντως το 128Gb είναι στα 359€ αυτή τη στιγμή. Το κακό είναι ότι δε παίρνει κάρτα SD και ότι έχει κάποιες κακές κριτικές για την εμπρόσθια κάμερα. Κατά τα άλλα μου φαίνεται εξαιρετική επιλογή για ένα midd-range και λίγο πιο ψηλά, κινητό. Πολύ θετικό για μένα και η γρήγορη φόρτιση, διότι έχω θέμα με τα παρον τηλέφωνα μου που φορτίζουνε αρκετά αργά. Θα δούμε το έχω στα υπόψιν
Link to comment
Share on other sites

Ποιο public, ακόμα πουλάνε κινητά 300 και 400€ πάνω αυτοί. Μόνο για βιβλία είναι αυτοί. Στο Skroutz πάντως το 128Gb είναι στα 359€ αυτή τη στιγμή. Το κακό είναι ότι δε παίρνει κάρτα SD και ότι έχει κάποιες κακές κριτικές για την εμπρόσθια κάμερα. Κατά τα άλλα μου φαίνεται εξαιρετική επιλογή για ένα midd-range και λίγο πιο ψηλά, κινητό. Πολύ θετικό για μένα και η γρήγορη φόρτιση, διότι έχω θέμα με τα παρον τηλέφωνα μου που φορτίζουνε αρκετά αργά. Θα δούμε το έχω στα υπόψιν

 

Kαλά όλα είναι συνάρτηση τιμής και επιπέδου συσκευής. Μιλάμε για mid range+ συσκευή στα 360€ προφανώς δεν αξίζει ούτε σκέψη, στα 250+ που ήδη έχει πέσει απ' έξω και θα πέσει και εδώ σε κανα δίμηνο θα μιλάμε για μια αξιοπρεπέστατη συσκευή.

Απλά όταν έρθει επίσημα από infoquest στα 300-350€ άμεσα θα πέσει η τιμή στα σκρουτζομάγαζα όπως έγινε και με τα υπόλοιπα xiaomi γι' αυτό ρωτώ κυρίως πότε θα τη δούμε επίσημα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαλά όλα είναι συνάρτηση τιμής και επιπέδου συσκευής. Μιλάμε για mid range+ συσκευή στα 360€ προφανώς δεν αξίζει ούτε σκέψη, στα 250+ που ήδη έχει πέσει απ' έξω και θα πέσει και εδώ σε κανα δίμηνο θα μιλάμε για μια αξιοπρεπέστατη συσκευή.

Απλά όταν έρθει επίσημα από infoquest στα 300-350€ άμεσα θα πέσει η τιμή στα σκρουτζομάγαζα όπως έγινε και με τα υπόλοιπα xiaomi γι' αυτό ρωτώ κυρίως πότε θα τη δούμε επίσημα

 

Καλά αν είναι να πέσει κι άλλο, τότε αξίζει η αναμονή δε λέω. 250€+ με 128GB αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

γιατί είστε σίγουροι ότι θα έρθει στην ινφο-κουέστ; προφανώς δεν φέρνουν όλα τα μοντέλα της xiaomi..
Link to comment
Share on other sites

γιατί είστε σίγουροι ότι θα έρθει στην ινφο-κουέστ; προφανώς δεν φέρνουν όλα τα μοντέλα της xiaomi..

 

H info quest φέρνει μόνο τις εκδόσεις που είναι για την Ευρώπη και το συγκεκριμένο έχει έρθει επίσημα με άλλη ονομασία στην Ευρωπαική αγορά και υπάρχει και ανακοίνωση της xiaomi οπότε δύσκολο να μη το φέρει και στην Ελλάδα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια γιατι δεν βρισκω ακρη..

Αλλαξα την καρτα SIM γιατι δεν ηταν nano και οπως ηταν φυσικο μου ζηταει pin μετα απο την εκκινηση το οποιο και εβαλα. Θελω τωρα να απενεργοποιησω να ζηταει με καθε επανεκκινηση το pin της SIM ,και δεν μπορω να βρω που ειναι μεσα στις ρυθμισεις η επιλογη αυτη.Μπορειτε να βοηθησετε ? ειμαι με την τελευταια global

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...